Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2021., 09:29   #571
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
evo prodaje netko na forumu, neznam dal ima garu:


http://forum.pcekspert.com/showthrea...80#post3568380


i cijena je top s obzirom da ima i shifter.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 09:31   #572
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Evo na tržnici od jučer...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=310876

EDIT: kiki je bio brži
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2022., 17:05   #573
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Bok ekipa.Od nedavno sam vlasnik T300 RS GT volana sa T3PA pedalama.Volan milina!No pedale su smeće,naime kočnica ne prima na 100% snage ,već ju moram stisnuti par puta da bi proradila kako spada.Komplet je nov,star dva tjedna i evo već pedale štekaju.E sad,čitam po netu svako malo netko ima takav problem sa potenciometrima na pedalama,pa me zanima,da li postoji neki upgrade ili gledati kupiti skuplje bolje pouzdanije pedale? Hvala.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2022., 17:16   #574
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Vjerojatno postoji neki hall sensor mod, proguuglaj...

EDIT: evo prvo pa muško: https://tomyracing.com/index.php?lan...tent=pedhalltm
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2022., 18:54   #575
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
ako je novo zašto jednostavno nedaš na servis?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2022., 19:44   #576
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Dat ću na servis,nego me čisto zanima da li je već netko imao sličnih problema i da li su riješeni.A hall sensor mode mi izgleda skroz jednostavan,čak i load cell opcija se može napraviti za malo kuna.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 09:18   #577
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
ja sam imao problema sa škripanjem na tim pedalama, pa sam ih otvorio i podmazao sa masti, od onda ništa u 2 godine.
Dosta njih koji imaju g29 od ekipe sa kojom igram ima takve probleme i rješavaju ih ispuhivanjem pedala, nakupi se prašine, dlaka i prljavštine unutra vjerovatno na senzorima i ovo bar privremeno pomogne...

Ako ideš modove radit ćeš izgubit garu pa dok je pod jamstvom daj na servis a poslje se igraj


edit: jesi updejtao firmware na volanu na zadnji i odradio kalibraciju? iako mi ovo više djeluje kao problem hardwerski
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 10:56   #578
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
ja sam imao problema sa škripanjem na tim pedalama, pa sam ih otvorio i podmazao sa masti, od onda ništa u 2 godine.
Dosta njih koji imaju g29 od ekipe sa kojom igram ima takve probleme i rješavaju ih ispuhivanjem pedala, nakupi se prašine, dlaka i prljavštine unutra vjerovatno na senzorima i ovo bar privremeno pomogne...

Ako ideš modove radit ćeš izgubit garu pa dok je pod jamstvom daj na servis a poslje se igraj


edit: jesi updejtao firmware na volanu na zadnji i odradio kalibraciju? iako mi ovo više djeluje kao problem hardwerski
Izgleda da je problem bio u gumi iza kočnice koju sam previše približio pedali pa ju nisam mogao stisnuti više od 50 posto ,sad sam gumu pomaknuo do kraja tako da pedala ima veći hod.Ja nigdje nisam vidio opciju za kalibraciju volana/pedala.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 12:51   #579
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Hrubi Pregled postova
Izgleda da je problem bio u gumi iza kočnice koju sam previše približio pedali pa ju nisam mogao stisnuti više od 50 posto ,sad sam gumu pomaknuo do kraja tako da pedala ima veći hod.Ja nigdje nisam vidio opciju za kalibraciju volana/pedala.

taj originalni brake mod mi je užasan, ja sam ga makao i stavio squash lopticu unutra (našao na netu). Bolji je feeling i ne treba ko sivonja stiskat.

Šta nema u onom programu od volana za kalibraciju? nisam već neko vrijeme spajao na komp pa se ne sjećam, na plejki nema toga...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 13:04   #580
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
taj originalni brake mod mi je užasan, ja sam ga makao i stavio squash lopticu unutra (našao na netu). Bolji je feeling i ne treba ko sivonja stiskat.

