Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2013., 19:04   #31
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Sva ova rješenja za mobilni internet su loša ako ikada mislite imati bilo kakvo online igranje. Pogledajte ovaj video-



Preko žice je uvijek kvalitetniji i pouzdaniji signal.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 20:37   #32
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Je, je posebno jedno 6-7 km od centrale.


Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 23.12.2013. u 20:56.
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2013., 23:23   #33
Filip_zg
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72


Trebam se stvarno rješiti tog Optima sranja i prijeći na VDSL od Amis-a. Koristio sam jedan program prije i kaže da imam 40% packet loss.
Filip_zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 23:48   #34
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Eto vidiš nije ni na ADSL-u svima bajno kao ni na mobilnom net-u.

Uvijek je nekome bolje a nekome gore...

Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 21:56   #35
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Evo da nastavim temu. Koristim ovaj Maxnet mini oko mjesec dana, toliko sam i cekao da mi dodje "tehnicar" ustekat ruter u struju doslovno. Ruter je Huawei B203, njegov limit je kao 3.6Mbita. Ok nikad nije vise od 2.5, nisam ni ocekivao da ce bit uvjek 3.6. Probam sa E372 stickom (do 42Mbita, DC) imam 3.6Mbita max sto sam vidio. Na onoj njihovoj karti sam pokriven LTE mrezom navodno. Nemam neki LTE uređaj da isprobam. Je li moguce da su limitirali SIM karticu nekako na tu brzinu? Kod VIPa sam imao nekad i po 20Mbita, uglavnom oko 12-15 kad je najvece zagusenje mreze (oko podne)
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:00   #36
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Mislim da ti ide limit preko tel broj, odnosno sim kartice jer da je samo limt preko routera onda promjenis router i surfas vecom brzinom a sumljam da su tako bedasti da bi blokirali router kada im je jednostavnije staviti limit na broj(znaci ko smanjenje brzine nakon sto iskoristis promet). Ja isto cekam vise da puste lte signal pokraj mene pa da se barem time zadovoljim jer ovo i na 3g je nekada ocaj.. od 2-12 mbita ide sve ovisi o vremenu. Sa max net mini ocito do daljnjega nece niti biti veze brzine kako stvari stoje jedino ako ne puste istu foru preko 4g mreze pa daju kao zamjeni za vdsl jednoga dana ali sigurno nece pustiti pravi flat onda kao sto je stvar u njemackoj
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:09   #37
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Da valjda ima neku blokadu, ne bi mi to smetalo cak da je stalno na 3.6Mbita, ali ovako stalno pada brzina na 1,2 Mbita ,a posto doma imamo 3 PCa koji su stalno na netu i koji rade nes to nam je malo. Planirao sam dok sam uzimao uzeti neki ruter sa 3g usb ulazom pa ubacit E372 unutra i imat super internet. Ovako mi je meh, ajde je flat al mi je tolko spor da nemrem gledat video na YT iznad 360p,hd stream, twitch na ista osim low-medium
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:20   #38
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
A znam, nemoras mi nista pricati. Ja ganjam sve operatere preko godinu dana za net. Nitko mi nista nemoze napraviti. Kako stvari stoje po hakovoj karti samo cu dobiti 4g na t com odasiljacu blizu sebe ali neznam kada. Od interneta kablom ili optikom nista. Centrala oko 4km od mene prenakrcata te cak niti nova velika firma koja se otvara pokraj mene nemoze dobiti internet preko t coma kojima je internet kljucan za poslovanje. Da imam barem punih 4 mbita flat pa jos nekako ali ne zelim za to davati t comu 230kn sto smatram da je presmesno previse za takvu sicu od brzine. Radije bih onda iso na 4g stick pa u router recimo tp link, promet nekih 25gb na plan za mlade i cim trebam nesto skidati internet dan 10kn za 20gb. Do kada ne puste 4g signal na 3g signalu sam. niti 3g ili 4g nemas pravi flat ali opet ako racunas da ti treba brzina pogotovo ako imas vise kompova onda stvarno niti 4mbita adsl nije dovoljan.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:32   #39
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ja imam 5 megabita, iskon duo carnet telefon+net i sve to za 120kn max
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 22:47   #40
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Kod mene isto kao i kod antunhr, nemrem dobit fiksnu liniju. Nemam ni telefon doma a kamo internet. Zivimo dosta blizu ja sam isto blizu Sesveta, blize Dupcu. Borim se telekomom vec 5 god da srede to ,al nista.
draksa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2014., 08:16   #41
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Sve dokle je 95% korisnika zadovoljno sa 4mbit/s, trenutnim cijenama i sustavom, neće se ništa po tom pitanju promjeniti. A isto tako rađe će operateri izmišljati toplu vodu nego da napokon počnu postavljati DSL ringove. Za njih hvala ku*** već svu infrastrukturu imaju.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 11:44   #42
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ja dosta pratim hakove objave i planove tako dam sam koliko toliko u toku makar mi nista nazalost takve informacije ne pomazu u mom slucaju ali 4 mbita ce ici na 10 min kroz nekih mislim 2 godine ali nisam vise tocno siguran. Postoje dopisi na hakovim stranicama pa tko zeli neka cita. Ht i hakom se ogradjuju da nekih 80 posto korisnika koristi 1gb prometa pakete, neki sitan postotak 15gb promet i ostatak je kao na fletu pa ocito nema niti potrebe da se internet ubrzava i daje u svim paketima flat kada je korisnicima i ovo dovoljno. To je njihova politika makar ih EU koliko toliko stisce pa se barem nesto sitno radi po tom pitanju. (naravno stvar je love jer Eu daje lovu)
One price sto su bile pocetkom prosle godine da ce svatko selo imati optiku kroz nekoliko mjeseci(bilo po netu i u novinama) su smijeh jer je proslo godinu dana a nista se nije promjenilo.
Navodno je prije vise od pola godine drzava ustupila optiku od autoputa elektre i ostalih firmi koje su vukle optiku za svoje potrebe da smiju koristiti drugi opereteri. Ja zivim 200m od autoputa i naravno u HT-u nitko nezna nista o tome. Je..e lud zbunjenoga
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 11:51   #43
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Ja dosta pratim hakove objave i planove tako dam sam koliko toliko u toku makar mi nista nazalost takve informacije ne pomazu u mom slucaju ali 4 mbita ce ici na 10 min kroz nekih mislim 2 godine ali nisam vise tocno siguran. Postoje dopisi na hakovim stranicama pa tko zeli neka cita. Ht i hakom se ogradjuju da nekih 80 posto korisnika koristi 1gb prometa pakete, neki sitan postotak 15gb promet i ostatak je kao na fletu pa ocito nema niti potrebe da se internet ubrzava i daje u svim paketima flat kada je korisnicima i ovo dovoljno. To je njihova politika makar ih EU koliko toliko stisce pa se barem nesto sitno radi po tom pitanju. (naravno stvar je love jer Eu daje lovu)
One price sto su bile pocetkom prosle godine da ce svatko selo imati optiku kroz nekoliko mjeseci(bilo po netu i u novinama) su smijeh jer je proslo godinu dana a nista se nije promjenilo.
Navodno je prije vise od pola godine drzava ustupila optiku od autoputa elektre i ostalih firmi koje su vukle optiku za svoje potrebe da smiju koristiti drugi opereteri. Ja zivim 200m od autoputa i naravno u HT-u nitko nezna nista o tome. Je..e lud zbunjenoga
T-Com u ponudi optike tako i tako nema flata, tak da ti uzalud optika

