Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2015., 09:02   #1261
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Pitanje, imam Toshibu AvAnt mislim da je 137, imamo je tri godine i do dan danas nisam vidio da je kap izašla iz te klime ...
Klima je na sjevernoj strani i stan ima vrhunsku izolaciju tako da rijetko i radi, uglavnom su mi objašnjavali da moderni inverteri u pravilu u takvim uvjetima ispare vodu unutar same klime i da nema što izaći van. Nigdje nema tragova da kondenzat ide di ne bi trebalo ili da nešto vlaži i klima radi po PSu. Troš malo i ne čuje se.
Taj ko ti je reka da moderni inverteri ispare vodu unutar same klime nema pojma o cemu govori.
Inverter nema veze sa isparavanjem vode nego sa frekvencijom na kojoj radi kompresor. Kod boljih uredjaja ta frekvencija je 20-210hz. Napravljeni su radi ustede energije.
Npr.,ugrubo,uredjaj od 3,5kw ce trosit prosjecno oko 600-700w i max. 1,5 kw(nazivna snaga kompresora)

Sto se kondenzata tice to je moguce samo u slucaju da sama "kada" kondenzata ima grijac pomocu kojeg ta voda isparava.

Ljeti se kondenzat stvara u unutarnjoj jedinici dok je zimi obrnuto. Vjerokatno ti je kondenzat unutarnje jedinice odveden u npr wc i sl. pa ga ne vidis.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 11:02   #1262
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
jel koristi neko TIMER ON/OFF funkciju
namjestim pol sata, a ugasi se nakon 40 i nešto minuta. to je normalno za jednu jeftinu VIVAX klimu? sve se bojim kolko fula ako namjestim 3 sata preko noći?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2015., 12:44   #1263
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
A kak rade ove klime koje ovlažuju? Dal uvlače svježi zrak izvana mimo isparivača ili taj spomenuti kondenzat isparavaju nazad u prostoriju preko grijača?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 12:54   #1264
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
A kak rade ove klime koje ovlažuju? Dal uvlače svježi zrak izvana mimo isparivača ili taj spomenuti kondenzat isparavaju nazad u prostoriju preko grijača?
Evo ti primjer kako radi Daikin ururu/sarara,

Za ovlazivanje uzima vlagu vani pomocu skupljaca vlage.
Nakon toga ubacuje svjezi zrak izvana unutra pomocu crijeva od 50mm.
Ti zadas,recimo 45% vlage,i uredjaj nastoji radit u tim zadanim okvirima.

Dovod svjezeg zraka imas konstantno.

Deovlazivanje radi na sljedeci nacin,u jedan dio unutarnjeg isparivaca dolazi vruci plin i to koristi dok se vlaznost ne spusti na zadanu razinu.

Sve je automatizirano i prakticki neprimjetno.
Jedini problem je sto je iznimno skupo.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 13:32   #1265
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
jel koristi neko TIMER ON/OFF funkciju
namjestim pol sata, a ugasi se nakon 40 i nešto minuta. to je normalno za jednu jeftinu VIVAX klimu? sve se bojim kolko fula ako namjestim 3 sata preko noći?

Vrlo lako moguce da ti se nakon 30 min ugasi kompresor, a unutarnaj jedinica nastavi jos puhat 10 min. Po nici je struja jeftina, tak da i fula, nece ti puno potrosit
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 14:44   #1266
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Vivax nije midrange.

Vivax je low end. A to da Vivax grije na -15 nalazim da je tesko za povjerovati.
Ugrijace te ako si usput omotan sa sest deka.
Govorim ti isto kao i kolegi nekoliko postova iznad,radice samo ako je vlaznost zraka 0% kod -15 stupnjeva.
Inace ce stalno bit smrznuta i u defrostu.

Cini se da se pola Zagreba grije zimi na vivaxima od 2000kn.

Da ne bi bilo zabune, high end klime imaju gadnih problema kod tako niskih temperatura cak do granica neupotrebljivosti.
Vidim da uz nepoštivanje tuđih višegodišnjih iskustava iz prakse i SVAKODNEVNOG korištenja imaš još težih problema, a to je nepoznavanje zemljopisnih osnova države u kojoj živimo, kao i očiti problem sa općenitim neprihvaćanjem oprečnih stavova vlastitim. J.b.n lik.....

