Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.10.2009., 03:33   #781
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Bez apsolutno ikakve dvojbe, ovo su testovi koji najvise govore (Xbitlabs):






Koliko vidim taj Mac edition je vrlo solidan


@kian: pricekaj malo da se pojave ti novi diskovi u HR, vjerojatno ce i cijene starijih modela nesto pasti, a takodjer ce i ponuda biti bogatija.
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 16.10.2009. u 03:45.
dh41400 je offline  
Staro 16.10.2009., 10:06   #782
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ma mac edition je isti vertex vulgaris, jedino sto im je turbo imao 1.0 rev firmwarea i logicno da su rezultati ocajni
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 16.10.2009., 10:29   #783
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Ja razmišljam prodat je SSD, ionako ih ne koristim u RAIDu....
__________________
MC
Sa_Stilom je offline  
Staro 16.10.2009., 14:49   #784
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Bez apsolutno ikakve dvojbe, ovo su testovi koji najvise govore (Xbitlabs):

Koliko vidim taj Mac edition je vrlo solidan
.
Mac edition se ne razlikuje od Vertex Windows editiona, tako da su rezultati vrlo cudni


zapravo dosta njihovih rezultata se razlikuje od drugih reviewa, a i od rezultata koje ja dobivam doma na Vertexu i Agilityu ....
__________________
DeadMan+ je offline  
Staro 16.10.2009., 15:07   #785
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
To ne znaci da su rezultati losi

Iskreno oni su jedni od rijetkih koji detaljno obradjuju SSD diskove ... naspram nekih "reviewa" koji svoja zapazanja temelje na HD Tune rezultatima

Ovi su testovi koliko vidim vrlo zanimljivi, a za daljnju usporedbu bi trebalo detaljnije ispitati situaciju (npr. revizija diska, FW verzija, tip OS-a, ostatak konfe, nacin pripreme particija ...)

Uglavnom, ne znam koji dio je kod tebe drukciji ...
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 16.10.2009., 20:26   #786
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788



What's the deal with the Mac Edition? What's different?
Apple certified it's use in specific mac models (see the product page).
It is essentially a "regular" vertex with firmware 1.10 (yes, the same as used in PC's).
It is branded slightly different and that is the only difference.


-->
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
To ne znaci da su rezultati losi

Iskreno oni su jedni od rijetkih koji detaljno obradjuju SSD diskove ... naspram nekih "reviewa" koji svoja zapazanja temelje na HD Tune rezultatima

Ovi su testovi koliko vidim vrlo zanimljivi, a za daljnju usporedbu bi trebalo detaljnije ispitati situaciju (npr. revizija diska, FW verzija, tip OS-a, ostatak konfe, nacin pripreme particija ...)

Uglavnom, ne znam koji dio je kod tebe drukciji ...
nisam rekao da su losi, samo nisam uvjeren u njihovu pouzdanost

evo samo za primjer:
moji rezultati za 120GB OCZ Agility u IOMeter Sequential Write testu:



ako za pocetak zanemarimo brojeve, vec po obliku njihove i moje krivulje se vidi bitna razlika
iz kojeg razloga OCZ Vertex Mac edition ima isti oblik krivulje kao moj Agility, dok njihov Agility (ako zanemarimo 0.5 i 1 kB) ima gotovo ravnu liniju
sad jos ako uzmemo u obzir da je OCZ Vertex Winows edition i OCZ Vertex Mac edition zapravo isti disk onda su rezultati jos cudniji...




What's the deal with the Mac Edition? What's different?
Apple certified it's use in specific mac models (see the product page).
It is essentially a "regular" vertex with firmware 1.10 (yes, the same as used in PC's).
It is branded slightly different and that is the only difference.


__________________
DeadMan+ je offline  
Staro 16.10.2009., 20:33   #787
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
takoder treba uzeti u obzir kapacitete, tj agility na onom tesu je sa 60gb, te sa starim firmware-om, a oba podatka znatno utjecu na performanse.

zapravo nije nista cudno u tom testu, ja bi rekao da su svi rezultati u usporedbi s ostalim testovima "spot on" kad se sve uzme u obzir
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 16.10.2009., 20:38   #788
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
da, dobro antrax zbori, kod ssd-a na same performanse utječe i memorijski kapacitet samog diska, dakle, veći kapacitet, više prostora za birkanje po memoriji za sam kontroler ssd-a
nisam sto posto siguran, al mislim da sam čitao da je baš za vertexe to jako izraženo, znači, isti kontroler, ista verzija fw-a, a kapacitet od 60 i 120 gb daju različite rezultate u korist 120 gb verzije
ili je to bilo za sammy-e...
hmmm
ipak mislim da su vertexi bili
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline  
Staro 16.10.2009., 20:45   #789
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
takoder treba uzeti u obzir kapacitete, tj agility na onom tesu je sa 60gb, te sa starim firmware-om, a oba podatka znatno utjecu na performanse.

