Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2018., 16:38   #391
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Radije si kupi onda Tv za 150eura
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 10:30   #392
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Radije si kupi onda Tv za 150eura
Dobra ideja, al nije ovo podtema za TV.

Mozes mi radje kad stignes reci gdje je ta toliko velika razlika izmedju projektora od 4k kn i ovih od cca 1k kn... Jer vidim, ima more tih projektora do 1k kn, i recenzije su im sasvim OK...
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2018., 11:32   #393
Seriousic
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Velika je razlika u kvaliteti slike.
Ti od 1k su vecinom projektori od no name proizvodaca pa onda vecinom izgleda kao da je netko sklepao projektor u podrumu... Mislim pogledaj same specifikacije projektora od 1k i nekog minimum dobrog od 4k. Ovaj od 1k dobro ako ima 720p rezoluciju koju vjerojatno nema. Kontrast je uzasan, vecinom su lampe toliko slabe da se slika dobro vidi kad gledas u mrklom mraku i to na diagonali od 50". I kad to sve pogledas ne dobijes iskustvo gledanja projektora nego loseg TVa za 150€. Da su ti projektori od 1k toliko super onda nitko ne bi kupovao skuplje i svi bi doma imali projektore ali jbg nemaju jer su ti projektori smeca.
Seriousic je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 18:13   #394
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Dobra ideja, al nije ovo podtema za TV.

Mozes mi radje kad stignes reci gdje je ta toliko velika razlika izmedju projektora od 4k kn i ovih od cca 1k kn... Jer vidim, ima more tih projektora do 1k kn, i recenzije su im sasvim OK...

nemam namjeru trositi vrijeme na to, evo ti je kolega ispod lijepo sumirao.


Citiraj:
Autor Seriousic Pregled postova
Velika je razlika u kvaliteti slike.
Ti od 1k su vecinom projektori od no name proizvodaca pa onda vecinom izgleda kao da je netko sklepao projektor u podrumu... Mislim pogledaj same specifikacije projektora od 1k i nekog minimum dobrog od 4k. Ovaj od 1k dobro ako ima 720p rezoluciju koju vjerojatno nema. Kontrast je uzasan, vecinom su lampe toliko slabe da se slika dobro vidi kad gledas u mrklom mraku i to na diagonali od 50". I kad to sve pogledas ne dobijes iskustvo gledanja projektora nego loseg TVa za 150€. Da su ti projektori od 1k toliko super onda nitko ne bi kupovao skuplje i svi bi doma imali projektore ali jbg nemaju jer su ti projektori smeca.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 10:47   #395
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Seriousic Pregled postova
Velika je razlika u kvaliteti slike.
Ti od 1k su vecinom projektori od no name proizvodaca pa onda vecinom izgleda kao da je netko sklepao projektor u podrumu... Mislim pogledaj same specifikacije projektora od 1k i nekog minimum dobrog od 4k. Ovaj od 1k dobro ako ima 720p rezoluciju koju vjerojatno nema. Kontrast je uzasan, vecinom su lampe toliko slabe da se slika dobro vidi kad gledas u mrklom mraku i to na diagonali od 50". I kad to sve pogledas ne dobijes iskustvo gledanja projektora nego loseg TVa za 150€. Da su ti projektori od 1k toliko super onda nitko ne bi kupovao skuplje i svi bi doma imali projektore ali jbg nemaju jer su ti projektori smeca.
cesto koristim BenQ MX620ST (u koji rang po kvaliteti on spada?), a stvarno nikad nisam bio ni blizu tih "jeftinih" projektora i jednostavno ne znam koliko su losi/dobri. ono sta sam vidiona recenzija je bilo ok, ali, nije to kao da ga vidis/probas uzivo... ok, zakljucujem iz ovog da nemam sta trazit za te male pare...