Ponovit ću ti još jednom, ladno me zab... što ti ne vjeruješ, taj fakin Vivax RADI 5 godina i GRIJE ZIMI DO -10 BEZ PROBLEMA, do -15 KAKO TAKO. Valjda kad CAPS-am skontaš, ako si u stanju.
Ovo ovdje NIJE ZAGREB, nego SLAVONIJA i zime znaju bit zaj...e i hladne, pogotovo što mi je radno mjesto na vjetrometini (guglaj ak ti nije ni to bistro), no eto, taj shitty vivax RADI, kako dobro hladi ljeti, tako i grije zimi.
Vivax nisam svrstao u midrange, da uopće čitaš kak spada, a kamoli s razumijevanjem, shvatio bi valjda da se to odnosilo na dio o samsungu i panasonicu.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 14:51   #1267
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jopis, NHF, ali čemu odmah takav flejm?

Gdje god se ti upustis u raspravu, to začas nastaje kuršlus. Znam da je vruće vani, ali upali tog svog Vivaxa i oladi malo.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 15:22   #1268
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jopis, NHF, ali čemu odmah takav flejm?

Gdje god se ti upustis u raspravu, to začas nastaje kuršlus. Znam da je vruće vani, ali upali tog svog Vivaxa i oladi malo.
Ja flejmam? Sorry, al de pročitaj izljeve ovog mozgonje od ranije.
Ja sam dao KONKRETNE primjere iz prakse gdje klime iz lowenda i midrangea kao što je jedan shitty vivax rade na ovom teoretičaru nemogućim temperaturama, eto, već 5 godina, ili jedan midrange samsung koji ima već ko zna koliko radnih sati u pol splita koji radi preko desetljeća bez problema.
Jedno je teoretizirat, a drugo je koristit nešto i uvjerit se jel to smeće ili radi ono za što je namijenjeno.
Btw, Vivax radi punom parom od 12h danas jer sam u drugoj, atm je kontroliranih 24 u prostoriji, vani je 32 .
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 16:10   #1269
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Vivax od 50 dolara u narudjbi na veliko grije ludilo na -15.
Zasto bi ljudi kupovali klime kad mogu kupit "klime" poput vivaxa.

Na -15 kaslju i visestruko skuplje i bolje klime,a kamoli to sranje od vivaxa.

Sad ce neko na osnovu tvrdnji "vivax grije na -15" kupit taj uzas ne znajuci da taj vivax ne moze dati niti 0,8kw ucina na toj temp.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 16:34   #1270
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prije će on uvjeriti ljude da je Vivax u klimama best buy, nego ti da je AMD bolji od Intela/nVidije.

Zaozbiljno... koliko si ti to klima instalirao i pratio njihov rad u svim uvjetima? I koliko si ti vremena potrošio na to istraživanje? Po meni to iziskuje jedno 3-4 godine života osim ako to naravno nisu priče iz britija po Rivi uz mali makijato... taj dio nisam skužio, moram priznat.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2015., 17:19   #1271
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Prije će on uvjeriti ljude da je Vivax u klimama best buy, nego ti da je AMD bolji od Intela/nVidije.


Uopće ja ne želim nikog uvjerit da je vivax bestbuy, niti to tvrdim niti ću to tvrdit, samo ne kužim neosnovane priče i zaglupljujuće jednostrane stavove da klima ne radi, ako netko kao ja sad ima očiti primjer klime u koju gleda svakodnevno prekonekoliko sati već 5 godina kako radi i obavlja funkciju za koju je kupljena, pa čak i grije zimi na temperaturama u minusu po cijele dane. Dakle, poanta je da i taj smećavi vivax RADI svakodnevno BEZ KVAROVA i da, nekima očito začudo, actually HLADI I GRIJE kad treba i koliko treba.

