Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2012., 13:33   #331
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Oi ljudi pitanje ^^ uskoro bi kupio Steelseries Syberia v2 sluske. E do sad sam mislio uzet model sa Usb zvucnom na njima al sam dosao do dileme. Zna mi mozda netko odgovorit koja je bolja solucija. SS Sv2 usb zvuk ili SS Sv2 sa Asus Xonar DG ?

http://steelseries.com/products/audi...-usb-soundcard Evo link za zvucnu.

p.s. omjer koristenja slusalica i zvucnika na kompu mi je recimo 80/20 u korist slusalica. Za sada imam Sennheiser HD202 al mozda umjesto Syberie uzmem neke bolje Sennheiserice. Trebam odluciti jos ako mi je mic tako potreban ili ne =)

Po meni, izbjegavaj USB+headset integrirana rješenja.

Što se tiče mikrofona i headseta, za istu cirfu se daleko su bolje slušalice bez od onih sa mikrofonom.

Ja koristim Zalmanov clip-on ZM-MIC 1 mikrofon već nekoliko mjeseci i radi jednako dobro kao i headset. Spojen mi je na kabel od HD 595 nekih 3 cm ispod lijeve "školjke".
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 13:44   #332
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
E vidis mislio sam i na soluciju da kupim odvojen mic jer ipak vise preferiram npr slusat mjuzu nego igrat. Gdje si kupio taj mic uopce ?
chare je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2012., 13:54   #333
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
eBay jer ga u linksu nisu imali u dom trenutku. Inače dođe oko 50kn ako se ne varam.

Vrijedi svake kune, jer i ja isto više slušam muziku i preko 50% vremena sa slušalicama.

Da ne velim kako je dodatni bonus imat takav mikrofon kad se igraš i prehlađen si i moraš stalno brisat nos hehe.

Asus Xonar DG - moja preporuka.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 14:07   #334
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
A gledam vec neko vrijeme neke zvucne kartice. Bad je to da sam pri kraju faksa a jos ne radim pa mi budet za sada jos nizak =) Ali kako citam okolo vidim da je ta Asusica poprilicno dobra za te novce koliko kosta i vise manje sam odlucio da cu nju za pocetak uzet vec drugi tjedan. A mic sam gledao ako ga ima u hr pa nisam nasao. Ovo na sta sam naletio mi se bas i ne svida. Morat cu onda preko ebaya kupit ocito. 50kn mi savrseno odgovara hehe =) A uskoro cu se prebacit na neke jace slucke a u buducnosti ako bog da na HD800 haha =) sve u svemu fala na info.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 14:15   #335
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Pardon, 50kn je kod nas bila cijena zadnji put kad sam gledao. S eBaya računaj i na poštarinu dakle malo ispod 100 kn prema današnjim cijenama (odokativno).

Pričekaj da dođe kod nas, svako malo ga ima u prodaji.

NP.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 16:44   #336
OMG Al bundy
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: sl
Postovi: 7
Planiram si kupiti neku zvucnu karticu 5.1 (a ne razumijem se uopće u zvučne ), pa me zanima koja je najbolja od ovih:

-Creative Labs Audigy SE model SB 0570
-Creative Labs Sound Blaster Audigy 2 Platinum SB0240
-Creative Sound Blaster X-Fi

Ili mi možete preporučiti neku drugu, ali isto neku jeftiniju.
Treba mi za filmove i muziku, ali ništa posebno...
Hvala

OMG Al bundy je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 16:52   #337
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Asus Xonar DG puno ljudi preporucuju.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 17:57   #338
OMG Al bundy
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: sl
Postovi: 7
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Asus Xonar DG puno ljudi preporucuju.
Hvala! Evo naručio sam si ju, stiže idući tjedan!
OMG Al bundy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 23:59   #339
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Evo me nakon nekog vremena i malih poteškoća...prvo se zahvaljujem svima na pomoći i zatraženim odgovorima Mogu reći da mi nije žao ni kune potrošene za Xonar Essence ST,kartica je prehebena....da ne duljim zvuk je koliko mi zvučnici dozvoljavaju kristalno kristalnooooo čist,dinamičan,detaljan....jednostavno pregršt zvukova koje je integruša zanemarila....ma milina
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2012., 00:52   #340
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
Evo me nakon nekog vremena i malih poteškoća...prvo se zahvaljujem svima na pomoći i zatraženim odgovorima Mogu reći da mi nije žao ni kune potrošene za Xonar Essence ST,kartica je prehebena....da ne duljim zvuk je koliko mi zvučnici dozvoljavaju kristalno kristalnooooo čist,dinamičan,detaljan....jednostavno pregršt zvukova koje je integruša zanemarila....ma milina
Potpis.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2012., 00:05   #341
Tajmahal26
Premium
Moj komp
 
Tajmahal26's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 71
Citiraj:
Autor Markom X Pregled postova
Evo me nakon nekog vremena i malih poteškoća...prvo se zahvaljujem svima na pomoći i zatraženim odgovorima Mogu reći da mi nije žao ni kune potrošene za Xonar Essence ST,kartica je prehebena....da ne duljim zvuk je koliko mi zvučnici dozvoljavaju kristalno kristalnooooo čist,dinamičan,detaljan....jednostavno pregršt zvukova koje je integruša zanemarila....ma milina
Nemaš probleme s latencijama? Koje drivere koristiš? Koristiš za slušanje Wasapi ili ASIO?

Lp
__________________


Tajmahal26 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 03:27   #342
noob23
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Postovi: 51
Poštovanje, posjedujem logitech z623 2.1 THX zvučnike koji su spojeni na onboard zvučnu karticu (realtekov neki shit). uložio bih sada u kvalitetnu zvučnu karticu ali izgubljen sam u silnim oznakama.. neki govore da nema smisla uzimati ništa ispod xonara DX, drugi vele da je dobar i DG. e sad, meni treba za igre, glazbu i filmove (bez slušalica) , dakle izričito za gore navedene zvučnike. što mi preporučate? budžet je rastezljiv i do DX ali me zanima koliko je isplativo obzirom na zvučnike koje imam. prijedlozi? mišljenja? što bi vi experti napravili? hvala
noob23 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 23:15   #343
noob23
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Postovi: 51
nitko nije stručan po ovom pitanju? onda ću napamet, pa kako bude.. pozdrav eksperti
noob23 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 23:31   #344
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Iskreno nakon trazenja i informiranja mislim da nemozes pogrijesiti s bilo kojom koju si naveo. Po meni ako mozes neces pogrijesiti ni s DX pa kada ce doci vrijeme kupis bolje zvucnike =)
chare je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 07:12   #345
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Iskreno nakon trazenja i informiranja mislim da nemozes pogrijesiti s bilo kojom koju si naveo. Po meni ako mozes neces pogrijesiti ni s DX pa kada ce doci vrijeme kupis bolje zvucnike =)
Tako nekako.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 22:21   #346
Markom X
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Slunj
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Tajmahal26 Pregled postova
Nemaš probleme s latencijama? Koje drivere koristiš? Koristiš za slušanje Wasapi ili ASIO?

Lp
Jedini je problem što sam nepažnjom skurio pojačalo ,wasapi za foobar....i za karticu zadnje od asusa i to je to.
Markom X je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 23:20   #347
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar