Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2016., 23:08   #1
Zeppel1n
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 6
Gdje kupiti hardver?

Zanimaju me pouzdane i povoljne trgovine u Zagrebu.Bitno je napomenuti da zivim u Bosni pa me zanima da li je moguce naruciti komponente preko interneta ali da se plate pouzecem u posti (bez kurira)?Kako bi vratio PDV?Jedine trgovine koje sam nasao su links i instar informatika.
Zeppel1n je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2016., 23:43   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Nitko to neće slati preko granice pouzećem. Imaš hgspot , adm, feniks, uzi, itd

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2016., 23:53   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Zeppel1n Pregled postova
...Kako bi vratio PDV?...
Jedino osobnim prijenosom preko granice. Moras ovjeriti porezni obrazac.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 07:38   #4
Zeppel1n
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 6
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Jedino osobnim prijenosom preko granice. Moras ovjeriti porezni obrazac.
Dakle dobijem taj obrazac, za koji moram imati fiskalne racune hardvera, i onda se vratim u trgovinu gdje sam kupio?



Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nitko to neće slati preko granice pouzećem. Imaš hgspot , adm, feniks, uzi, itd

Poslano sa mog SM-G930F
Nisam mislio da salju u Bosnu (zaboravio sam to reci), posto zivim na samoj granici sa RH mislio sam da odem u hrvatsku postu i tamo preuzmem, ali da to platim u posti a ne karticom online.

Usput koliki je PDV na racunarski hardver?

Zadnje izmijenjeno od: Zeppel1n. 13.11.2016. u 07:48.
Zeppel1n je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 09:41   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Zeppel1n Pregled postova
Dakle dobijem taj obrazac, za koji moram imati fiskalne racune hardvera, i onda se vratim u trgovinu gdje sam kupio?
Tako je. Kada ga ovjeris Hr granici kod izlaza i prebacis hardver i BiH, imas 3 mjeseca rok za povrat poreza, osobno doneses obrazac u trgovinu dobijes povrat poreza.
Citiraj:
Usput koliki je PDV na racunarski hardver?
25%.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 09:55   #6
Zeppel1n
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 6
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Tako je. Kada ga ovjeris Hr granici kod izlaza i prebacis hardver i BiH, imas 3 mjeseca rok za povrat poreza, osobno doneses obrazac u trgovinu dobijes povrat poreza.

25%.
25%? Da li to vazi samo za hardver odredjenog cjenovnog ranga ili za sve (bez obzira na cijenu)?Da li moram od trgovine zatraziti nesto prije nego sto odem na carinu?
Zeppel1n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 11:33   #7
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
Na sve je PDV 25%. U dućanu traži obrazac za povrat PDV -a (moraš imati putovnicu sa sobom), popuniš obrazac, dućan ti ga ovjeri i onda s tim na carinu
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 13:00   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ali moraš platiti bosanski pdv (ne znam koliki je kod vas). Znači, uštedio si samo razliku pdv-a između HR i BiH.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 13:07   #9
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ali moraš platiti bosanski pdv (ne znam koliki je kod vas). Znači, uštedio si samo razliku pdv-a između HR i BiH.
17%, plus vjerovatno carinski troškovi.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 14:32   #10
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ne isplati ti se ta zajebancije više, osim ako ne tražiš nešto baš baš specijalno što ne možeš kupiti kod nas. U BiH sada imaš dovoljno trgovina, pa je i sam izbor dobar. Genelec, Imtec, EastCode, Infocom, Delta PC, MediaMarket, WinWin, Plus, ProComp, BNC, Uni-Expert (čobani),...
Nije više vrijeme k'o nekad kad smo šverali preko raznih prelaza robu pa fino preprodavali kod nas.

