Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2010., 22:39   #1
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
HANNspree HF287 - 28" za gamere

Članak

Drago mi je da ste konačno testirali. Ja imam njegovog starijeg brata već godinu dana i moram reći da sam jako zadovoljan. Odlično mi se nadopunjuje uz plazmu koju imam zbog kvalitete prikaza, dok ovog "mališana" imam zbog velike radne površine.


Imam samo jednu "zamjerku". Neznam dal vam je to izostalo, ali kada ste spominjali da "ekran možemo podešavati po nagibu (0 - 20°) te ga rotirati u odnosu na postolje (-30° do +30°)"

Prema slikama izgleda da postolje ima isti mehanizam kao i moj. Tako da se može i po visini podešavati. Meni bilo malo čudno za skužit izprva, ali mi je to odlično došlo svojevremeno.
  Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 07:26   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Nije vrag da Krešo nije skužio? Što je tak "komplicirano"?
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2010., 11:52   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Nije vrag da Krešo nije skužio? Što je tak "komplicirano"?
Hm, ne sjecam se da je imao podesavanje po visini, ali sam to mozda i previdio

Budem nazvao u Callidus da provjere pa cu izmjeniti ako ima.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 12:16   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Velim da nisam sto posto. Slike su jako male na sajtu pa nemrem sa 100% sigurnosti reći dal je isti drek kao na mom HG281D.

http://www.best.hr/share/privatno/Borna/hanns.png

Ova mala "ručka" kaj viri se kod mene stisne prema unutra i onda se monitor može po visini narihtati i to bez gubitka stabilnosti, jer cijela stvar je dosta robusno napravljena (ne čudi zbog težine samog monitora) pa je to možda razlog zašto nisam ni ja na prvi pogled skužio dok nisam išao "istraživati" dal se može jer mi je baš trebalo!
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Nije vrag da Krešo nije skužio? Što je tak "komplicirano"?
Nije komplicirano, ali bi rekao unikatno. Takav mehanizam nisam nikad prije vidio, pa mi nije došlo automatski. Prvo sam probao prema van potegnuti Pa onda prema unutra da bi skužio da treba unutra, pa onda dolje (kao otključati mehanizam) i onda sam go do ubera mogao rastegnuti prema gore hehe
  Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 13:58   #5
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova

Nije komplicirano, ali bi rekao unikatno. Takav mehanizam nisam nikad prije vidio, pa mi nije došlo automatski. Prvo sam probao prema van potegnuti Pa onda prema unutra da bi skužio da treba unutra, pa onda dolje (kao otključati mehanizam) i onda sam go do ubera mogao rastegnuti prema gore hehe
E u tome je možda problem, ja jesam probao gurnuti taj gumb ali nije htio ni mrdnuti pa nisam htio silovati da nesto ne strgam
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 14:04   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
propade ti nadimak K-Destroyer
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 14:06   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
propade ti nadimak K-Destroyer
Ma opravdanost toga nadimka je upitna od početka.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 14:40   #8
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Javili su iz Calidusa da se stvarno može podešavati po visini, kako je Mad_Duke napisao. Tekst u članku će biti ispravljen.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 09:00   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Backlight Bleeding ste primjetili odmah po paljenju? Pitam čisto informativno da li se radi samo o vašem,tj. i našem ovdje primjerku ili svi imaju problem probijanja. Jako me to rastužuje,pogotovo jer i sam imam na svom 24 TN-u problema s tim,više iritantno,nego da je problem kao takav.

Koliko god da sam tražio,čak i polu-idiotska rješenja tipa "masiranja i upiranja raznorazna" sa krpicama,po područjima gdje je primjetan bleeding,ništa ne pomaže.

Jel vam smetalo na testu,vidim da je pod negativnosti napisano - znači dosta gadno?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 09:19   #10
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Backlight Bleeding ste primjetili odmah po paljenju? Pitam čisto informativno da li se radi samo o vašem,tj. i našem ovdje primjerku ili svi imaju problem probijanja. Jako me to rastužuje,pogotovo jer i sam imam na svom 24 TN-u problema s tim,više iritantno,nego da je problem kao takav.

Koliko god da sam tražio,čak i polu-idiotska rješenja tipa "masiranja i upiranja raznorazna" sa krpicama,po područjima gdje je primjetan bleeding,ništa ne pomaže.

Jel vam smetalo na testu,vidim da je pod negativnosti napisano - znači dosta gadno?
Najizraženjije je naravno po paljenju ali ostaje i nakon se jačina osvjetljenja spusti na neku prihvatljivu razinu, između 40 i 60%, ovisno o tome kaj i kad se radi. Na potpuno crnoj podlozi se vidi na cijelom ekranu, dok prema rubovima postaje jače. U radu (surfanje, pisanje itd.) ne smeta jako jer su svijetle podloge dok međutim u tamnijim sporijim scenama (film, igra) ovo po rubovima nazalost smeta.
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2010., 09:19   #11
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
@ thedream

kako sam i sam razmišljao o kupnji ovog monitora, proveo sam dosta vremena u potrazi za nekim dobrim review-om...nabasao na jedan talijanski forum na kojem je thread od jedno 100 stranica o dotičnom monitoru (tj. njegovom prethodniku, ali razlika je navodno samo u priključcima)...uglavnom, rezime tih 100 stranica je da je bleeding njegova najveća mana (jasno uzmimo u obzir da je tn)...čak je dosta postova u kojem ljudi tvrde da se bleeding pojavio tek kasnije, nakon određenog vremena upotrebe (npr. 2, 3 tjedna)...kod nekih je više izražen, kod nekih manje...uglavnom, svi se slažu da je monitor (još ako uloviš pravi primjerak) jako dobra kupnja i nemaju nekih zamjerki, čak štoviše, svi su jako zadovoljni s njim ako uzmemo u obzir navedeno...
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 12:44   #12
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
A ja sam našao vani u ponudi hf281, full hd model samo sa ugrađenim dvb-t tunerom...