zapravo nije nista cudno u tom testu, ja bi rekao da su svi rezultati u usporedbi s ostalim testovima "spot on" kad se sve uzme u obzir
kao sto rekoh, ako zanemarimo brojeve, oblik krivulje je problematican
sto se firmaware-a tice, svi Agility SSD su isli na trziste s fw 1.3, ako pogledate sluzbeni OCZ forum vidjet cete da razlike u brzini izmedju v1.3 i v1.4 nema, sto mogu potvrditi i iz svog iskustva

Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
da, dobro antrax zbori, kod ssd-a na same performanse utječe i memorijski kapacitet samog diska, dakle, veći kapacitet, više prostora za birkanje po memoriji za sam kontroler ssd-a
nisam sto posto siguran, al mislim da sam čitao da je baš za vertexe to jako izraženo, znači, isti kontroler, ista verzija fw-a, a kapacitet od 60 i 120 gb daju različite rezultate u korist 120 gb verzije
ili je to bilo za sammy-e...
hmmm
ipak mislim da su vertexi bili
i opet ako zanemarimo Agility potpuno

ostaje problem Vertexa, jer su na testu i Mac i Winows edition Vertex isti diskovi, istog kapaciteta i istog firmware-a (v1.3 i v1.31 se isto tako ne razlikuju u brzini, vidio sam negdje na sluzbenom forumu sad ne mogu naci), kako su onda rezultati tako drasticno razliciti?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: DeadMan+. 16.10.2009. u 20:59.
DeadMan+ je offline  
Staro 16.10.2009., 21:07   #790
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
ja nisam ni rekao da to sa vertex i mac vertex ima smisla, štoviše, totalno nema smisla
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline  
Staro 16.10.2009., 21:12   #791
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
da u pravu si, obicnog vertexa iskreno ja uopce nisam vidio u tom testu do sad.

u svakom slucaju, zanimljivo da jedino u iometrovim testovima su razlike, sve ostalo su u par % obicni od mac editiona, sto vrlo lako moze bit i greska samog testa, ali manje bitno.

ono sto pokusavam naci sad je spisak koje su razlike izmedu firmware-a, sta je popravljeno, al nejde me bas

edit:
evo jednog traga: "1.31 firmware best to use as it has self heal", cini se da je to uvedeno tom verzijom, no vidjet cu sta se jos da iskopat
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 17.10.2009., 04:56   #792
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280



What's the deal with the Mac Edition? What's different?
Apple certified it's use in specific mac models (see the product page).
It is essentially a "regular" vertex with firmware 1.10 (yes, the same as used in PC's).
It is branded slightly different and that is the only difference.


Ovo je stvarno samo nagadjanje ... recimo gledao sam identican Vertex sa IZRAZITO razlicitim rezultatima u IOPS specifikaciji, kao i sekvencijalnim testovima ... razlog je bio testna faza FW (sve se desavalo u periodu od par dana).

U jednom slucaju je bio iskoristen pun potencijal sekvencijalnih prijenosa, dok je u drugom IOPS specifikacija bila eksponencijalne naravi.

Ovo uz dodatan utjecaj stavki iz prvog dijela posta moze poluciti nevjerojatno razlicite rezultate ... gotovo neprepoznatljive.

To je najnormalnija stvar posto je odnos IOPS specifikacije i Sequential prijenosa obrnuto proporcionalan.

Kljucna stvar koja se pojavljuje u svim PR odgovorima iz OCZ-a je da su smanjene maksimalne brzine (sto ne mora nuzno znaciti da su prosjecne izgubile na vrijednosti, tj. vjerojatno su stabilnije od obicnog Vertexa) citanja i pisanja zbog "kompatibilnosti" s Apple racunalima ... sto upucuje na promjene u FW-u, a ukoliko se nadovezemo na prethodnu recenicu (brzine prijenosa su obrnuto proporcionalne IOPS-ima) onda ovo dobiva sasvim logicno znacenje (uza sve navedeno mi se cini da ovaj Mac Ed. ima vise slicnosti s Turbom nego s obicnim Vertexom, izuzev razlike u taktovima).