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.02.2014. u 12:39.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 13:14   #44
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33


Evo ja sasvim zadovoljan s H1 u Splitu, račun mi je 215 kn u prosjeku.
Josipva je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 15:15   #45
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
brzine cak nisu toliko vazne koliko dostupnost i manja cijena
obicnom kucnom korisniku zaista netreba vise od 4-5 Mbit-a

gejmeri ce tu cviliti to znam

a onaj koji se fura na torrente i seedanje i sta vec ne... nek si plati vise para za nest vece

mene zivcira sto se za tel+dsl+tv placa preko 300 kn, jos dodaj na to usrano HRT-ovsko govno sta oce 80+ kn za nist

znaci 400 kn sve zajedno... uzas i horror

Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
4 mbita ce ici na 10 min kroz nekih mislim 2 godine ali nisam vise tocno siguran
vec je i vrijeme :P samo opet pitanje koliko ce para traziti za to
bas gledam za svoj mini grad, po mapi hakoma vec neki u centru mogu imati do 15Mbit-a
a pred par tjedana sam vidio da t-scum provlaci nove kablove po ulicama
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:35   #46
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:24   #47
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
brzine cak nisu toliko vazne koliko dostupnost i manja cijena
obicnom kucnom korisniku zaista netreba vise od 4-5 Mbit-a
S onim sto T-com nudi na optici si u banani i s 4-5 Mb bez flata.

A za poptuni užitak nrmalnog korištenja interneta (uključuje gledanje HDa) ti je potrebno 3 Mb po kompjuteru+3-3,5Mb po telki (bezHDa). Pa nije teško izračuat kolko nekom treba. Sve iznad su "specijalne" potrebe. Ako npr. YouTube šteka zbog YouTuba tak nebitno imo ti 3 ili 300 Mb. Imam 4 Mb i bez problema rade YouTube HD, Netflix i Hulu. I još ima lufta.
-------------------------------

A što se tiče sredstava iz EU stvarno ne vidim razlog da se ona dodjele bilo kojem telekomu. Nek država/lokana samouprava fino pukupi nofce i izgradi infrastrukturu a onda iznajmi infru kojem god telekomu koji se hoće nakačit gore.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.02.2014. u 17:33.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 17:28   #48
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Teško će internet ikad biti ljudsko pravo kad ni plaće nisu ljudsko pravo eno ljudi pola godine rade bez plaće
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 18:15   #49
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Smijeh mi je to brzi i vro brzi internet. Sta oni sa time smatraju ?! 4 mbita brz i 10 mbita vrlo brz ?
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 18:48   #50
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Video koji najbolje opisuje neke stvari:
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=0ilMx7k7mso
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 19:49   #51
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
dobar clip
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 22:55   #52
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ja sam na bnetu/vipu valjda od prvoga dana kad su uveli flat internet, prezadovoljan sam.
Kad igram sa amerima i inima po netu i slušam koliko plaćaju što dobivaju nama je u Cro televizija u boji.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 11:43   #53
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pa ako ja dobro shvaćam, ovu infrastrukturu koju tcom svojata je i
napravila država/lokalna samouprava.

Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
A što se tiče sredstava iz EU stvarno ne vidim razlog da se ona dodjele bilo kojem telekomu. Nek država/lokana samouprava fino pukupi nofce i izgradi infrastrukturu a onda iznajmi infru kojem god telekomu koji se hoće nakačit gore.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 21:43   #54
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Pa ako ja dobro shvaćam, ovu infrastrukturu koju tcom svojata je i
napravila država/lokalna samouprava.
Formalno je PTT/HT kao javna firma financirana iz proračuna. Al ti to niš ne znači jer se još nezna jesu li ili nisu prodali i infrastrukturu zajedno s HT-om kad cijene plaćaš kakve plaćaš i svi plaćaju T-Comu.

Bilo pa prošlo, popušili smo, ali da ubuduće opet ne popušimo jer spominju Internet kao ljudsko pravo, kao vodu, a vodovod i kanalizacija ne mogu biti privatno vlasništvo na javnim površinama (čak i na privatnim površinama, ako vodovod ide preko privatne parcele svejedno je javno dobro i nije u vlasništvu vlasnika parcele). I ako si htio da se nešto izgradi morao si ili donirati vodovodu i kanalizaciji nofce da povuku do tebe ili čekati da udješ u planove ili male komunalne akcije. I na to što se izgradilo se mogao prikaćiti bilo tko jer je postalo javno dobro.

A s obzirom kojom brzinom T-Com širi mrežu, brže bi dobio od bivšeg PTTa lol.

Treba sve to ljepo nacionalizirati

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 02.03.2014. u 21:50.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 01:49   #55
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
A gle bar je FLAT, ovako skini ti nesto konkretno da ti traje internet duze od 2 dana. I ovo za po noci , mjesecno napravim cca 150gb minimum u nocnoj tarifi, uglavnom je oko 300gb ako ne i vise. Ali ovako nebi moro cekat do navecer da pogledam video na youtubeu u nekoj kvaliteti di bi cak nes i vidio, mogu gledat koji ocu stream jer ovako mi pojede internet za 2 dana
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Da valjda ima neku blokadu, ne bi mi to smetalo cak da je stalno na 3.6Mbita, ali ovako stalno pada brzina na 1,2 Mbita ,a posto doma imamo 3 PCa koji su stalno na netu i koji rade nes to nam je malo. Planirao sam dok sam uzimao uzeti neki ruter sa 3g usb ulazom pa ubacit E372 unutra i imat super internet. Ovako mi je meh, ajde je flat al mi je tolko spor da nemrem gledat video na YT iznad 360p,hd stream, twitch na ista osim low-medium
Eto vidiš što da ti ja sada kažem....
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 17:54   #56
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Evo da nastavim temu. Koristim ovaj Maxnet mini oko mjesec dana, toliko sam i cekao da mi dodje "tehnicar" ustekat ruter u struju doslovno. Ruter je Huawei B203, njegov limit je kao 3.6Mbita. Ok nikad nije vise od 2.5, nisam ni ocekivao da ce bit uvjek 3.6. Probam sa E372 stickom (do 42Mbita, DC) imam 3.6Mbita max sto sam vidio. Na onoj njihovoj karti sam pokriven LTE mrezom navodno. Nemam neki LTE uređaj da isprobam. Je li moguce da su limitirali SIM karticu nekako na tu brzinu? Kod VIPa sam imao nekad i po 20Mbita, uglavnom oko 12-15 kad je najvece zagusenje mreze (oko podne)
nisam uočio u temi pa sori ak si već spomenuo, al dal možeš napisati kolki ti je ping, ili staviti neke ping rezultate? da li si probal neki mp nabacit preko toga?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 21:37   #57
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333


Evo ovo je sad sta sam odvrtio speedtest. Ping je najmanji sto sam dosad vidio, obicno je oko 120-140. MP igre nema govora, dok sam bio na vipu sam igrao bez problema nekih, sada nema sanse za igranje normalno
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 21:51   #58
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
A na vipu si isto bio na 3G ili 4G?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 22:29   #59
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Na VIPu sam bio na 3G, uglavnom sam koristio onaj njihov homebox uređaj (Huawei B260a) jer ima WiFi, 4Mbita max brzina i bilo mi je ok za većinu
Kada sam trebao nešto skinuti veće bih ubacio Huawei E372 stick umjesto njega, i on mi je išao oko 20Mbita max
Ping po speedtestu mi je bio oko 70ak ,manje cak mozda,stavim kasnije ako se sjetim tocnu sliku od speedtesta
draksa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na