Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2010., 01:40   #181
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor ajuki95 Pregled postova
Xai nikako, imperator ima problema s z axisom. Gledaj nešto od logitecha uzet.
imam imperatora i nisam primjetio nikakve probleme s z axisom,(vi koji taj miš niste ni vidjeli osim na netu ne širite lažne informacije o problemu)tako da preporuka svima koji su u nedoumici oko miša,jer je mrak od glodavca.
Htio sam uzeti G700 ali je odluka pala ipak na Razer Imperatora pošto sam isprobao obadva i tu su negdje,logi ima malo više tipki ali zato razer ljepše izgleda(ovo je subjektivna ocjena)
u svakom slučaju G700 ako treba netko bežično a imperator ako žica ne smeta.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 12:28   #182
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Moj Imperator nema nikakav problem,ne znam o čemu vi pričate...
G9x isprobao i ima pretvrd scroll.Najviše me se dojmio Kone v2- također isproban nedavno kod jednog kolege...
Za imeratora ne znam, ali da g9x ima pretvrd scroll, to mogu reći iz prve ruke. Jako često mi pobjegne da lijevi ili desni scroll. Iako sam još u fazi privikavanja na njega, zasad mi je to jedina veća zamjerka.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2010., 13:14   #183
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
miš sam isprobao.
i to je problem svih miševa s tim senzorom.
evo prvi youtube result: http://www.youtube.com/watch?v=MZhFKOq8CM8

mislim, meni ni u djep ni iz djepa..samo dobronamjerni savjet.
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 13:28   #184
sultz34
uglymadafaka
Moj komp
 
sultz34's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: eternalrecession
Postovi: 478
MX-518 imam već dosta dugo, kupljen za 199kn na akciji, i opet ću jedan za rezervu.
I hrpa ljudi koje poznam, nikakve zamjerke.
Mada je sad opet cijena veća.
Sve zavisi od šake do šake ...
__________________
Neću žvaku, 'oću kusur.
sultz34 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 16:53   #185
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
imam imperatora i nisam primjetio nikakve probleme s z axisom,(vi koji taj miš niste ni vidjeli osim na netu ne širite lažne informacije o problemu)tako da preporuka svima koji su u nedoumici oko miša,jer je mrak od glodavca.
Htio sam uzeti G700 ali je odluka pala ipak na Razer Imperatora pošto sam isprobao obadva i tu su negdje,logi ima malo više tipki ali zato razer ljepše izgleda(ovo je subjektivna ocjena)
u svakom slučaju G700 ako treba netko bežično a imperator ako žica ne smeta.
Razer općenito nema baš neto dobre miševe. Mislim da Logitech nikako ne smije u isti koš sa Razerom. Ni tipkovnice im nisu nešto.
Tvboja subjektivna ocjena (izgled) je jedina pozitivna ocjena koju bi dao Razeru no to je samo moja subjektivna ocjena

Zadnje izmijenjeno od: housel. 14.10.2010. u 16:55. Razlog: nadopuna
housel je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 18:59   #186
Christian
Registered User
 
Christian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Og/Zg
Postovi: 9
Citiraj:
Autor stripy Pregled postova
Od ostalih miševa moraju se spomenuti Deathadder
O njemu mogu reći i iz prve ruke, miš je vrhunski, fino leži u ruci, ugodne tipke, a mislim da mu ni cijena nije pretjerana iako ne mogu uspordeđivati s ostalim navedenim modelima jer nisam upoznat s njihovim cijenama.
Christian je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 19:02   #187
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Razer općenito nema baš neto dobre miševe. Mislim da Logitech nikako ne smije u isti koš sa Razerom. Ni tipkovnice im nisu nešto.
Tvboja subjektivna ocjena (izgled) je jedina pozitivna ocjena koju bi dao Razeru no to je samo moja subjektivna ocjena
Definitivno i ne treba Razer trpati u isti koš sa Logijem,tu se slažem
locks je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 16:56   #188
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Razer općenito nema baš neto dobre miševe. Mislim da Logitech nikako ne smije u isti koš sa Razerom. Ni tipkovnice im nisu nešto.
Tvboja subjektivna ocjena (izgled) je jedina pozitivna ocjena koju bi dao Razeru no to je samo moja subjektivna ocjena
u potpunosti se slažem da razer nesmije u isti koš sa logitecom,bila bi to uvreda za vlasnike Razera jer egzotiku nemožeš mješati sa proizvodima za široke mase.
Kao da si Lamborginija stavio u isti koš sa Fiatom.
Šalu na sranu i tu nema objektivne ocjene jer svaki cigo svoga konja hvali.a sve ostalo je stvar osobne slomosti prema određenom proizvodu i tvrdnja "Razer općenito nema baš neto dobre miševe" ima težinu kao i moja "Logitech opčenito neme baš nešto dobre miševe"
Mislim ono.............izjjava mjeseca.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 22:33   #189
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
G500 ili G9 iz Linksa? Ili neki treći.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 01:52   #190
Phobos1807
Vladar iz sjene
Moj komp
 
