Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2024., 09:43   #31
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor OnionKnight Pregled postova



jbt.
nisam mislio da kod nas ima luđaka, tj zaljubljenika sa tolikim džepovima
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 09:58   #32
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 554
Najdublje džepove imaju kolekcionari stripova
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 10:09   #33
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Za 10k € pitanje je je li si troškove vratio za sve ovo
Pa samo Libellus knjige su morale koštat oko 2k €.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 15:31   #34
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Meni Zagor nije ležao ni kada sam bio klinac, MrNO može, Zagi ne.
Baš mi se nikako nije sviđao. Možda ima veze sa time što sam zapravo počeo sa Dylan Dogom i Alan Fordom. Zagi je nakon toga meni osobno bilo malo teže prožvakati, pročitao bi koju epizdou, ali mi je bilo mnjah.

A sada vidim da je Zagi zlatna koka za svih, od izdavača, do preprodavača, do sakupljača...svi dobijaju.

Blago im se (Zagorolozima ), jer mogu doslovno birati kako će skupljati svog junaka, od kvalitetnog, do preskupog retro, do jeftinog i dobrog novog kiosk izdanja...tisuću edicija, za svakog po nešto.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 05.02.2024. u 19:03.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 18:54   #35
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 554
Od Zagora imam jedino epizode gdje su vampiri.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 22:10   #36
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Meni Zagor nije ležao ni kada sam bio klinac, MrNO može, Zagi ne.
Baš mi se nikako nije sviđao. Možda ima veze sa time što sam zapravo počeo sa Dylan Dogom i Alan Fordom. Zagi je nakon toga meni osobno bilo malo teže prožvakati, pročitao bi koju epizdou, ali mi je bilo mnjah.
Slicni smo, ja sam takodjer krenio s Dylanom i AF. Skupljam Libellus DDove i to je sve od Bonellija. AF mi je skup, no veci je problem sto nisam krenio od starta te sad kupovat na aukcijama... ma ne zelim ni znat cifre
Zagor me takoder ne zanima niti 1%,

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Blago im se (Zagorolozima ), jer mogu doslovno birati kako će skupljati svog junaka, od kvalitetnog, do preskupog retro, do jeftinog i dobrog novog kiosk izdanja...tisuću edicija, za svakog po nešto.
Kao netko tko skuplja DDa, mozda i bolje, Libellusova izdanja su skupa, a da izdaju svaki mjesec 5 knjiga bankrotirao bih, ovako polako mi je super. Doduse prosla godina je bila i presiromasna sto se tice DDa, no budimo realni vecina stvari sto valja je vec izasla.
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 05:35   #37
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ja kao što sam napisao trenutno skupljan Nathan Nevera i Siročad te tu i tamo kojeg kraćeg MrNO-a (Nove Avanture i onaj Audace u boji velikog formata). Za NN nema alternative, izdaje nešto sitno srpska Golconda koja je cijenom nešto sićušno ispod LL, ali je zato meko koričeno i ne vrijedno tih novaca po meni. Barem ako je suditi po nedavnim Pričama sa Legs Weaver koje sam uzeo od njih.
AF sam uzeo od LL do 25e knjige i to je to. Kada sam vidio cijene S-A kiosk kompleta, rekao ma rađe ću ovo platit mrvu više i imat THE izdanje. BTW često sam kupovao remitendu DD-a i AF-a od S-A/Ludens i raspadali su se sami od sebe, a pogotovo ako bi ih uzeo na plažu, onda bi se topilo i lijepilo...ugl, ne hvala, tj da za tu cijenu remitende.

A što se tiče toga koliko tko ima novaca, ne bi rekao da su stripaši puni love, nego kao i kod svega kod naših ljudi, neki su spremni i troše debelo preko svojih mogućnosti.
A aporpos hobija, stripovi su jedan od najjeftinijih, dok su auti ti koji su vj debelo najskuplji.

I što se tiče sporosti LL izdanja, odlučili su stopirati započinjanje novih serijala i fokusirati se na trenutne da neke i završe. I ja bi volio da NN izlazi što više. Evo prošle godine su nam malo podebljali broj knjiga zbog Rata Svjetova pa su izdali malo veći broj knjiga zbog ove sage. Evo ostao je npr još jedan Gigant i onda je taj spinoff gotov.
Zbog toga što su sa NN krenuli nakon SD/Ludens, imamo jednu rupu do te knjige koju zatvaraju već 10ak ili više godina. Ostalo je još samo 5 knjiga tih ranijih epizoda koje nas većinu NNovaca baš češu po mozgu, pa smo onda samo na novim epizodama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 13:35   #38
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
ja imam od zagora popriličnu kolekciju, neću je prodavati bome.
nekih 500-tinjak komada, ako se dobro sićam.

to čeka maloga kad naraste.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 13:54   #39
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Sigurnije od bitcoina 💪 #hiljadumudobošadarkvuda
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 14:01   #40
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
@ivo_strojnica
ali daj mu nakon što napuni 20
tak sam ja imao ful očuvanu kolekciju spidermana šta su na kiosku izlazili... u jednom trenutku me to prestalo zanimati pa sam sve dao malom nećaku. naravno da niti jedan primjerak nije preživio, ne znam šta je snjima radio, valjda ih je pojeo. sad bi to volio imati, al moš ga j.
doduše to vrijedi i za lego kockice, zagor stripove, alan fordove itd

nisam više baš aktivan što se stripova tiče, Alan Ford tu i tamo na kindleu (blasfemija), ali sam nedavno naletio na Baltimore-a od Mike Mignole i Chritophera Goldena. dosta dobar mi je bio.
također, nedavno sam pročitao i From Hell od Alana Moorea. svakako preporuka, to ionako već spada u kultne stripove.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 16:34   #41
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ekipa, vi kojima se neda bacat šolde na stripove, učlanite se u gradsku knjižnicu i posuđujte. Nema boljeg. Tu u Ri je članarina nekih 6€ godišnje,a stripova ko salate, samo ih jedino ima u Benčiću tj glavnoj. U ostalima bude Spirou i Fantasio, Asteriks, AF i slično za djecu.

Pretpostavljam da je slična situacija i u ostalim većim gradovima.

Tako sam ja ponovno počeo. Žena mi dofurala neke Fibrine Batmane iz knjižnice.

BTW u Ri i velik izbor ima i Sveučilišna knjižnica, ali tamo nisam učlanjen jer je em dosta skuplja, em moraš znat što želiš. Navodno dođeš, kažeš što želiš i barba knjižničar ide po to u neko skladište.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 01:41   #42
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Kad sam vec pisao o cijeni Zagor ZS izdanja, evo jos jedne zanimljive aukcije koja je zavrsila prekjucer

ZS 13 ZAGOR....veoma lep strip(5-)

1128 EUR
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 05:48   #