Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2024., 10:19   #4441
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Slična iskustva sa njima. Ne znam koji model točno, ali ima tri unutarnje i jedna multisplit vanjska.

Treba staviti na 30C i najjače puhanje da bi počela malo grijati zimi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 10:53   #4442
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor rogi2 Pregled postova
Mitsubishi AY35, što reći, nisam zadovoljan, nikad ne znaš kako će se ponašati, nekad ugrije super, nekad ne, a vanjski uvjeti isti. Doduše, nisam je uhvatio u defrostu, Vanjska jedinica zuji, čuje se u prostoriji, pogotovo pri modulaciji, promjeni broja okretaja, ali ona se čuje konstantno, a to shvatiš tek kada je ugasiš. Ventilator moram držati na 3 da bi ona držala temperaturu u prostoriji, jer ako je stavim na "auto" nema šanse. Timer glup, npr. dok klima radi, ako želiš namjestiti da ti upali ujutro, ako to namjestiš ona se odmah ugasi, ma glup stroj i gotovo, a i ne pali ranije kao Panasonic da u zadano vrijeme postigne tu zadanu temperaturu, u svakom slučaju jako loš proizvod. Moj prvi i zadnji Mitsubishi, valjda nemam sreće.

Mi isto uzeli baš taj model, i nismo ni mi previše zadovoljni.

Ono što sam primjetio je da mu treba jako jako puno vremena da bi krenuo grijati.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 13:15   #4443
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
A kakve su vam za hlađenje? Ja uzeo AY50 za hlađenje.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 13:18   #4444
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
A kakve su vam za hlađenje? Ja uzeo AY50 za hlađenje.



Nisam još isprobao, instalirana tek u 11tom ili 11 tom mjesecu.
Načelno, za hlađenje bi svaka klima trebala biti dobra.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 13:25   #4445
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Moje sve dobro hlade, i predobro, ali na nekoj većoj temperaturi krene smrad vlage jer kompresor loše modulira pa radi u ON/OFF režimu, a ventilator se ne gasi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 17:35   #4446
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Meni se čini da je to kak koga zahvati koja jedinica, nevezano za marku

Doma prije par godina ugradio Mits BT35 za hlađenje i radi perfektno.
Krajem prošle godine u vikendicu stavio Mits FT35 prvenstveno za grijanje. Prvo sam mislio da ne može nisko modulirati, da ne valja, da ovo da ono... Na zadnje super zadovoljan, ide modulacija i na ispod 200W... A koliko sam skužio u specifikacijama ona ima isti kompresor kao i AY50...

Što se tiče zvuka, doma ništa ne čujem vanjsku jedinicu jer je u zgradi na betonskom zidu obješena. U viksi se FT35 čuje podosta jer je na ciglenim zidu, bez fasade i ikakve izolacije, a i vanjska jedinica je ogromna, ali ove godine ide fasada a jedinica ide na pod na podest+nosači da što više umanjim buku

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:14   #4447
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Je ugradjivao tko gumene dampere za vanjske jedinice, tipa ovako nesto?
https://klimatizacija.hr/komplet-ant...-proizvod-644/

Zanima me djeluje li to uopce do te mjere da se osjeti napredak. Ima li boljih varijanti na temu od linkanog primjera?

Tnx!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:28   #4448
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zamzung prije cca 30 god. je dolazio sa gum. amortizerima, samo malo jednostavnije izvedbe.
Danas ispadne da je to "luksuz".
Naravno da će gum. amortizer smanjiti prenos vibracija, ali ih neće ukloniti u potpunosti.
Vidi jedino jeli ih gdje ima jeftinije ako ti je sa linka skupo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:34   #4449
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima netko iskustva s Hyundai GMV3 i GMV2 klimama? Prva koliko vidim ima grijace u vanjskoj jedinici, druga nema. Oboje djeluju slicno specifikacijama, ali je GMV2 jeftinija, pa bi njih stavio u sobe.
Ja imam Hyundai GMV2 u stanu od 60m2, grijemo se samo na nju.
Ne mogu se požaliti, dobro grije i čini mi se ne troši puno.