Phobos1807's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb / Varaždin
Postovi: 58
jel jos uvjek postoji jaz izmedju wireless i zicanih glodavaca?

razmisljao sam o CM Sentinel Advancu tj. narucio ga i sve, al nes se sjebalo u posiljci tak da sad preispitivam situacija jer bilo bi zgodno iz kreveta barem šaltat filmiće ak niš drugo ili igrat poker

znaci trazi se neki mid class wireless miš korišten prvenstveno za gaming
Phobos1807 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2010., 04:02   #191
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
G500 ili G9 iz Linksa? Ili neki treći.
G9, mozda je nekak mali ali kad se naviknes bit ce super... ja ga koristim vec 2 god i nebi ga mijenjao za nista... prije njega sam imao mx518, on je dimenzijama blizu g500... dobro lezi u ruci, mozda cak i bolje, ali g9 mi je nekako najdrazi...

@phobos: gaming miševi su ugl svi sa žicom... a od wireless miševa, par frendova ima logitechove i rade super i nemaju problema sa njima... baterije duraju poprilicno i radi najnormalnije, znaci nema nikakvog trzanja, smetnji i slicno... koji su tocno modeli, neznam...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 10:49   #192
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Htio sam uzeti G9 i vidio sam da je raspoloživ na njihovoj stranici. Samo kad sam došao u trgovinu je bila potpuna druga priča tako da sam na kraju ipak uzeo G500. I potpuno sam zadovoljan. Moje preporuke.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 19:25   #193
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Kupio G500 prije tocno 20 dana, koristim ga par sati dnevno i vec je potamnio na lijevoj i desnoj tipki gdje najvise prsti budu, i natrag gdje se oslanja dlan !?
Nevjerovatno ! Ne da je malo promijenio boju nego bas potamnio.

Da li se i ostalima desilo tako nesto ? Nije da me previse brine ali ipak tek mu je 20 dana i jako je malo koristen pa da se tako "izliže"... nije mi jasno...


EDIT: Sto se tice performansi, ja zadovoljan. Na drugom kompu imam G9 i moram priznati da mi ergonomski vise pase G500 (prethodnik od G500 je bio MX510).
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 19:43   #194
Phobos1807
Vladar iz sjene
Moj komp
 
Phobos1807's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb / Varaždin
Postovi: 58
nista, morat cu ipak na zicu, vidim sad da wireless radi jedno 4-5 dana pa da treba baterie mienjat, nemam ja zivaca za to, da su rekli svaki mjesec onda mozda.
Phobos1807 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 00:04   #195
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
...i vec je potamnio na lijevoj i desnoj tipki gdje najvise prsti budu, i natrag gdje se oslanja dlan !?
I meni isto. Prvi put kad sam ga primio u ruku. U čemu je fora? Pretpostavljam da bi tako i trebalo biti.
P.S. Našao sam ovu sliku na netu. A ovo je odgovor.
...and the change in color to dark around the front, right side and rear is painted like that...
__________________
x230

Zadnje izmijenjeno od: asibulj. 31.10.2010. u 00:10.
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 00:27   #196
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
to je tak napravljeno, ne morate se brinut
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 13:50   #197
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
to je tak napravljeno, ne morate se brinut

ROFL, nisam to skuzio kad sam ga gledao prilikom kupovine !