ima jedan frend neki od cca 1400 kn s ebaya, kaze da mu je super, nadam se da cu bit u prilici vidjet, pa javim...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 18:17   #396
Seriousic
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
cesto koristim BenQ MX620ST (u koji rang po kvaliteti on spada?), a stvarno nikad nisam bio ni blizu tih "jeftinih" projektora i jednostavno ne znam koliko su losi/dobri. ono sta sam vidiona recenzija je bilo ok, ali, nije to kao da ga vidis/probas uzivo... ok, zakljucujem iz ovog da nemam sta trazit za te male pare...

ima jedan frend neki od cca 1400 kn s ebaya, kaze da mu je super, nadam se da cu bit u prilici vidjet, pa javim...
Super je subjektivan dojam.
Sto se tice onog gore projektora pa to je 4:3 projektor za PP prezentacije ne gledanje filmova ili utakmica.
Seriousic je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 16:17   #397
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Acer H6502BD + platno 234x132cm

Zanima me koja koja mora biti udaljenost između gore navedenog projektora i platna da slika ne bude šira od 234cm? To jest da imam savršenu sliku na platnu (ni preveliku ni premalu za platno).
Ima ko navedeni projektor? Ako da, kakav je? Povremeno korištenje, malo prezentacije, možda kakva tekma i tome slično. Ne treba mi za profi upotrebu. Koliko je zvučnik slabiji od nekog na običnom LCD TV-u?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 16:22   #398
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Imaš one online kalkulatore za to pa si izračunaj sam. Tj. za mog Benqa ima na službenim stranicama kalkulator, vjerujem da ima nešto i za Acera.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 16:29   #399
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Imaš one online kalkulatore za to pa si izračunaj sam. Tj. za mog Benqa ima na službenim stranicama kalkulator, vjerujem da ima nešto i za Acera.
Ima da i tamo je 3.8m al' nisam siguran ako je točno.
Projektor bi išao na strop. Nije za kuću, nego bude u velikoj prostroji, hali.

Što misliš o projektoru, bude dobar?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 18:03   #400
lomba100
Troogdooor!!!
 
lomba100's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 34
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Acer H6502BD + platno 234x132cm

Zanima me koja koja mora biti udaljenost između gore navedenog projektora i platna da slika ne bude šira od 234cm? To jest da imam savršenu sliku na platnu (ni preveliku ni premalu za platno).
Ima ko navedeni projektor? Ako da, kakav je? Povremeno korištenje, malo prezentacije, možda kakva tekma i tome slično. Ne treba mi za profi upotrebu. Koliko je zvučnik slabiji od nekog na običnom LCD TV-u?

https://www.projectorcentral.com/Ace...ulator-pro.htm


Projektor ima zoom, znači imaš nešto lufta što se tiče udaljenosti od platna.


Zvučnici od projektora u pravilu nikad nisu nešto posebno. Ja bih rekao i dosta lošiji nego oni na TV uređajima. Dodatno, upitno kako će sve zvučati u hali.


Projektor je sasvim dovoljne svjetline, uz razumnu zatamnjenost hale bit će sve u redu.


Što znaju reći prodavači - sve je dobro ako ste vi zadovoljni.




lomba100 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2018., 17:18   #401
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor lomba100 Pregled postova
https://www.projectorcentral.com/Ace...ulator-pro.htm

Projektor je sasvim dovoljne svjetline, uz razumnu zatamnjenost hale bit će sve u redu.
Da, ovo je valjda najbitnija stavka od svega. A zvučnik na projektoru zaboravi ako nisije valjda dvoje ljudi u sobi i da su svi mirni ko bubice.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 20:39   #402
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Kupljeno. Namontirano. Slika je jako dobra čak i kad su svjetla upaljena. Zvučnik uopće nije tako loš. Nekako imam dojam da je zvuk puno bolji od kad je projektor na stropu. Nije ko na TVu, ali nije ni kao na mobitelu. Zadovoljan sam. Mana je jedino ta što nema puno tolerancije na udaljenost od platna (zoom).
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2018., 08:42   #403
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
molim vas prijedlog za projektor i platno u kompletu za max 4000kn.

koristit ce se za potrebe udruge, nekoliko puta mjesecno.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 18:42   #404
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Ljudi, jedno kratko.