Ako ipak odlučiš kupovati u HR i vraćati PDV procedura je sledeća:
1. Odeš u trgovinu
2. Dođeš na kasu i prilikom plaćanja kažeš da ti popune obrazac za povrat PDV-a (tu ti treba pasoš)
3. Kada izlaziš iz HR nakon pasoške kontrole staneš sa strane i zamoliš plavca da te uputi kod kolege koji će ti udariti pečat na sve te papire kako bi ti obrazac za povrat PDV-a bio validan
4. Prilikom ulaska u BiH na pitanje "Imate li šta za prijaviti?" odgovaraš sa "Samo ovu ženu kraj sebe, zlostavlja me!" (Za kamuflažu voziš neku ženku sa sobom i moliš se šivi, isusu, allahu, radijatoru, mikseru, špageti monsteru ili u šta već vjeruješ da te neće pretresati).

Ako si rekao da nemaš ništa za prijaviti, a oni te pretresu pa ti nađu nešto što si trebao prijaviti (osim žene) onda se kvalitetno podmažeš i stisneš zube. Ide prvo 10% carine, pa onda na to sve 17% PDV-a, pa onda na sve to globa za pokušaj šverca.
Ako se sam prijaviš onda će ti oprostiti što su te tukli pa će naplatiti 10% carine i 17% PDV-a, a globe za šverc neće biti.

Dodatna opcija je da imaš nekoga poznatog na ulazu u BiH u trenutku kada se vraćaš kući.

Kada to sve prođeš onda treba da se vratiš u prodavnicu u kojoj si to sve kupio i podigneš keš. Nekada je moglo u RF banci u Banja Luci, ali sada više ne može (ne rade više globalblue usluge).

Sve u svemu, ne ispalti se više kupovati u HR.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2016., 19:57   #11
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ne isplati ti se ta zajebancije više, osim ako ne tražiš nešto baš baš specijalno što ne možeš kupiti kod nas. U BiH sada imaš dovoljno trgovina, pa je i sam izbor dobar. Genelec, Imtec, EastCode, Infocom, Delta PC, MediaMarket, WinWin, Plus, ProComp, BNC, Uni-Expert (čobani),...
Nije više vrijeme k'o nekad kad smo šverali preko raznih prelaza robu pa fino preprodavali kod nas.

Ako ipak odlučiš kupovati u HR i vraćati PDV procedura je sledeća:
1. Odeš u trgovinu
2. Dođeš na kasu i prilikom plaćanja kažeš da ti popune obrazac za povrat PDV-a (tu ti treba pasoš)
3. Kada izlaziš iz HR nakon pasoške kontrole staneš sa strane i zamoliš plavca da te uputi kod kolege koji će ti udariti pečat na sve te papire kako bi ti obrazac za povrat PDV-a bio validan
4. Prilikom ulaska u BiH na pitanje "Imate li šta za prijaviti?" odgovaraš sa "Samo ovu ženu kraj sebe, zlostavlja me!" (Za kamuflažu voziš neku ženku sa sobom i moliš se šivi, isusu, allahu, radijatoru, mikseru, špageti monsteru ili u šta već vjeruješ da te neće pretresati).

Ako si rekao da nemaš ništa za prijaviti, a oni te pretresu pa ti nađu nešto što si trebao prijaviti (osim žene) onda se kvalitetno podmažeš i stisneš zube. Ide prvo 10% carine, pa onda na to sve 17% PDV-a, pa onda na sve to globa za pokušaj šverca.
Ako se sam prijaviš onda će ti oprostiti što su te tukli pa će naplatiti 10% carine i 17% PDV-a, a globe za šverc neće biti.

Dodatna opcija je da imaš nekoga poznatog na ulazu u BiH u trenutku kada se vraćaš kući.

Kada to sve prođeš onda treba da se vratiš u prodavnicu u kojoj si to sve kupio i podigneš keš. Nekada je moglo u RF banci u Banja Luci, ali sada više ne može (ne rade više globalblue usluge).