Najveća potrošnja u danu bila je 1.12.2024. i tada je cijeli dan potrošila 10,31 kwh.

Prva nam je zima da ne palimo centalno nego se grijemo samo na klimu.

Potrošnja po mjesecima:
11.2023 -83 kwh
12.2023 - 118,5 kwh ( uzet u obzir da nas nije bilo 12 dana krajem 12.mj )
01.2024 - 191,41 kwh


Na klimi je stavljena temperatura 18c ili 19c ovisno o temperaturi vani i grije stan na cca 21-22c
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 10:41   #4450
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Hvala ti! Jucer sam bas narucio dva komada GMV2 za sobe i jedan GMV3 za dnevni. Nadam se da ce dobro sluziti. Uzeo ih na kraju na Europrodaja shopu (imali bolje cijene za te modele naspram konkurencije), ponudili i dodatni popust, a montaza ce biti kroz tjedan-dva pa se cujemo za mjesec-dva kad se uselimo i nadam se isprobamo kako griju.

Potrosnju pratis u aplikaciji ili?

Kako si zadovoljan bukom vanjske i unutarnje jedinice? Pucketa li puno kad se grije? Gledam preventive radi staviti te gumene dampere kod montaze pa...

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zamzung prije cca 30 god. je dolazio sa gum. amortizerima, samo malo jednostavnije izvedbe.
Danas ispadne da je to "luksuz".
Naravno da će gum. amortizer smanjiti prenos vibracija, ali ih neće ukloniti u potpunosti.
Vidi jedino jeli ih gdje ima jeftinije ako ti je sa linka skupo.
Tnx! Ma nekako si mislim to ugraditi sad kad se radi montaza jer tko ce o tome sutra misliti. Skoditi ne moze, samo me zanimalo ima li "boljih i losijih" dampera da tako kazem. Isprsio bi se ja odmah za taj bolji, jasno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 11:21   #4451
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hvala ti! Jucer sam bas narucio dva komada GMV2 za sobe i jedan GMV3 za dnevni. Nadam se da ce dobro sluziti. Uzeo ih na kraju na Europrodaja shopu (imali bolje cijene za te modele naspram konkurencije), ponudili i dodatni popust, a montaza ce biti kroz tjedan-dva pa se cujemo za mjesec-dva kad se uselimo i nadam se isprobamo kako griju.

Potrosnju pratis u aplikaciji ili?

Kako si zadovoljan bukom vanjske i unutarnje jedinice? Pucketa li puno kad se grije? Gledam preventive radi staviti te gumene dampere kod montaze pa...


Tnx! Ma nekako si mislim to ugraditi sad kad se radi montaza jer tko ce o tome sutra misliti. Skoditi ne moze, samo me zanimalo ima li "boljih i losijih" dampera da tako kazem. Isprsio bi se ja odmah za taj bolji, jasno
Potrošnju pratim preko Tapo P110 smart metera, nema unutar aplikacije opcije za pračenje potrošnje struje.

Buku vanjske jedinice uopće ne čujem jer sam blizu Ilice pa je buka prometa glasna.
Unutarnju jedinicu čujem jer je fan na high ali ne smeta nam ta buka.

Pucketanje nisam nikad čuo

Imao sam samo jedan problem s njom, kad je radila čulo se šuškanje ventilatora iz klime ( čulo se kao da iz vana puše vjetar kroz klimu ).
Rješenje je da svaka 2-3 tjedna usišem filter klime jer se na njemu skupi prašine i spriječava normalan ulazak zraka u klimu.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 11:47   #4452
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Znaci grijanje se pokazalo oke, to mi je drago cuti. Kod mene na moru moze valjda biti samo bolje jer ove godine nismo imali ni imali nekih minusa.