Planiram nabaviti novi HD projektor (Optoma 27e) koji bi HDMIjem spojio na laptop koji ima nativnu 1366x rezoluciju.

Za gledanje filmova, hoće li projektor to prikazati u HDu, makar je laoptop - izvor signala - ne HD. Bio sam siguran da to ne bi trebao biti problem, ali mi je kolega sad ubacio bubu u uho da nije tako.
Logika mi govori da je Projektor samo drugi "ekran", i ako pokrenem film u VLCu i extendam ga na projektor, bit će prikazan u odgovarajućoj rezoluciji (1920). Razuvjerite me u suprotno
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 00:33   #405
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Ako staviš na ekstended i podesiš rezoluciju na full HD onda će tako i prikazati. Jedino obrati pažnju da li laptop može gurati full HD video. A za Optomu javi se u PP

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 21:05   #406
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Može preporuka projektora koji bi zadovoljio sljedeće parametre:
  • da može poslužiti za konferencijske prezentacije u relativno svjetlom okruženju (manji prostori - pretpostavljam oko 4000-4500 ANSI lumena)
  • za povremeno korištenje kao kućno kino, da nije preglasan u radu
  • full hd rezolucija
  • da eventualno ima DVB tuner ugrađen (ne znam koliko je ovo realno)
  • da je provjerena kvaliteta, ne noname
  • da košta do 8000 kn

Thanks
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 23:12   #407
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Isto ako može preporuka projektora 8-10k kuna, za gledanje filmova u malo vecem prostoru, po mogućnosti short throw ali nije nužno, namontirati cemo ga na strop ako treba, koristio bi se jednom dvaput mjesecno po 5,6 sati. Tišina nije toliki uvjet, ali opet da nije raketa.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 13:15   #408
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Nema preporuka u temi preporuka?
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 18:03   #409
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Može preporuka projektora koji bi zadovoljio sljedeće parametre:
  • da može poslužiti za konferencijske prezentacije u relativno svjetlom okruženju (manji prostori - pretpostavljam oko 4000-4500 ANSI lumena)
  • za povremeno korištenje kao kućno kino, da nije preglasan u radu
  • full hd rezolucija
  • da eventualno ima DVB tuner ugrađen (ne znam koliko je ovo realno)
  • da je provjerena kvaliteta, ne noname
  • da košta do 8000 kn

Thanks
Optoma EH400+

Nijedan projektor nema dvb-t, uzmeš neki i spojiš preko hdmi-a.
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Isto ako može preporuka projektora 8-10k kuna, za gledanje filmova u malo vecem prostoru, po mogućnosti short throw ali nije nužno, namontirati cemo ga na strop ako treba, koristio bi se jednom dvaput mjesecno po 5,6 sati. Tišina nije toliki uvjet, ali opet da nije raketa.
Optoma HD31UST za širinu slike do 230cm ili Optoma GT1080 Darbee za veće slike, ako je za filmove.

Za malo bolju cijenu slobodno bacite poruku na privat
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2019., 20:15   #410
lomba100
Troogdooor!!!
 
lomba100's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 34
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Može preporuka projektora koji bi zadovoljio sljedeće parametre:
  • da može poslužiti za konferencijske prezentacije u relativno svjetlom okruženju (manji prostori - pretpostavljam oko 4000-4500 ANSI lumena)
  • za povremeno korištenje kao kućno kino, da nije preglasan u radu
  • full hd rezolucija
  • da eventualno ima DVB tuner ugrađen (ne znam koliko je ovo realno)
  • da je provjerena kvaliteta, ne noname
  • da košta do 8000 kn

Thanks

Epson EB-2247U kod nas.
Prostorija cca 12x10
Platno cca 165", udaljenost 5,5-6m

Jedna cijela strana prostorije ostakljena


Projektor je 4200 lumena, no lako je mogao ići veće svjetline.
Uslijed jakog sunca, naravno da se prostorija mora zatamniti.


