Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2022., 16:21   #1501
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
SignErgy 3.17.56

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
A bogte
Zadnjih 10 dana visila obavijest na ib-u
+ nekaj sa fininim certom..
Instalirao još prije tjedan dana...
ma vraga, kad mi link upada direktno na prijavu Ali jutro sam gledao, na linku je bio stari SignErgy
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 16:27   #1502
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ma vraga, kad mi link upada direktno na prijavu Ali jutro sam gledao, na linku je bio stari SignErgy

Dobra stara Zaba..

Samo jednu stranku imamo na Zabi i to je previše
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 16:44   #1503
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ma vraga, kad mi link upada direktno na prijavu Ali jutro sam gledao, na linku je bio stari SignErgy
Naravno, i to 32 i 64 bitna verzija

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 18:52   #1504
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Naravno, i to 32 i 64 bitna verzija

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
upravo to, obje verzije, a onda se pojavila ova jedna solo
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 02:13   #1505
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
great9: Da mozda nisi poklikao dobro opcije za karticu? Nisam pratio ali u mzabi ima milijun opcija za svaku karticu, limit po placanju, broj transakcija, bankomati, online, valjda ima i international opcija, vidi.
Ne, sve opcije kartica su bile tocne. i oni su tada rekli "vidim da je odbijeno neznam zasto". Nisu htjeli napisati pismeno, bjeze od priznavanja bilo kakve krivnje pismeno. Evo prije nekoliko tjedana znam za jednu poslovnicu u ZABA-e u Zagrebu koja nije htjela otvoriti racun Ukrainskoj drzavljanki, otisla je u drugu konkurentsku banku i racun je otvoren istog trenutka.
Steta, duzi niz godina sam u toj banci, nikad nisam bio u minusu ili bio duzan. Mislim da sam im poslao valjda 4-5 prigovora opcenito unatrag dvije godine: svaki put ista prica... ispricavamo se zbog neugodnosti no vi ste nest sjebali, nismo mi nist krivi, sve je do tebe glupog koji nist ne kuzis itd. dodjite u banku da vam tamo solimo pamet. Jebes to - toliko novaca sam im ostavio kroz razne naknade no ne cijene musterije. Otvorit cu racun u stranoj banci cim budemo smijeli koristiti strane banke za primanje placa od 01.06.2022.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 06:31   #1506
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor great9 Pregled postova
Ne, sve opcije kartica su bile tocne. i oni su tada rekli "vidim da je odbijeno neznam zasto". Nisu htjeli napisati pismeno, bjeze od priznavanja bilo kakve krivnje pismeno. Evo prije nekoliko tjedana znam za jednu poslovnicu u ZABA-e u Zagrebu koja nije htjela otvoriti racun Ukrainskoj drzavljanki, otisla je u drugu konkurentsku banku i racun je otvoren istog trenutka.
Steta, duzi niz godina sam u toj banci, nikad nisam bio u minusu ili bio duzan. Mislim da sam im poslao valjda 4-5 prigovora opcenito unatrag dvije godine: svaki put ista prica... ispricavamo se zbog neugodnosti no vi ste nest sjebali, nismo mi nist krivi, sve je do tebe glupog koji nist ne kuzis itd. dodjite u banku da vam tamo solimo pamet. Jebes to - toliko novaca sam im ostavio kroz razne naknade no ne cijene musterije. Otvorit cu racun u stranoj banci cim budemo smijeli koristiti strane banke za primanje placa od 01.06.2022.
gdje ima obavijest o ovome neka...? ima li link neki
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 08:49   #1507
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 09:15   #1508
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 09:28   #1509
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Jel taj Sinergy isti za sve banke, tj. da li mogu istu instalaciju koristiti za RBA, PBZ i ZABA?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 09:31   #1510
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Nije isti, za Zabu sam morao posebno instalirati iako mi je za PBZ već bio instaliran.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 09:34   #1511
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Isti je proizvodac ali nije isti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 09:57   #1512
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Zašto banke tu ne slože neki standard i drže ga se?
Isto tako i sa Fina certifikatima. Svi ili gotovo svi imaju Fina certifikate, ali ne rade međusobno. Prvi je PBZ krenuo primati bilo koji Fina certifikat, tako da možeš s RBA stickom se prijaviti na PBZ. Ali i Fina sama izmišlja, tako da i za različite usluge Fine trebaš imati različiti certifikat iako je sve na istu osobu (edražba, eplaćanje, banke...)... Ono maksimalno izvlačenje para na certifikatima i kompliciranje.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 11:56   #1513
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Utopijsko pitanje.

