Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2010., 09:59   #1
tihomir2
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: cro
Postovi: 143
WD Elements 1TB - Strujni adapter

Gdje nabavit strujni adapter? Piše 12v na njemu, može biti i neki univerzalni sa odgovarajućim konektorom? Umalo da nisam onaj od laptopa sinoć prištekao al sam odustao, na njemu piše 16v čini mi se, ne sjećam se nije mi sad pri ruci, da li bi se "spušio"?

Ili ako je nekome crkao dotični disk pa da se dogovorimo za adapter.
__________________
Nemam sig.
tihomir2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 10:30   #2
kresimir.15
Registered User
Moj komp
 
kresimir.15's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
možeš bez problema univerzijalni adapter spojit, samo trebaš pripaziti da se podupiru + i - na disku i na adapetru, tj priključku.

a 16V bi vjerojatno bilo previše za neke dijelove, iako se za rad na 12V stavljaju elementi s max naponom 16V
kresimir.15 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2010., 11:36   #3
tihomir2
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: cro
Postovi: 143
Gdje nabavit univerzalni strujni adapter po "pristupačnoj cijeni" ?
__________________
Nemam sig.
tihomir2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 14:14   #4
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
chipoteka, mislim da je oko 100kn
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 13:26   #5
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Pozdrav

Imam isti disk i također tražim adapter za njega, pa reko da ne otvaram novu temu...

Uglavnom, našao sam doma dva adaptera (od starog telefona i skenera) - oba su 12V, ali je jedan 500mA (0.5A), a drugi 1.250A.

Koliko je nezdravo za elektroniku pokušat spajat takve adaptere s nižom vrijednosti Ampera? Iskreno, čisto sumnjam da bi nešto bilo, ali bolje pitati nego imati "veselje" kasnije.

Zahvaljujem.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 15:54   #6
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Hard disk neće raditi sa napajanjem snage 6W. Možda se uspije zavrtiti ali nikako neće moći zapisivati/čitati podatke, tako da je izvjesno kako ćeš izgubiti podatke.
Potrošnja diskova se kreće oko 10-15W, tako da bi po tome trebao koristiti ovo snažnije napajanje iako je i ovo koje daje 1.25A na knap.
Ako kontinuirano neka elektronika (napajanje) koje nije dobro dimenzionirano za rad pri maksimalnoj snazi stalno radi u takvom režimu - izvjesno je kako će krepati.
Da, možda na naljepnici piše toliko i toliko watta ali ja osobno ne bi htio ganjati neki adapter blizu maksimuma.
Također, obrati pozornost i na to kako diskovi koriste i 5V rail, a ne znam ima li u toj ladici elektronika koja spušta napon s 12V na 5V ili je to u domeni adaptera...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 11:26   #7
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Hard disk neće raditi sa napajanjem snage 6W. Možda se uspije zavrtiti ali nikako neće moći zapisivati/čitati podatke, tako da je izvjesno kako ćeš izgubiti podatke.
Potrošnja diskova se kreće oko 10-15W, tako da bi po tome trebao koristiti ovo snažnije napajanje iako je i ovo koje daje 1.25A na knap.
Ako kontinuirano neka elektronika (napajanje) koje nije dobro dimenzionirano za rad pri maksimalnoj snazi stalno radi u takvom režimu - izvjesno je kako će krepati.
Da, možda na naljepnici piše toliko i toliko watta ali ja osobno ne bi htio ganjati neki adapter blizu maksimuma.
Također, obrati pozornost i na to kako diskovi koriste i 5V rail, a ne znam ima li u toj ladici elektronika koja spušta napon s 12V na 5V ili je to u domeni adaptera...
Hvala na iscrpnom odgovoru.

Ma bolje onda da niš ne spajam ovak napamet, ipak mi je disk bitan. Potražit ću neki koji je identičan specifikacijama ili da je baš original za tu vrstu diskova.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 17:24   #8
pocketGM
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
12V adatper

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Također, obrati pozornost i na to kako diskovi koriste i 5V rail, a ne znam ima li u toj ladici elektronika koja spušta napon s 12V na 5V ili je to u domeni adaptera...

Ako mu na adapteru stoji samo 12V, onda kućište/hard dalje radi step down na 5V gdje je potrebno.
pocketGM je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na