Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2008., 18:06   #151
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Autor ile Pregled postova
evo stiga je moj... za koji dan se javin sa detaljima, zasad je milina, pogotovo kad se otvori photoshop ili gleda slika priko cilog ekrana.
Odlicno!

Znaci maznuo si Dušku jednog ispred nosa

Sve najbolje zelje u nadi (nakon testiranja) da si dobio zdrav primjerak. Javi kakvo je stanje sa pozadinskim u mraku. To me najvise zanima. Takodjer citljivost fontova.


Govno (od covjeka) dana
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2008., 13:55   #152
ile
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Javi kakvo je stanje sa pozadinskim u mraku. To me najvise zanima. Takodjer citljivost fontova.
Svjetlinu san smanjio na 20% i crno vidin kao crno. Font je normalan. Jedino crvena malo vristi, ali o tome se vec i pisalo, monitor je potrebno kalibrirat.
Malo san upalio photoshop... ufff, perverzija
ile je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2008., 14:01   #153
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
daj nabaci neke slike
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 17:17   #154
SrednjiKorisnik
Registered User
 
SrednjiKorisnik's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
pozdrav

da li mi neko moze dati link
gdje bih mogao u nas kupiti
onaj NEC 2690 WEXi.

sto vise citam sto ste do sada
diskutirali sve sam sigurniji da
je to izbor za mene.

jedino ga nisam uspio pronaci.

iako bi zabavno bilo imat sve te
ulaze i izlaze kao na zadnjem Dell-u.
__________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
predrecesijski šoping _
SrednjiKorisnik je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 18:35   #155
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
nema neca kod nas, morat ces ga iz vana naruciti ako ga bas zelis.

"uvoznik" neca kod nas je acord, web stranice im vec duze ne rade, ali potrazi broj telefona pa nazovi.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 19:16   #156
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
očekuj cijenu od otprilike 10000 kuna.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 19:28   #157
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
mali OT da ne otvaram novi thread, jer mislim da mi mozete pojasnit to i ovdje.
Naime problem je sa Lenovom l220x, nije kalibriran samo sam ga ja odokativno porihtao da na nesto lici, naime ako u PSu pd color settings stavim settignse na "Lenovo l220x color" boja se super u smislu da mi je SS iste boje kao i desktop i dok radim snjim sve je super ali kad ga saveam(jpeg,gif,PNG.....) boje se promjene(dobije vecu zasicenost).

A ako color settings stavim na sRGB, RGB, Adobe RGB ili bilo sta i kad uzmem SS recomo desktopa i C/Pam u photoshob boje su ocito prenaglasene itd...ali kod saveanja u jpg,png.... se boje "vrate" u normalu i u Windows vieweru su normalne....ovo me izludjuje jer zelim imat WYSIWYG u svim rezimima rana(osim igrica to mi nije bitno).

Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 22:33   #158
SrednjiKorisnik
Registered User
 
SrednjiKorisnik's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
a ha,
hvala za info.

nabavljao sam do sada cesto stvari iz vana
ali pretezno sitnije ili bar pokretnije od monitora.
laptope, vanjske diskove, memorijo i sto vec.