Jel ima ntko kombinaciju rba i zaba ili pbz? A da sve radi?

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 26.04.2022. u 12:06.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 12:26   #1514
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
gdje ima obavijest o ovome neka...? ima li link neki
Ako ti posaljem link budes svojatao medju svojima da si to sam otkrio?
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 12:32   #1515
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 225
Citiraj:
Autor great9 Pregled postova
Erste: google pay, apple pay zadnji put sam pitao u Rujnu 2021.g., bit ce... uskoro, valjda do kraja godine. Jeste vidjeli kako je George super i zakon?
Na deviznom dolari i euri, placam nesto u eurima, pretvori mi transakciju u kune po njihovom tecaju pa je pretvori u eure po njihovom tecaju i onda skine eure sa deviznog. Isto i za dolare. Dupla konverzija.
Nemoguce dobiti osobnog bankara. Za podizanje deviza ovisno o podruznici u kojoj podizete mozda morate naruciti devize u riznici. Cak i za 1000 eura. Nisam provjeravao no moguce je da naplacuju naknadu bez maksimuma.

RBA: Nikad vise. Zatvorio racune. Na racunu dovoljno novaca, jedna IT trgovina uopce ne prima njihove kartice online, na POS kasi primaju. Pokusam platiti na licu mjesta - prekoracenje limita. Kojeg limita jbt? Imam dovoljno novaca. Limit po transakciji je iznad iznosa transakcije. Odem u banku, tehnicka greska budu rjesili. Prodje dva dana koliko su me cekale komponente u IT trgovini, pokusam opet, nejde. Odlazim u banku, limit smanjen na iznos nizi od transakcije. Promjenite limit, treba cekati 24 sata za promjenu. Sljedeci dan je subota, znaci bit ce u ponedjeljak u to vrijeme (u 14h).
Prodaja deviza samo do 15h. Funkcionalnost internet bankarstva zaostao u 2006toj godini.

ZABA: Kartice ne rade van drzave. Valjda niste placali na POS-u sa oznakom VISA - nisam znao da takvi postoje. Valjda niste ugurnuli karticu u POS uredjaj nego samo beskontaktno. Probali smo sve. Valjda vam se ostetila kartica. Poslali ste mi dvije iste kartice unatrag mjesec dana i izjavili da se dogodila greska sa prvom karticom. Stavljaju nalog za izdavanje nove kartice, do tad se jebi nemozes do svog novca osim odlaskom u poslovnicu. Naplatili 45 kuna reizdavanje kartice koja je ocigledno imala gresku kad je izdana. Znaci treca ista kartica.
Poslao sam upit banci za razne usluge, nisam dobio odgovor na nista. 8 prigovora i 6 mjeseci kasnije konacno mi se javio direktor/direktorica podruznice na koju sam davao prigovor te shvatio da je jedan od uvjeta za to radno mjesto da moras biti "ljudsko smece".

slažem se sa ovim za erste devizni račun.
kao da uopće nemaš devize na deviznom računu, nego rezerviranu količinu kuna u protuvrijednosti tečaja na taj dan.
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 16:13   #1516
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Utopijsko pitanje.

