Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2023., 11:41   #69901
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Igrom slučaja sam jučer imao priliku voziti Hyundai Ioniq Electric (ne 5, ne 6, nego običan, ali EV).

Ono što mi nije jasno…u čemu je Tesla toliko bolja da se samo o njoj pišu romani?

Izgled - nijedan nije miss Venezuele
Performanse - Hyundai ne može u par sekundi do 100, ali realno kome je to bitno kod obiteljskog auta/male limuzine

Oprema…
Hyundai dolazi s potpuno električnim, grijanim i ventiliranim kožnim sjedalima koja su me oduševila. Udoban, prostran, ali gepek malo pati zbog baterija.
Adaptivni empomat i senzori rade posao vrhunski. Zadnje sam takav sustav koristio u Golfu 7 GTI i mogu reći da je Hyundaijev precizniji i uglađeniji.

Kritike:
Ne znam tko išta korisno vidi kroz onaj split zadnji prozor, pogotovo kad se to zaprlja
Prevelik ekran koji je postavljen preblizu, a nije zakrenut prema vozaču, pa je praktički beskoristan za vrijeme vožnje.
Plavo osvjetljenje koje se ne da promijeniti
Nikakav osjećaj ceste na volanu, ali to je očito postalo novo normalno na modernim autima.

Uglavnom, pozitivno iznenađen udobnošću i opremljenošću. Mislim da se taj običan IONIQ ne može više nov nabaviti, ali 5 i 6 su dostupni. Ako su i bolji od ovog, a vjerujem da jesu, u čemu je problem? Zašto se ne priča o njima, nego samo Tesla Tesla Tesla

Kritike:
Jer je Tesla simbol "otpora" prema klasičnom, ne gledaju se samo automobili nego ideologija. Moglo bi se reći da se može vući povijesna poveznica sa onim što je Apple u začecima bio. Problem je da ni jedan ni drugi nisu ništa više od statusnih simbola. To što u današnje vrijeme postoje alternative koje su u nekim stvarima bolje nije bitno. No ruku na srce - Tesla trenutačno ima najnapredniji sustav "klimatizacije" baterija u odnosu na ostale proizvođače.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 12:39   #69902
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
E to je to.

Ovi koje sam ja vidio su točno ovako zvučali:

https://youtu.be/pD-_jxD87b0?si=1bVqRWBh-kqaTNLl

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 20:35   #69903
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Dok se mi radujemo izbornoj godini, istocni susjedi su vec otvorili tvornicu baterija za EV, Elevenes.
Mozda ce robotaxi prije po Beogradu
Salu na stranu, Srbija zbilja radi na industriji, a u mom gradu najava za jos tri trgovacka centra.
I jos nesto, gledam ove nove kineske modele, moram reci da mi neki djeluju prilicno zanimljivo, osobito kad se uzme u obzir cijena/oprema.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 21:56   #69904
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
https://podravski.hr/upravo-umirovlj...zlog-trgovine/
Citiraj:
Naime, stariji se gospodin zabio automobilom u izlog trgovine. Ozlijeđenih osoba nema, a kako nam je sam vozač rekao, kupio je novi automobil s automatskim mjenjačem te se jednostavno zbunio i krenuo u krivom smjeru. Sva je sreća da u tom trenutku nitko nije ispred vozila prolazio, a trenutno se čeka dolazak policije koja će obaviti očevid.
Citiraj:
Da stvar bude još gora, prije no što je stigao do trgovačkog centra, bio je kod svećenika koji ga je blagoslovio.
Pop je sfušario
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 09:12   #69905
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nisam fan suv vozila ali ovo je recimo nešto što mi se sviđa.

Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 09:19   #69906
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nisam fan suv vozila ali ovo je recimo nešto što mi se sviđa.

Osim noctua boje od koje se pocinjem tresti
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 09:25   #69907
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pa i nije toliko loša ali mislim da bi nakon mog abjuzanja i abjuzanja od strane psa taj auto izgledao ko poprište zločina.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 10:08   #69908
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Stari mi kupuje novi Yaris Cross Hybrid pa me strah kako će to izgledati. Obećao sam mu da ću ga prije nego dobije auto otpeljati na poligon da mu pokažem kako se vozi automatik.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 10:08   #69909
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Nije tolko boja problem kolko materijal. Alkantara izgleda Premium al necu misliti sto kad se nekaj prolije.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 10:34   #69910
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Ima li tko iskustva s Falken eurowinter hs02, vecinom ce to biti voznja po kišnim i suhim uvjetima (prednji pogon), možda 2 izleta na snijeg godisnje?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 11:27   #69911
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Jer je Tesla simbol "otpora" prema klasičnom, ne gledaju se samo automobili nego ideologija. Moglo bi se reći da se može vući povijesna poveznica sa onim što je Apple u začecima bio. Problem je da ni jedan ni drugi nisu ništa više od statusnih simbola. To što u današnje vrijeme postoje alternative koje su u nekim stvarima bolje nije bitno. No ruku na srce - Tesla trenutačno ima najnapredniji sustav "klimatizacije" baterija u odnosu na ostale proizvođače.
A Bang for the buck faktor?
Usporedi cijene long range dual motor modela 3 i Y sa konkurencijom, eto npr. hyundai ioniq 5 i 6, Kia EV6...
Dotični su skuplji 10-15k EUR, ovisno o točnom danu kupovine, modelu i sl.

Doseg?
Ne vidim ništa u sličnom cjenovnom rangu (a i bome rangu iznad) a da ima doseg kao tesla model 3 LR.

Supercharger network?
Jest da Tesla po malo otvara svoje punjače i za druge proizvođače, ali po meni je ovo i dalje solidan faktor za uzeti u obzir.

Da se razumijemo, i ja sam svojevremeno imao dilemu i na kraju ipak naručio Kia EV6 umjesto modela Y, ali je u međuvremenu Tesla pojeftinila za nekih 15k EUR dok je Kia ostala više manje na istoj cijeni - tako da danas kupujem, dileme bome ne bi bilo.

Najlakše je reći da je riječ o statusnom simbolu i ponavljati floskule, nije loše možda tu i tamo sagledati situaciju ipak malo objektivnije?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 11:46   #69912
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Ima li tko iskustva s Falken eurowinter hs02, vecinom ce to biti voznja po kišnim i suhim uvjetima (prednji pogon), možda 2 izleta na snijeg godisnje?
A da uzmes cjelogodisnje onda? Imas Vredestein Quatrac kao bang for bucks, imas Michelin CrossClimate (skupe), imas jos stosta... Poanta je da ih stavis i vozis sljedece 3-4 godine i ne zamaras se sa skidanjem svake sezone i onda skladistenjem pa jel okomito, jel vodoravno, jel treba sa felgom, jel moram cekat 5 dana da mi zamijene gume, oce li past snijeg sad kad sam stavio ljetne i slicno...

Vozim na cjelogodisnjima zadnjih 5 godina - Michelin CrossClimate i CrossClimate+ na starom A6 Allroadu 4F i sada na novom Allroadu 4G imam Vredestein Quatrac Pro... Do sada problema nisam imao niti na snijegu, niti na mokrom niti na vrucinama po ljeti...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 12:15   #69913
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Nije tolko boja problem kolko materijal. Alkantara izgleda Premium al necu misliti sto kad se nekaj prolije.
Alcantara ti je milina za održavanje. Imam ju u svom i nemam zamjerke, samo + .
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 12:52   #69914
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
A da uzmes cjelogodisnj