Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2017., 18:15   #8821
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Da jaki pogled s visoka,lijepse mi rade zensor 1 od 1400 kn,nego bronze 2 od 3000. Ili silver 2 od 6500. Ima i zensor 1 svojih mana-dosta je otvoren ,svjetaoi treba tamnije pojacalo i obavezno bakar kabel. Osim toga suoer mali zvucnik...
cek, sad odjednom postoji i tamnije pojacalo? Ja mislio da sva pojacala zvuce jednako?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:36   #8822
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Izrada silvera 2 koje sam imao,je mrak. Naruciti lak varijanta. Prirodni vinil,mi i nije nesto. Tu se nema sta reci,masivan i lijep zvucnik. Ali po meni je to jedino sto sam dobro vidio i cuo od njih. Nazalost...kazem bili kod mene,bio kod decka koji ih ima,jer su me jako zanimali. Ali kada sam stavio ovaj mali smiješni ice pokraj njega,i kada je silver 2 zvucao kao da je u drugoj prostoriji naspram ice,meni je bilo dosta...i ne samo meni. Slusali smo nas četvorica...znaci u 30 tak kvadrata se cuo samo bas,koji je tutnjio kao nespasen,glasa nema,visoki mekani (sto me iznenadilo za metalni visokotonac),zvucnici su bili jedno 20 30 cm od zadnjeg zida,na stalcima od 60 tak cm. Cambridge audio pojacalo od 80tak w.,sa ugradjenim dacom. (8500kn) hull ili nordost silver kablovi,nisam siguran.
Mislim da ni metar od zida,ne bi bio dovoljan da se reducira bas. Mislim fino rade zvucnici,ali kao upgrade na ice,nikako...jedino obratno
Zašto je bitna činjenica koliko je to koštalo?


Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Da jaki pogled s visoka,lijepse mi rade zensor 1 od 1400 kn,nego bronze 2 od 3000. Ili silver 2 od 6500. Ima i zensor 1 svojih mana-dosta je otvoren ,svjetaoi treba tamnije pojacalo i obavezno bakar kabel. Osim toga suoer mali zvucnik...
Možda zato što nisi imao čime upogoniti silvere da bi vidio njihovo pravo lice. Ne hvalim ih jer ih nisam slušao ali dosta ljudi ostane razučarano skupljim zvučnicima u njihovu sistemu jer takvi u pravilu traže da ih goni skuplje pojačalo.
Ovo od koje slitine treba biti kabel mi je totalno nepotreban komentar.
Vjerujem da nikad neću stići do razine kad ću raspoznavati razlike u kablovima. Mogu definirati razlike između kompresije, bass refleks, transmisije i back loaded horne (imam ih sve) i preporučiti nekome obzirom na prostoriju, tip glazbe, glasnoće na kojima se najčešće sluša, ali razlike u žici nisam previše čuo da bih išao savjetovati nekome koje da uzme.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 21:21   #8823
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Kod anomalija u basu ja bi redom okrivio smještaj zvučnika, sobu, pojačalo pa tek na kraju same zvučnike.
Mali AE su kompresije i kod njih se teško mogu dogoditi ekscesi u basu, dok s druge strane ako je bilo tutnjave u basu kod MA to je prije posljedica svih ovih faktora nego da taj zvučnik ne bi imao definiran bas sa svojim alu membranama.
Da ste pogodili, sigurno bi i bas bio prilično bolji od ovog drugog-jednostavno jer je MA veći zvučnik s većom membranom.
A sumnjam da mu je i to pojačalo doraslo, očito nije ovaj najjači CA u pitanju koji bi to trebao moći.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 23:04   #8824
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Zašto je bitna činjenica koliko je to koštalo?




Možda zato što nisi imao čime upogoniti silvere da bi vidio njihovo pravo lice. Ne hvalim ih jer ih nisam slušao ali dosta ljudi ostane razučarano skupljim zvučnicima u njihovu sistemu jer takvi u pravilu traže da ih goni skuplje pojačalo.
Ovo od koje slitine treba biti kabel mi je totalno nepotreban komentar.
Vjerujem da nikad neću stići do razine kad ću raspoznavati razlike u kablovima. Mogu definirati razlike između kompresije, bass refleks, transmisije i back loaded horne (imam ih sve) i preporučiti nekome obzirom na prostoriju, tip glazbe, glasnoće na kojima se najčešće sluša, ali razlike u žici nisam previše čuo da bih išao savjetovati nekome koje da uzme.
koliko je kostalo sam naveo iz razloga sto ima i CA od 3000 kn,pa bi ovaj od 8500 trebao raditi bolje,mada to i ne mora biti slucaj.
A za kablove necu prestati pricati,jer kada je razlika tako cujna,da i totalno neuki cuju razliku. Onda je kabel definitivno jedna vazna karika u nizu. rekoh izmedju bakra i bakra je razlika jako suptilna,ali bakar srebro ogromna.
Recimo zensor 1 na srebru vristi,visoki sjeku usi,a sa bakrom se totalno smiri,i postane slusljiv...
Znaci od svih pojacala,samo mi je Marantz pm66 se radio toplije od drugih ampova,svi drugi su mi bili jako slicni(nemoguci za odrediti koji svira u blind testu)
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 01:31   #8825
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Pozdrav ljudovi.
Vidim da ima jako puno oprečnih mišljenja i stavova, ali sve jedno ću vas zamoliti za mišljenje/savjet.