Jel ima ntko kombinaciju rba i zaba ili pbz? A da sve radi?
radi
tor je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 17:20   #1517
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Svaka čast.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2022., 22:51   #1518
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Tor, da li si morao nešto dodatno podešavati ili samo instalirati novu verziju Signergy-a za sve banke? Imam jednog klijenta kojem sada ne radi niti jedna banka (zaba, pbz, rba) nakon nadogradnje, ali nisam se još pozabavio s problemom. Ne može učitati Signergy nakon što se ukuca pin
Alister je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 00:26   #1519
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Tor, da li si morao nešto dodatno podešavati ili samo instalirati novu verziju Signergy-a za sve banke? Imam jednog klijenta kojem sada ne radi niti jedna banka (zaba, pbz, rba) nakon nadogradnje, ali nisam se još pozabavio s problemom. Ne može učitati Signergy nakon što se ukuca pin
Frendu mi se dešava isti shit, meni je zaba proradila sama od sebe nakon updejta bez ikakvih daljnjih podešavanja .
Frend isto updejtao Signergy, ali mu ne radi ništa.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 07:20   #1520
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
PBZ je isto imam neki update za poslovnjake.
Pokušavam ugovoriti novu Sinergo 2.0 uslugu online i stalno javlja da nemam ovlaštenje. Naravno, SZK ne možeš dobiti na telefon ni u ludilu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 18:07   #1521
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Tor, da li si morao nešto dodatno podešavati ili samo instalirati novu verziju Signergy-a za sve banke? Imam jednog klijenta kojem sada ne radi niti jedna banka (zaba, pbz, rba) nakon nadogradnje, ali nisam se još pozabavio s problemom. Ne može učitati Signergy nakon što se ukuca pin
Ništa, samo nove verzije sign-a...skinuo stare i roknuo nove.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 01:22   #1522
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor great9 Pregled postova
Otvorit cu racun u stranoj banci cim budemo smijeli koristiti strane banke za primanje placa od 01.06.2022.
pa sve banke i jesu strane već sto godina. jedino HNB je naša. zato i jesu klošarske i gule nas brutalno. vani su krediti debelo povoljniji.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 06:49   #1523
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
pa sve banke i jesu strane već sto godina. jedino HNB je naša. zato i jesu klošarske i gule nas brutalno. vani su krediti debelo povoljniji.

HPB je domaća.
I male banke su domaće
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 07:44   #1524
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
I po novome Sberbank je naš odnosno HPB ga je kupio pa će biti Nova Hrvatska Banka
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 07:56   #1525
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Kod mene su problemi i sa PBZ i sa ZABA, SignErgy je instaliran u posljednjoj verziji ali nažalost sve se smrzne prilikom učitavanja.
Sad idem pobrisati kompletnu programsku podršku pa iz početka.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 11:48   #1526
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Novi PBZ mi nije htio raditi dok nisam instalirao najnoviju 32-bitnu verziju Jave. Sa 64-bitnom nikako nije htio raditi. Naravno, winsi su 64-bit pa nisam očekivao tako glupi problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 16:03   #1527
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
slažem se sa ovim za erste devizni račun.
kao da uopće nemaš devize na deviznom računu, nego rezerviranu količinu kuna u protuvrijednosti tečaja na taj dan.
Omg, sad sam i ja to primjetio. Koja je uopce poanta takvog deviznog. A tako su mi lijepo sve opisali, placas na netu u eurima - skida vam eure s racuna. Mozes imati vise deviza, itd.

Mozda sam ja glup, mozda trebam nesto upaliti/ugasiti? Jbt svu ustedjevinu u eurima sam nedavno prebacio na novootvoreni devizni u nadi da mogu placati eurima bez konverzije.

A tecaj je 7,665. Ja ga ne nalazim na njihovom webu na danasnji dan, nista s tom cifrom, ide od 7,51 do 7,63.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 16:11   #1528
pero78
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 97
Vidite jeli Vam slucajno ostao instaliran i stari signergy to je mene zezalo kad sam ih maknuo oba dva i instalirao nanovo novu verziju sve radi ok
pero78 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 18:46   #1529
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Omg, sad sam i ja to primjetio. Koja je uopce poanta takvog deviznog. A tako su mi lijepo sve opisali, placas na netu u eurima - skida vam eure s racuna. Mozes imati vise deviza, itd.

Mozda sam ja glup, mozda trebam nesto upaliti/ugasiti? Jbt svu ustedjevinu u eurima sam nedavno prebacio na novootvoreni devizni u nadi da mogu placati eurima bez konverzije.

A tecaj je 7,665. Ja ga ne nalazim na njihovom webu na danasnji dan, nista s tom cifrom, ide od 7,51 do 7,63.
Ne nisi glup. Prevarili su te i lagali su ti kad su ti objasnjavali prilikom otvaranja racuna. Imas li jos jednog svjedoka koji je bio s tobom tada? Onda nista od tuzbe mada sumnjam da ti se da uopce s tim zajebavati. Ja sam bio sam tako da moja rijec protiv njihove. I naravno, potpisao sam ugovor.

Ima jos stvari koje nam je erste lijepo upakirala i lagala tijekom otvaranja racuna.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 22:00   #1530
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
potpis za ovo sa eurima.
ispada da je revolut jedina kartica na koju ako staviš eure i plaćaš eurima da ti stvarno skida eure.
sve ostalo je pretvaranje u kune i dolare pa eure pa kune pa stalno neke muljaže.
tizhu je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na