Citiraj:
i opet ako zanemarimo Agility potpuno

ostaje problem Vertexa, jer su na testu i Mac i Winows edition Vertex isti diskovi ...
Jos jedna pretpostavka ... ne znamo da li je tocna ili ne, a kada se na ovo nadoda i koristenost/starost diskova, kao i ostale stavke iz prvog dijela ... cijela prica dobiva jos vece razmjere.


Naravno da ne iskljucujemo mogucnost pogreske u tim testovima, ali cak i ako se uzmu u obzir ti tvoji rezultati, opet je razlika ocigledna (sto je tijekom gotovo svih IOmeter testova konzistentno).


Znam da ti ovo vjerojatno nece biti prihvatljivo objasnjenje, ali je jednostavno nemoguce usporedjivati dva razlicita setupa, pogotovo uz (opravdanu) osjetljivost IOmetra i razne HW/SW modifikacije/verzije diskova.


BTW PUNO korisnija bi nam bila IOmeter Workstation (Random read & write) specifikacija tvog diska nego ovaj sekvencijalni test, jer ipak ona daleko bolje opisuje ponasanje SSD-a (i bilo kojeg drugog diska) unutar OS okruzenja.

Opis postavki je na slijedecem linku.



Ukratko, to je to
-->
Citiraj:
Autor DeadMan+ Pregled postova
nisam rekao da su losi, samo nisam uvjeren u njihovu pouzdanost
Prvo moramo uzeti kao sto rekoh testnu konfiguraciju i setup cijelih diskova:
  • FW verziju
  • Vrstu OS-a i drivera, kao i "starost" instalacija
  • Da li je disk aktivan OS disk ili ne (kao sto nam je Tomy B. pokazao rezultati mogu biti izrazito ovisni)
  • Postavke u IOmetru (igrao sam se s njim JAKO dugo i stvarno se treba paziti na svaku stavku, tj. podudarnost s usporednim testom)
  • Stanje diska (koristen ili ne, da li su flushane sve LBA adrese)
  • Kontroler i chipset, te driveri na njima (ovo je takodjer vrlo cest uzrok nesrazmjernosti rezultata)
  • Da li je rijec o stolnom ili prijenosnom racunalu (opet snaga ostatka konfe dolazi kao utjecaj na razne rezultate)
  • Da li je obavljen alignment na particijama
  • Razlicite velicine diskova imaju i razlicite performanse (kao sto su kolege vec naglasili)
  • Razlika u velicini testiranog dijela particije/diska takodjer ima OGROMAN utjecaj na konacne rezultate

Ima naravno jos dodatnih faktora, ali ovi su uglavnom vrlo ocigledni.


Citiraj:
evo samo za primjer:
moji rezultati za 120GB OCZ Agility u IOMeter Sequential Write testu:



ako za pocetak zanemarimo brojeve, vec po obliku njihove i moje krivulje se vidi bitna razlika
Sto moze znaciti da je negdje bio bottleneck (koji je vrijedio za sve diskove) ili neka druga stavka kod podesavanja, koja je opet vrijedila za sve diskove (osim FW verzije) ...

BTW gdje pise da krivulje moraju isto izgledati za npr 60GB i 120GB SSD disk?

Citiraj:
... iz kojeg razloga OCZ Vertex Mac edition ima isti oblik krivulje kao moj Agility, dok njihov Agility (ako zanemarimo 0.5 i 1 kB) ima gotovo ravnu liniju
Procitaj prethodno

Citiraj:
sad jos ako uzmemo u obzir da je OCZ Vertex Winows edition i OCZ Vertex Mac edition zapravo isti disk onda su rezultati jos cudniji...




What's the deal with the Mac Edition? What's different?
Apple certified it's use in specific mac models (see the product page).
It is essentially a "regular" vertex with firmware 1.10 (yes, the same as used in PC's).
It is branded slightly different and that is the only difference.


Ovo je stvarno samo nagadjanje ... recimo gledao sam identican Vertex sa IZRAZITO razlicitim rezultatima u IOPS specifikaciji, kao i sekvencijalnim testovima ... razlog je bio testna faza FW (sve se desavalo u periodu od par dana).

U jednom slucaju je bio iskoristen pun potencijal sekvencijalnih prijenosa, dok je u drugom IOPS specifikacija bila eksponencijalne naravi.

