Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2016., 14:27   #1
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Problem sa uspostavom VPN veze na VIP internet priključku

Zdravo,

možda se netko našao već u sličnoj situaciji. Firma u Splitu, imamo 2 ISP providera za internet - T-com sa sporom vezom (4/nešto) i VIP sa brzom (115/15Mbps).

Spajamo se preko CISCO VPN klijenta na firmu u Njemačkoj (treba nam pristup njihovom PDM-u) i sad spajanje radi na T-comu, ali na VIPu se neće spojiti. Kod mene doma na AMIS-u radi, kod kolege na Optimi radi. Tamo na 3 računala ne radi na VIP-u, a sva tri rade na T-comu.

Zvao nekoliko puta VIP, kažu da nije do njih i da si provjerim postavke (kao ništa nije blokirano). Na to da svugdje drugdje radi i da očito nije do računala - nemaju odgovor.
Router je Technicolor 7200:20, unutra ništa nije dirano, tvorničke postavke.

Ima tko kakvu ideju što bi moglo biti ?

Hvala unaprijed i pozdrav
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 14:37   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ugasi firewall na Tehnicoloru?
Ja sam T-com sa identičnim problemom tjerao da mjenjaju adsl modem.
Neki puta moraš bit tvrdoglaviji od ISP-a
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2016., 14:46   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
Technicolor 7200.20, to znači Bnet kabelska ?
Garant zaheb u pameti / konfigu tog Technicolor - a.
Jel imate / trebate VoIp na toj lokaciji ?

Rješenja:
a) pokušati iskamčiti promjenu routera sa onim vulgaris najednostavnijim sa samo jednim Lan izlazom (sa ili bez VoIp / tel),
obično u startu pametuju kako ne može bla, bla ...,
iza staviš svoj WAN (Wireless) Router i miran, ima ih koji imaju mogućnost podešavanja VPN - a "na" internet konekciji.

b) ako ovo poviše ne uspije, na TC 7200.20 ugasiti wifi i prebacit ga u Bridge mode (to oni odrade daljinski),
iza ide WAN (Wireless) Router ... vidi poviše

Amen
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:02   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Firewall ugašen, to sam zaboravio napomenuti. To je prvo što sam gledao.

VoIP ne trebamo. VIP daje samo internet, telefon i ostalo je na T-comu. Prešli smo na VIP jer T-com nije mogao dati veće brzine.

Spominjali su da se može i ovaj u bridge mod staviti, samo da to moraju oni onda napraviti. Ne znam jel bi se to riješilo sa time ? Da ne bi to sve napravili i onda opet isti vrag.

Zapravo smo o opciji 2 i razmišljali već ranije, kad se postavilo pitanje VPN tunnelinga. Zaobići smeće od routera i bok. Samo velim - ne znam jel bi to riješilo problem koji trenutno imamo.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:08   #5
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Bi ako nemaš problem s njihovim routama i virtualnim IP adresama koje daju korisnicima.
Da li ti uopće dođeš do VPN servera u Njemačkoj preko Vipa ili ne? Šta ti kaže njihov admin, on vidi vaš pokušaj ili ?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:28   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A ne znam, čak smo zakupili i statičnu IP adresu.

Kaže švabo da oni nit ne vide naš pokušaj spajanja.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:37   #7
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
U tom slučaju ja bi davio službu za korisnike dan i noć, pogotovo ako imaš skuplju uslugu.
Traži da ti se javi netko od admina iz Vipa. Moraš biti uporan, nema ti druge pomoći
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:43   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
To sam već prolazio kad su trebali uključiti statičku IP adresu, pa su to radili 25 dana.

Ako bih išao na novi router, na što trebam obratiti pozornost ? Znam da je prije bilo onaj Annex ili tako nešto, a sad čitam da je važno i radi brzine imati dobar uređaj (brzina je 115/15Mbps). Internet L tarifa ( http://www.vipnet.hr/fiksni-internet...talni-internet )

VoIP ne treba, telefon ne treba - samo internet koji će raditi i ako mogu birati da ima VPN u sebi. Ne treba najjeftiniji.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 15:53   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
Kako u ovom slučaju ne prolazi VPN tako ljudi imaju problema sa PortForward - om na tom biseru.
Obje varijante gore navedene rješava njihov šroteks pamet / konfig routera,
po zahtjevu odrađuju ovo prebacivanje TC 7200.20 u Bridge za Internet, to može / radi.

Šta kaže kolega, nisi mali / vulgaris korisnik nego Poslovni pa obzirom na nofčeke traži odg. support ...

EDIT:
Nije to xDSL pa ima Annex x - y, napisao sam poviše, WAN Router, to znači da mu je mreža na ulaznom portu.
Kod njih (Bnet kabelska) ide standardno obični DHCP Client na WAN, ovdje će vjerojatno trebati podesiti kao Static IP (fiksna ip adresa).
Zbog budućnosti bi bilo dobro da taj novi router ima GB portove i VPN klijent,
za ovo drugo treba provjeriti jeli uredno radi sa CISCO VPN - om.

Možda sve skupa vodi tome da nađete / nabavite iz DE (može i polovno a ispravno) neki "malecki" CISCO router.
Ne moraš se zamarati da ima wifi, taj dio lako riješiš nekim dodatnim AP, ako uopće treba.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.04.2016. u 16:06.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 16:09   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ja sam T-com sa identičnim problemom tjerao da mjenjaju adsl modem.
this.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2016., 11:04   #11
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
prije cca godinu dana kada sam se svadjao sa VIPom nisu htjeli ukljuciti BRIDGE MODE poslovnim korisnicima koji imaju COAX prikljucak, neznam da li su u medjuvremenu promjenili idiotska pravila

COAX za privatne korisnike = Bnet, a COAX za poslovne korisnike (firme) = VIPNET iako je sve isti q... i sve ide preko iste infrastrukture

dosao sam u VIPu do direktora prodaje za poslovne korisnike koji me uputio na admine osobno imenom i brojem telefona, koji i dalje to nisu zeljeli ukljuciti (bridge mode) jer smo poslovni korisnici!!!! mozda ih je iznenadilo moje pitanje: Da li ste vi normalni?

otkako je i Amis pao u ruke VIPa, izbor ISP-a se dodatno suzio, jer radi dusevnog zdravlja treba izbjegavati nekompetentne ISP-ove gdje admin nemoze zdravo-razumski objasniti zasto blokira nesto sto svi drugi ISPovi nude bez problema

sve sto nam je trebalo je Public IP na WAN interface-u routera u firmi, kako bi mogli postaviti VPN server
isto smo imali taj TC 7200 koji se krsio kada mu postavis IP svog routera u DMZ
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na