Joj, koji zajeb co'ece !
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 13:08   #198
savec0re
Premium
Moj komp
 
savec0re's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 156
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Razer općenito nema baš neto dobre miševe. Mislim da Logitech nikako ne smije u isti koš sa Razerom. Ni tipkovnice im nisu nešto.
Tvboja subjektivna ocjena (izgled) je jedina pozitivna ocjena koju bi dao Razeru no to je samo moja subjektivna ocjena
Razer je u redu miš... imao sam copperhead.a , deathaddera , lachesis... svaki je radio savršeno!

lachesis je još najbolji od svih, najbolje u ruci lezi.

no meni su i logitech super =) mx1000, mx510 , mx518, g5 , g500, svaki sam imao i super je.

ali ipak mi je razer drazi nekako

sve je to isto... pogledaj koji ti najbolje odgovara u ruci i koji ti raspored tipki na mišu najviše odgovara pa si taj uzmeš. nema prevelike razlike...
savec0re je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2010., 21:17   #199
speoon
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: vukovar
Postovi: 57
Razer je ok,ali je ipak važno odabrati po izboru i kad se isproba miš.
speoon je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 02:31   #200
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Kupio G500 prije tocno 20 dana, koristim ga par sati dnevno i vec je potamnio na lijevoj i desnoj tipki gdje najvise prsti budu, i natrag gdje se oslanja dlan !?
pa peri ruke benti sapun
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 04:58   #201
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Evo i ja cu postati te reći svoje mišljenje obzirom da sam isprobao neke miseve.
G5 -- sahranio ih 2 komada. I jedan i drugi problem sa scrollom koji je jednostavno "propao". Gumeni je i zaobljen što mi se nije sviđalo. Osim toga, scroll nije bio balansiran tako da je često umjesto middle clicka (koji je bio pretvrd), scroll bjezao u lijevu ili desnu stranu te je primao raznorazne nebuloze. Napominjem da je problem bio i kod prve i druge (rev. 2) verzije miša. Ergonomija je OK. Bočne tipke OK, lako dohvatljive palcem. Teflonske nožice uglavnom OK, iako se zadnja malo odlijepila ali se može lagano sanirati. O kabelu ne bih jer je taj dio,mislim, više subjektivne prirode.
Razer Lachesis -- sahranio ih 2 komada. Prvi identično kao i kod G5, odnosno propao scroll. Drugi, crknuo laser. Lijeva i desna tipka su radile, ali pokazivač ne. Middle click je bio fino izbalansiran što se tiče tvrdoće. Bočne tipke sa lijeve strane su jednostavno preplitke i teže dohvatljive pogotovo u FPS-ima što je vrlo loše. Desne bočne tipke su još teže dohvatljive i po mom mišljenju totalno nefunkcionalne u FPS-ima; možda u strategijama i odrade koju funkciju, ali sumnjam. Kako imam veću šaku, miš je jednostavno preplitak tako da između šake i miša postoji dio zrakopraznog prostora (čitaj: šaka ne leži lijepo na mišu). Što se tiče softverske podrške, dojma sam da je kod logitecha software intuitivniji i lakše upotrebljiv. Tu mislim na samo sučelje i lakoću updatea softwarea i firmwarea. Isto tako, a tiče se tih famozno loših bočnih tipki, dojma sam da razerov software kasni koju milisekundu za razliku od logitecha što zna biti frustrirajuće u pucačinama. Teflonske nožice su OK i bez znakova starenja i habanja suprotno nekim iskustvima.
Da se mene pita, ne bih više uzeo niti jedan od ova dva. Imao sam prilike probati i GX9 i slažem se sa sinisom1989 da je scroll jednostavno pretvrd. Nije mi jasno zasto logitech iz serije u seriju ponavlja tu grešku i tu tvrdoću ne preseli na lijevu i desnu stranu tog scrolla a middle click fino uštima.
Da li sam nekom pomogao? mislim da jesam. Da li sam ja pametniji..nisam jer ni sam ne znam što bih sada kupio. Možda GX9, možda G700 a možda se jednostavno vratim korak unatrag na MX518. Zašto logitecha? Mislim da je u području gamerske periferije, a tu mislim, na tipkovnice, slušalice, volane, gamepadove i joysticke, klasu iznad razera koji nema proivoda u nekim segmentima, .
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 06:38   #202
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Citiraj:
Autor speoon Pregled postova
Razer je ok,ali je ipak važno odabrati po izboru i kad se isproba miš.
Eh i da se tu nadovezem. Danas je malo teže naći susretljivog prodavatelja koji će ti otvoriti tri kutije (npr. GX9, Imperatora i recimo G500) kako bi isprobao koji miš ti bolje paše. Mi smo još još uvijek balkan. Vade se na foru da im otvorenu ambalažu tada neće nitko kupiti jermoraju skinuti naljepnicu. Stoga ti ostaje da čitaš forum i odlučiš se ovisno o inspiraciji koju imaš taj dan.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 13:30   #203
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
A čuj neke trgovine dopuštaju.Naprimjer tamo gdje sam ja kupovao(neću reklamirati) prodavač je izvadio tri miša iz kutije i spojio ih na komp da isprobam...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 13:46   #204
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Prolega Pregled postova
Eh i da se tu nadovezem. Danas je malo teže naći susretljivog prodavatelja koji će ti otvoriti tri kutije (npr. GX9, Imperatora i recimo G500) kako bi isprobao koji miš ti bolje paše. Mi smo još još uvijek balkan. Vade se na foru da im otvorenu ambalažu tada neće nitko kupiti jermoraju skinuti naljepnicu. Stoga ti ostaje da čitaš forum i odlučiš se ovisno o inspiraciji koju imaš taj dan.

