Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2022., 08:56   #391
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Port forward i WoL ne rade tako kako si zamislio. Broadcast ne prolazi između mreža/subneta. Složi si neki web servis (API, web sučelje, što god) koji je u mreži gdje i kompjuter a kojeg ćeš forwardati na internet.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2022., 19:51   #392
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Kako na ovom routeru spojiti USB printer? Prije sam u postavkama printera kao IP adresu imao upisanu adresu routera i to je radilo godinama, sada na ovom routeru to ne uspijevam podesiti. Koristi li netko USB printer preko tog routera?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2022., 21:16   #393
tradit
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: zg
Postovi: 4
Pozdrav, imam ovaj ruter dobio novi od tcoma na bakru i stalno puca veza moram ga iskopcati iz struje i ukopcati dali mozda neko imao slican problem, dosta uredaja je spojeno na njega. Hvala
tradit je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 14:06   #394
gecon27
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Athens, Greece
Postovi: 1
Hello!
My goal is to get UART working on a Sercomm Speedport Plus router. I used a CP210x USB device, connected Ground, Tx and Rx (connections are as shown in the first post of this thread; see http://forum.pcekspert.com/attachmen...2&d=1536594618 and https://imgbb.com/hHNpYS8) and made sure that Router Rx goes to CP210x Tx and Router Tx goes to CP210x Rx.
Unfortunately, I am only getting scrambled output on PuTTY and/or SmarTTY. What is even more strange is that I get this output even when the Router is not connected to power! Output keeps coming in a non-periodical manner, block after block, with some character blocks being bigger than others. To tell you the truth, the way that output is coming would look normal to me if the characters displayed made sense (which they don't). I have checked the baud rate and this does not seem to be the problem.
I read somewhere on the Internet that it might be that the EEPROM has bricked, but if this was the case, the router wouldn't start at all I suppose. In my case the router starts up, you can even access for a few seconds the web interface via browser, and then suddenly network interfaces (both wireline and WiFi) are cut off.
Does this behavior ring any bell to any of you? Any ideas/suggestions are welcome.
Thanks!

Zadnje izmijenjeno od: gecon27. 03.04.2022. u 14:16.
gecon27 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 17:13   #395
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
The concrete item is definitely defective,
uart output should be compared with the correct one.

I guess you tried factory reset ?

If EEPROM has bricked the only way to recover is through fw recovery / update or maybe somehow through uart.
Again a comparison with the correct one should help.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 20:14   #396
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
If you are getting same data when the router power plug is off, the connection is definately not good. The problem in this situation is that we dont know what happened to the router in the moment when wifi/lan stopped working for the first time. Any wall power problems? Did it work correctly before and how long? Have you used the correct power plug ? Wifi just went off or was making problems for some time? If it is a sw problem, sometimes you can only repair it by jtag flashing,and you need a 100% correct image to do that, which is hard to get. We dont do that nowadays as we report a broken unit to the isp and get a new one. I suppose you cant even flash a fw through the web interface as connection cuts off.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 22:46   #397
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
First I'd triple check if the adapter is fully functional, the wiring (especially GND) and baud rate.

Make sure that the baud rate is 115200, then connect only CP210x's GND and RX to router's GND and TX. After you find the correct lines, connect CP's TX. Fully power cycle the router after every change in wiring. What you're describing can happen if you swap some of the UART lines - in some cases, a good UART adapter can provide enough power to mess with the CPU's UART bus and produce garbage even on powered off board. Another possibility is bad GND.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 13:24   #398
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Nakon što je Speedport Plus prebačen u bridge mode (Iskon VDSL) nemam više pristup 192.168.1.1. Ako ga resetiram i ne spojim liniju ponovno je dostupan dok se DSL ne sinkronizira. TP-Link uredno podiže PPoE konekciju i internet radi. Probao sam paliti/gasiti, reset, ali ništa ne pomaže.

U TP-Linku je podešen Secondary Connection. TP-Link je na 192.168.0.1. Molim pomoć kako omogućiti pristup 192.168.1.1 u bridge modu?


Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 03.09.2022. u 13:31.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 13:36   #399
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Nakon što je Speedport Plus prebačen u bridge mode (Iskon VDSL) nemam više pristup 192.168.1.1. Ako ga resetiram i ne spojim liniju ponovno je dostupan dok se DSL ne sinkronizira. TP-Link uredno podiže PPoE konekciju i internet radi. Probao sam paliti/gasiti, reset, ali ništa ne pomaže.

U TP-Linku je podešen Secondary Connection. TP-Link je na 192.168.0.1. Molim pomoć kako omogućiti pristup 192.168.1.1 u bridge modu?

O kojem je TPLink modelu riječ?
Zbog čega ti treba pristup ISP routeru kad je bridgean?
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 03.09.2022. u 13:42.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 13:40   #400
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
O kojem je TPLink modelu riječ?
Archer A6 V2. Link na emulator.

EDIT: prije sam na MAXadsl-u imao Speedport W 724V Type 11ac i sve je uredno radilo u bridge modu.

EDIT2: da po potrebi mogu povjeriti parametre linije.

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 03.09.2022. u 16:48.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 13:51   #401
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Speedšrot je (po defaultu) na 192.168.1.1,
Archer A6 je na 192.168.0.1.

Ako ideš preko Secondary Connection varijante onda za parametre te konekcije stavi:
- Static IP
- IP=192.168.1.5 (zapravo bilo koja slobodna u tom segmentu)
- Subnet=255.255.255.0
- Gateway=192.168.1.1

Može i varijanta konekcije sa Dynamic IP, tada na Speedšrotu mora biti aktivan DHCP setver.
Nakon toga bi trebao moći pristupiti web konfigu Speedšrota.

Ako ovo ne proradi (a trebalo bi) onda je alternativa složiti custom static route na Archer A6 ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 13:58   #402
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Speedšrot je (po defaultu) na 192.168.1.1,
Archer A6 je na 192.168.0.1.
Tako je.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako ideš preko Secondary Connection varijante onda za parametre te konekcije stavi:
- Static IP
- IP=192.168.1.5 (zapravo bilo koja slobodna u tom segmentu)
- Subnet=255.255.255.0
- Gateway=192.168.1.1
Nemam opciju za upisati Gateway, samo IP i Subnet.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Može i varijanta konekcije sa Dynamic IP, tada na Speedšrotu mora biti aktivan DHCP setver.
Nakon toga bi trebao moći pristupiti web konfigu Speedšrota.

Ako ovo ne proradi (a trebalo bi) onda je alternativa složiti custom static route na Archer A6 ...
Pokušao sam se direktno kabelom spojiti, IP klijenta 192.168.1.2, Subnet 255.255.255.0, Gateway 192.168.1.1, ali i dalje ništa.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 14:03   #403
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Hm, direktno spojen kabel Lap / PC na njega i nemaš pristup ??
Do sada nisam čuo da bi u Speedšrot + Bridge mode za Internet bilo kakvih bisera.
Nešto je tu sprčkano, sad treba otkriti šta ?

EDIT: Jedan detalj sa tvoje gornje slike,
stavi IP=192.168.1.5 (da se ipak odmakneš ...),
i za MTU=1500 jer je to Lan a ne xDSL konekcija.

Naravno, prvo ti mora proraditi direktno spojen Lap / PC.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.09.2022. u 14:08.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 14:11   #404
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Hm, direktno spojen kabel Lap / PC na njega i nemaš pristup ??
Da, tako je. Ako ga resetiram bez spojene linije mogu pristupiti. Čim se DSL sinka ne može se više do 192.168.1.1

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Do sada nisam čuo da bi u Speedšrot + Bridge mode za Internet bilo kakvih bisera.
Nešto je tu sprčkano, sad treba otkriti šta ?
Znam, samo ne znam što. Nikada nešto tako nisam vidio.

I od Iskon teh. podrške sam dobio potvrdu:
da biste se spojili na sučelje routera morate biti spojen ili na wlan od routera, ili žičanim putem na router.
Dok je bio u bridge modu, Vaš router je podizao Internet konekciju, te radi toga niste uspjeli otvoriti sučelje našeg routera.
U tom slučaju biste mogli jedino spojiti se mrežnim(Lan) kabelom na naš modem i spojiti se na sučelje našeg routera, dok je on bridge modu. Na taj način bi Vam trebalo uredno otvoriti sučelje.