Ili ova forsanja 'najboljeg'.
Tema je dobra klima, a dobra klima je najbolje šta se može kupiti za onoliko love koliko nečiji budžet dopušta u datom momentu. Ako Pero Perić hoće klimu sad, 4.8. godine gospodnje dvijetisućeipetnaeste i ima 3300kn za klimu, imho, vrlo stupidno i drsko je reći mu, e nemoj ti sad kupit klimu, nego čekaj proljeće pa si kupi Daikina za 4400kn jer je taj Samsung zmazan,prljav,smrdi i neće ti hladit tvoj prostor od 35m2 jer neki samoprozvani klimaguru 'awker kaže da je to smeće i da to ne radi. Mislim, wtf, ako netko dođe pitat što da si kupi sa predefiniranom cijenom, onda je ljudski i fer i korektno ako se netko kuži u to preporučit mu konkretno za tu lovu za koju je tražio ono najbolje šta se da kupit.
Gledam po sebi, jer me kod klime zanimalo da radi i imao sam predefiniranu cijenu i znao sam koliki prostor treba hladit, tri lokalca koja se bave ugradnjom ovdje su preporučila Panasonic-a i Samsunga, da se neću za....t s njima da su (citiram da ne bi bilo opet filozofa) viši srednji rang i da je to TO za tu lovu. Kupih Panasonica 3.5kW, koji eto, sve ove godine i hladi i grije, po potrebi, bez ikakvih problema, kvarova, poteškoća u radu, bilo čega.
Takav savjet se cijeni, a bezočno pljuvanje po svemu što nije iz svetog trojca klima uređaja, ne želim ni napisati što mislim osobno o tome i takvoj vrsti filozofije. Samo ću povuć paralelu s autima, to je ko da čovjek ima 25 kila eura i kupuje isključivo novi auto više srednje klase, dakle nešto tipa Seat Exeo, Mazda 6 i slično, i dođe biserko i kaže jbš to, to ti ne valja ništa, u tom se nećeš vozit, kupi si novog Merca C klasu za 35k€. Ono,smijeh....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 17:20   #1272
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Evo kod mene Toshiba http://www.regulator-vk.hr/Toshiba_S...SP804AT-E.html
Radi vec mislim jedno 5 godina bez da je i jednu minutu ugasena.Namjestena na hladenje 18 stupnjeva.Hladi prostoriju od cca 30 kvadrata.Drug Brko ovu ja pratim od prvog dana kada je montirana i jos me plate za to
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2015., 23:02   #1273
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Kod stare neka Daewoo klima hladi već preko 10 godina (a TAD je koštala manje od 2 soma) , prije 2 godine ju prvi put pošpricao malo sa antibakterijskom tekućinom. Nije nikad grijala, ali dok nisam počeo kupovati i sebi klimu ove godine, nisam ni znao da je to toliko kompleksno za održavanje.
Ljudi vole komplicirati za svoje novce, čak i ja, pa se radi priča o rocket science kompleksnosti.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 19:17   #1274
daikin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
Pozdrav svima,

imam pitanje, imam provučenu instalaciju i sada bi trebao klimu ugradit.

Provučeno je 3x2.5 na vanjsku i na unutarnju jedinicu, provučena je međuveza 5 x 1.5, odvod kondenzata, i cijevi od 6.35 i 9.52

Klima ide u dnevni boravak, hladi cca 50 kvadrata.

Razmišljao sam o Daikinu od 5 kW (FTX50K, da mogu otvorit npr i spavaću da je hladi) ali me strah hoće li on htjeti radit na toj instalaciji? Iako mi je već par ljudi koji se bave klimam kažu da masovno ugrađuju klime od 5 kW na 9.52 cijev...

Ako neće radit, hoće li mi Mitsubishi SF42 biti dovoljna za hladit taj prostor?

Ako imate preporuku za neku drugu klimu prihvaćam savjete ali uvjet mi je dad je barem A++ klasa i vanjska jedinica mora biti što tiša.

Živim u Rijeci, klima bi služila samo za hlađenje.

Ako vam šta znači živim na potkrovlju, ali je između knaufa i krova stavljeno 25cm vune, na kući je 8 cm stiropor i novi PVC LOW-e prozori.

Zadnje izmijenjeno od: daikin. 05.08.2015. u 19:23.
daikin je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 20:09   #1275
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Radice na toj instalaciji bez problema.
Pad tlaka će bit zanemariv.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2015., 17:04   #1276
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Moja Vortex klima (3,5kW) hladi me od davne 2006. godine.
I sad neka mi samo netko veli da ta klima nije dobra....
__________________
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2015., 19:08   #1277
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2015., 20:35   #1278
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Evo ti primjer kako radi Daikin ururu/sarara,

Za ovlazivanje uzima vlagu vani pomocu skupljaca vlage.
Nakon toga ubacuje svjezi zrak izvana unutra pomocu crijeva od 50mm.
Ti zadas,recimo 45% vlage,i uredjaj nastoji radit u tim zadanim okvirima.

Dovod svjezeg zraka imas konstantno.

Deovlazivanje radi na sljedeci nacin,u jedan dio unutarnjeg isparivaca dolazi vruci plin i to koristi dok se vlaznost ne spusti na zadanu razinu.

Sve je automatizirano i prakticki neprimjetno.
Jedini problem je sto je iznimno skupo.
Fala na objašnjenju
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 18:05   #1279
daikin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
Imam još jedno pitanje,

gledam da kupim baš ovaj Daikin:

http://klimacentar.com/index.php/kli...50k-rx50k.html

Ali malo me bode u oči ovo gdje se proizvodi, u Češkoj

Znam da mnogi brendovi imaju tvornice po cijelom svijetu ali...

Jer na stranici od klima centra ima Daikin klima iz Japana i iz Češke pa mi malo zbunjujuće...

