Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2022., 12:26   #601
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa vidi šta smo pisali više puta za slično pitanje ...
opće poznato da su routeri od ISP - a većinom šroteks ...

Na roteru od ISP - a ostavi VoIp i IpTv, ugasi WiFi i traži da postave Bridge mode za Internet, sa SZK potvrdiš user / pass za PPPoE Internet konekciju,

uzmeš RB2011xxxx i na njemu složiš PPPoE Internet konekciju ...
Jasno da se treba malo pognjaviti, skužiti kako to ide kod MikroTika, obrati pažnju da mu usput složiš zaštitu kako ga nebi napali iz vani + ostalo potrebno.

Nakon toga ide ostatak mreže ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 19:11   #602
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
uzmi odvojeno switch od poe switcha.

nikad neznaš šta će ti trebat točno, kakav POE... dal 24v, dal 48v, 802af, at, bt...


rb2011 nije baš nov uređaj. budućnost je na arm-u, gledaj neki ccr. mada možeš složit i ovoga pa ćeš ben otkrit koji mu je limit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 19:20   #603
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
treba tko mikrotika 1100AHx2 ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2022., 21:17   #604
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Pozdrav,
provedena mi je optika u kuci s njihovim routerom bez ONT-a. Taj router pokriva 2 kata zicno i bezicno, treba mi za jos jedan kat drugi router koji bih spojio u bridge sa njihovim routerom i da on sluzi za wlan i zicni net u drugom stanu iz tog novog routera. Proveo sam utp kabel do mjesta di bi trebao doci novi router. Znaci da ima dobar wifi i da podrzava vise od 100mbps zicno. Je li ok Tplink C80 AC1900 ili da uzmem nesto jeftinije?
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2022., 10:42   #605
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Znači da trebaš uređaj u AP + switch funkciji.
Vidi šta smo preporučali za takvu ulogu, nemoj previše štedjeti ..

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.04.2022. u 15:27.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 09:20   #606
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Molim za pomoć. Laik sam i zanima me postoji li nešto bolje u rangu 500-tinjak kn za koliko mi nude u A1 Huawei uređaj (mislim da je B535-235)? Uzeo bih Home Box za 179kn.
A ako slučajno ima nešto povoljnije (bežično), samo recite, ja nisam uspio pronaći.
Hvala
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 09:54   #607
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Za 500kn tesko, B535 je u tom rangu oke izbor. Rabljeni B715 bi bio neki logican skok nakon njega (3CA podrska), ali je i nesto skuplji. Imho, ako ti je net jako bitan, svakako bi se isprsio u startu i potencijalno se osigurao sljedecih x godina. Pretpostavljam da na tvojoj lokaciji imas dostupne 3 frekvencije na tornjevima, mislim da je A1 tu jos i dobar, pa ces moci iskoristiti puni potencijal mreze.

U najgorem slucaju, B535/715/818 se barem puno lakse prodaju dalje kada ti vise ne budu trebali.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 10:51   #608
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Hvala na brzom odgovoru. Najbolje da naručim online pa imam 14 dana za povrat ako ne bude zadovoljavajuće.
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 11:22   #609
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ako nemas kako drukcije testirati (npr posuditi ruter, ili mobom ako ti se da) to ti je najbolja/najbezbolnija opcija.

Ja sam prije useljavanja u stan dolazio na lokaciju po nekoliko sati ujutro i navecer i testirao, testirao, testirao... Tek kad sam bio hepi s jednim providerom, napravio sam ugovor. Dobro da jesam jer onda je dosla korona, rad od doma itd...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 11:27   #610
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Prošla mi je priprema apartmana gdje mi borave roditelji i imam slijedeći problem. 4G router koji je korišten zadnja tri ljeta je ZTE MF286 (svojevremeno kupljen kao pokućni od Tele 2) i nije bilo nekih većih problema odnosno služio je svojoj svrsi. Prije par dana ubačena kartica od A1 (kao i prošlo ljeto) te je router povukao novi FW upgrade od Telemach. Od tog trenutka kreće šitšou koji se odlikuje slijedećim simptomima:
1) po rebootu routera pokušava se zakačiti na 3G mrežu te isto ne uspjeva
2) po ručnom odabiru isključivo 4G mreže (što mora biti u kratkoj pauzi između pokušaja spajanja na mrežu) te uključenju LTE switcha na glavnom screenu router se uredno spoji na A1 mrežu (4G)
Problem je što se u određenom momentu roter smrzne i po rebootu istog potrebno je provesti proceduru iz prikazana dva koraka a to nije opcija za "informatički nepismene" osobe.


Da li je netko imao ovakav slučaj? Može li se vratiti stari Tele 2 FW? Što kupiti kao zamjenu za ovaj router ako se ne da složiti da radi out of the box?
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 11:59   #611
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bilo je priča sa sličnim problemom kod nekog uređaja, pokušaj složiti custom "profil" (čitaj postavke) i odabrati da njega koristi umjesto default - nog.
Vidi jeli ima šta korisnog ovdje > https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293707
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 12:27   #612
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Bilo je priča sa sličnim problemom kod nekog uređaja, pokušaj složiti custom "profil" (čitaj postavke) i odabrati da njega koristi umjesto default - nog.
Vidi jeli ima šta korisnog ovdje > https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293707

Sve je isprobano... Jednostavno nakon što mu je Telemach stavio novi FW sve pošlo u krasan k....
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 12:59   #613
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Krasno, najvažnije je da ima novu slikovnicu / ime ...

Onda jedino nekako doći do eu / international fw - a i upucati ga,
bojim se da će to biti malo teži zadatak.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 18:49   #614
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 63