ne mora on meni otvarati kutiju (jer mu ni ja ne bi kupio nesto sto je bilo otvarano), ali bi morao imati izlozene miseve, tj. po jedan primjerak vani da ga mozes isprobat.
opcenito bi to trebalo vrijediti za sve uredjaje u direktnoj interakciji s korisnikom.
tipkovnice, misevi, monitori, zvucnici, slusalice...
  Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 15:35   #205
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Prolega Pregled postova
. Zašto logitecha? Mislim da je u području gamerske periferije, a tu mislim, na tipkovnice, slušalice, volane, gamepadove i joysticke, klasu iznad razera koji nema proivoda u nekim segmentima, .
...sada će pojedini reći kako i ti imaš provale mjeseca kao i ja.
Mene su se Razerovi miševi toliko dojmili da sam ga se riješio isti tjedan kada sam ga kupio (nadam se da će ostali imati bolja iskustva s njima).
Više ni ne znam koji je točno model no mislim da je copperhead.
Uglavnom, imao je vrlo usko podnožje što je konstantno dovodilo do naginjanja miša koji čim izgubi doticaj sa podlogom jednostavno poblesavi.
Kotačić ne može horizontalno scrollati što mi je nekako bezveze za miš od nekih skoro 400kn.
Što je najgore, uz njegasam uzeo i neku tipkovnicu koja svitli no softver joj je toliko katastrofalan bio da nisam uspio niti jednu makro naredbu napraviti kako treba. Prodao sam i jedno i drugo u kompletu i ispušio pola cijene. Nakon toga sam uzeo G11 i neki Gigbytov miš i totalno sam se preporodio. Bolje je u svakom pogledu.
Kroz moje oči Razer izgleda kao da je samo za igre i ni za ništa ozbiljnije.
Sada imam zvučnu Razer Barracuda ac-1 i ostavio sam si ju jer sam ju napokon uspio potrefiti sa alternativnim driverima te sada napokon radi kako treba.
Dakle, ako se mene pita, Razera mi je dosta do kraja života, nikada više.
Kupiš miš od 500kn i dobiješ miš kvalitete 100kn i 400kn branda, ne bih hvala. Ne mogu si to opet priuštiti.
Jedina stvar koju po meni (veliko možda) imaju bolje od Logitecha su headsetovi. Nisam ih nikada isprobao, nijedne, tako da ni neću tvrditi ali na izgled su dobre.
Logi mi je tu nekako zakazao.

Da ne odem previše u OT, moja preporuka miša bi bio Gigabyte m8000.
Za 300kn, ma jednostavno je super. Planiram si piknuti još jedan do kraja godine dok ih još ima za nabaviti.
Ima malu zamjerku malo preglasnih bočnih tipki no sve ostalo je iznenađujuće dobro.
Miš je za ipak malo veće ruke!!

Uzeo sam par Verbatim rapier mišonja onako za poklone jer su samo 100ak kn i je da se vidi na njima da nisu neka eskluziva no iznenadili bi se koliko su ok u ruci te koliko taj pomaknuti kotačić dobro dođe u igrama. Za fps je super a totalno je buđetni.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 17:14   #206
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
ja sam u linksu baš kupovao miš nedavno, i zapeo za G700 ali samo su jednog imali u kutiji, naravno reko je da nemože otvorit bla bla

