Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2004., 22:58   #1
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Muke po svetom s939

Namjeravam sljedece godine kupiti novu konfu pa nikako skuziti sto na ovaj usljivi balkan dobro dolazi. Uzeo bih Athlona 64 3000+ s939. Cekati Nforce4 ili uzeti K8T800? Je li bolja Abit ili Asus ploca? Abit ploce nisam nikad imao probati a sve ploce koje ljudi hvale kao Epox, Gigabyte i Asus mi na kraju ispadnu lose. Volio bih isto da mi je komp sto tisi pa me zanima da li uzeti vodeno ili ici na Zalmana? Necu nesto ici pretjerano na oc pa mi jedino to zanima zbog mira i tisine. Sad imam 3D pro Gigabyte cooler i previse je bucan iako je na minimumu. Koji disk uzeti? WD mi izgledao kao jedina normalna firma za SATA. BTW isto koja memorija bi dobro legla sa recimo Asus plocom?
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2004., 23:12   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
za disk ti mogu reci: jedino i uvjek SEAGATE!!!
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2004., 23:19   #3
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by MasterX
za disk ti mogu reci: jedino i uvjek SEAGATE!!!
...crkava.
Jučer sam kupio 160 Gb NCQ Barracudu koja mi je crkla nakon nepuna dva sata rada. Danas je zaprimljena na reklamacije.
Da ne govorim da je sporija i bučnija od 7K250 Hitachija. I da prijavljuje 148 i nešto sitno Gb za razliku od hitachija od 160 gigi koji prijavljuje 153.5 Gb.
Mislim, moguće je da sam dobio takav primjerak, moguće je da ja ne znam formatirat disk, moguće je da je jučer bio loš položaj zvijezda, ali jedno je sigurno. Seagate ću sljedeći put izbjegavati u širokom luku.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2004., 23:48   #4
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Citiraj:
Originally posted by Sky
...crkava.
Jučer sam kupio 160 Gb NCQ Barracudu koja mi je crkla nakon nepuna dva sata rada. Danas je zaprimljena na reklamacije.
Da ne govorim da je sporija i bučnija od 7K250 Hitachija. I da prijavljuje 148 i nešto sitno Gb za razliku od hitachija od 160 gigi koji prijavljuje 153.5 Gb.
Mislim, moguće je da sam dobio takav primjerak, moguće je da ja ne znam formatirat disk, moguće je da je jučer bio loš položaj zvijezda, ali jedno je sigurno. Seagate ću sljedeći put izbjegavati u širokom luku.
ma predomislit ćeš se kad ti stigne novi sa reklamacije. ne možeš sudit cjeloj firmi zbog jednog neispravnog diska. a ako ti ponovno bude prebučan idući put kupi samsunga. ako i taj ispadne prebučan ili loš posudi raptora i hlađenje sa tornadom, provedi s njima mjesec dana i vrati se samsungu/seagateu i nećeš ga više uopće čuti. doslovce...
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 00:26   #5
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
Bas sam nedavno razmisljo probo sam fakat sve diskove,
Fujistsu, Seagate, IBM, Hitachi, WD, Maxtor....

I razmisljajuci malo duze doso do zakljucka da sam najmanje problema imo sa WDom... Opce mi nije jasno, uvjek su mi bili prosjecni nikad prebrzi nit prespori nikd pretihi ali ni preglasni, uvijek UVIJEK ispravni!

Sta ja znam, WD mi je uvjek ujednacen dobijem svaki put istu kvalitetu, nije najbolje sta moze (ne govorim o raptorima vec o normalnim diskvima) ali nikad problema...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 00:32   #6
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Originally posted by Sky
...crkava.
Jučer sam kupio 160 Gb NCQ Barracudu koja mi je crkla nakon nepuna dva sata rada. Danas je zaprimljena na reklamacije.
Da ne govorim da je sporija i bučnija od 7K250 Hitachija. I da prijavljuje 148 i nešto sitno Gb za razliku od hitachija od 160 gigi koji prijavljuje 153.5 Gb.
Mislim, moguće je da sam dobio takav primjerak, moguće je da ja ne znam formatirat disk, moguće je da je jučer bio loš položaj zvijezda, ali jedno je sigurno. Seagate ću sljedeći put izbjegavati u širokom luku.
vjerujem da je to slucajnost, ali ja bi za preporuku koji disk kupiti uvjek prvo pitao ljude koji repariraju diskove i rade na data recovery-u... mislim oni najvise imaju dodira sa onim sto stvarno crkava, a to je MAXTOR, IBM itd.

ocjena nedovoljan (1). sto bi rekla uciteljica, promasio si temu...

ajmo se mi vratiti temi socketa 939
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 00:38   #7
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Originally posted by Trek
Bas sam nedavno razmisljo probo sam fakat sve diskove,
Fujistsu, Seagate, IBM, Hitachi, WD, Maxtor....

