Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2010., 21:33   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Angry (riješeno) ASRock ALiveNF6G-VSTA - komp se ne pali

Dobio sam na popravak jedan komp sa navedenom plocom tj ASRock ALiveNF6G-VSTA (da, znam da je cesme).

Prije par dana je komp bacao neki error tj. uvijek pri paljenju kompa se moralo ulaziti u setup i sve slagati ispocetka da bi nakon toga ocito zblesirana ploca trazila nakon restarta password koji je btw bio iskljucen i nikada nije ni bio koristen.
Kada nebi ni doslo do passworda bacala je poruku da za WinNT (!?) treba min. 700 MB memorije!? Da, glupa stvar jer HDD radi odlicno (provjereno).
Komp sam donesao kuci, stavio za probu svoju memoriju i komp se "probudio" iz mrtvih.....vratio natrag memoriju koja je dosla sa kompom i sve je radilo par dana te sada opet ne radi no problem je malo drugaciji.
Sada mi se nista na monitoru ne pokazuje vec samo se pale i gase ledice na tipkovnici.....probao sam zamjeniti memoriju no ista stvar.
Isproban CCMOS, vadenje baterije, ukopcavanje monitora na graficku karticu pa na integriranu no uvijek ista stvar...ventovi se vrte, sve kao radi no nikakvoga znaka na monitoru tj. monitor se ugasi.
Stvar ocito nije u grafickoj kada ne radi ni na integriranoj grafickoj, a ni na Radeonki koja je ukupcana u komp (nisam siguran koji model...uglavnom neka klasa oko 400 kn modela 5xxx).
Procesor je AMD 4000+. Isto tako sam probao sve kablovinje prestekat no nista....opet ista stvar.

Ima netko ideju u cemu je stvar? Ili je MBO otisla u vjecna lovista?

Hvala unaprijed!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 00:51   #2
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Imam donekle sličnu ploču, AM2NF3-VSTA i nekoliko puta mi se dogodilo da se totalno zblesirala i pomislio sam da je gotova (fan-ovi su se vrtili, ali nije davala signala na monitoru). No Asrock ima 1 dobru stvar, Boot Failure Guard. Kad 3 puta za redom ne uspije boot-at, 4. put uspije sa defaultnim postavkama biosa. Makar mu ponekad treba i više od 3 pokušaja pa treba pustit komp upaljenim pol minute-minutu i onda se odjednom sustav ipak digne. Ako to ne upali, ugasi ga i ponovno upali i pokušavaj dok ne uspije.

Ne bi bilo loše i da flešaš zadnji bios na ploču.
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2010., 10:04   #3
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Purica/Tamara55 Pregled postova
Imam donekle sličnu ploču, AM2NF3-VSTA i nekoliko puta mi se dogodilo da se totalno zblesirala i pomislio sam da je gotova (fan-ovi su se vrtili, ali nije davala signala na monitoru). No Asrock ima 1 dobru stvar, Boot Failure Guard. Kad 3 puta za redom ne uspije boot-at, 4. put uspije sa defaultnim postavkama biosa. Makar mu ponekad treba i više od 3 pokušaja pa treba pustit komp upaljenim pol minute-minutu i onda se odjednom sustav ipak digne. Ako to ne upali, ugasi ga i ponovno upali i pokušavaj dok ne uspije.

Ne bi bilo loše i da flešaš zadnji bios na ploču.
Da, samo sto ne mogu upalit tu kantu.

Kao sto rekoh upali se samo tipkovnica i stalno samo svijetli....ono, blinkaju ledice na njoj i to je to.
Vise ne mogu ni do BIOS-a ni nakon CCMOS-a, a ni nakon vadenja baterije.
Cak mi ni monitor se vise ne pali ni na grafickoj kartici ni na integrusi.

Ima jos tko kakvu ideju sta bi moglo biti u pitanju ili da cupam sve van i pikam dio po dio u drugi komp....a nije bas da mi se sada rastavlja i moja kanta radi toga...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 29.10.2010. u 11:51.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 14:52   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ja bi prvo zamjenio bateriju na ploci..
A onda izvadio sve vani na stol, i sastavio samo osnovno (i dio po dio testirao).
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 16:29   #5
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Ja bi prvo zamjenio bateriju na ploci..
A onda izvadio sve vani na stol, i sastavio samo osnovno (i dio po dio testirao).
Upravo baterija je bila problem no zamjenio sam je prije cca 6 mj. i sad je opet otisla. Zna netko uzrok toga problema posto to jos nisam vidio!?
Inace baterije traju godinama i ovo mi je prvi puta da mi tako neka baterija "krepa" u tako kratkome roku. Dali je do MBO, "lose" struje ili mozda lose baterije?
MBO je smece...ali ne vjerujem da je do toga.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na