ali nisam nikad razmisljao o kupnji monitora tako.
ocito cu morat poceti.
__________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
predrecesijski šoping _
SrednjiKorisnik je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 11:07   #159
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
uber gosu: kupio si wide gamut monitor. ako hoćeš normalne boje, kupi normalan monitor
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 09:26   #160
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
uber gosu: kupio si wide gamut monitor. ako hoćeš normalne boje, kupi normalan monitor
da, neki vrhunski CRT :-) ....zaboravi "normalan monitor" u LCD svijetu.....osim toga, kome treba "normalan" ima dakle CRT + LCD za prezentaciju...drugima je svejedno i zabole ih za kalibratore i vjernost boja...ajmo se sad spustit na zemlju
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 10:36   #161
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
mislim da je vidljivo iz njegove poruke da ga nevjernost boja jako boli i smeta.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2008., 11:10   #162
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Svatko od nas drugačije vidi boje, a mi muški smo još više tudumi za to (boje tipa lila, bež... na nisu jasne). U principu svatko si namjesti boje da mu izgledaju što lijepše.
Vjernost boja je važna nekom tko se bavi grafikom. Onda moraš kalibrirati skener, monitor, printer da bi dobio približno vjerne boje orginalu.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 00:19   #163
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
mislim da je vidljivo iz njegove poruke da ga nevjernost boja jako boli i smeta.
Krivo si me shvato(jer sam ja lose objasnio, prob).
Dakle boje kao boje me ne diraju previse nego me smeta sljedeca situacija, nakon normalne isntalacije PSa i bez diranja settingsa desi se to da kad C/P am bilo sto u PS cijeli spektar boja je VIDNO drukciji od onog di je SS napravljen, kod exporta u jpeg,png boje se "vrate" u normalne "windows" boje, e sad ako ocu u PSu boje kao i na desktopu moram stavit "color settingse" u PSu na "Lenovo sRGB" sad nakon SSa(recimo desktopa) i C/Pa u PS vidim iste boje, medjutoa problem se javlja kod exporta(jpeg,png) di su boje "pomaknute" u spektru.

Nadam se da sam objasnio sad kvalitetno.
@Edit
Prilog slika is PS export windowa.

ljevo je SS kako se vidi u PSu(vidi se da boje "traya" odgovaraju stvarnom trayu, desno je finalni jpeg(ili png) kako ga vide Winsi, firefox....sa distorziranim bojama.
color setinzi u PSu su na "Lenovo sRGB" dok na svim ostalim(Apple rgb, Abobe rgb, RGB...) je obrnuta situacija(znaci u PSu lose boje ali u "export fileu" dobre.

Zadnje izmijenjeno od: Uber Gosu. 14.11.2008. u 00:33.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 00:32   #164
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Krivo si me shvato(jer sam ja lose objasnio, prob).
Dakle boje kao boje me ne diraju previse nego me smeta sljedeca situacija, nakon normalne isntalacije PSa i bez diranja settingsa desi se to da kad C/P am bilo sto u PS cijeli spektar boja je VIDNO drukciji od onog di je SS napravljen, kod exporta u jpeg,png boje se "vrate" u normalne "windows" boje, e sad ako ocu u PSu boje kao i na desktopu moram stavit "color settingse" u PSu na "Lenovo sRGB" sad nakon SSa(recimo desktopa) i C/Pa u PS vidim iste boje, medjutoa problem se javlja kod exporta(jpeg,png) di su boje "pomaknute" u spektru.

Nadam se da sam objasnio sad kvalitetno.

znam šta te muči ..
nemam taj monitor ali znam šta hoćeš reć ..
mislim da bi trebao probat u ps bez izbora profila onako kako je defultna ( iako nije uvjet ) .. nakon toga stavi spektar boja na kanvas i spremi kao jpg i tif .. pošalji to u neku tiskaru i neka ti isprintaju na digitalnom stroju svaki komad - dođi doma i usporedi boje .. s time ćeš vidjet kako boje u stvarnosti izgledaju ..

- poanta je .. da ako si mjenjao osvjetljenje na monitoru i contrast .. promjenio si ga samo na monitoru a boje u printu izgledaju onako kako ih ps vidi ..
kad usporediš boje s papirom i monitorom .. podiži si svjetlinu i kontrast dok ne dobiješ efekt s papira .... bitno je da to radiš pri danjem svjetlu a ne uz lampu ili umjetnu rasvjetu ..
__________________
P:TEHNIČKA ROBA POVOLJNIJE NEGO IGDJE - ZATVORENO.
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 00:49   #165
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Evo naiso sam na kvalitetan citat vezano za boje:

