Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2022., 08:30   #5161
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Dodatak na to:
Ne koristi unninstal, vec disable naredbu. Jer nikad ne znas...
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 09:31   #5162
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Imam par pitanja za vas koji ste instalirali GMS na P40/P40pro:
1. Da li se aplikacije koje instalirate kroz Gplay normalno ažuriraju?
2. Da li je moguće skroz zeznuti mob, ako nešto krene po zlu tijekom ubacivanja GMS?
3. Da li normalno rade aplikacije poput Google autentifikatora, Keep bilješki, YouTube Kids, CovidGo, Stocard?
4. Google kalendar i accounti se normalno syncaju?
5. Update mobitela ne zezne GMS?

Zadnje izmijenjeno od: Zero Cool ZG. 05.02.2022. u 19:55.
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 23:02   #5163
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
1. Da
2. Ne vidim kako, uvik imaš reset
3. Meni sve radi osim Firebase notifikacija
4. Da
5. Ne, GMS ostaje
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 08:17   #5164
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Izgleda da je Huawei sredio problem GMS-a

https://youtu.be/wOXYWtBfWbI?t=201
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 08:28   #5165
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Izgleda da je Huawei sredio problem GMS-a

https://youtu.be/wOXYWtBfWbI?t=201
Ja to nisam tako shvatio. Mislim da za punu funkcionalnost i dalje moraš instalirati GMS.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 13:22   #5166
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Izgleda da je Huawei sredio problem GMS-a

https://youtu.be/wOXYWtBfWbI?t=201
pa baš i nije jer još uvijek kasne notifikacije....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2022., 21:10   #5167
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
https://www.bug.hr/samsung/dxomark-h...22-ultra-25813


Nemojte još bacati svoje P40
Na stranu dxomark do kojeg ne držim previše, ali zbilja napredak na kamerama kao da je stao. Gledao sam S22U sampleove i ne vidim znatno poboljšanje kad se uspoređuje sa P40. Uz to da Samsung i dalje za pristojnu noćnu fotku treba night mode koji okida 2-3 sekunde, dok Huawei nekim čudom night mode uopće ne treba.



Malo mi dosadio P40 ali još ga nema smisla mijenjati
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2022., 21:15   #5168
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ehej, evo i mene opet... Kupio od legije P30, al nisam bas novi sa Huawei mobitelima - imao sam P9 i P20...

Ako nekog zanima, imate ovdje debloating guide - https://www.reddit.com/r/Huawei/comm...loatware_list/


Mene je mucio onaj Powergenie servis pa sam ga krknuo... Robotenko (Roborock S5) mi nije slao notifikacije kad bi krenuo usisavati ili kad bi zavrsio ili kad bi trebo isprazniti spremnik prasine... Sad sve radi kako spada... A usput sam krknuo i jos neke appve koji mi stvarno nicem ne sluze, bas bilo lijepo gledat kako nestaju iz popisa aplikacija...

Nakon neuspjesnog prelaska sa Huawei P20 na Google Pixel 4a, pa zatim na Samsung S10e, vratio sam se na Huawei P30 i sto se mene tice, meni ne treba nista drugo... Sve radi kako spada, lijepe fotke mi radi, brz je i fluidan, mogu mirne duse nes drugo cackat i prckat i ne bavit se vise mobitelima (ozbiljno mi zivce popili zadnjih godinu dana)...

Primjetio sam da mi notifkacije u Mi Home aplikaciji nisu dolazile cak niti nakon gasenja PowerGenie appa i forsiranja battery managementa... I onda sam otkrio gdje lezi kljuc problema...

Settings -> u Search upisati 'Battery Optimization', odabrati da prikazuje sve aplikacije i onda pronaci Mi Home ili drugi app sa kojim imate problema oko notifikacija i odabrati 'Do not allow'... Taj 'Battery optimization' nemam pojma gdje se nalazi pod Settings i jedino ga nalazim ako bas koristim search opciju...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2022., 07:29   #5169
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Pozdrav. moj P40 pro više ne radi na brzom punjenju. ne kužim u čemu bi mogla bit caka. probao sam više punjača i ne želi. na ženinom P20 pro ti punjaći rade i radi brzo punjenje.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 10:38   #5170
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
P40 Pro; kakav je EMUI 12, je li baziran na androidu 10 ili 11? Kako ste zadovoljni s trajanjem baterije, fluidnošću?