Ako će biti i nekakvi sastanci/prezentacije - preporuka pojačalo i stropni zvučnici.
Nisu to neke cifre za bubreg prodat, ali ako misliš da zvuk bude ičemu, treba staviti zvučnike.
Također, preporuka bi bila (ako je prostorija veća, a bit će govornika na prezentaciji) i nekakav bežični mikrofon. Koji opet traži i nekakav svoj prijemnik, naravno. Audio oprema reda 5-6000+ kn



DVB-T kako si i rekao, nije baš čest u takvim projektorima. Znači poseban uređaj i to je to.


Za prezentacije, nekakav bežičan način spajanja na projektor je milina. Ako baš nije neki high bit rate video. Excel/Powerpoint milina.
Misrosoft wireless display jako ljepo i jednostavno radi. Za gledanje filmova, mene ako pitaš, nije opcija.



U svakom slučaju, ne troši puno vremena na traženje koji, šta, gdje. Ima pametnijih ljudi koji rade taj posao i znaju što rade.
Nama su npr dosta pomogli dečki iz Hust-a, AVR-a...
lomba100 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 13:10   #411
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Thanks, dobro izgleda al probija buđet, 10k kuna koliko vidim. Zašto nije opcija za povremeno gledanje filmova?

Nego Optoma vs Epson, ima li ta usporedba smisla ili je uvijek od modela do modela?
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 20:00   #412
lomba100
Troogdooor!!!
 
lomba100's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 34
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Thanks, dobro izgleda al probija buđet, 10k kuna koliko vidim. Zašto nije opcija za povremeno gledanje filmova?

Nego Optoma vs Epson, ima li ta usporedba smisla ili je uvijek od modela do modela?

Spominjao sam da wireless adapter nije opcija za filmove tj video. Ne da projektor nije za filmove.



Na ovo drugo ne bih komentiro, jer ne znam.
lomba100 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 21:11   #413
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Od modela do modela je. Sve je to isti k danas.
Ističu se Panasonic i Sony jedino po kvaliteti, ali i većoj cijeni.

To je bar moje mišljenje...

Wireless zaboravi za gledanje videa, jedino ako baš ne može kabel onda je tu Optoma WHD200 kao opcija, to je jedino da ima kvalitetu slike kao kabel. Ali tu se radi o spajanju preko hdmi-a na taj uređaj, ne wifi spajanju.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 10:28   #414
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Thanks!

Mišljenje ili iskustvo o Optoma EH461 (5000 ANSI Lumens)?
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 16:18   #415
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Odličan projektor za te novce, nisam ti ga preporučio jedino zbog cijene...rekao si do 8k, do 10k preporučujem taj
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 17:25   #416
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Jel netko naručivao HD projektore kineske? Za pogledat film ili utakmicu par puta tjedno?
https://www.youtube.com/watch?v=Dt2pt3I8ONs

Još bolji
https://www.youtube.com/watch?v=07VDh1cXaN0

Uopće nije loš?

Zadnje izmijenjeno od: rodriguez. 11.03.2019. u 17:41.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 19:22   #417
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Tih 300-350 lumena je još i ok ako gledaš u potpunom mraku.
S obzirom na nikakav kontrast, film nebih nikad gledao na tome...
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2019., 08:35   #418
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor XXX_Man Pregled postova
Odličan projektor za te novce, nisam ti ga preporučio jedino zbog cijene...rekao si do 8k, do 10k preporučujem taj
Hvala na preporuci, na kraju kupio Optoma EH461 i platno u Avmaxu, čekam da dođe pa javim kakav je.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2019., 20:20   #419
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
A mogao si se javit porukom prije kupovine...
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2019., 20:23   #420
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Zakaj, kaj imaš žnjoru za popust??
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na