Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2014., 20:52   #1
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Unhappy H1-Telekom user i pass za spajanje na net !

Poz. ljudi,vjerovatno je već bila ova ili slična tema negdje na forumu,ali eto ja moram pitati da vidim ima li tko kakva pozitivna iskustva po tom pitanju!Naime,zanima me da li postoji mogućnost da se (u ovom konkretnom slučaju kod H1 ) dođe do user i pass iz prostog razloga da bih mogao spojiti svoj "FritzBox" ili bilo koji drugi router iz svog arsenala pa da konačno imam pristup istom ,ali kao admin ,a ne kao user ? ? ?Na Amisu sam unatoč njihovim tvrdnjama tipa : pa to se ne može,to vam neće raditi kako treba i ostala sranja likova iz korisničke,no ja u tri slučaja uredno prepisao sve postavke iz onog smeća što oni "speedtouch" i uredno spojio (nebitno koje routere),svi do jednog rade,sve mi je dostupno,a najviše mi treba "port forwarding" ! Naravno to sve je moguće kad imaš "korisnično i lozinku" za spajanje na "NET" ,ali kod H1 nema pristupa tim podacima!Malo su zasrali,jer nisu baš svi prosječni useri pa ne znaju niti šta je router,nego jednostavna im politika:šta tko ima "drkati" po routeru,ima pristup internetu i to im je dosta !Jadno ali istinito.Eto ako tko ima kakvu pametnu sugestiju,i ako se može štogod učiniti po tom pitanju ,bilo bi mi izuzetno drago ! Pozdrav
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2014., 21:06   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Prvo se potrudi ispraviti uvodni tekst i izbaci ina **anja, dodaj razmake jer je ovako nepregledno ...
Koji uređaj sada imaš ?
Šta "vidiš" u web konfigu kao user, pogotovo vezano za konekciju ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2014., 00:17   #3
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor feedshunter Pregled postova
!Naime,zanima me da li postoji mogućnost da se (u ovom konkretnom slučaju kod H1 ) dođe do user i pass iz prostog razloga da bih mogao spojiti svoj "FritzBox" ili bilo koji drugi router iz svog arsenala pa da konačno imam pristup istom ,ali kao admin ,a ne kao user ?
U fritzu si vec admin.
Korisnicke podatke ne daju, isto kao ni ostali ISPovi, e sad, ako doznas koja je enkripcija u fritzu, onda javi pa cemo dalje razmisljat. Ja nisam bio dovoljno uporan da to istrazujem. Imas user/pass kad napravis backup configa, samo enkriptiran.
Citiraj:
ali kod H1 nema pristupa tim podacima!Malo su zasrali,jer nisu baš svi prosječni useri pa ne znaju niti šta je router,nego jednostavna im politika:šta tko ima "drkati" po routeru,ima pristup internetu i to im je dosta !Jadno ali istinito.Eto ako tko ima kakvu pametnu sugestiju,i ako se može štogod učiniti po tom pitanju ,bilo bi mi izuzetno drago ! Pozdrav
Da, to je politika iz istog razloga zasto managed hosting postoji pa instaliravaju svima sve isto. Zato jer si ti ipak u manjini te svima stavljaju sve isto da vecina bude zadovoljna.
Sto se konkretnog slucaja tice, poft forward uredno radi u fritzu, ako neznas, nazoves korisnicku da ti oni podese.

Koji router imas?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 13:40   #4
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Imam "FritzBox 7390",bio mi je uredno spojen na Optima telekomu,na Amis-u kao i na T-Com,ali kako rekoh,kod svih pomenutih ISP-ova sam imao i user i pass pa sam se bez problema spajao na net.To je moj vlastiti router,za kojeg sam se "fino iskrcao",hoću reću skupo ga platio iz jednostavnog razloga da bih imao na raspolaganju sve blagodati koje taj router nudi. Kod H1 (kod kojeg sam trenutno)koristim njihov ZTE ZXV10 i nemam niti jedno niti drugo(user+pass) tako da bez toga ne mogu ništa,ili mi nedostaje znanja i tu priča završava!Znači,ja nisam na onoj 20/2 Mb/s tarifi od H1 uz koju oni daju svoj Fritz korisnicima,nego na onoj jeftinijoj tarifi uz koju se dobije ovaj koji sam pomenuo. Zahvaljujem na komentarima,a kolega Sandokan111,pošto nisam skužio baš najbolje šta si mi htio reći kad si spomenuo backup configa,jesi li možda mislio da pokušam taj dotični backup sa njihovog routera "uploadati" u Fritza ili nešto drugo?Moram se opet osvrnuti na moje relativno skromno znanje u toj oblasti pa da mi netko ne zamjeri na pitanjima i podpitanjima šta,kako,gdje i sl..(da sam C++ ili assembler programer sigurno bi sve išlo lakše ,ali eto nisam ni jedno ni drugo) pa je svako stručnije mišljenje dobro došlo!
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 19:54   #5
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
A ne, gore si pomenuo fritz, pa sam mislio da si dobio od h1 fritz (daju ga oni sad i na manje od vdsla, dobili su neki, ima u h1 temi). Onda kad napravis backup configa u fritzu imas user/pass kodiran unutra. Ali vidim ti si ga sam kupio.