Još uvijek se dvoumim staviti ili ostati na EMUI 11.. Za sada mi je EMUI 11 najfluidniji andorid što sam koristio, skoro u rangu sa iOS-om.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 10:47   #5171
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Meni se nije svidio, čisto radi pull down, lijevi dio je za notifikacije, desni za toggles.
Budući da imam launcher kojem je swipe down akcije spustiti taj bar, onda mi uvijek spusti notifikacije, nikako ne mogu togglese namještati, što me dosta nervira.
Od ostalih stvari nisam apsolutno nikakvu prednost vidio.

Fontove možeš i sam promijeniti.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 13:17   #5172
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ja sam updateo jer me živcirao svaki dan s notifikacijom za update a bio lijen ić to maknut zapravo
To što i strojnica kaže, meni jedino primjetno je ta novost za otvaranje notifikacija/toggle settinga, ali brzo sam se naviknuo i ok mi je sad. Sviđa mi se neka vrsta widgeta za wifi i bt settinge gdje ima mali drop down bez da otvaraš cijeli wifi/bt setting.
Baterija i fluidnost isti vrag ko prije, uredno traje 2 dana na jednom punjenju i sad nakon 2 godine prijavljuje da je baterija na 97%.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 11:49   #5173
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Da danas i na P40 lite leglo, samo što je nas Emui 11 preskočio pa smo s 10 odmah na 12 prešli. Sve radi kako treba za sada, ne vidim značajnija poboljšanja ali ni pogoršanja osim tog pull down split screena, staro je bilo puno bolje bar meni al naviknut ću se.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2022., 10:56   #5174
dudum48
Registered User
Moj komp
 
dudum48's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Zna li netko mogu li promijeniti boje na tipkama za pozive, da budu dvije različite?
Nisam u postavkama našao.

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk
dudum48 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 22:33   #5175
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Dali se na P40 pro (EMUI 12) može vratiti stari notification bar? i ako da, kako?
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 00:05   #5176
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Ne može
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 01:12   #5177
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da se vratim ovom problemu nakon više od godinu dana.
Maloprije sam ga uspio riješiti.
Evo u čemu je bila stvar, neovisno koju tipkovnicu koristim.

Problem je bio u Samsung Internetu, naime ako je uključena opcija "Show suggested searches and websites" pod Search engine dolazi do ovog glitcha.

Gašenjem se rješava problem, ali nije baš idealno jer vam neće ponuditi pojmove prilikom pretraživanja što zna biti korisno.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Da li još tko koristi Samsung browser na Huawei?
Imam problem koji sam imao i na p30 pro.
Naime, kad upisujem url, svaki puta prilikom unosa prvog slova tipkovnica na kratko nestane (djelić sekunde) i pojavi se. U tom trenutku ako brzo tipkam, može se desiti da pritisnem na neku ikonu koja se nalazi ispod tipkovnice i da me pošalje na tu stranicu.

To se događa samo na prvom slovu i ako izbrišem url sa backspace, opet se ponovi.

Nije bitno koja tipkovnica je u pitanju (gboard i Swiftkey) te se ova anomalija događa na regularnom i friško instaliranom beta Samsung browseru.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 18:16   #5178
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
pozz ekipa. dopizdio mi xiaomi i uzeo sam huawei p30pro. inace koristim xiaomijev mi band 4 koji je sa xiaomijem radio besprijekorno. na huaweiju ili mi kasne notifikacije onako po par minuta ili uopce ne dolaze. ima ko ideju kaj bi moglo zezat?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 20:40   #5179
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
pozz ekipa. dopizdio mi xiaomi i uzeo sam huawei p30pro. inace koristim xiaomijev mi band 4 koji je sa xiaomijem radio besprijekorno. na huaweiju ili mi kasne notifikacije onako po par minuta ili uopce ne dolaze. ima ko ideju kaj bi moglo zezat?
Battery optimization... Meni je slicno bilo sa Roborock S5 usisavacem (isto Xiaomi)...

Napravo ovako...

Settings -> utipkaj 'Battery optimization' u search bar (nisam nigdje po menijima nasao ovu opciju FYI) -> odaberi 'All apps' -> nadji Mi aplikaciju sa kojom imas problema i odaberi 'Don't allow'

Meni je ovo rijesilo problem sa Mi Home aplikacijom i notifikacijama...