Hvala za feedback :cheers:
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 11:52   #4453
Markecn
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Nije mi dragi kada čitam probleme sa ME AY25 ali mi je sada lakše jel sam mislio da je problem u meni.
Kupio sam ju prošle godine na Jesen u HG Spotu po jako dobro cijeni od 980 Eura i to na rate! Kupio sam je u NED preko web-a a u PON je odmah otišla na 1150 eura.
Doma imam već 6 godina ME SF25 i to na cca 8m instalacije. Fenomenalna klima, tiha vanjska i tiha unutarnja jedinica, ne troši puno, način kako one dvije lopatice za usmjeravanje zraka rade ma ono klima čudo.
Sada mi je trebala klima za potkrovlje/ured i naravno opet gledao ME. Sam sebe uvjerio da ako nešto kupujem i računam da ću koristiti 5-10 godina isplati se dati 400 eura više nego npr neki Gree sa kojim isto tako imam dobra iskustva.
Ugradnju mi radio majstor koji je radio i za SF25 i napravljeno sve po PS-u, udaljena od stropa 10cm, vanjska jedinica od zida 12cm, 3m instalacije mala visinska razlika...

Čim sam je upalio vanjska jedinica je osjetno bučnija od SF25. Ko je pisao da je ova klima tiha očigledno ju doma nema.
U unutarnjoj jedinici čujem vanjsku ako se približim uhom, katastrofa! Nije to neka jaka buka ali SF25 star 6 godina se ne čuje i točka.
One dvije lopatice za usmjeravanje zraka izgledaju osjetno jeftinije od onih na SF25 modelu, što vizualno što na dodir.
Klima kada grije, zuji osjetno više nego SF25 a unutra je toplina zraka onako mršava, tj. moram staviti na 30c da krene topli zrak. Na SF25 kada stavim na 26c ne mogu stajati ispod klime koliko je vrući zrak.
Ne želim reći da je klima neispravna (nadam se da nije) ali ne da ne vrijedi 1150 eura nego ne vrijedi niti 700 eura.

ako je to najprodavanija Japanska klima za grijanje moj novac više nikad neće vidjeti.

Na to aplikacija od ME je čisto govno, mislim ima ocjenu 1 zvijezdicu na google play storu i to je puno što ima.
I naravno ovaj AY25 dolazi iz Turske, SF25 nije došao iz Turske.

Milsim da ove probleme možemo primjetiti mi koji imamo i druge ME modele, nekome tko ima prvi puta ME možda neće ovo zamijeniti no moje iskustvo je razočaravjuće. Ne želim reći da je proizvod neispravan no definitivno jako daleko od prethodnika a cijena puno previše otišla gore.

A hajp oko ove klime na web-ovima naših dućana ono na max, ako je netko iskusio onaj osječaj kada nešto platiš kao premium proizvod sa premium cijenom i onda si nezadovoljan...

Samo kao info kuća i potkrovlje je sve u toplinskoj fasadi, nova stolarija, primarno grijanje preko centralnog, klima je ispomoć da se bespotrebno ne pali bojler kada nikog nema u prizemlju... nije da klime ne grije već to radi puno lošije od prethodnika za puno više novca. To je ključno, onaj osječaj kada te dobro iskustvo iz prošlosti + hype motovira da potrošiš više a dobiješ lošije, fuj.
Markecn je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 14:24   #4454
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Je ugradjivao tko gumene dampere za vanjske jedinice, tipa ovako nesto?
https://klimatizacija.hr/komplet-ant...-proizvod-644/

Zanima me djeluje li to uopce do te mjere da se osjeti napredak. Ima li boljih varijanti na temu od linkanog primjera?

Tnx!
Kazu da se raspadnu kroz par godina vanka na suncu itd. Da je bolje uzet od autodijelova neke nosače, sad ne sićan se točno, od siceva il nešto od dijelova ovjesa...Mislim ako prodjes po nekom auto webshopu da ces nac slicnu stvar, al vjerovatno dugotrajniju
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:05   #4455
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Daklem, ovo bi trebala biti fer ponuda s obzirom na garanciju ili?


https://klimauredajihrvatska.hr/klim...kw-hrh-12gmv3/


Inače s tom firmim imam odlična iskustva od par godina ranije.


U toj klasi ima još Midea Breezeless po istoj cijeni, kod drugog meštra i 120 eu skuplja montaža od Hyundaia
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:33   #4456
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790