EDIT: MTU size se odnosi na PPoE WAN konekciju, nije moguće veće od 1492.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 14:43   #405
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Probaj skenirati ip adrese kad se spojis na speedport nakon sto povuce podatke s linije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 15:24   #406
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Probaj skenirati ip adrese kad se spojis na speedport nakon sto povuce podatke s linije.
Evo što se nalazi na 192.168.1.x



192.168.1.5 je laptop s fiksno podešenom IP adresom jer DHCP ne radi.
192.168.1.2 je upisano u TP-Linku pod Secondary Connection.
192.168.1.1 ping ne prolazi.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 15:37   #407
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Znači IP scaner ga vidi na 192.168.1.1 ali ne prikazuje se korektno ....
Ma garant je neka Iskon svinjarija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 15:41   #408
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Znači IP scaner ga vidi na 192.168.1.1 ali ne prikazuje se korektno ....
Ma garant je neka Iskon svinjarija.
Vjerojatno, ali nitko iz teh. podrške ne zna u čemu je problem.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 16:45   #409
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Vjerojatno, ali nitko iz teh. podrške ne zna u čemu je problem.
Istu stvar sam imao sa jednim xDSL Asusom. Nakon x dana ne možeš mu pristupiti Web GUI - u. Iz Asusa govore da se reklamira uređaj tako da vjerojatno je to i ovdje ista stvar.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.09.2022. u 18:45.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 17:12   #410
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam sve te svinjarije rijesio sa tplinkom vr2100 po preporuci Karla. Maknuo sve i stavio samo njega. Malo je stekao s linijom jer je imao stariji firmware, stavio najnoviji i radi kao sat sve. Nikakav bridge , speedport,inbox i slicno. RAUS!!
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 17:15   #411
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja sam sve te svinjarije rijesio sa tplinkom vr2100 po preporuci Karla. Maknuo sve i stavio samo njega. Malo je stekao s linijom jer je imao stariji firmware, stavio najnoviji i radi kao sat sve. Nikakav bridge , speedport,inbox i slicno. RAUS!!
Iskon mi je privremeno rješenje dok uskoro ne riješim optiku tako da ne bih dodatno ulagao u opremu.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 17:18   #412
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako ti nije bitno toliko pracenje parametara, nemoj se ni zezati s time kad je vec privremeno. Ako naravno sve radi.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 18:57   #413
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ako ti nije bitno toliko pracenje parametara, nemoj se ni zezati s time kad je vec privremeno. Ako naravno sve radi.
Tako će i biti.

Stigao novi odgovor od Iskona:
Na routeru koji imate, ako ga prebacimo u bridge mode način rada ne može se nikako pristupiti admin sučelju. Nažalost trenutno ne postoji rješenje.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 19:33   #414
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Kako to da u HT varijanti sa istim uređajem, čitaj njihovom konfigu, to nije problem ?
Ponovo se potvrđuje da Iskon pametuje, nesposobni su ....

Sreća pa ti je privremeno i "stvar" bar za sada radi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 19:55   #415
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam od iskona pppoe podatke cekao 7 radnih dana da mi daju kad sam zatrazio bridge. Joj ne moze preko telefona nego preko moj iskon portala, pa nakon nejavljanja zvao i rekao da sam i preko prtala zatrazio, joj pa tehnicari ne rade ,samo do 15,joj ovo joj ono. Onda nazovem bezveze i kazem covjeku da li sam nekakav počasni član iskona pa su moji podaci uber tajni? Dao mi covjek u 2 minute sve i jos me zvao nakon 15 minuta da provjeri jel prosao bridge kako treba.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 20:29   #416
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Tako će i biti.