Koja je cijena ovog modela?
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 14:00   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor S3arch1ng Pregled postova
kako sam i sam razmišljao o kupnji ovog monitora, proveo sam dosta vremena u potrazi za nekim dobrim review-om...nabasao na jedan talijanski forum na kojem je thread od jedno 100 stranica o dotičnom monitoru (tj. njegovom prethodniku, ali razlika je navodno samo u priključcima)...uglavnom, rezime tih 100 stranica je da je bleeding njegova najveća mana (jasno uzmimo u obzir da je tn)...čak je dosta postova u kojem ljudi tvrde da se bleeding pojavio tek kasnije, nakon određenog vremena upotrebe (npr. 2, 3 tjedna)...kod nekih je više izražen, kod nekih manje...uglavnom, svi se slažu da je monitor (još ako uloviš pravi primjerak) jako dobra kupnja i nemaju nekih zamjerki, čak štoviše, svi su jako zadovoljni s njim ako uzmemo u obzir navedeno...
Pa ono.

TN-ac je. Ekipa koja se kuži u zaslone zna kaj mogu očekivati od njega. A taj backlight bleeding je izražen. Mislim, ruku na srce ali za ovakvu cijenu se zna da se nekaj očito moralo žrtvovati. A cijena je brutalna.

Osobno ovaj radni prostor (jer za radnu okolinu njegove mane ne smetaju kaj god određeni ljudi konstantno tupili) ne bi mijenjao za ikaj drugo. Jedino bi mi bilo još draže da je rezolucija 2560x1600.
  Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 12:59   #14
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Hm, ne sjecam se da je imao podesavanje po visini, ali sam to mozda i previdio

Budem nazvao u Callidus da provjere pa cu izmjeniti ako ima.
Ima sigurno, evo i ja imam jednog takvog doma

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
TN-ac je. Ekipa koja se kuži u zaslone zna kaj mogu očekivati od njega. A taj backlight bleeding je izražen. Mislim, ruku na srce ali za ovakvu cijenu se zna da se nekaj očito moralo žrtvovati. A cijena je brutalna.
Dosta ljudi ne razumije cemu sto sluzi. Svi bi 30" monitor, sa reprodukcijom boja u rangu nekih top class Dellova i Eizoa, response i crnu kao kod plazmi. I sve to po mogucnosti za 2000kn. Za veliku vecinu obicnih usera, ovo je cak i vise od best buya.
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2010., 16:55   #15
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
a čujte, monitor od 28" za 2417 kuna (po callidusu) sa podesivim kutem i visinom je po meni poprilično dobar buy, al kao best buy bi mi se prije činila 25" verzija ovog monitora koja dođe 1476 kuna...


a i dobro je to što je mat ekran na oba kolko vidim.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 20:15   #16
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Pročitao sam na jednom forumu da ovaj monitor kada je spojen sa kompom preko HDMI ulaza ne prepoznaje kompjuter kao komjuter nego kao neki eksterni uređaj pa se svaki puta kada se upali mora na monitoru ići u menu pa odabrati input-pc. Može li netko ovo potvrditi ili demantirati?

P.S. I još kada se ugasi pc da monitor ne ode u standby nego po ekranu šeta NO SIGNAL?
summus je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 20:44   #17
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Oj

1. Moj je stariji model. Anyway, sve u redu. Dapače, čak i zvuk potegne preko HDMI-a na svoje šrot male nikaj ne valjaju zvučnike

2. Prvo šeta kratko i onda ode u standby. (jako korisno zapravo za promjenit sa VGA u HDMI ili kaj već input jer da nije tako, ne bi mogao pristupiti izborniku)..
  Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 21:01   #18
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
@Mad_Duke
Puno hvala na odgovoru, sutra kupujem ovaj monitor.
Koliko dugo imaš ovaj monitor i je li se pojavio koji mrtvi piksel?

Zadnje izmijenjeno od: summus. 11.11.2010. u 21:02. Razlog: Tipfeler
summus je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 21:05   #19
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
@Mad_Duke
Puno hvala na odgovoru, sutra kupujem ovaj monitor.
Koliko dugo imaš ovaj monitor i je li se pojavio koji mrtvi piksel?
Skužio po nazivu da imam njegovog starijeg brata (basically kad sve pogledam na netu same sh**t. Niti jedan mrtav pixel, ali crko mi je nedavno nakon skoro 2 godine pa ga moram furat na garu.

Anyway, jako zadovoljan sa dotičnim.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na