Ovo uz dodatan utjecaj stavki iz prvog dijela posta moze poluciti nevjerojatno razlicite rezultate ... gotovo neprepoznatljive.

To je najnormalnija stvar posto je odnos IOPS specifikacije i Sequential prijenosa obrnuto proporcionalan.

Kljucna stvar koja se pojavljuje u svim PR odgovorima iz OCZ-a je da su smanjene maksimalne brzine (sto ne mora nuzno znaciti da su prosjecne izgubile na vrijednosti, tj. vjerojatno su stabilnije od obicnog Vertexa) citanja i pisanja zbog "kompatibilnosti" s Apple racunalima ... sto upucuje na promjene u FW-u, a ukoliko se nadovezemo na prethodnu recenicu (brzine prijenosa su obrnuto proporcionalne IOPS-ima) onda ovo dobiva sasvim logicno znacenje (uza sve navedeno mi se cini da ovaj Mac Ed. ima vise slicnosti s Turbom nego s obicnim Vertexom, izuzev razlike u taktovima).


Citiraj:
i opet ako zanemarimo Agility potpuno

ostaje problem Vertexa, jer su na testu i Mac i Winows edition Vertex isti diskovi ...
Jos jedna pretpostavka ... ne znamo da li je tocna ili ne, a kada se na ovo nadoda i koristenost/starost diskova, kao i ostale stavke iz prvog dijela ... cijela prica dobiva jos vece razmjere.


Naravno da ne iskljucujemo mogucnost pogreske u tim testovima, ali cak i ako se uzmu u obzir ti tvoji rezultati, opet je razlika ocigledna (sto je tijekom gotovo svih IOmeter testova konzistentno).


Znam da ti ovo vjerojatno nece biti prihvatljivo objasnjenje, ali je jednostavno nemoguce usporedjivati dva razlicita setupa, pogotovo uz (opravdanu) osjetljivost IOmetra i razne HW/SW modifikacije/verzije diskova.


BTW PUNO korisnija bi nam bila IOmeter Workstation (Random read & write) specifikacija tvog diska nego ovaj sekvencijalni test, jer ipak ona daleko bolje opisuje ponasanje SSD-a (i bilo kojeg drugog diska) unutar OS okruzenja.

Opis postavki je na slijedecem linku.



Ukratko, to je to
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 17.10.2009. u 07:01.
dh41400 je offline  
Staro 17.10.2009., 11:32   #793
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
slazem se s vecinom ovoga

Samo da napomenem, generalno smatram xbitlabs kvalitetnijim siteom sto se metodologije reviewa tice, ali iz sve ove rasprave mozemo izvuci samo jedan koristan zakljucak, a to je da rezultate njihovog testa ne treba uzeti zdravo za gotovo.
Previse parametara ne znamo i postoji velika sansa da bi rezultati na drugoj platformi bili bitno razliciti od njihovih. Osim bilo bi puno bolje da su za review odabrali SDD ove istih kapaciteta (gdje je to moguce).
__________________
DeadMan+ je offline  
Staro 17.10.2009., 14:30   #794
msantic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sveti Ivan Zelina
Postovi: 54
Intel to Ship Value-Based X25-X SSD in Q4


http://www.tomshardware.co.uk/Intel-...ews-32083.html
msantic je offline  
Staro 17.10.2009., 18:53   #795
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Jos jedan Intelov promasaj ... naprave jos manji i slabiji disk i ocekuju nekakve pomake s tim

Nadam se da ce spustati cijene normalnih SSD jer im se inace ne pise dobro ...


@DeadMan+

Bit ce jos testova sigurno
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 17.10.2009., 19:26   #796
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Ne misle valjda stvarno sa sporijim SSD-om od 40 GB i cijenom od 160 $ napravit nešto.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 20.10.2009., 14:16   #797
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Posto nisam bas toliko upucen u SSD tehnologiju moze mali savjet jel ovo dobra kupnja?
Jel netko ima sto od corsaira?

http://www.diskont24.com/product.php...cat=514&page=1

Hvala unaprijed.
Romul je offline  
Staro 20.10.2009., 14:50   #798
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
to je u principu isti uredaj kakav tomy b. ima, samo druga naljepnica gore
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 20.10.2009., 15:01   #799
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Taj disk je sa Samsung-ovim RBB kontrolerom (isti model kao Samsung PB22-J i OCZ Summit), cijena je OK ako se usporedi razlika u cijeni ostalih SSD kod nas i na eBay-u.