I razmisljajuci malo duze doso do zakljucka da sam najmanje problema imo sa WDom... Opce mi nije jasno, uvjek su mi bili prosjecni nikad prebrzi nit prespori nikd pretihi ali ni preglasni, uvijek UVIJEK ispravni!

Sta ja znam, WD mi je uvjek ujednacen dobijem svaki put istu kvalitetu, nije najbolje sta moze (ne govorim o raptorima vec o normalnim diskvima) ali nikad problema...
Slicno iskustvo imam i ja. WD me nikad nije razocarao a i relativno je tih (tu i tamo zagrebe kad nesto trazi ). Samo bi jos dodao IBM sam imao jednom i nikad vise...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 00:44   #8
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Originally posted by MasterX
vjerujem da je to slucajnost, ali ja bi za preporuku koji disk kupiti uvjek prvo pitao ljude koji repariraju diskove i rade na data recovery-u... mislim oni najvise imaju dodira sa onim sto stvarno crkava, a to je MAXTOR, IBM itd.

ocjena nedovoljan (1). sto bi rekla uciteljica, promasio si temu...

ajmo se mi vratiti temi socketa 939
Nevidim tko je promasio temu kad je covjek pitao koji disk uzeti i sigurno mu svako iskustvo i savjet mogu samo pomoci.

@schofter
Nemoras cekati nForce4 Links ima jednu Asusovu SLI Delux koja se meni cini sasvim OK. Sam kazes da neces pretjerano oc-ati pa onda nemoj uzimati vodeno-neisplati ti se
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 00:55   #9
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Dečki, sve ove gluposti : kupi WD, kupi Seagate, kupi WD, kupi Hitachi...su gluposti. Nema više proizvođača koji nema neke dobre, a neke loše serije. Dakle, molit ću lijepo modele s kojima ste zadovoljni. Moj osobni favorit je Hitachi 7K250 u PATA izvedbi.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 02:28   #10
Bleki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 497
Bilo koji WD iz JB (7200 rpm, 8MB). Jednostavno brzo, tiho, hladno i pouzdano. Nije nikakva reklama, ali u zadnje vrijeme sam promjenio dosta HDD-a i od svega sam se vratio na WD.
Bleki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2004., 02:46   #11
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
Citiraj:
Originally posted by Bleki
Bilo koji WD iz JB (7200 rpm, 8MB). Jednostavno brzo, tiho, hladno i pouzdano. Nije nikakva reklama, ali u zadnje vrijeme sam promjenio dosta HDD-a i od svega sam se vratio na WD.
Najjaci ikad disk koji sam imao do sada sto se tice WD,IBM,SEAGATE i MAXTOR modela je WD800JB disk znaci 80 gb PATA 8mb disk. Ne bih ga hvalio da ih nisam imao vise ali stvarno sam isprobao oko 25-30 komada (frend mi ima shop) i svaki je bio tih,brz i super je radio. On ih je dosad prodao oko 100 komada i vratila su se 2 komada. Jedan elektronika i drugi je imao bad sektore. I thats it. Moja iskustva....
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 05:49   #12
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
Citiraj:
Originally posted by Bruno_Rv
Najjaci ikad disk koji sam imao do sada sto se tice WD,IBM,SEAGATE i MAXTOR modela je WD800JB disk znaci 80 gb PATA 8mb disk. Ne bih ga hvalio da ih nisam imao vise ali stvarno sam isprobao oko 25-30 komada (frend mi ima shop) i svaki je bio tih,brz i super je radio. On ih je dosad prodao oko 100 komada i vratila su se 2 komada. Jedan elektronika i drugi je imao bad sektore. I thats it. Moja iskustva....
haha a bas toga ja koristim zalim samo sto nisam kupio 2 nego 1 ali dobro i ovako je sve ok
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 09:39   #13
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Citiraj:
Originally posted by Sky
Da ne govorim da je sporija i bučnija od 7K250 Hitachija. I da prijavljuje 148 i nešto sitno Gb za razliku od hitachija od 160 gigi koji prijavljuje 153.5 Gb.
Potpisujem sve navedeno i dodajem da se i vise grije. Imam oba u kompu kao sto se vidi u sigu. Ovo s kapacitetom je najvece sranje...
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 11:26   #14
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Mislim da bi Hitachi mogao biti dobar disk ali meni je dosao neispravan a u servisu su mi rekli da sam ga ja razbio tako da tog nisam nikad probao. Maxtor mi je nekako sumnjiv a Seagate mi je uvijek jako jako spor, poceo sam mrziti Seagate
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 12:27   #15
Boomer
Newbie
 