Sve u svemu, ne ispalti se više kupovati u HR.
Osobno kupujem ama bas svu računalnu opremu i tehniku u Hrvatskoj (živim na granici pa mi nije problem naruciti kod frenda 5 minuta od mene u HR).
Par razloga:
- U BiH je ponuda dosta siromašnija. Ako i nesto ima na cjeniku (a skuplje je), treba čekati na isporuku.
- Iste stvari su poprilično skuplje. Samo dva primjera: i5 6600k - Hrvatska: 1960 kuna; BiH: 639KM (iliti 2460 kuna). Asus Strix GTX1060 - Hrvatska: 2650 kuna; BiH: 850KM (iliti 3270 kuna). Mogao bih nabrajati do ujutro.
- Garancija - 2 do 3 godine, prava potrošača puno se više poštuju. U BiH je skoro pa divlji Zapad.
- Lakša prodaja rabljenih stvari. Na PIK-u za komponentu nude sve (gnojivo, drva, golf kec, itd.) samo ne novac. I ako napišeš 300 KM obavezno su ponude na 150 pa naniže. Osim toga, i rabljena roba je dosta jeftinija.


Ako jest uistinu 10% carina (plus troskovi) pa na to 17% PDV-a, i tada se legalno isplati uvesti računalnu robu u BiH jer će niža cijena anulirati ovih (ugrubo) par postotaka razlike. Govorim, naravno, o malo većem iznosu (1000KM pa naviše).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 20:00   #12
Zeppel1n
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 6
Ponuda u Bosni je ok, winwin jedini nudi polaris graficke po pristojnim cijenama, procesor mogu kupiti kod ovih banjaluckih svercera (50 eura su jeftiniji), maticne imaju i winwin i comtrade, medjutim napajanje koje trazim niko nema (EVGA 500w/600w bronze).Vjerovatno cu samo napajanje morati kupiti u Hrvatskoj.

@Matta sta je u vezi garancija lose kod nas?
Zeppel1n je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 06:32   #13
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Samo u BiH može uredno funkcionirati, oglašavati se, imati poslovnicu, web stranicu... trgovina koja legalno ne postoji i ne izdaje račun kod kupovine. Takvih imaš desetke, prodaju švercane komponente i mobitele sa zapada. Kako ostvariti garanciju kod njih? Nek je sretno onom tko proba.

Što se tiče gore nabrojanih legalnih trgovina, opet je stvar dobre volje prodavača kod ostvarivanja jamstva jer se nemaš kome žaliti u slučaju problema. Svakog inspektora se može potkupiti s 20KM pa ti traži pravdu u državi gdje ni odluke Ustavnog suda nisu obvezujuće i za nepoštivanje se ne snose posljedice.

Što se kupnje tiče, pozitivna iskustva imam s Imelom i eKupi (kod kojih više ne kupujem zbog lažnog oglašavanja) koji su među jeftinijima. U WinWinu (koji je najjeftiniji) sam kupio SSD prošle godine i nisam dobio fiskalni račun.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 09:15   #14
Zeppel1n
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Banjaluka
Postovi: 6
A koje su to nelegalne trgovine?Poslao sam email comtradeu, pitao ih da li primaju narudzbe za artikle koje nemaju u ponudi, niko nije odgovorio, poslao winwinu i dobio odgovor unutar jednog sata, pitali me sta me zanima i uopste mi nisu odgovorili da li mogu nabaviti ono sto mi treba.Kao sto je ovaj iznad rekao, vise se isplati kupiti u Hrvatskoj, prijaviti sve na carini i imati neku garanciju.
Zeppel1n je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 11:29   #15
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Osobno kupujem ama bas svu računalnu opremu i tehniku u Hrvatskoj (živim na granici pa mi nije problem naruciti kod frenda 5 minuta od mene u HR).
Par razloga:
- U BiH je ponuda dosta siromašnija. Ako i nesto ima na cjeniku (a skuplje je), treba čekati na isporuku.
- Iste stvari su poprilično skuplje. Samo dva primjera: i5 6600k - Hrvatska: 1960 kuna; BiH: 639KM (iliti 2460 kuna). Asus Strix GTX1060 - Hrvatska: 2650 kuna; BiH: 850KM (iliti 3270 kuna). Mogao bih nabrajati do ujutro.
- Garancija - 2 do 3 godine, prava potrošača puno se više poštuju. U BiH je skoro pa divlji Zapad.
- Lakša prodaja rabljenih stvari. Na PIK-u za komponentu nude sve (gnojivo, drva, golf kec, itd.) samo ne novac. I ako napišeš 300 KM obavezno su ponude na 150 pa naniže. Osim toga, i rabljena roba je dosta jeftinija.