Šta nema u onom programu od volana za kalibraciju? nisam već neko vrijeme spajao na komp pa se ne sjećam, na plejki nema toga...
Nema niš za kalibraciju,samo imaš prikaz kolko jako stišćeš pedale.Kalibraciju imaju jači modeli pedala poput T-LCM.Daj mi poslikaj taj loptica mod.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 16:57   #581
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Hrubi Pregled postova
Nema niš za kalibraciju,samo imaš prikaz kolko jako stišćeš pedale.Kalibraciju imaju jači modeli pedala poput T-LCM.Daj mi poslikaj taj loptica mod.

nema nikakve filozofije, taj brake mod metalni dio koji imaš ostaviš samo ovu gumicu okreneš na van tako da ti prema pedali ima više mjesta, i samo staviš lopticu za squash između pedale i metala tog moda (mislim da je ona sa 3 točkice žute najbolja ako se sjećam). Šta jače stišćeš ti je veći otpor, konstantan je otpor, i treba manje stisnut pedalu da bi stisao do kraja
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 17:26   #582
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
nema nikakve filozofije, taj brake mod metalni dio koji imaš ostaviš samo ovu gumicu okreneš na van tako da ti prema pedali ima više mjesta, i samo staviš lopticu za squash između pedale i metala tog moda (mislim da je ona sa 3 točkice žute najbolja ako se sjećam). Šta jače stišćeš ti je veći otpor, konstantan je otpor, i treba manje stisnut pedalu da bi stisao do kraja
Thanks!!!
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 22:25   #583
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Pozdrav,
htio bih kupiti polovni volan za PC na 5-6mj, do 66EUR (vjerojatno cu ga prodati tad)
a trazim nesto od 900 stupnjeva, da ima feedback i u sredini, mjenjač i kvačilo nisu neophodni. Ako nas takve igre budu držale, lako kasnije tražit nešto bolje i skuplje.. Ima kakva preporuka?
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 22:43   #584
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Logitech g27, g29, thrustmaster t150, ispod toga nebi gledao...mozda bi se dalo nes od toga upecat za te novce al prije blize duplo od toga

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 09:42   #585
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 16:43   #586
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
ista pasta drugo pakovanje. Pro verzija tog volana dolazi sa boljim pedalama, skuzit ces jer su 3 pedale. Ali to je previse para za taj volan po meni.


sad gledam cijene volana su podivljale...g29 je 2300kn


Na tvom mjestu bi pricekao i ubo nesto polovno kad se pruzi prilika, masa ljudi uzme volan i nakon mjesec dana skuzi da to nije za njih pa na njusku/fejs stave
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 17:03   #587
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Prije par dana sam u postu napisao bih htio kupiti polovni volan za PC na 5-6mj.. jer vec očekujem da ću ga prodati.
Dobio sam ga za 216 s dostavom, kaze lik u mailu da su to isti volani (nije nijedan pro), a sada je ovaj moj “RS” skuplji nego sto je ovaj drugi skuplji bio jutros. Ne kužm. Nema “akcije” više. Izbjegao sam polovno jer bez testiranja je nezgodno kupit kao mačka a dobri polovnjaci drže cijenu, a ne bih uvaljivao nekom ako je nešto poluispravno.
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 18:54   #588
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
ista pasta drugo pakovanje. Pro verzija tog volana dolazi sa boljim pedalama, skuzit ces jer su 3 pedale. Ali to je previse para za taj volan po meni.


sad gledam cijene volana su podivljale...g29 je 2300kn


Na tvom mjestu bi pricekao i ubo nesto polovno kad se pruzi prilika, masa ljudi uzme volan i nakon mjesec dana skuzi da to nije za njih pa na njusku/fejs stave
Ima za: 221,19 € (1.666,56 kn)
Logitech Driving Force G29

Edit: gledam Thrustmaster - T300RS GT jel ima netko iskusto sa tim volanom?
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 19:15   #589
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Edit: gledam Thrustmaster - T300RS GT jel ima netko iskusto sa tim volanom?

