Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2022., 20:52   #3121
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne mora značiti da je isti dobavljač, dapače, Mall dosta često ima alternativne kanale nabave, ali mislim da jednostavno ne postoji tehnologija graviranja na PBT da prolazi svjetlo.

Ali javi što kažu u Protisu, i mene zanima.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 20:56   #3122
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ne mora značiti da je isti dobavljač, dapače, Mall dosta često ima alternativne kanale nabave, ali mislim da jednostavno ne postoji tehnologija graviranja na PBT da prolazi svjetlo.
Kako ne? Što nema npr. Ducky shine-through PBT capse?
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 21:06   #3123
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Neću reklamirat, ali upiši u google graviranje tipkovnice i prvi link ti je firma koja gravira inače tipkovnice laserski tako da svjetlost može probijat, znam osobno jer firma u kojoj radim nosi sve tipkovnice kod njih na gravuru.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 21:58   #3124
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Da citiram samog sebe
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Poslao sam mail u Zonu tampona, pitao sam za graviranje. Na PBT double shot vjerojatno ne može napraviti transparentne znakove, a kad sam pitao za blank keycapse dobio sam odgovor: “ Ako je blank kaycap u pitanju onda nije double-shoted, odnosno, ….najbolje bi bilo kontaktirati proizvođača, da ja tu previše ne mudrujem.
Pitajte ih mogu li se na njihove blank kaycapse ugravirati znakovi fiber mopa laserom ili infrared laserom?”

Kako doći do blank keycapsa za onu One 2, a koji se mogu gravirati laserom da budu transparentni za svjetlo?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 22:08   #3125
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da citiram samog sebe
Šta to znači da ne mogu gravirat na tu vrstu tipkovnice, ne kužim ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 22:13   #3126
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Upravo tako. U specki piše da su na tipkulji double shot PBT capsi ( https://www.razer.com/eu-en/gaming-k...er-huntsman-v2 ), a čovjek iz Zone Tampona kaže da vjerojatno ne može gravirati double shot PBT da prolazi svjetlo.

A na kraju krajeva, isto to piše u opisu proizvoda na Mall-u.

Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Kako ne? Što nema npr. Ducky shine-through PBT capse?
Ima, tvorničke bez hr znakova na koje je pitanje da li se mogu gravirati hr znakovi da prolazi svjetlo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 22:15   #3127
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Upravo tako. U specki piše da su na tipkulji double shot PBT capsi ( https://www.razer.com/eu-en/gaming-k...er-huntsman-v2 ), a čovjek iz Zone Tampona kaže da vjerojatno ne može gravirati double shot PBT da prolazi svjetlo.

A na kraju krajeva, isto to piše u opisu proizvoda na Mall-u.
A da, predpostavljam da su ih svi tamo furali na graviranje.

Btw i meni je isto odgovorio da se ne može gravirat bez da svijetlost prolazi sad.


Kako god bilo neću uzet logitech to je sigurno
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 22:38   #3128
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
O njoj i pričam, samo ima mali enter. No guglao sam postoji i sa velikim enterom, ali nema naša slova...


A niš idemo dalje sa preporukama
2k kuna ?!?! Mora biti full size bas ?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 22:43   #3129
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
2k kuna ?!?! Mora biti full size bas ?
Da full sa numerickim dijelom. Pa gle ako je kvalitetna i vrijedi te pare do 1800 bi isao, ali ako je manje naravno je bolje. No ono sta sam naveo gore veliki enter i backspace i da ima nase tipke.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 23:23   #3130
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
da mi je dat toliki buđet za meh.tip. bar bi dvi sam pospaja po svom guštu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 02:23   #3131
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pa s obzirom da imam 13 godina logitech ultrax premium ako ne i duze mislim da je vrijeme nije baš da svake godine promjenim tipkovnicu pa ako će ta nova trajat bar u pola kolko i ova stara to mi je zadovoljavajuće.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 22.04.2022. u 06:56.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 10:36   #3132
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 11:06   #3133
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Po čemu je ovaj nabacani 90% layout bez pozadinskog osvjetljenja i kakica bojama keycapsa za 163 EUR bolji od neke duplo jeftinije Logi tipkovnice tipa G512? What am I missing?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 11:31   #3134
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Cemu ovakav post ako nisi u stanju procitati zadnjih 10 stranica u usporedbi logitecha/razera/roccata itd sa svim ostalim ? I rekao sam ako mu paše. Ovaj layout nije "nabacan", nego ti daje manju tipkovnicu sa svim tipkama, tipkovnica je kraca i mis ti je dalje od tipkuse, zato sve vise ljudi ide na tkl/65% ili southpaw, jer su tipkuse predugacke i blizu su misu. Nikad si vise necu uzeti full size tipkusu, radije uzmem numpad odvojeno i stavim s lijeve strane. Vortex i poker usporedba ti je kao da usporedis bentley sa škodom, karikiram. Zasto je noctua sa kakica bojom bolja od 99% ventova na trzisu ?

Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
da mi je dat toliki buđet za meh.tip. bar bi dvi sam pospaja po svom guštu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Pa skoro da. Za 2k kuna si slozis Q2 sa kojom god kombinacijom hoces i imas stroj. Ili Ikki aurora, ili KBD75...
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 12:16   #3135
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
da mi je dat toliki buđet za meh.tip. bar bi dvi sam pospaja po svom guštu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
A sta da ti kazem, osim zaradi, ustedi pa si kupi


Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Uff je ruzna i ne pase mi
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 12:46   #3136
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Onda cekaj ducky 3, bolje nego da kupis razer za 2k
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 14:14   #3137
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
A sta da ti kazem, osim zaradi, ustedi pa si kupi
smjeh ,prisa sam ja tu igricu odavna sad ih samo prodajem jer nemam di sa njima.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 15:38   #3138
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Onda cekaj ducky 3, bolje nego da kupis razer za 2k
A ima ih sa UK layoutom ili su sve US jer gledam na sajtu njihovom pa ne vidim da imaju. I ove ostale sta si nabrojao niti jednu nisam vidio sa UK layoutom.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 15:55   #3139
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor JuiceBox Pregled postova
Cemu ovakav post ako nisi u stanju procitati zadnjih 10 stranica u usporedbi logitecha/razera/roccata itd sa svim ostalim ? I rekao sam ako mu paše. Ovaj layout nije "nabacan", nego ti daje manju tipkovnicu sa svim tipkama, tipkovnica je kraca i mis ti je dalje od tipkuse, zato sve vise ljudi ide na tkl/65% ili southpaw, jer su tipkuse predugacke i blizu su misu. Nikad si vise necu uzeti full size tipkusu, radije uzmem numpad odvojeno i stavim s lijeve strane. Vortex i poker usporedba ti je kao da usporedis bentley sa škodom, karikiram. Zasto je noctua sa kakica bojom bolja od 99% ventova na trzisu ?



Pa skoro da. Za 2k kuna si slozis Q2 sa kojom god kombinacijom hoces i imas stroj. Ili Ikki aurora, ili KBD75...
Uf, ajmo redom:
1.) nađi mi u zadnjih 10 stranica usporedbu Logija i sličnih marki (da se razumijemo - precijenjene su sve) sa svim ostalim (kojim?).
2.) Ne tražim manju tipkovnicu. Hoću full size. To što tebi i drugima treba hektar prostora za miš (opet - zašto?) ne znači da i meni treba. Meni fali numerički dio jer vjerovao ili ne, koristim komp za nešto drugo osim lamatanja s mišem. Pitaš se kako to znam? Imam 14" poslovni laptop bez numeričkog dijela i prvom prilikom će biti zamijenjen s 15" jer taj ima numerički dio.
3.) Num pad s lijeve strane? Ozbiljno?
4.) Koji vrag je southpaw?
5.) Vortex, poker i što već...koji od njih ima crnu full size tipkulju (nikakav 90% ne dolazi u obzir), pozadinsko osvjetljenje, UK layout s providnim hr znakovima i po mogućnosti media tipkama?
6.) Noctua se može smatrati srednjom klasom, nikako da je bolja od 99% fanova na tržištu. Hoćeš visoku klasu, gledaj SW3 ili Phanteks T30.
7.) Super, složi mi DIY tipkulju koja zadovoljava točku 5. (crna, full size, tactile, pozadinsko osvjetljenje, veliki enter, providni hr znakovi - po mogućnosti PBT keycapsi i media tipke) Nije šala, ozbiljan sam, ni meni se ne daju pare Razeru i sličnim firmama. Ako hoćeš plaću, dam ti Noctuin vent u tradicionalnim bojama iz D15S. Samo mi stoji u garaži otkad je zamijenjen chromax verzijom.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 17:32   #3140
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Broj 4 si odgovorio sa broj 3.
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 19:14   #3141
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Tnx, tun3, ova ideja za num pad na lijevoj strani mi je blago rečeno odbojna. Valjda sam prevelika konzerva.

Da sve ne ostane na riječima, otišao danas u Links isprobati G512 Tactile i Razer Blackwidow V3.

Ne budu dobili moju lovu, ipak ću pričekati nešto bolje. Ove dvije su očaj, posebno Razer koja klepeće/struže/pucketa da je to za nevjerovat. Logi je previše mushy kad stisnem tipku. Što je tactile u te dvije tipkovnice mi je misterij.