"As seen in the above logo rollover, COLOR CONSISTENCY (not embedding profiles) can be much more important to some designers than COLOR ACCURACY (embedding profiles and using color-managed web browsers). Still, Windows Vista users must wonder what all this ranting is about because Vista already matches untagged sRGB and tagged sRGB regardless of browser."
i
"Moreover, AdobeRGB aRGB is one of the worst color spaces to use outside of color-managed applications like Adobe Photoshop...never set your monitor profile to Adobe RGB (1998). A sure sign of an AdobeRGB color profile mismatch is the reds desaturate or get sucked out of the skintones as in the above rollover example.DO NOT SEE A BIG SHIFT in the Adobe RGB rollover? If the Adobe RGB rollover has the least amount of color shift (and you are on a Mac), you probably have one of the newer wide-gamut LCD flat screens, the so-called Adobe RGB monitors (which is okay in Photoshop, but terrible color on the internet using Mac browsers)."
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 23:46   #166
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Di je ile s recenzijom nekakvom i dojmovima ... full me zanima ovaj monitor.

Jel ga jos itko nabavija ?
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 11:23   #167
bojan k.
Reserved Curator
Moj komp
 
bojan k.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 78
Nabavio sam ga početkom ovog tjedna u M-Computersu, pa evo da podijelim dojmove s eventualno zainteresiranima.

Prije svega, što se tiče onih glavnih bojazni kod svake kupovine monitora kod nas, nema niti jedan neispravni piksel, a osvjetljenje je potpuno ravnomjerno preko cijelog ekrana, čak i bez gotovo imalo izbijanja po krajnjim rubovima.

Prvi dojam nije bilo oduševljenje povećanom radnom površinom (jer je i nije bilo; da je dobijem morao sam reinstalirati nVidijine drivere), već zasljepljenost tvorničkim postavkama svjetline. Nakon što sam je smanjio na nekih 16-17, odmah sam na Irfanview ikoni za datoteku mogao uočiti onu toliko spominjanu crvenu. Na početnim postavkama neke nijanse crvene i narančaste su doista ubitačne. U reviewima na netu ih obično opisuju pridjevom "cartoonish" i to je, kao ustalom i gotovo sve što sam u zadnjih par mjeseci pročitao o ovome monitoru, uglavnom točno. Iako zbog toga boje u određenim spektrima djeluju pomalo nerealno, jer su preizrazite, u usporedbi mi moj tri godine star S-PVA Samsung 193P, kojeg sam smatrao relativno pouzdanim, djeluje poput CRT-a (LG 915FT) koji mu je prethodio - mutno i nimalo realnije, a definitivno ne točnije. Za ilustraciju, ja nisam profesionalac, nemam savršen vid, niti mislim da savršeno raspoznajem boje, ali na HP-u sam uspio iz prve postići nula bodova na Color IQ testu, dok mi na Samsungu to nikako nije uspjevalo. Na ovoj tablici boja sve su boje i njihove nijanse lako razaznatljive i odgovaraju svojim nazivima, barem koliko je meni poznato (iako Yellow3 i 4 sam nikada tako ne bih nazvao - meni je to zeleno). Znam da nisu previše relevantne, a možda su i prilično pogrešne, no ovo su vrijednosti na koje sam ga na kraju podesio: Brightness 9, Contrast 74, Red 238, Green 241 i Blue 239. Pod tim vrijednostima tonovi kože na neobrađenim fotografijama meni djeluju prirodnije no na LCD-ima klasičnog kolornog opsega. Ili je to jednostavno stvar IPS matrice, nisam potpuno siguran, jer ovo mi je prvi susret s takvim panelom.

Što se nekih drugih, možda sporednijih detalja tiče, osobito mi se sviđa velika mogućnost podešavanja po visini (53 cm je krajnja visina, na kojoj ga i držim), što je bio Samsungov izrazit nedostatak. Monitor nije potpuno tih, ali, s obzirom da je napajanje integrirano u njega, to nisam ni očekivao. No da bi ga se čulo, potrebno je prisloniti uho na nekih 5 centimetara od monitora, a zvuk koji proizvodi nije visoke frekvencije tako da, barem meni, to nije nikakav problem. Na udaljenosti na kojoj sjedim od njega (oko 80 cm), doista ga ne mogu čuti. USB hub radi besprijekorno; miš i Wacomov tablet su priključeni preko njega; WLAN stick je radio bez problema, MIDI klavijatura, Logitechov QuickCam i Sandiskov Cruzer Micro također.

