Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2008., 19:24   #1
vip-terminator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 191
Eksterni hard problem

Ok ovak, Imam novi seagate SATA hard 160GB i copio sam externo kuciste. Spojio sve i prikopco USB i iz prva nije nis htio prepoznat. Zatim sam naso u control panel/administrative tools/computer managment/storage da mi je disk Unlocated i formatiro sam ga.
Tada je sve radilo dok ga nisam prikopco na laptop USB. Opet sam ga formatiro iz win expl i od tada ne radi nis....I sad kad ga spojim na usb mi se pojavi : Device was not recognized...........WTF!!!?!?!??!
__________________
vip
vip-terminator je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 10:53   #2
drocketman
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 11
Citiraj:
Autor vip-terminator Pregled postova
Ok ovak, Imam novi seagate SATA hard 160GB i copio sam externo kuciste. Spojio sve i prikopco USB i iz prva nije nis htio prepoznat. Zatim sam naso u control panel/administrative tools/computer managment/storage da mi je disk Unlocated i formatiro sam ga.
Tada je sve radilo dok ga nisam prikopco na laptop USB. Opet sam ga formatiro iz win expl i od tada ne radi nis....I sad kad ga spojim na usb mi se pojavi : Device was not recognized...........WTF!!!?!?!??!

Jesi li uspio rijesiti problem i kako?
Imam slican problem...Kad spojim externo kuciste koje ima posebno napajanje (unutra je Seagate Baracuda 260GB) na USB pise usb device not recognized. Osim USB konektora na externom kucistu imam i ESATA konektor koji radi odlicno.
Probao spojiti na 3 računala to externo kuciste i na svakom javlja istu gresku kad ga spojim na USB??? Spojio ga i na Winxp sp2 i na Vistu.Ista stvar se dogadja. Mozda je problem u usb kabelu
drocketman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 11:26   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Probajte ga priključiti na zadnje usb konektore jer se ponekad zna desiti da ima problema ako se priključi na front usb konektore. Isto se zna desiti i sa no-name externim kućištima gdje je elektronika u kućištu nešto lošija nego kod kvalitetnijih (skupljih) kućišta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 08:24   #4
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
ja imam 2 diska eksterna (jedan od 160gb-kuciste diska je nesto slabije izrade i 500gb sata-kuciste jako dobre izrade)
i bas sam upratio kad nekad ovako nabrzaka hocu nesto kopirat, upikam ga u front side USB i on pokaze isti taj error... prebacim iza u ona MENI jako draga 4 konektora i radi bez frke!

e sad jedno pitanje, kad gasim ovaj disk od 160 giga P-ATA ...svaki put na kad stisnem iza onaj konektor da se ugasi, disk u tom trenutku skljocne... a dok ovaj SATA ko zmaj fino se ugasi bez ikavih cudnih skljoc zvukova!

od prvog dana mi se to cuje ali evo vec godinu dana radi a nije riknuo disk
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 09:13   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Rux Pregled postova
e sad jedno pitanje, kad gasim ovaj disk od 160 giga P-ATA ...svaki put na kad stisnem iza onaj konektor da se ugasi, disk u tom trenutku skljocne... a dok ovaj SATA ko zmaj fino se ugasi bez ikavih cudnih skljoc zvukova!

od prvog dana mi se to cuje ali evo vec godinu dana radi a nije riknuo disk
Ne brini se. To se glava za čitanje 'parkira'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na