kad sam dao do znanja liku da sam spreman dat 100€ istog momenta ako mi se svidi, otvorio mi ga je i dao da isprobam, pa sam i kupio
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 22:43   #207
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
ne mora on meni otvarati kutiju (jer mu ni ja ne bi kupio nesto sto je bilo otvarano), ali bi morao imati izlozene miseve, tj. po jedan primjerak vani da ga mozes isprobat.
opcenito bi to trebalo vrijediti za sve uredjaje u direktnoj interakciji s korisnikom.
tipkovnice, misevi, monitori, zvucnici, slusalice...
To je kod nas još znanstvena fantastika. Puknuo bi ja njima u trgovine kamere, kao na zapadu, pa da vidim koliko ce(nece) biti susretljivi. U ponekim trgovinama jedva čekaju da odeš, ali prvo te odmjere od glave do pete i procjenjuju koliko si financijski potkovan.
Ali slažem se u potpunosti da bi trebalo biti izloženo.
Mamutarka kaže da su likovi otvorili kad su vidjeli 100 eura. Međutim, po mom mišljenju, to nije rješenje. Trebali bi moći pogledati i isprobati i sa 20 kuna u džepu. Ali realnost je kod nas nažalost drugačija.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 23:04   #208
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
...sada će pojedini reći kako i ti imaš provale mjeseca kao i ja.
Mene su se Razerovi miševi toliko dojmili da sam ga se riješio isti tjedan kada sam ga kupio (nadam se da će ostali imati bolja iskustva s njima).
Više ni ne znam koji je točno model no mislim da je copperhead.
Uglavnom, imao je vrlo usko podnožje što je konstantno dovodilo do naginjanja miša koji čim izgubi doticaj sa podlogom jednostavno poblesavi.
Kotačić ne može horizontalno scrollati što mi je nekako bezveze za miš od nekih skoro 400kn.
Što je najgore, uz njegasam uzeo i neku tipkovnicu koja svitli no softver joj je toliko katastrofalan bio da nisam uspio niti jednu makro naredbu napraviti kako treba. Prodao sam i jedno i drugo u kompletu i ispušio pola cijene. Nakon toga sam uzeo G11 i neki Gigbytov miš i totalno sam se preporodio. Bolje je u svakom pogledu.
Kroz moje oči Razer izgleda kao da je samo za igre i ni za ništa ozbiljnije.
Sada imam zvučnu Razer Barracuda ac-1 i ostavio sam si ju jer sam ju napokon uspio potrefiti sa alternativnim driverima te sada napokon radi kako treba.
Dakle, ako se mene pita, Razera mi je dosta do kraja života, nikada više.
Kupiš miš od 500kn i dobiješ miš kvalitete 100kn i 400kn branda, ne bih hvala. Ne mogu si to opet priuštiti.
Jedina stvar koju po meni (veliko možda) imaju bolje od Logitecha su headsetovi. Nisam ih nikada isprobao, nijedne, tako da ni neću tvrditi ali na izgled su dobre.
Logi mi je tu nekako zakazao.

Da ne odem previše u OT, moja preporuka miša bi bio Gigabyte m8000.
Za 300kn, ma jednostavno je super. Planiram si piknuti još jedan do kraja godine dok ih još ima za nabaviti.
Ima malu zamjerku malo preglasnih bočnih tipki no sve ostalo je iznenađujuće dobro.
Miš je za ipak malo veće ruke!!

Uzeo sam par Verbatim rapier mišonja onako za poklone jer su samo 100ak kn i je da se vidi na njima da nisu neka eskluziva no iznenadili bi se koliko su ok u ruci te koliko taj pomaknuti kotačić dobro dođe u igrama. Za fps je super a totalno je buđetni.
Ok, imaš loša iskustva sa Razerom,ali ne znači da su automatski i loši...
Ja sam oduševljen Imperatorom iako sam isprobao nekoliko "renomiranih" glodavaca od Logitecha,Sharkoona i Roccata(Kone je mrak )...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 00:30   #209
klimama
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Prolega Pregled postova
To je kod nas još znanstvena fantastika. Puknuo bi ja njima u trgovine kamere, kao na zapadu, pa da vidim koliko ce(nece) biti susretljivi. U ponekim trgovinama jedva čekaju da odeš, ali prvo te odmjere od glave do pete i procjenjuju koliko si financijski potkovan.
Ali slažem se u potpunosti da bi trebalo biti izloženo.
Mamutarka kaže da su likovi otvorili kad su vidjeli 100 eura. Međutim, po mom mišljenju, to nije rješenje. Trebali bi moći pogledati i isprobati i sa 20 kuna u džepu. Ali realnost je kod nas nažalost drugačija.
U HG Spotu su miševi i tipkovnice izloženi, barem u ovome u Utrinama u Zagrebu, i može ih se pipkati do mile volje.
klimama je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 22:33   #210
arion
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 19
Imam roccat pyra, i super mi. Uzmi roocat, trče ko ludi
arion je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na