Što se tiče gledanja divx-a, pribojavao sam se da će ta velika i po svemu ostalom blagodatna nativna rezolucija učiniti moju skoro terabajtnu kolekciju serija i filmova neadekvatnom, ali uobičajeni 350 MB ripovi aktualnih serija snimljenih u HD-u s razdaljine od nekih dva metra djeluju i više nego zadovoljavajuće. Nove sezone serija ću vjerojatno skidati u 720p ripovima, ali nemam namjeru ni potrebu ponovno skinuti postojeće naslove samo zbog više rezolucije. Četiri domaća DVB-T kanala u full screenu s iste daljine su nešto slabije kvalitete, a kako su 4:3 sa svake strane ostaje nekih 4 cm praznog prostora. Ista je stvar i s materijalima dostupnim na Joostu. Pogledao sam pilot "Starhuntera" i pikselizacija se pojavila u tek nekoliko scena, što nije do monitora već do Joosta. Prekjučer sam čak i malo bacio pogled na mrski mi nogomet i nisam primjetio nikakve probleme s brzinom odaziva ekrana, sve se odvijalo vrlo glatko i bez ikakvog zamućenja.

Igre, na žalost, zbog trenutne grafičke nisam u mogućnosti isprobati, ali mislim da ni tu ne bi trebalo biti nekih problema. Također nisam u mogućnosti isprobati ni DisplayPort ni HDMI ulaze. Kompozitni video ulaz sam isprobao s NeotionBoxom i to mi je možda bilo najugodnije iznenađenje. Nakon par godina čitanja vrlo negativnih stvari o analognim video ulazima na Dellovim modelima, očekivao sam da će slika na HP-u također biti očajna. No jedini digitalni satelitski kanali koje ponekad pogledam (BBC World i Arirang) mi izgledaju bolje nego na klasičnom televizoru ili na način na koji sam ih do sada gledao (DScalerom preko S-VHS over composite na ulazu TV kartice). Zato ću jedan od slijedećih dana definitivno nabaviti novi kabel i imati receiver direktno spojen na monitor. Isprobao sam i S-VHS ulaz pomoću no-name DVD playera i situacija je ista kao i sa satelitom. Kvaliteta slike je iznenađujuće dobra, jedino što aspect ratio nije ispravan, pa je slika malo izdužena po visini.

Uglavnom, ja nisam jedan od onih "svaki cigo" tipova. Ako nešto nije u redu, prvi ću na to ukazati. Ovaj me monitor, nakon početnog šoka svojom crvenom, svakim danom sve više oduševljava i jedine bih zamjerke uputio inherentnoj mani same H-ISP matrice koja se manifestira u blagom bjeličastom odsjaju, posebno pod većim vertikalnim kutevima, i nezadržavanju aspect ratia na analognim ulazima. Ali na te kompromise, koji mi i nisu odveć bitni, sam bio spreman prije no što sam se odlučio na kupovinu, tako da se ne mogu (previše) žaliti.

Za kraj, svojom kvalitetom, raznovrsnošću i cijenom mislim da je LP2475W trenutni best-buy na našem tržištu. Preporučio bih ga svakome tko želi zaobići nezadovoljavajuće TN panele, ne želi pristati na previsoke cijene Dellovih monitora u nas ili si ne može priuštiti NEC ili Eizo. Za konačnu bi ocjenu njegovih profesionalnih mogućnosti bila mjerodavnija ona nekolicina profesionalnih grafičara s foruma, a ako neki od njih ima kalibrator i želju dovući se do Gorice i isprobati monitor uživo, neka mi se javi na PM.
bojan k. je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 11:41   #168
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
ajd poslikaj monitor, možeš i usporedbu sa starim jedan pored drugog, da se dobije malo vizualnog dojma.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 11:52   #169
bojan k.
Reserved Curator
Moj komp
 