Eh, da, našao sam ovo: https://www.cclonline.com/product/37...Clear/KBD2313/
Jel netko ima iskustva s ovim shopom?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 21:48   #3142
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Tnx, tun3, ova ideja za num pad na lijevoj strani mi je blago rečeno odbojna. Valjda sam prevelika konzerva.

Da sve ne ostane na riječima, otišao danas u Links isprobati G512 Tactile i Razer Blackwidow V3.

Ne budu dobili moju lovu, ipak ću pričekati nešto bolje. Ove dvije su očaj, posebno Razer koja klepeće/struže/pucketa da je to za nevjerovat. Logi je previše mushy kad stisnem tipku. Što je tactile u te dvije tipkovnice mi je misterij.

Eh, da, našao sam ovo: https://www.cclonline.com/product/37...Clear/KBD2313/
Jel netko ima iskustva s ovim shopom?
Eto, sad si se sam uvjerio. Zao mi je sto nisam blize da ti dam svoju NK65 ili Alice da probas tipkati, tek bi onda vidio sto je ocaj kod razera i logija. Sto se southpaw tice, najbolja stvar koja postoji, samo trebas probati , predivno nesto : https://pbs.twimg.com/media/Ek96sRbWAAEEGoQ.jpg

Da ne idem gore po brojevima, treba ti barem 15 cm od misa do tipkulje , pozeljno sto vise, a ako si namjestis tipkusu da tipkas, numpad smeta, da ti docaram: https://ibb.co/LkJ0T7r , vidis razliku, a desno je podloga za mis... (nisu moje tipkulje). Noctua je bila br1 uvijek za ventove, T30 izasao nedavno i bolji je ono 2%, za SW3 prvi glas uopce da su ti ventovi iole konkurentni, a noctua na trzistu preko 10 g i dalje ide kao vruce kifle. Sto se tice broj 5, kupi si lijepo GMMK barebone ISO, sam uzmes switcheve po volji, capse po volji i zivio 100 godina, imas sve.

Ovo nisam ni vidio, kako bi pala samo da sam zna prije za nju

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 22.04.2022. u 22:04.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 22:52   #3143
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nećemo se složiti oko potrebne udaljenosti miša od tipkovnice, southpawa (brrrr…) i Noctue kao br.1 (imaš moja iskustva s njima na temi o ventovima ako te zanima, da ne idem u OT), ali GMMK ISO koncept me zanima. Idem baš pogledati gdje se verzija od 105 tipki može u EU kupiti.

Eh, da, prepotstavljam da nitko ne radi double shot PBT providne keycapse s hr slovima?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 23:13   #3144
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Caseking, candykeys , mykeyboard za gmmk. Ne radi, ali imaš taihao smokey Set koji sam linkao neki dan pa potrazi
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 06:43   #3145
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Kupio razer huntsman V2 UK layout sa crvenim switchevima za 1200kn, sad čekam da mi dođe za 5-7 dana.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:28   #3146
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
@Garro, evo tipkovnice (privremene) za tebe , full size, ima backlit (može biti jednobojna ili lunapark), ima HR znakove,... kažem privremene jer ako ti se ne svidi kad nabaviš nešto bolje ostaju ti HR capsi (ok, nisu PBT nego ABS, ali su HR) pa ih prebaci na novu (bolju)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 11:45   #3147
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Tnx, bertone! U međuvremenu sam vidio Uvi Pride: https://www.instar-informatika.hr/ti...90665/product/ , a i u Mlacom je došao Ducky One 2: https://www.mlacom.si/en/gaming-opre...ska-tipkovnica

Tako da sad imam za isprobavati.

A i cijena koju je Thermaltake našao za ono Razerovo čudo mi je primamljiva…
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 08:43   #3148
Trikster
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: SB
Postovi: 3
Pozdrav, planiram nabavit 65% tipkovnicu pa molim za savjet/mišljenja.
Uži krug kandidata se sveo na: Ducky One 3 SF , Keychron Q2, Akko 3068B i ova nova od Mountain-a Everst 60 (znam da je zapravo 60%, ali ima arrow keys pa ajde). Sve 4 su dobre i svaka nudi nešto svoje pa evo ako mi netko ovdje može olakšati odluku bio bih vam zahvalan.
Trikster je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 10:34   #3149
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Definitivno bih uzeo Q2 sa knobom, ovako nesto :

Snimka-zaslona-2022-04-29-103513
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 12:53   #3150
Trikster
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: SB
Postovi: 3
Kako se u prošlim postovima većinom hvalio ducky možeš li malo pojasniti što je kod Q2 toliko bolje?

Jel još postoje one fore ako se drži u košarici da nakon par dana šalju popust? �� I ekipa koja je naručila s njihove službene stranice, nitko nije plaćao dodatnu carinu?

Zadnje izmijenjeno od: Trikster. 29.04.2022. u 14:38.
Trikster je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na