Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2015., 16:00   #31
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Dobar seedbox

Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Nisam, znači još i to sam trebao platiti?

2 vam eura, 2 tam eura, 8 za account i eto nas već na 12 eura .. taj addon će mi samo služiti za box4seed pristup, ili ću ga i kasnije moći koristiti na eventualno drugim seedbox-ima ako ovaj budem mijenjao?

Nego, pokušavam kroz control panel dobiti ponovno opciju za download tog addona ali ne dopušta nigdje, izbacuje mi "No Addons Available for your Products & Services", ili da jednostavno njima pošaljem e-mail

Instalacija torrent klijenta ti se naplacuje jednokratno 2€, dakle sad platis i nikad vise na tom boxu. Koliko znam i na drugim boxovima se placa instalacija klijenta, barem ovi koje sam ja probao su naplacivali.
Dakle, tebi je taj torrent klijent instaliran na tvoj box, ako se ti prebacis na neki drugi box unutar box4seed firme onda ce ti oni free instalirati na taj box. Ali ako odes na neki drugi seedbox i zakupis, onda i tamo moras instalirati torrent klijent jer nista ne veze box4seed i recimo seedbox.eu, dvije razlicite firme.

Brzo ce ti bit aktivan, meni je bio u roku pola sata ako se dobro sjecam.

@Juice - salji, cekam
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 16:18   #32
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Onaj seedbox sto sam ja dao, ide i preko http-a skidanje
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 16:19   #33
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Koji god seedbox da sam koristio nigdje nisam placao instalaciju klijenta. Sve je doslo gotovo odmah.
Instalacija se jedino placa na dedicated serverima ako ne znas sam instalirat.
Nisam naletio jos na neki da za obican seedbox treba platit instalaciju.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 18:21   #34
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Eto ga, radi

Rekao je lik da mi ne treba taj addon, da taj rutorrent pokrenem preko browsera (što i jesam) i radi

Stavio sam za početak 2 fajla na download (i seedanje u isto vrijeme), novopostavljena su oba na torrentu tako da ima puno leechera i prostora za upload.

500mb je skinuo za 1 do 2min otprilike, a sada uploada natrag brzinom od 150-400 KB/s

Ovaj drugi od 2Gb još nije skinuo (seeder ima spor upload pa još nitko nije skinuo) i na 50tak aktivnih leechera on uploada cca 200 KB/s

Za sada nisam nešto očaran brzinom uploada, no vidjet ćemo još.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 19:58   #35
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Ok, radilo je ravno sat vremena..

Sad izbacuje mi stalno ovaj error

Torrent list not yet available, connection to rTorrent not established



Googlao sam taj error i ljudi govore da se mora instalirati taj rTorrent i povezati ga sa ruTorrentom pa bi onda sve radilo, pokušao sam nešto od toga instalirati no neuspješno. Što da radim? Imam Win7.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 20:18   #36
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Što da radim? Imam Win7.
Sjedi i placi Sta ces... ovako, pao ti je slot. Ova greska se izbacuje kada je slot prepunjen, kada cjeli server padne ili kada je zauzece klijenta toliko da rtorrent vise jednostavno ne reagira u samom sucelju broswera iako on zapravo i dalje radi ali mu ti nemos pristupiti.

Otkloniti je vrlo lako, treba samo restartati slot ili server ali sumnjam da su ti dali SSH ulaz ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 20:40   #37
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Što je to SSH ulaz?

Ono što sam do sada uspio je spojiti se preko FileZille na server i tamo vidim svoje fajlove and thats all. Može li se tamo nešto napraviti? I što učiniti da taj sever više ne pada?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 20:53   #38
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Što je to SSH ulaz?
SSH je ulaz na server da mozes svoj slot restartati kako bi ga ponovo pokrenio ili recimo instalacija seedboxa itd...

Obicno se koristi putty no bice da si dobio samo FTP i web formu...

Evo kreirao sam jedan slot od 300GB samo za clanove foruma koji se susrecu prvi put sa seedboxom ili koje opcenito to zanima a nemaju gdje probati i tako...

Limitiran je na 300/300 jer ko zna koliko ce vas se nakupit, budem ga drzao jedno 7-15 dana max.

Podatci za ulaz na PM i da, tko god da je gore neka napravi svoj LABEL. Dakle desni klik na torrent koji skidate i izbornik new label i upisete svoj nick sa foruma.

Tko nije siguran sta i kako neka pita a ne istrazuje pa uhebe
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 21:03   #39
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Evo našo sam u control panelu "gumb" za restart i sad radi opet, fala silver za savjet

Ali ne kužim od čega mu to dođe? Imam samo 2 torrenta na downloadu .. wtf?

Jedino što ga može "preopteretit" je što sam u postavkama ruTorrenta stavio na svim postavkama uploada i downloada na maksimum .. ali to je valjda normalano da želim maksiumum izvući iz seedboxa
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 21:11   #40
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Rađe ti ponudi neki sedbox za neku lovu pa da koristimo i duže
može i na pm
malo bi i ja mogao podebljat ratio.. pao mi na 5,88
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 21:22   #41
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ovo je forum i cilj je medjusobna razmjena informacija i edukacija kao i pomoc korisnicima koji su neiskusni i nemaju gdje uopce seedbox i probati a da ne plate... i dobiju da slot umre nakon 2h eto kao maloprije covjeku.