bojan k.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 78
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
ajd poslikaj monitor, možeš i usporedbu sa starim jedan pored drugog, da se dobije malo vizualnog dojma.
Na žalost, nemam fotoaparat, a naročito ne kvalitetniji fotoaparat koji bi bio potreban da se vjernije zabilježi razlika u slici. Ali vjeruj mi, razlika je izrazita. Dao sam približno isti iznos za obadva monitora, ali u usporedbi s HP-om, SM193P sada djeluje gotovo jadno.
bojan k. je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 12:21   #170
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor bojan k. Pregled postova
Na ovoj tablici boja sve su boje i njihove nijanse lako razaznatljive i odgovaraju svojim nazivima, barem koliko je meni poznato (iako Yellow3 i 4 sam nikada tako ne bih nazvao - meni je to zeleno).
lagano si farbenblind... ništa strašno, ne brini zbog toga
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 12:24   #171
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Ja imam SM173P u kojem je ista PVA matrica kao i u SM193P. Ako je usporedba kvalitete točna radujem se kupnji u nekoj skorijoj budućnosti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2008., 16:20   #172
ile
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 31
evo da se i ja javin... da buden iskren, nisan ga jos posteno testira. Ovih dana cu ga kalibrirat (crvena malo vristi), a ono sta me najvise nervira je FONT! Sitni font je malo manje citak u nekin situacijama, jedino sta moran provjerit je da li to ima veze sa mojom grafickom (odnosno da li se postize maks. rezolucija) jer mi se nekako ucinilo da je font citkiji kad spojim monitor na laptop. Sad trenutno nisan uz monitor ali prvon prilikon cu to ponovo probat, iako mislin da to nema veze jer san procita da jos neki imaju problema sa citljivoscu fonta. To mi je ujedno i jedini problem.
Sve ostalo je pravi bombon, za obradjivanje slika je milina. Jos da ga vidimo posli kalibracije...
Mogu ga uslikat, ali neznan sta tocno zelite da van uslikan?
ile je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 17:35   #173
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
imam pitanje: ukoliko bi nabavio ovaj monitor,ima ovdje koja dobra dusa da bi mi dala da "prepišem" postavke tako da ga nemoram kalibrirat (što je predpostavljam skupo)....

nije bitno da je najsavršeniji... nego da kad netko udje u sobu, vidi da taj monitor nesto i vrijedi .a ne da ga pocinje usporedjivat sa svojim 17'' ldcom doma (izgovor ce bit= ovaj je malo veci )
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 22:28   #174
ile
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 31
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
imam pitanje: ukoliko bi nabavio ovaj monitor,ima ovdje koja dobra dusa da bi mi dala da "prepišem" postavke tako da ga nemoram kalibrirat (što je predpostavljam skupo)....
to ti nece radit, i ja san mislio tako... odgovor potrazi u ovom topicu, procitaj prethodne postove
ile je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 22:40   #175
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Je li jos neko osim ovih par ljudi kupio ovaj monitor i jeste li zadovoljni? Gdje se ima kupiti u Hr, u kojim shopovima, i koliko je tacno u eurima? Ja sam iz BiH pa ako je povoljnije u Hr mozda bi i dosao po njeg . Kod nas je oko 750 eura sto mi se cini previse. THX!
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2008., 01:36   #176
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=lp2475&x=0&y=0

dakle u hr je nekih 20-ak % jeftiniji
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 18:37   #177
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
OK, hvala ti!
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 20:11   #178
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,417
A što je s revizijama monitora? Možete li vi koji ste kupili monitor napisati koju reviziju imate? Razmišljam o kupovini ovog monitora jer mi se čini da je još uvijek best buy...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 01:49   #179
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mene najvise zanima kako 720p materijal izgleda gore i dal je gledljiv sa obicne udaljenosti prstiju ispruzene ruke do monitora ili blize?

I jel ga neko moze poslikat?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 01:45   #180
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Odlicno izgleda 720p materijal. A sto se fotki tice evo malo ovdje.



A evo malo vise sam stavio na hardforum vise kao poredjenje sa tn samsungom 225bw zbog wide gamuta i uglova http://www.hardforum.com/showthread....326971&page=84t=1326971&page=84
dmr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na