Stigao novi odgovor od Iskona:
Na routeru koji imate, ako ga prebacimo u bridge mode način rada ne može se nikako pristupiti admin sučelju. Nažalost trenutno ne postoji rješenje.
prije će biti da tada ugase http pristup za korisnika iz nekog njima znanog razloga.

ako se ne varam, odeš fino u postavke pristupa internetu, pogledaš koji je pppoe login (ako se na novijim firmware-ima može), promijeniš password u neki blentavi i upališ pppoe passtru opciju. amen. ne treba ti provider ništa mijenjati u tom slučaju, upalio si si passthru za svoj router, a njihov je ostao u router modu sa krivim login podacima.

na tu foru meni ht-ov technicolor radi na optici.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 21:03   #417
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kako to da u HT varijanti sa istim uređajem, čitaj njihovom konfigu, to nije problem ?
Ponovo se potvrđuje da Iskon pametuje, nesposobni su ....

Sreća pa ti je privremeno i "stvar" bar za sada radi.
Ne znam zašto na Iskonu ne radi, ali barem radi bridge kako treba pa će tako ostati.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja sam od iskona pppoe podatke cekao 7 radnih dana da mi daju kad sam zatrazio bridge. Joj ne moze preko telefona nego preko moj iskon portala, pa nakon nejavljanja zvao i rekao da sam i preko prtala zatrazio, joj pa tehnicari ne rade ,samo do 15,joj ovo joj ono. Onda nazovem bezveze i kazem covjeku da li sam nekakav počasni član iskona pa su moji podaci uber tajni? Dao mi covjek u 2 minute sve i jos me zvao nakon 15 minuta da provjeri jel prosao bridge kako treba.
Ja sam riješio u 2 min, moram ih pohvaliti. Zahtjev na Moj Iskon, zamolba na chatu i povratni poziv s PPoE podacima i provjerom ako je sve u redu.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
prije će biti da tada ugase http pristup za korisnika iz nekog njima znanog razloga.

ako se ne varam, odeš fino u postavke pristupa internetu, pogledaš koji je pppoe login (ako se na novijim firmware-ima može), promijeniš password u neki blentavi i upališ pppoe passtru opciju. amen. ne treba ti provider ništa mijenjati u tom slučaju, upalio si si passthru za svoj router, a njihov je ostao u router modu sa krivim login podacima.

na tu foru meni ht-ov technicolor radi na optici.
Vidiš, ovo se nisam sjetio testirati.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2022., 01:37   #418
speeds
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: split
Postovi: 2
speedport plus (iskon)

Svašta sam pročitao o ovom modemu, pa evo i mene sa mojim problemčićem
Dakle imam 4 računala koja su spojena na switch a on je spojen na speedport plus. Tri port fowardnga sam napravio bez ikakvog problema i rade savršeno. Danas idem napraviti četvrti i evo potrošio sam već sate. Upišem sve parametre ( napravio sam Enable MAC Mapping) tako da mi uređaj po macu uvijek dobije istu IP adresu: međutim s kojim god alatom da probam, port koji bi trebao biti otvoren je zatvoren. Tri rade savršeno, četvrti nikako. Zar je moguće da je uređaj limitran na tri port fowardinga?
speeds je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2022., 09:28   #419
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Da nisi previdio neki detalj, jesu li 4 različita porta .... ?
Školski je da klijentima dodjeli fiksne IP adrese pa onda ne treba ova igra preko MAC rezervacije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2022., 13:03   #420
speeds
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: split
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da nisi previdio neki detalj, jesu li 4 različita porta .... ?
Školski je da klijentima dodjeli fiksne IP adrese pa onda ne treba ova igra preko MAC rezervacije.
Ako igrarija radi, a radi , to se onda ne mijenja. I naravno da su sva 4 porta različita Ali našao sam , ne znam da li je to bitno: svi linuxi su mi debian 11.0.4 a ovaj problematični je debian 11.0.5. Kod svih port koji je fowardan se nalazi u listen naredbi, ovaj ga nema. Sva sreća što se za moje potrebe linux instalira za desetak min

Sramota me reći ali greška je bila sa moje strane: ostavio sam simbol # konfiguraciji ssh na linuxu: tako da port nikada nije niti bio otvoren
To sam shvatio nakon nove instalacije kada opet ništa nije radilo: dok nisam ugledao #Port....

Zadnje izmijenjeno od: speeds. 18.09.2022. u 14:40.
speeds je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na