Sto se tice seedboxa za lovu ima se trznica i ako se malo potrudis ima i moj oglas gdje se iznajmljuje samo jedan slot no kako sam se prestao aktivno bavit sa time i ovaj server je prije svega za moje potrebe bud siguran da cu te izresetat pravom baterijom pitanja prije prodavanja slota

Nije cilj mlatit pare nego imat prije svega korektnog usera a to je teze danas naci nego prodat slot seedboxa...

Dakle ponavljam, tko se nije susreo sa seedboxom i zeli vidjeti kako to sve radi neka slobodno PM-a.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 22:13   #42
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
silver, jel znaš kako da skinem neki fajl sa interneta (dakle imam http link) izravno na svoj seedbox server, da li je moguće to?

ne želim prvo skidati na svoj pc pa onda na server jer će to biti presporo da sa svog neta uploadam gore.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 22:30   #43
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
silver, jel znaš kako da skinem neki fajl sa interneta (dakle imam http link) izravno na svoj seedbox server, da li je moguće to?
Meni nije poznato... znam i ponekad koristim prebacivanje seedbox na drugi seedbox, takodjer je moguce sa seedboxa na neki file sharing servis ako isti to podrzava recimo kao FileFactory koji moze preuzet fajlove sa servera i onda imas one klasicne linkove ali http na seedbox zbilja neznam, nije mi nikad ni palo na pamet iskreno receno.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 22:53   #44
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Nije moguće.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 13:14   #45
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
ako se koristi vps na kojem sve sam konfiguriras po svojim zeljama, tada je sve moguce
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 20:09   #46
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Ako znaš kako reci.

Nego, zna li netko kako uploadati fajl (video) izravno preko rutorrenta (browsera)? Znam da se može preko ftp clienta no na poslu mi blokira svaki pokušaj spajanja preko ftp programa, postoji li neki način kako da to napravim izravno preko rutorrenta?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 20:16   #47
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Rekao je preko VPS-a, a ti to nemaš.

Ne možeš uploadati file iz browsera.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 20:43   #48
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ako znaš kako reci.

Nego, zna li netko kako uploadati fajl (video) izravno preko rutorrenta (browsera)? Znam da se može preko ftp clienta no na poslu mi blokira svaki pokušaj spajanja preko ftp programa, postoji li neki način kako da to napravim izravno preko rutorrenta?

Jesi probao s portabilnim ftp-om nekim?
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 20:47   #49
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Jesam, instalirao sam portabilnu FileZillu na stick. Otvorim je uredno na poslu, dakle program normalno radi no neće se spojiti na server nikako. Kod kuće sve uredno radi na taj način, probao i na drugom kompu i tamo radi no na poslu se iz nekog razloga neće spojiti. Možda je ftp pristup blokiran tamo, nezz

Download preko rutorrenta/browsera uredno radi. Bilo bi odlično kada bi mogao tako nekako i uploadirati.

edit:

Inače do sada sam uspio u ova 2 dana korištenja uploadati 300tinjak Gb. Bilo bi i više da imam vremena stalno stavljati nove torrente za upload, ovako taj upload dosta varira.. od 1 do 5MB/s .. download je oko 20-30 MB/s, to ako sa druge strane uploader može povuć odmah skine.. sve u svemu zadovoljan sam za sada, kako je krenulo do kraja mjeseca ću uspjeti natući par Tb prometa i onda sam miran sa downloadom sa tog trackera iduće 2-3g ...


Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 13.04.2015. u 21:08.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 23:51   #50
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Slozis si rss i definiras rules u klijentu i samo gledas...

Ja 1TB natucem za 2-3 dana, mjesecno sigurno 15-tak TB proguram ako mi se bas hoce.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 20:58   #51
lajko
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: hrvatska
Postovi: 2
imam problema sa placanjem PayPalom...do sad sam bio na box4seed i to vec mjesecima.Odjednom je sve ugaseno i server i klijent.Jedino mogu pristupiti svojim podacima.Poslao sam im vec dva maila ali odgovora nema.Sad pokusavam naci nekog drugog ponudjaca ali niti jedan ne prihvaca placanje PayPalom bez kreditne kartice kojuz na zalost nemam.Nesto sam nacuo da to paypal radi namjerno radi smanjenja piraterije.Imali netko neko rjesenje.Vec sam dosao na ideju da su me uspjeli naci iako se sluzim seedboxom a vec imam jednu prijavu koja se vuce na sudu...
lajko je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 21:03   #52
lajko
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: hrvatska
Postovi: 2
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
a 'bem ti stranicu, ne prihvaćaju kreditnu karticu samo paypal i banktransfer
kod mene je obrnuto..udjem na PayPal ali nemogu platiti ako nisam dodao kreditnu karticu,a ovaj bank transver ne znam kako radi
lajko je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 08:40   #53
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Bank transfer (mislim da) nije podržan kod nas.. ali zato prolaze kreditne/debitne kartice. Erstebank Visa od ziro računa radi 100%.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 17:09   #54
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Što se trenutno koristi od seedbox-ova?
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na