Ako jest uistinu 10% carina (plus troskovi) pa na to 17% PDV-a, i tada se legalno isplati uvesti računalnu robu u BiH jer će niža cijena anulirati ovih (ugrubo) par postotaka razlike. Govorim, naravno, o malo većem iznosu (1000KM pa naviše).
Sve stoji. Osim ovoga da je u BiH "skoro pa divlji Zapad". Stanje u BiH je davno premašilo sve moguće granice divljeg Zapada, ovde vlada potpuna anarhija.

Zato i jesam napisao da se u BiH može naći sve što ti treba osim "specijalnih" artikala (u ovom slučaju EVGA napajanje i tome slično). Za "normalne" stvari se ne isplati zajebavati sa granicom, naročito ako kupujep računar jednom u par godina.

Carinske stope su 0%, 5% i 10%. Treba naći tačne tarifne brojeve, ali poslednja 2-3 puta kada sam carinio različitu informatičku robu uvijek je bilo 10%. Iako, poslednji put kada sam pravio papire za carinjenje druge robe i listao knjigu carinskih tarifa naletio sam negdje na stavku "Informatička roba" ili tako nešto i carinska stopa je bila 0%. Kao što smo već konstatovali, zemlja anarhije.

Citiraj:
Autor Zeppel1n Pregled postova
Ponuda u Bosni je ok, winwin jedini nudi polaris graficke po pristojnim cijenama, procesor mogu kupiti kod ovih banjaluckih svercera (50 eura su jeftiniji), maticne imaju i winwin i comtrade, medjutim napajanje koje trazim niko nema (EVGA 500w/600w bronze).Vjerovatno cu samo napajanje morati kupiti u Hrvatskoj.

@Matta sta je u vezi garancija lose kod nas?
Problema sa garancijom u BiH imaš more. Od reklamacije jebenog miksera od 30 KM (120 kn) koji je bio DOA i onda ga nisu mogli odmah zamijeniti (imaju ih na stanju u ogromnim količinama) nego je morao ići u "servis" i zamjena je trajala 52 dana i na kraju su dali novi.
Uni-expert je zavlačio sa reklamacijom grafičke karte isto oko 40-50-60 dana, više se ne sjećam tačno i pravili su se blesavi i na sve moguće načine izbjegavali da urade reklamaciju po zakonu (povrat novca ili kartica u rangu sa crknutom po performansama).
Osim računarske opreme lično sam imao probleme i sa automobilima, dijelovima za automobile, i dosta drugih alata i opreme koji su mi trebali.
Jedina firma sa kojom nisam imao problema prilikom reklamacija je Genelec iz Tuzle. Sve u roku, sve po propisima.
Normalna reklmacija je slučajnost a ne pravilo, nažalost.

Pošto ti očito tražiš specifičnu robu onda si prinuđen tražiti to van BiH. Za sve otalo po meni se ne isplati prelaziti granicu i kupovati vani.

Još jedan potencijalni problem je reklamacija vani. Bajna država i debili koji je vode su napravili još jednu glupost. Potvrdu o privremenom izvozu možeš dobiti samo u privrednoj komori, ne možeš više napraviti papire za privremeni izvor na graničnom prelazu. Zbog toga sam imao problem prije dva mejseca na izlasku iz BiH. Napravio sve papire kao i ranije, udario pečate firme gdje treba i na izlazu iz BiH dao papire da mi se ovjere prilikom izlaska kad ono ne može više. Reče mi carinik da se moram vratiti u Banja Luku i otići u privrednu komoru. Granični prelaz 400 km daleko od Banja Luke, pola 1 iza ponoći.
Dakle, u slučaju potrebe za reklamacijom moraš po papire u privrednu komoru (ko zna koliko vremena i živaca će ti trebati za to). Možeš i bez privremenog izvoza probati, ali onda se opet stavljaš na milost i nemilost carinika koji te pretresa na ulasku u BiH prilikom povratka robe. Možeš to sve dati DHL-u da ti riješi, ali to te onda košta.