U planu je kupovina stereo sustava upotpunjena sa wooferom, dakle 2.1, sve bi bilo u sobi pravilnog obilka 4,5m×3,7m.
Nemam određen neki buđet, ali ajmo za svaki slučaj staviti neki max. od 15000kn.

Namjena je prvenstveno gledanje filmova i onda slušanje mjuze.
Nije mi bitno jeli novo ili rabljeno, samo da je dostupno i provjereno.
Ako ima još kakvih parametara koje nisam naveo recite pa ću dopuniti.
Tenks.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 09:11   #8826
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Sudeci po zadnjih 100tinjak postova, rekao bih covjek da ti 15.000,00 kn nije dosta ni za kablove za zvucnike...
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 10:45   #8827
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ako ti je za filmove onda obavezno i centar planiraj ako imaš prostora.
Denon, Onkyo, Marantz, Yamaha, Harman AVR-i, neću reći da je sve isto ali sve je tu negdje u tom cjenovnom razredu do par tkn.
Ako si iz Zg, tu barem ima dovoljno što novih za poslušat što polovnih iz oglasa.

Imao sam nekoliko modela bowersa, to ti ide ko ludo pa eto ako razmišljaš da ćeš možda kasnije mijenjati, za njih dobiješ odmah neke ponude

Na kablove nemoj trošiti vrijeme, nije vrijedno.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 10:47   #8828
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
@ Vjeko: Ne znam kojih si ti zadnjih 100 postova čitao. Prije nekog vremena smo definirali da bi osnovni sustav iz dućana bio oko nekih 5000 kuna.
Za 15 tisuća se može svašta, osim spriječiti glupe i zlonamjerne upadice.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 11:05   #8829
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Za 15 tisuća se može svašta, osim spriječiti glupe i zlonamjerne upadice.
To si dobro napisao!
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 12:18   #8830
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma tu su totalno pomiješane kruške i jabuke... nije mi se dalo pisat ovo što su kolege napisale, nemreš kompresiju miješati sa br ili bilo kojim drugim ustrojem u istoj sobi na istoj poziciji, daleko od toga da ja ne štujem lik i djelo iza ae branda, ali tako mali driver u kompresiji je za ozbiljnije slušanje jedino moguć sa uparenim wooferom što se i prodaje kao komplet u krajnjoj liniji.

isto tako zbog prihvatljive impedancijske krivulje i osjetljivosti baš silveri se spominju kao dobar par cjevašima, pa eto ajde ti spoji cjevaša od 10ak watta na malu kompresijsku kutiju od (nagađam) 85db i be amazed kako će to zvučati, možeš i kabele mijenjati koliko hoćeš kao extra points

kad si već kod dalija toliko zapeo, njihov (po meni vrlo korektan) concept sub koji je ustroj male kutije, velikog drivera i kompresije je super ALI samo u određenom range-u glasnoće, na maloj glasnoći misliš da je ugašen, a tu već dolazimo u druge neke sfere.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 13:23   #8831
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
AE su gladni snage,i to jako. Ali to ne mjenja cinjenicu da su na daleko preslabom ampu,radili bolje od silvera 2,kojemu bi taj amp trebao biti vise nego dovoljan...
Ista priča je davno bila sa AE Adutom,malene transmisijske kutije,koje su stajale na velikim kutijama na sajmovima,i svi su mislili da sviraju velike kutije. Tek kada su ljudima pokazali da zapravo sviraju gornje male kutije,ljudi su ostali u soku ...Adut ima mali problem sa krivo podesenom skretnicom,ima previse naglaseno podrucje od oko 2500 khz. Ali to Dejan danas rjesava bez problema. Evo legi radi poseban Adut,sa novom skretnicom i kutijom bez koze. Biti ce to prvi takav primjerak. Kaze da bi zvuk trebao biti bolji od ice,ali za rock i metal glazbu...budemo vidjeli,odnosno culi...
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 21:22   #8832
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Sudeci po zadnjih 100tinjak postova, rekao bih covjek da ti 15.000,00 kn nije dosta ni za kablove za zvucnike...


Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Ako ti je za filmove onda obavezno i centar planiraj ako imaš prostora.
Zašto obavezno? Pa cilj mi je imati stereo sustav i ubaciti woofer za bass. Što će mi centralni ako ne planiram slagati 5.1?
Samo pitam, jer nekako razmišljam da mi nema smisla centralni ako imam lijevi i desni kanal bez dodatna dva iza leđa.

Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Denon, Onkyo, Marantz, Yamaha, Harman AVR-i, neću reći da je sve isto ali sve je tu negdje u tom cjenovnom razredu do par tkn.
Ako si iz Zg, tu barem ima dovoljno što novih za poslušat što polovnih iz oglasa.

Imao sam nekoliko modela bowersa, to ti ide ko ludo pa eto ako razmišljaš da ćeš možda kasnije mijenjati, za njih dobiješ odmah neke ponude

Na kablove nemoj trošiti vrijeme, nije vrijedno.
Evo, fakat nisam u proizvođačima pa sam ovo pronašao pa molim komentar na tu kombinaciju.
DALI ZENSOR 7
DALI SUB E-12F



To je što se zvučnika tiče, a što se pojačala/receivera tiče, tu stvarno nemam pojima kaj bi.
Bio sam u Nove Boje i pokazao mi čovijek tamo neki receiver od Yamahe za cca 5000kn koji ima WiFi i BT i svakojake điđemiđe koje, siguran sam, nikada neću koristiti, ali eto, ne znam pa pitam.

P.S. na kablove stvarno ne patim i da pače, ne ćelim lupati lovu negdje gdje ne treba

E to je ono što sam u mogućnosti kod njih i poslušati (imao sam prilike poslušati OPTICON 6, uparen sa DALI SUB K-14 f u onoj njihovoj sobi za kučno kino i naravno neko pojačalo koje nisam upamtio osim da je od Yamahe i to u toj prostoriji, koja je otprilike duplo duža od moje i plafon je na nekih 3,5m visine, zvuči super. Rekao mi je gospon tamo da se slobodno najavim kada hoću, par dana ranije da mi slože par zvučnika i da to onda poslušam tamo i usporedim kaj mi paše.

Spominjem njih jer mogu dobiti neki mali popust tamo pa bi se dalo složiti nekaj i za manje od 15k kn.

Ali daleko od toga da ako ima nekaj povoljnije, bolje, pametnije da to neću ni pogledati, dapače. Samo dajte, ako znate, kontretne primjere jer ne znam kaj da tražim i gledam!

Evo ovo sam po oglasnicima vidio kaj mi se čini zanimljivo ali su dosta stari zvučnici
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/jmla...-oglas-1393092
Kaže, stanje ko novo, a 8g stari.
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/foca...oglas-23803733
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/q-ac...oglas-23723793
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/magn...-oglas-6492150

Ajde molim lijepo, ako imate volje da mi sugerirate i pomognete.
Hvala na dosadašnjim savjetima oko kablova
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 13:45   #8833
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
AE su gladni snage,i to jako. Ali to ne mjenja cinjenicu da su na daleko preslabom ampu,radili bolje od silvera 2,kojemu bi taj amp trebao biti vise nego dovoljan...
Ista priča je davno bila sa AE Adutom,malene transmisijske kutije,koje su stajale na velikim kutijama na sajmovima,i svi su mislili da sviraju velike kutije. Tek kada su ljudima pokazali da zapravo sviraju gornje male kutije,ljudi su ostali u soku ...Adut ima mali problem sa krivo podesenom skretnicom,ima previse naglaseno podrucje od oko 2500 khz. Ali to Dejan danas rjesava bez problema. Evo legi radi poseban Adut,sa novom skretnicom i kutijom bez koze. Biti ce to prvi takav primjerak. Kaze da bi zvuk trebao biti bolji od ice,ali za rock i metal glazbu...budemo vidjeli,odnosno culi...
hijoj... ne da mi se uopće ni pisat, ali ajde.

nisu ae gladni snage nego je kompresija in general gladna snage... ca i ma silver ne bi upario čak ni kao test da zadovoljim svoju znatiželju.

ako možeš prepoznat malo naglašeno područje u 2.5khz svaka ti čast jer ne znam tko osim mikrofona i reprodukcije nekog od spektra boja referentnog šuma može to isto

bacaš malo previše informacija koje baš i ne razumiješ... i tu ne mislim da sam ja neka referenca oko toga, ali brate mili zna se kad treba stat na loptu.

edit: 2die4 - q acoustic... dobit ćeš sigurno više zvuka od focala, a možda ti i wo