Deklarirane vrijednosti čitanja i pisanja za 64 GB model su 220/120 MB/s, a ovjde se vidi kolike su stvarne vrijednosti (230/160 MB/s).

Imam takav (Super Talent MasterDrive SX 64 GB) i meni radi dobro, samo dosta sporije radi kada se napuni podacima i kada se boot-a OS sa SSD-a.

Trenutno čekam novi FW koji će podržavat TRIM i Garbage Collection pa da stavim Win 7 i vidim kako će se tad ponašat.

U svakom slučaju ja sam zadovoljan, ne radim ništa posebno na laptopu tako da uopće ne primjetim da se SSD usporio, to vidim jedino kada pustim neki benchmark.

Na 38. stranici nešto niše o "usporavanju".
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 20.10.2009., 15:12   #800
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
Alo ssd-guru-i

Sta bi se meni isplatilo upiknut sa ove stranice

Iskreno, gori mi guzica da vec jednom probam esesde.

Namjena: Opcenito
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 20.10.2009., 15:43   #801
I V A N
Premium
Moj komp
 
I V A N's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 32
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Alo ssd-guru-i

Sta bi se meni isplatilo upiknut sa ove stranice

Iskreno, gori mi guzica da vec jednom probam esesde.

Namjena: Opcenito
Sa te su stranice svi SSD-ovi koji nešto vrijede skuplji nego kod nas.
I V A N je offline  
Staro 20.10.2009., 15:46   #802
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
-20% racunaj.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 20.10.2009., 16:13   #803
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Corsair M serija i Kingston V serija su SSD-i s unaprijeđenim JMicron kontrolerom, navodno nema više stuttering-a, ali nisam probao nikada tako da nemogu ništa tvrditi.

Moje mišljenje za taj unapriđen JMicron kontroler je da je to dobar SSD za podatke.

O Corsair P seriji sam napisao nešto par postova "višlje".

Nadam se da sam pomogao.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 20.10.2009., 16:17   #804
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Drugim rijecima Corsair P64.

Ok izbor za 1000 kn
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 20.10.2009., 16:20   #805
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
__________________
DeadMan+ je offline  
Staro 22.10.2009., 11:53   #806
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Može mi netko komentirat ovo ?

Isprika ako nije prikladno topiku....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline  
Staro 22.10.2009., 23:28   #807
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Nabrzinu sam pogledao, cijena za 8 GB je oko 80-100 $, a koliko sam vidio takvi SSD-i (DOM - Disk On Modul) nisu ništa posebno što se tiče performansi.

Ako Vas zanimaju isključivo SSD-i sa IDE sučeljem pogledajte RunCore Pro IV seriju, nisu preskupi i koriste Indilinx kontroler (isti kao OCZ Vertex).
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 24.10.2009., 16:06   #808
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Evo da javim kako je prošla još jedna usporedba SSD-a i HDD-a (radi se o diskovima koji su navedeni pod Moj komp i usporedbu sam radio u navednom laptopu):

Da bi se laptop restartao s HDD-om treba mu 81 sekunda, a sa SSD-om 35 (uzeo sam prosjek tri mjerenja).

Otvaranje devet programa (Mozilla Thunderbird, Mozilla Firefox, Dev Cpp, Photoshop CS2, MS Visio 2000, MS Visual Studio 2005, Adobe Premiere CS4, Google Earth and Macromedia Flash 8) traje 3 minute i 6 sekundi na HDD-u, a na SSD-u 56 sekundi.

Ovdje možete skinuti video (50 MB) da vidite kako ide otvaranje programa na SSD-u i na HDD-u.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 24.10.2009., 18:54   #809
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Bravo majstore to se trazi, realni testovi j... sinteticke testove
Ono sto bi bilo jos zanimljivo kad bi ovo mogao usporedit sa nekim Intel e serijom. za 1400 kn mi se sad onaj Corsair p serije cini ipak dobrom kupnjom ako kazes da su to prakticno isti uredjaji.
Hvala u svakom slucaju.
Romul je offline  
Staro 24.10.2009., 22:06   #810
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 821
Evo kako iznutra izgleda Corsair P128, Super Talent MasterDrive SX 128 GB i OCZ Summit 120 GB, čisto da ne bude da sam ja rekao da su to isti diskovi. Nisam stavio slike od 64 GB modela jer za Super Talenta nisam našao review gdje je rastavljen.

Evo jedan "stariji" video za one koji su to propustili.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na