Svašta sam napisao, ali sve su to činjenice i sve sam to doživio. Ne odgovaram te ni od čega nego ti samo pišem šta bi te sve moglo zakačiti u slučaju takve kupovine. I sam sam uvijek za kupovinu po nižoj cijeni i trenutno imam neku robu u ZG koja me čeka da je preuzmem, ali uvijek se trudim imati sve spremno gdje treba.

Inače sam jako loše sreće i ako može da se desi neka glupost to će mi se sigurno desiti. Neko opet ima sreće pa mu sve prolazi. Tebi se može desiti i da kupiš robu, na izlazu iz HR ti udare pečate, i da u BiH uđeš a da te niko ništa ne pita. Lutrija.

Ako ćeš sve po propisima (što je u BiH teško jer te onda gledaju k'o budalu i svima si nejasan i čudan) prijavi sve to na ulazu i trebalo bi biti gotovo u roku par minuta ako pogodiš nekoga ko zna posao za koji prima platu. Tada ti samo ostaje potencijalni "problem" sa privremenim izvozom (peripetije sa dobijanjem papira) u slučaju da moraš nešto reklamirati.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 16.11.2016. u 11:35.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 12:26   #16
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Ako misliš kupovati kešom na Olx-u (pik) ćeš naći sve stvari koje nađeš u Hr. Ja sam nedavno uzeo komp nećaku preko oglasnika i izišlo me jeftinije nego kad sam sebi kupovao u Hr a praktički sam iste komponente kupovao.

Zadnje izmijenjeno od: bor1s. 16.11.2016. u 13:15.
bor1s je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 14:02   #17
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Tu se opet postavlja pitanje izdavanja računa, a samim tim i garancije.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 14:39   #18
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Zeppel1n Pregled postova
A koje su to nelegalne trgovine?Poslao sam email comtradeu, pitao ih da li primaju narudzbe za artikle koje nemaju u ponudi, niko nije odgovorio, poslao winwinu i dobio odgovor unutar jednog sata, pitali me sta me zanima i uopste mi nisu odgovorili da li mogu nabaviti ono sto mi treba.Kao sto je ovaj iznad rekao, vise se isplati kupiti u Hrvatskoj, prijaviti sve na carini i imati neku garanciju.

Imaš hrpu onih trgovina primarno mobitelima poput Univerzalno, koje imaju poslovnice usred Sarajeva, a fiskalni račun je za njih nepoznat pojam, roba je švercana i ne ide preko uvoznika te imaju svoje jamstvene uvjete koji nemaju veze sa zakonom. Isti prodaju i nešto hardvera.

WinWin je užasno neozbiljan. Prošle godine sam htio kupiti TV koji je bio dosta ispod realne cijene. Naručio preko weba i čekao par dana - ništa se nije događalo. Nakon toga ih nazvao da bi mi nakon "provjere" rekli da je ta narudžba otkazana jer su kao televizori već bili "rasprodani". Očito mi to nitko ni do sad ne bi javio da ja nisam zvao. Status narudžbe se još nije promijenio.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 15:00   #19
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Univerzalno, sve živo je švercovano.
Kolega kupio Galaxy S7, telefon riknuo nakon dva mjeseca. Odnese na servis i oni počnu da muljaju. Prvo su mu dali "novi" koji je bio u veoma lošem stanju. Onda je on došao sa tim "novim" i pištao kako mu mogu dati takav telefon i reći da je nov, i onda su mu rekli da je to zamjenski. Pa je vratio i taj. Na kraju, poslije više od 40 dana ganjanja uhvatio je i šefa servisa u radnji. Ovaj mu počeo nešto pametovati, kolega tražio povrat novca a oni ne daju. I tako se natezao sa njima dok nije rekao da će zvati tržišnu i poresku inspekciju. Istog momenta je dobio novac nazad.
Strahota. Prodavnica u sred Sarajeva.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 16:31   #20
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To pričamo o Bosni? Nebi štel nikog uvredit ali tamo EU zakoni ne vrijede nego je još uvijek zakon glasnijeg i jačeg.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 20:21   #21
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ovde samo pravi Tarzani opstaju.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na