Imam ga preko dvije godine i nemam zamjerki. Pošto sam prije njega imao G29 mogu napraviti neku usporedbu. Sve je na strani Thrustmastera, ffb puno bolji, tiši zbog remena, ekosistem gdje možeš maknuti originalni volan sa postolja i staviti neki drugi od Thrustmastera. Uzeo sam bio odmah i TH8A mjenjač i tu je razlika od onog sa G29 nebo i zemlja. Jedina zamjerka je bila na pedale, počele su škripati nakon 6 mjeseci ali to sam s malo masti riješio i od onda sve super.
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 20:56   #590
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Imam ga preko dvije godine i nemam zamjerki. Pošto sam prije njega imao G29 mogu napraviti neku usporedbu. Sve je na strani Thrustmastera, ffb puno bolji, tiši zbog remena, ekosistem gdje možeš maknuti originalni volan sa postolja i staviti neki drugi od Thrustmastera. Uzeo sam bio odmah i TH8A mjenjač i tu je razlika od onog sa G29 nebo i zemlja. Jedina zamjerka je bila na pedale, počele su škripati nakon 6 mjeseci ali to sam s malo masti riješio i od onda sve super.
... pedale tako nekao i izgledaju kako kažeš a vidim može se to i popraviti sa Thrustmaster T-LCM Pedals
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 21:22   #591
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Ak imaš para sa strane go ahead. Čak sam razmišljao da uzmem te neke bolje ali odustao. Već mi je nekoliko puta bilo došlo da rasprodam sve, od 9. mjeseca nisam ništa upalio od vožnji osim FH5 ali to s gamepadom igram. Već mi je bilo tako ali doći će opet volja, nadam se.
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 17:34   #592
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Štajaznam.
Feedback, ako volan stoji ravno tj ne mrdam ga nikuda, nebitno u kojem smijeru ili kutu,,
onda je totalno miran. Tek prilikom mizernog pokreta osjetim otpor, vibraciju itd, što je malo čudno.
U Beam NG ne osjetim stazu, asfalt, no tu se malo moram poigrati, sučelje igre mi nije nešto intuitivno. U ETS2 imam čudne pojave kod shiftanja +-, doduše na mod autima, kamione nisam probao..
i tako. Moja prognoza 4-5mj pa na njušku za iste pare.
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 18:53   #593
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Do sada nisam imao nikakav, a nedavno sam dobio g923, tako da ne znam sta je bolje/gore Al ovaj mogu preporučiti jer mi se čini skroz ok 😁


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 09:33   #594
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
logitech g29/g923 imaju zupcanike, thrustmaster t150 ima kombinaciju remena i zupcanika, malo je glađi u radu i tiši. Logi ima bolje pedale generalno, čak i od t150 pro verzije koja već dolazi sa t3pa pedalama. T300 je već full belt i onako stepenicu iznad oba. Mislim da je nakon toga ozbiljniji step up neki dd volan, al tu i cifre rastu brutalno...


Al da kako je gore netko napisao, uzeo sam ovaj t150 pro i igrao gts jedno godinu dana me drzalo, i sad mi vec godinu i pol se povlaci po stanu, stalno razmisljam ocu ga prodat il ne, jer mi se neda vozit vise, radije odigram na gamepadu par utrka u gt7, dok sve ovo spojim i poslozim me prođe volja za vožnjom


na pcu cekam ovaj novi forza motorsport, nadam se da ce malo podignut kvalitetu voznje u odnosu na prosli da probam to odigrat...ACC sam probao i onako meh, malo mi je voznja pre sim like za moj ukus.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 20:50   #595
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Vraćam, ako prihvate povrat 😥
A mogu i prodat za iste pare ako je tko zainteresiran.. jer tko zna kolika će cijena bit u trgovini!
Foora je to i sve pet, al sin upali trke 20min i onda se prebaci na fortnite.. nov volan igra 20min, što bi bilo za mj dana.
Malo mi to puno para da ti ostavljam “sebi”, nisam gamer..
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 21:00   #596
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 744
a što si kupio na kraju?
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 21:51   #597
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
a što si kupio na kraju?
T150
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...?gid=14-218682
dok je bio 216 eur.
Na Assetto Corsa baš cool radi.
S tipkovnicom i gamepadom ne znam vozit, s volanom pičim kao pro ��
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 09:19   #598
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
T150
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...?gid=14-218682
dok je bio 216 eur.
Na Assetto Corsa baš cool radi.
S tipkovnicom i gamepadom ne znam vozit, s volanom pičim kao pro ��
Moja cijena 208
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 07:41   #599
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Moja cijena 208
Nitko ništa, radim povrat.
tomycrosound je online   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 09:29   #600
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
pametno...cisto informativno ja sam pred 3 godine taj volan al sa boljim pedalama (t150 pro) u hgspotu za 1000kn ubo, tako da tesko da bi ga prodao po toj cijeni. Neznam kad su se cijene volana toliko napuhale, al i taj i g29/g923 su debelo precijenjeni u trgovinama
kiki86 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na