Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2022., 20:58   #301
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
E da,

našao sam si alternativu... A1 (njih trenutno koristim i znam da ovo što tražim od telemacha tu radi bez greške) na coaxu nudi 1G download i 100M up za 269kn mjesečno.. to je 30kn više od telemacha, up je daleko manji, ali ako ovo neće hodati s telemachovim konjem, morat ću se zadovoljiti i s magarcem
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 00:46   #302
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
E da,

našao sam si alternativu... A1 (njih trenutno koristim i znam da ovo što tražim od telemacha tu radi bez greške) na coaxu nudi 1G download i 100M up za 269kn mjesečno.. to je 30kn više od telemacha, up je daleko manji, ali ako ovo neće hodati s telemachovim konjem, morat ću se zadovoljiti i s magarcem

Odakle ti tih 269 kn??? Cijena je 209 kn bez ugovora i 199 kn sa ugovorom na 24 mjeseca. Jedino ako ne uzimaš i TV, a to nisi spomenuo.


Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2022., 08:36   #303
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
I kakav je razvoj situacije?
Telemach ili A1?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 21:20   #304
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
E da,

našao sam si alternativu... A1 (njih trenutno koristim i znam da ovo što tražim od telemacha tu radi bez greške) na coaxu nudi 1G download i 100M up za 269kn mjesečno.. to je 30kn više od telemacha, up je daleko manji, ali ako ovo neće hodati s telemachovim konjem, morat ću se zadovoljiti i s magarcem
Ima kakvih novih informacija?
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 22:42   #305
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Odakle ti tih 269 kn??? Cijena je 209 kn bez ugovora i 199 kn sa ugovorom na 24 mjeseca. Jedino ako ne uzimaš i TV, a to nisi spomenuo.


Je, nisam napisao Ali i TV je u priči, premda mi je TV tako nebitan... imam ga prvenstveno radi gostiju kad mi netko dođe i eventualno prije spavanja zaspati uz neki dokumentarac...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 22:46   #306
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ima kakvih novih informacija?

Znači, pisao sam im u subotu, u nedjelju su se samo generički javili da su moj upit proslijedili n 'nadležni odjel' i od tada je muk... pitao sam ih za cgnat i općenito port forwarding; pitao za bridge premda tu već imam osjećaj da znam odgovor... premda mi najiskrenije nije jasno zašto je taj bridge toliki problem - osobno ne vidim niti jedan razlog za nedopuštanje bridgea... Pričekat ću još dan-dva pa im onda opet pišem...

E da, u zgradi imam optiku od telemacha i tcom-a - a1 je coax, ali mi ovi iz a1 tvrde da imaju i optiku za ponuditi. Prije su mi tvrdili da nema optike i ako hoću coax - nema problema. Sad odjednom ima i optike a pouzdano znam da nemaju vlastitu. Znam da oni po zakonu mogu koristiti tcomovu infrastukturu ali ih to košta pa zato govore da 'nemaju'...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 22:52   #307
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
Znači, pisao sam im u subotu, u nedjelju su se samo generički javili da su moj upit proslijedili n 'nadležni odjel' i od tada je muk... pitao sam ih za cgnat i općenito port forwarding; pitao za bridge premda tu već imam osjećaj da znam odgovor... premda mi najiskrenije nije jasno zašto je taj bridge toliki problem - osobno ne vidim niti jedan razlog za nedopuštanje bridgea... Pričekat ću još dan-dva pa im onda opet pišem...

E da, u zgradi imam optiku od telemacha i tcom-a - a1 je coax, ali mi ovi iz a1 tvrde da imaju i optiku za ponuditi. Prije su mi tvrdili da nema optike i ako hoću coax - nema problema. Sad odjednom ima i optike a pouzdano znam da nemaju vlastitu. Znam da oni po zakonu mogu koristiti tcomovu infrastukturu ali ih to košta pa zato govore da 'nemaju'...
Možeš im i postavit pitanje na Facebook u inbox. Tamo odgovore u roku od par minuta.

Bridge ne dozvoljava ni A1 na optici. Pretpostavljam da je razlog za zabranu bridgea to što će ljudi počet stavljat svoje routere i kad bi došlo do nekih problema, ne bi mogli pružiti kompletnu podršku kao što je mogu pružiti kad se koristi njihova oprema.
Meni je ok da ne dozvoljavaju bridge, ali onda bar očekujem da će DMZ radit normalno da nema problema s double NAT.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 23:39   #308
suntribe
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Možeš im i postavit pitanje na Facebook u inbox. Tamo odgovore u roku od par minuta.
Budem i to probao...

Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Pretpostavljam da je razlog za zabranu bridgea to što će ljudi počet stavljat svoje routere i kad bi došlo do nekih problema, ne bi mogli pružiti kompletnu podršku kao što je mogu pružiti kad se koristi njihova oprema.
Meni je ok da ne dozvoljavaju bridge, ali onda bar očekujem da će DMZ radit normalno da nema problema s double NAT.
E sad, ovo je sve 'navodno'.. Imam frenda koji tamo radi pa je pitao kolegu i ovaj mu je samo kratko rekao da u Srbiji dopuštaju bridge jer je tamo nešto drugačije podešeno pa im infrastrukturno to ne radi problem ali da kod nas nije tako ali da bi i kod nas trebali tako napraviti, ali ne uskoro... Isto tako, oko port-forwardinga... kao, 'moguće je ali to oni trebaju propustiti promet kod sebe'. Sad, pitam se, da u 3 ujutro poželim otvoriti neki port, kaj sad?! Trebam njih kontaktirati da mi otvore? Suludo... Nadam se da je samo nastao neki šum u komunikaciji jer, iskreno, meni jedino treba 443 port otvoren za self-hosted servise, neki port za vpn i eventualno neki random port za ssh.. Ali mi je totalno suludo da moram tamo nekog zvati da mi otvara portove... Pa koliko će njihov support trebati raditi da bi samo ispunjavao ovakve želje... Isto tako, kaj kad im se pomrda nešto pa se sve vrati na default... Kaj onda? Opet zvati i tražiti otvaranje portova? Ako je to tako, onda sam 99.9999% siguran da bez obzira kaj piše da je wan == public ip, da smo iza cgnata...
suntribe je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 12:13   #309
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor suntribe Pregled postova
Budem i to probao...



E sad, ovo je sve 'navodno'.. Imam frenda koji tamo radi pa je pitao kolegu i ovaj mu je samo kratko rekao da u Srbiji dopuštaju bridge jer je tamo nešto drugačije podešeno pa im infrastrukturno to ne radi problem ali da kod nas nije tako ali da bi i kod nas trebali tako napraviti, ali ne uskoro... Isto tako, oko port-forwardinga... kao, 'moguće je ali to oni trebaju propustiti promet kod sebe'. Sad, pitam se, da u 3 ujutro poželim otvoriti neki port, kaj sad?! Trebam njih kontaktirati da mi otvore? Suludo... Nadam se da je samo nastao neki šum u komunikaciji jer, iskreno, meni jedino treba 443 port otvoren za self-hosted servise, neki port za vpn i eventualno neki random port za ssh.. Ali mi je totalno suludo da moram tamo nekog zvati da mi otvara portove... Pa koliko će njihov support trebati raditi da bi samo ispunjavao ovakve želje... Isto tako, kaj kad im se pomrda nešto pa se sve vrati na default... Kaj onda? Opet zvati i tražiti otvaranje portova? Ako je to tako, onda sam 99.9999% siguran da bez obzira kaj piše da je wan == public ip, da smo iza cgnata...
Ja vjerujem da će to sve riješit u neko dogledno vrijeme. Još su novi na tržištu optike i siguran sam da još sve pomalo peglaju. Trenutno im je prioritet da se prošire što je više moguće i da pridobe veći broj korisnika.

Svakako me zanima nastavak ove sage. Meni se na A1 nakon tri dana promijenila IP adresa, jučer dobio drugu i to se doslovno promijenila samo zadnja znamenka. Sad gledam opet, se promijenila IP adresa u smislu da se promijenila zadnja znamenka. Ali ne razumijem zašto mi se ista ne mijenja u jednakim intervalima nego nasumično.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 15:34   #310
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ja vjerujem da će to sve riješit u neko dogledno vrijeme. Još su novi na tržištu optike i siguran sam da još sve pomalo peglaju. Trenutno im je prioritet da se prošire što je više moguće i da pridobe veći broj korisnika.
Kako će dobiti veći broj korisnika, kad se ne ''miču'' iz Zagreba???
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2022., 16:15   #311
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Udaraju po Zadru a vjerojatno pikiraju i druge lokacije. Na hakom kartama ih prepoznaš po plavo obojanim kartama ili pogledas onaj njihov popis na telemach stranicama https://telemach.hr/podrska/opci-dok...amjere-gradnje
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 17:02   #312
Marko :)