Boomer's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Mece
Postovi: 100
Citiraj:
Originally posted by Bleki
Bilo koji WD iz JB (7200 rpm, 8MB). Jednostavno brzo, tiho, hladno i pouzdano. Nije nikakva reklama, ali u zadnje vrijeme sam promjenio dosta HDD-a i od svega sam se vratio na WD.
Potpisujem. (osječko). Samo moram primjetiti kako se ponekad (ljeti) dosta zagrije, ali ništa što 80mm vent ne bi mogao riješiti.
__________________
Soltek 75FRN2-RL
AMD XP 2500+ Barton @ 200 x 11 (zaključan) @ 1,5 V
Extreme Volcano 12+
2 x 256 MB Samsung DDR 400 DC @ (2,5-3-3-11)
Leadtek A6600GT
WD 800 JB 80 GB 8 MB cachea
Cyber Drive 48 x 16 x 48 CD-RW
LG DVD ROM 48 x 12
Chieftec 400W
Coolermaster Cavalier CAV-T01
LG Flatron F720P
Boomer je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2004., 12:28   #16
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Originally posted by Sky
Moj osobni favorit je Hitachi 7K250 u PATA izvedbi.
Potpisujem, trenutno imam 7K250 PATA od 120Gb (115 pravih) i 7K250 SATA od 80Gb,

PATA verzija mi je malčice bolja, tiša je i ima malo manji acces time...

A imao sam WD 120JB, Barracuda 160 SATA, 120Gb PATA, Maxtora 80Gb PATA, malog raptora itd...

Znači probao sve i svašta...

PATA 7K250 rulez!

__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 15:11   #17
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
kolko kanis uopce dat para????to ti je glavno...
imas sad 7700 zalmana...al ti je hladniji za par stupnjeva pa neznam dal se isplati i tezak je prek 910 g...skoro kila to ej puno...maknes kuciste i sve ti puca unutrazalman 7000 al cu...najtoplili al je razlika izmedu cu i al cu 2-3 stupnja...+- za puno manju cijenu...tak bar ja mislim i laksi je...disk...e to ti je cista sreca...ak pogodis dobru seriju...hehe gladi bradu...ak ne...vristi sljedecih 2 godine...seagate je najpouzdaniji(ak iams dobru seriju)ak ne...crkava odmah...tak da si s njiem manje vise siher...il ti crkne odma il uoce ne crkne...ak iam ok grafiku...ostavi...isto za rame...al obavezno reci cijenovni okvir
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 15:19   #18
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Sky
Dečki, sve ove gluposti : kupi WD, kupi Seagate, kupi WD, kupi Hitachi...su gluposti. Nema više proizvođača koji nema neke dobre, a neke loše serije. Dakle, molit ću lijepo modele s kojima ste zadovoljni. Moj osobni favorit je Hitachi 7K250 u PATA izvedbi.
Seagate 160 NCQ iz serije ispravnih. Mislim, postoje i neispravne kakvu su ti u HG-Šrotu i prodali.

No nikako ne zaboravi da odmah baciš SATA kabel koji si dobio uz ploču i staviš Foxconn.

Što mislite, koliko sam diskova do sada promijenio?

Sve što nabrajate je bilo kod mene na ovaj ili onaj način i svi su bili manje ili više neispravni. Ali mi se barica bar ne dere pored uha. Ostali se deru. Subjektivne ocjene o glasnoči ostavite za sebe. Ja imam vodeno i disk je uvijek najglasniji dio kompa. Uz Vulcano 7 je svaki disk nečujan.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 15:23   #19
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
A i zaboravih pogledati koji kontroler podržava NCQ.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 16:05   #20
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Mislim dat para koliko god da napokon kupim sve sto bi valjalo ali na nasem balkanu ti uvijek uvale srot opremu. HGspot ti uvijek veli kako si kriv jesi kupio srot opremu kod njih a kad im kazes da je to bilo dvije milje kuna onda nis.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2004., 17:28   #21
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by RAK
Seagate 160 NCQ iz serije ispravnih. Mislim, postoje i neispravne kakvu su ti u HG-Šrotu i prodali.

No nikako ne zaboravi da odmah baciš SATA kabel koji si dobio uz ploču i staviš Foxconn.

Što mislite, koliko sam diskova do sada promijenio?

Sve što nabrajate je bilo kod mene na ovaj ili onaj način i svi su bili manje ili više neispravni. Ali mi se barica bar ne dere pored uha. Ostali se deru. Subjektivne ocjene o glasnoči ostavite za sebe. Ja imam vodeno i disk je uvijek najglasniji dio kompa. Uz Vulcano 7 je svaki disk nečujan.
E moj RAK, nisu mi ga u HGŠrotu prodali nego u Linksu (uvoznik je eSys, made in China). Rado ću isprobati još jednu Barracudu (ova je bila glasnija od Hitachia, ali to je vjerojatno jer je bila neispravna, ali opet, i N!ino ima istu kombinaciju kao i ja i došao je do istih zaključaka), ali ovaj put mislim da ću kupiti 200 gb verziju.
Što se tiče subjektivnih ocjena, mislim da sam već ovdje dobio reputaciju tipa sa zero tolerance politikom prema buci, pa valjda nešto vrijedi moja riječ.
Što se tiče kabela, gdje da ih kupim? Ako je suditi po PATA kabelima koji dolaze uz DFI, ni SATA nisu nešto posebno.
Sky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na