Eventualno jos ubij preko adba onaj Huaweijev PowerGenie app za optimizaciju baterije... https://dontkillmyapp.com/huawei
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 00:49   #5180
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Malo druga firma moba (OP 6T), ali isti problem sa MiBand 3, 5 i 6 kojeg sad imam... ubiješ taj neki inteligent power drangulija i ostaviš da ne hendla taj program sa nikakvim power settingsima.

Međutim to (i još par drugih postavki koje sam zguglao) nije pomoglo na Huawei P30 Lite i MiBand 3... konstantno je u disconnectu dok ne pokreneš app.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 14:45   #5181
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Da se vratim na temu draina, čudno mi je bilo što se događa samo kod kuće. Prebacio sam wifi s 2.4 na 5ghz i već dvije noći nema draina.
Ne znam kako je to povezano ali možda još nekome pomogne.
Radi se o P20 PRO i Iskonovom InnboxV80 routeru.
Borba traje još uvijek. Stavljena nova baterija preko huawei care programa, mobitel resetiran na tvorničke postavke... i dalje drain na InnboxV80 routeru.
Kod roditelja na speedportu nema nikakvog draina, preko noći padne 2% baterija.

Na V80 ukoliko je na 2.4GHz, preko noći padne preko 30%, na 5GHz oko 10ak %.

Gdje bi mogao biti problem?
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 17:06   #5182
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Borba traje još uvijek. Stavljena nova baterija preko huawei care programa, mobitel resetiran na tvorničke postavke... i dalje drain na InnboxV80 routeru.
Kod roditelja na speedportu nema nikakvog draina, preko noći padne 2% baterija.

Na V80 ukoliko je na 2.4GHz, preko noći padne preko 30%, na 5GHz oko 10ak %.

Gdje bi mogao biti problem?
Pa jednostavno pobrisi 2.4GHz Wifi mrezu od tog routera iz mobitela pa se nece moc spojit i mir i tisina...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 17:33   #5183
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Tako funkcionira sada. Iako i na 5ghz draina, samo manje.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 17:19   #5184
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Pojavila mi se jučer ikonica VoWiFi gore lijevo na P30 Pro preko noći (Android 10, EMUI 11, sam se updatea, nisam ništa posebno radio).

Šta on sada radi s tim?
To nešto ko da nekog nazovem preko Vibera ili ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 18:23   #5185
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Baci mob u airplane mod i samo upali wifi - moci ces zvati preko wifija, ali i dalje ti se skida s tarife kao da zoves normalno. To je kakti feature za shopping mall garaze gdje nema signala i ima free wifi-ja pa da mozes neometano zvati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2022., 11:16   #5186
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Ključno pitanje; troši li upaljeni wowifi više baterije nego kad nije upaljen?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2022., 11:27   #5187
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Baci mob u airplane mod i samo upali wifi - moci ces zvati preko wifija, ali i dalje ti se skida s tarife kao da zoves normalno. To je kakti feature za shopping mall garaze gdje nema signala i ima free wifi-ja pa da mozes neometano zvati.
Aha, tako znači.
Btw. Vowifi mi ne radi sa uključenim wifijem u airplane modu. Traži da isključim airplane mode prvo...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 00:52   #5188
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Dakle evo mali review i trenutno stanje Huawei-a nakon 8+ mjeseci korištenja P40.
Što se mene tiče, to je savršen mobitel. Jedina stvar koju bi možda htio a on nema su stereo zvučnici.

Što se tiče softvera, naravno ovo je samo moje korištenje, neke od nativno preuzetih aplikacija sa Appgallery su: VLC, Lens, Outlook (umjesto gmaila), Opera Touch, Bolt, Bolt Food, Petal Maps, George (mbanking), Xodo, Keks Pay, Binance, Njuskalo, Curve (za NFC plaćanja), Petal Maps, HEREWeGo maps

Viber i Whatsup sam skinuo apk preko APK Pure. Netflix isto tako. Firefox i Skype.

Preko gspace-a mi je trebalo par stvari koje nisu radile dobro samo kao apk, to su Uber, Uber Eats, Glovo, Wolt, HRTi i Google Drive. Većina tih aplikacija se može staviti kao prečac na web verzije naravno, ali ovako je elegantnije. Gspace svakako preporučam, micanje reklama je 10ak kuna mjesečno ili tipa 15-ak eura doživotno. Koliko znam, Gspace ne funkcionira kako treba jedino sa google pay ali to mi ne treba jer je Curve nativno podržan. Google mape više ne koristim jer su se Petal mape jako unaprijedile, google mape su i dalje bolje kad je riječ o restoranima i sl. lokacijama, za čistu navigaciju je petal sasvim ok, čak i kad je javni transport u pitanju.