Da ne bi bilo ko i sa MAN kamionima, oni iz Njemačke su super a sa onima iz Turske stalno problemi...
daikin je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 18:13   #1280
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor daikin Pregled postova
Imam još jedno pitanje,

gledam da kupim baš ovaj Daikin:

http://klimacentar.com/index.php/kli...50k-rx50k.html

Ali malo me bode u oči ovo gdje se proizvodi, u Češkoj

Znam da mnogi brendovi imaju tvornice po cijelom svijetu ali...

Jer na stranici od klima centra ima Daikin klima iz Japana i iz Češke pa mi malo zbunjujuće...

Da ne bi bilo ko i sa MAN kamionima, oni iz Njemačke su super a sa onima iz Turske stalno problemi...
Vecina Daikin split sistema se sad proizvodi u Ceskoj.
Taj model koji gledas je odlican.

VRV sustavi se proizvode u Belgiji.

Nekad su se multi i neki split sistemi proizvodili samo u Japanu,ali ta vremena su davno prosla.
Pad kvalitete u odnosu na Japan postoji,ali je kvaliteta u odnosu na druge jos uvijek superiorna.Pogotovo RXS varijanta.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 18:14   #1281
daikin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
Hvala na brzom odgovoru
daikin je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 18:16   #1282
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor daikin Pregled postova
Hvala na brzom odgovoru
Vidim da si iz Rijeke,pogledaj cijene u Termisa i Fast Forwarda.
Trazi popust na cash.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 18:30   #1283
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Možda padobranski, ali - razlika između A++ i A+++?

Kod Daikina je više no dupla u cijeni i vidim da su made in Japan A+++.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 18:34   #1284
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Možda padobranski, ali - razlika između A++ i A+++?

Kod Daikina je više no dupla u cijeni i vidim da su made in Japan A+++.
Zato sto gledas Ururu Sararu koja je njihov top proizvod trenutno.
Ta klima ima i sistem za ovlazivanje/deovlazivanje.

Superiorna daleko svemu na trzistu,ali cjena je bolesna za nase kupce.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 19:38   #1285
daikin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Vidim da si iz Rijeke,pogledaj cijene u Termisa i Fast Forwarda.
Trazi popust na cash.
Bio sam u obe firme.

FF - 7650 Kn
Termis - 7800 kn

Najjeftinije u Rijeci je u Siteh - 7650 kn, tako da cu je tamo ici kupiti
daikin je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 19:56   #1286
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Jedno pitanje samo.

Imam Fujitsu Nokiru 12-ku, i prilikom instalacije te klime, odvod onaj za tekućinu koja kapa vani su mi predložili da stavim u cijev od wc odvoda, jer tada je se stan kompletno renovirao, i bilo im zgodno tu cijev spustiti samo u odvod, a i kontao sam da ne kapa po autima koji su parkirani ispred zgrade, bolje da kapa u taj odvod, a i išao sam također logikom nekom da se nebi s godinama možda nešto začepilo jer instalacija ima preko 6m, i ako se začepi nešto, lakše je možda samo skinut unutarnju jedinicu, jer odmah ispod nje počinje taj odvod.

Klima radi stvarno super, i ljeti i zimi, zadovoljan sam, nego zadnjih mjesec dana nekada se u stanu čuje kao blagi smrad kanalizacije, ne traje to dugo, i srećom nije prejak smrad, ali dali je moguće da se kroz klimu čuje taj smrad, kako je uštekana ta cijev u wc odvod?

Blizu zgrade rade kanalizaciju čitavom kvartu mom, cijevi mjenjaju, pa se sve tješim da je možda od toga, ali samo da priupitam i ovdje, pošto vidim ima vas koji se razumijete u ovo.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 19:57   #1287
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
delete

Zadnje izmijenjeno od: kvaju. 16.08.2015. u 19:58. Razlog: slučajno
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 20:02   #1288
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Cuje se smrad kanalizacije jer ti vjerojatno nisu stavili sifon.
Cesta greska.

Ili je sifon postavljen ali je "suh".

Ako je sifon postavljen najbrze rjesenje je sljedece:

- skini masku unjtarnje jedinice
- nalij bocu vode (plasticna boca)
- naspi polako jedno litru vode direktno u kadu od klime.
-sifon ce se "potopit" i nece bit smrada.

U slucaju da nema sifona zovi servis da to rjese.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 21:57   #1289
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Trebam preporuku klime s inverterom do cca 3000-3500 kn max.

Hladit ce prostor od cca 40 kvadrata, kupovat ce se u zagrebu. Zahvaljujem!
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 23:13   #1290
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
@hawker, hvala ti, nisam siguran za sifon jel stavljan, mislim neznam uopće sta je to, znam samo iznad lavaboa od wc-a, produžena cijev i kroz zid na klimu, i sa druge strane zida je završetak te cijevi, i kroz tu cijev samo nabijeno crijevo od klime nekih 30-40cm.
kvaju je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na