Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2022., 18:29   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Firewalla

Da li je tko imao iskustva s ovim?

https://firewalla.com/products/firew...42638547026164

Lik me uvjerava da je to top za zaštitu, da ne treba uopće AV na klijentima spojenim na njega.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 19:51   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Iskreno, sumnjivo je da nema poštenih recenzija, već se prvenstveno nalazi materijal koji zalazi u propagandno-promidžbeni program na stranicama koje i inače "recenziraju" mnoštvo smart-nešto uređaja, a ako nazovete odmah, u paketu dobijete i ovaj set noževa. Koliko se da skužiti, upravljenje i konfiguracija je izvedeno (isključivo?) putem mobilne aplikacije i još k tome, Firewalla košta lijepih 150$ više od npr. Netgate 2100 modela koji pak nudi provjereni pfSense.
Citiraj:
Firewalla doesn't attempt to replace your Wi-Fi router or your existing security suite. Rather, it works alongside both.

The device is attached to a login account with Firewalla at all times, the vendor can potentially spy on you. Not that I say Firewalla would do that, but nobody knows.

If your network is loaded with smart home hardware phones and tablets, and computers, adding a Firewalla will give you a bird's-eye view of what's going on, and this essential monitoring function doesn't require network expertise.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 26.04.2022. u 22:22.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2022., 22:08   #3
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Kako je već rečeno postoje provjerena i milion puta iskusana rješenja kao pfsense. Di ćeš u ove nepoznate vode. Čak i da je top pitanje hoće li postojati sutra i dalje se razvijati.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 11:16   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Kako je već rečeno postoje provjerena i milion puta iskusana rješenja kao pfsense. Di ćeš u ove nepoznate vode. Čak i da je top pitanje hoće li postojati sutra i dalje se razvijati.

Sent using Tapatalk
Zato pitam ovdje
Znači pfsense je bolji, samo šta nema ad blocking koliko vidim?
I imaju base i max verzije, nemam pojma u čemu je razlika. Također su out of stock.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 11:57   #5
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
pfSense ima svoj pfBlocker, a i općenito cijeli pfSense možeš posložiti kak god ti paše. Ne moraš čak ni kupiti Netgate uređaj, ako ne trebaš dediciranu službenu podršku, lako instaliraš pfSense na praktički bilo koji komad hardvera unatrag desetak godina. Također, možeš bez problema iskoristiti Raspberry Pi i jedan od hrpe već postojećih RPi firewall projekata i opet sve iskonfiguriraš po želji, a cijela stvar košta osjetno manje od ovih Firewalla uređaja.

__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 13:40   #6
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
pfSense ima svoj pfBlocker, a i općenito cijeli pfSense možeš posložiti kak god ti paše. Ne moraš čak ni kupiti Netgate uređaj, ako ne trebaš dediciranu službenu podršku, lako instaliraš pfSense na praktički bilo koji komad hardvera unatrag desetak godina. Također, možeš bez problema iskoristiti Raspberry Pi i jedan od hrpe već postojećih RPi firewall projekata i opet sve iskonfiguriraš po želji, a cijela stvar košta osjetno manje od ovih Firewalla uređaja.

Top, hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 21:22   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Da li je tko imao iskustva s ovim? https://firewalla.com/products/firew...42638547026164 Lik me uvjerava da je to top za zaštitu, da ne treba uopće AV na klijentima spojenim na njega.
Gledam listajuci informacije sa stranice. Cini se kao dosta ispoliran i s dosta opcija. Interesantno umjesto web sucelja, ide preko app-a. On doduse ima web, ali vise da komplimentira app-u, nego stvarno primarne kontrole, a i cini se da je u beti. Ha, sto reci? Moderan za ekipu iz berbe 2022.

Iz OSR-a, cini se da se vozi na Linuxu i Node.js koristi iptables, a komponente komuniciraju preko Redis pub/sub-a.

No, PfSense kojeg su ti forumasi ponudili, svakako je, za mnoge, vjerojatno najbolji izbor i nemam ista lose reci o istom. Osim, da mi je kulturni sok i da generacijski ne mogu prihvatiti (za namjenu) perverzne resurse koje trazi za masinu. Netko mladji ce reci, kakve gluposti pricam, kad se dual i quad procesori i ostatak konfiguracije slaze za sitnis. Sve stoji, ali kad meni i danas najdrazi m0n0wall ostaje standard resursa. Posebno kad se i danas na tisuce i tisuce masina sirom svijeta vrti na istom, te ga nisu nikakve rupe ili nedace zadesile. Dapace, radi bez greske.

Pa ako si znatizeljan probati FW koji se suvereno vozi i na najsporijem x86, na memoriji koju je datumski neugodno spomenuti, a citav OS ti stane na karticu manju od 64 mg, onda imas dva forka m0n0-a : SmallWall i T1n1wall.

I nek te ne strase datumi, jer tu se godine sporije pomicu.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na