Ono što mi je falilo su aplikacije tipa Relive (iako i to sada radi preko gspace) dok nisam otkrio Huawei Health koji također može snimati moje gps rute pa raditi od njih video kretanja po mapama i sl.

Priznajem da sam gledao S22U ali sam odustao, jer bih u nekim stvarima dobio bolju stvar, u nekim lošiju. Review-ovima unatoč, meni se čini da kad je low light u pitanju, Samsung i dalje nije tu, ili mu treba night mode i 3-4 sekunde okidanja. Kad vidim iskustva kolege Ive, onda
10x zoom meni nije gimmick nego nešto što bi me živciralo da više nemam, tako da bi jedino mogao na S21U/S22U. Dobio bi svakako bolje ekrane i GMS, ali po meni trebalo bi malo više od toga za prelazak.
Što se tiče brzine, mob je doslovno brz kao kad je bio nov, 990 5g je ok čip ali ljudi zaboravljaju da Huawei ima svoj proprietary file system koji na P40 ide do 2GB seq read rate, 350 MB random read 4k(to su inače vrijednosti koje je samsung stigao tek sa S22U) i u tome je stvar kad je riječ o percepciji brzine. Zato je mobitel strašno brz + što nije suviše bloatan.

Kamera je naravno priča za sebe, i tu se manje više sve zna, hvala kolegi Mar-u koji mi je otkrio 50 MP Ai mod

Kad se pogleda P50P, tamo je vidljivo da nažalost taj kamera hardware jednostavno ne funkcionira toliko dobro sa snapdragonom koliko sa huaweiovim vlastitim kirinom. Velika je šteta što im je politika napravila, da su ostali kako su bili ne bih imao nikakve dileme o budućem mobu.

Nedostatak GMS-a za mene konkretno nije problem, ali općenito nažalost jest i ne znam da li bih ga preporučio prosječnom korisniku, iako je gspace zbilja jednostavan i jasan. Zbilja vrhunski mob i opet, koja je šteta što im se dogodilo. Kad zbilja zastari i ja budem osuđen na samsunga, to će biti tužan dan

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Jedno pitanje za vlasnike Huawei-a bez GMS-a. Ako se koristi apkpure, da li se može skinuti i koristiti google maps i uber? Jedino mi te dvije aplikacije stoje pod znakom upitnika, ostalo sam sve pokrio.
Ako se mogu skinut, rade li normalno, vidim da se piše da google maps radi sve osim navigacije, znači ne mogu pretraživati adrese uopće ili samo ne mogu pokrenuti navigaciju?


P.S. odustao sam od googlefier stvari, ne vidim smisla da se downgrade firmware i sl. hoću nešto što će trajno raditi kako treba

Zadnje izmijenjeno od: Exy. 11.05.2022. u 00:59.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 08:37   #5189
Haywire77
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 75
Uglavnom se slazem sa napisanim iako kameru ne smatram nekim adutom P40 serije.
Ja konkretno imam P40 PRO koji koristim uglavnom u PRO mode sto se kamere tice jer algoritam uglavnom unistava fotke u svim ostalim modovima.
Dodaje previse HDR-a, posvjetljuje ih...jednostavno to nije za moj ukus.
Hardware kamere je odlican ali SW je meni uzas...srecom da ima PRO mode pa onda ipak mogu doci do fotki kakve zelim.

Sto se GMS-a tice, probao sam Gspace ali to nije to, iako ima ta opcija za uklanjanje reklama za 15 Kn...ja sam isao drugim nacinom.
Nasao sam metodu kojom se stavi pravi nativni GMS i onda se dobije puna funkcionalnost kao i svakog GMS moba.
To mi je uzelo cca sat vremena i evo vec pola godine zadovoljno koristim mob.

Dakle, ako zanemarim kameru, P40 serija je zaista savrseni mob kako si i ti konstatirao i stvarno ne vidim cime bih ga zamjenio.
Haywire77 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 11:57   #5190
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
Pa P40/P40 Pro se uglavnom kupuju zbog kamere, a dojmovi nekih na ovom forumu su itekako pozitivni....
Mnogi ga i ne žele prodati baš zbog dobre kamere unatoč nedostatku GMS-a...
locks je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na