Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2010., 09:43   #31
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Da sam vidjao jos gore slozenih racunala, pocevsi od onih natrpanih virusima i smecem, do onih sa 128MB RAM-a i Vistom, eh...
To se šališ, ne?
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 11:04   #32
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Mozda vise od ovog faila sa samom aplikacijom i implementacijom sustava ljude bi trebalo brinuti sto se potencijalno osjetljivi podaci manipuliraju sa računala koji se slobodno mogu klasificirati kao public računala u npr internet cafeu. I problem je prisutan u svim podrucjima koji su krenuli sa informatizacijom - od skolstva do zdravstva... Cinjenica da se ne koriste klasicni terminali kao u davnim vremenima nego moderan PC obicno sa Windowsima i koje implementira doslovce bilo tko bez ikakvog reda i poretka cesto rezultira time da su osjetljivi dokumenti one click away, spoji se na mrezu i samo iskoci shared folder sa svime...
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 11:16   #33
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Pošto sam u jako bliskoj vezi sa dotičnom maticom da i ja kažem par riječi o tom smeću.
King je radio to prije 3-4 god, svake godine pred kraj školske godine se počinje dešavat ista priča, a to je da ne radi.
To za složit na IE nije problem, treba otić na stranicu od grada zagreba i instalira se Jinitiator, i samo se zamjeni certifikat (koji nitko ne zna sam zamjenit :/ ) i onda to "radi".
Naravno to isto što je instalirano NE radi u mozilli, nego se mora maknut i nanovo instalirat od nekud i opet zamjenit certifikat.
Nakon svih tih gluposti kad pokrenete program IE, Mozilla se sruše. Nakon istraživanja i slanja mailova ministarstvu i dotičnima zaduženim za govno-maticu kažu da je problem u računalu i da oni nemaju pojma zašto se to događa.
Istraživanjme i gubljenjem živaca prvi krivac rušenja je google toolbar, ostali toolbari, i razne sitnice.
Ne bi bio ni to problem da uvijek netko ima nekakav plugin, toolbar il neku pizdariju koja ruši govno-maticu.
Uglavnom, smeće od programa, plačeno nekoliko milijuna, koje ima 1 server za valjda 10 k ljudi da radi normalno, prekomplicirano za ogromnu večinu profesora koji imaju znanje od računalima na zavidnoj razini, stalno se ruši (vlasnici ne znaju zašto ).
I šečer na kraju profesori su krivi jer im je ministarstvo kupilo i nametnulo taj program i rekli da moraju u njemu radit.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na