Neces moc importirat config od tog na frtiz, razliciti su. Sta se dogodi kada prikljucis fritza direktno u uticnicu? Trebao bi on povuc konfig s acs-a (tako su valjda ovi drugi ispovi radili), ako ne povuce, jesi probao kad ga spojis zvat tehnicku sluzbu i samo prijavit kvar i pravit se blesav, oni ce vidjet da je fritz spojen, a njima stoji zte, pa mozda promjene. Ako te pitaju onda im reci da ti ovaj radi probleme i da imas svoj koji hoces koristit. Ja bi prvo tako pokusavao

Ako nista ne proradi, onda bi taj zte trebalo stavit u bridge, sam ili rec njima da stave, i onda na njega spojis fritza.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2014., 00:32   #6
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Baš ću tako i probati,to mi nije palo na pamet,spojim Fritza i zovem ih radi tehničkih poteškoća (ali među nama,trebam USB port i štošta drugo funkcionalno što router nudi,a ja to ne mogu jer nemam pristup administratorskom sučelju) !Nisam znao da i za ove,još uvijek standardne tarife,daju Fritza jer kad sam ja naručivao H1 ponuđeno mi je nekoliko tarifnih modela među kojima je i opcija VDSL sa Friztom,199 kn. 20 Mb/s down 2Mb/s up !Što se ostalog tiče,uredna je usluga i postojana brzina kod H1 ,samo što su jedini koji korisnicima ne ispostave podatke za prijavu na net,svi ostali ti daju na ugovoru podatke (user+pass) za spajanje,pa ti spajaj šta god hoćeš.Dok sam bio na T-Comu znao sam otići do kolege i napr. kod njega isključen net zbog neplaćenih računa,potom se ulogiram u router u spojim na net sa svojim userom i pass i sve vozi !Po svakoj zdravoj logici bi to trebalo biti normalno,ali eto kod ovih očito nije !

Nadopuna prethodnog posta: i taj kolega je bio na T-Comu,naravno,jer drugačije ne bi išlo
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 30.05.2014. u 00:46.
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2014., 14:05   #7
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor feedshunter Pregled postova
Baš ću tako i probati,to mi nije palo na pamet,spojim Fritza i zovem ih radi tehničkih poteškoća (ali među nama,trebam USB port i štošta drugo funkcionalno što router nudi,a ja to ne mogu jer nemam pristup administratorskom sučelju)
Non stop spominjes ovo administratorsko sucelje :P To, po opisu problema nije tvoj problem, problem je sto ti nisu dali user/pass za autentifikaciju, vjerojatno jer su iste postavke za IMS, to nijedan provider ne daje.
Citiraj:
!Nisam znao da i za ove,još uvijek standardne tarife,daju Fritza jer kad sam ja naručivao H1 ponuđeno mi je nekoliko tarifnih modela među kojima je i opcija VDSL sa Friztom,199 kn.
Da, to je izgleda novo, nisam ni ja znao, ali imas u H1 temi vise ljudi je dobilo fritza s tim.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 14:33   #8
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
na wikidevi ima 2 takva ZTE modela i za oba je navedeno da imaju serial. nabaviš USB-TTL adapter, otvoriš ruter spojiš ga i preko putty-a imaš pristup cijelom sustavu rutera. tu možeš pronaći user/pass od ISP-a i sve ostalo što ti treba
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 02:00   #9
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Mislis da nije kriptiran?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 15:49   #10
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
moguće da je, neznam kakva je situacija s tim na fritzima. ugl. ovo je najjednostavniji način ako bi bio moguć. ili postaviti komp na wan port rutera pa sniffati s kojim podacima se pokušava spojiti (pitanje opet jesu li u plaintextu)
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2014., 16:49   #11
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Nekako sumnjam da te stvari salju plaintextom, ili storeaju u plaintextu. Meni je na fritzu sve kriptirano. Osim ako se negdje ne nalazi nekriptirano, ali "find" ga nije nasao u filesistemu
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 01:50   #12
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
ok i na siemensu je sve bilo kriptirano dok nisu provalili aes ključ. no ovdje se radi o ZTE a ne o fritzu, koji je kolko znam neka kineska jeftinjava tako da ne vjerujem baš da je full siguran
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2014., 15:14   #13
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Nabavio sam USB-TTL converter i sad slijedi opet malo experimentiranja,kao što kolega "back2quick" predlaže.S "putty"-jem imam kojekakvih iskustava na linux sat i ip prijemnicima pa se iskreno nadam da ovdje neću totalno zaribati,ali jednostavno moram doći do podataka za spajanje na ADSL,eh kad to budem imao () ,onda nek se hebu sa svojom koncepcijom poslovanja ! ! !Ako gdje zapne (a zapet će sigurno) morat ću opet od vas uvaženih kolega tražiti asistenciju !
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2014., 01:50   #14
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Ajde sad cemo otkrit jesu kriptirani ili ne. Ja glasam da jesu
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na