Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2003., 23:57   #1
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
Citanje podataka s defektnog diska

Pametni rade bekap a glupi razbijaju glavu kad dodje do pizdarije.
Uglavnom otisa mi je stari maxtor disk od 20GB 5400okr/min.
Kada ga upalim samo unutra nesto zaore i on se nastavi vrtiti ali ne rostilja ono kao prije. Moj pretpostavka je da je otisla glava posto lipo cujem kako se ploce vrte (istina glasnije nego prije ali nije vazno). Disk je radio mozda 2 godine 24/7 na fax serveru.
E sada na disku ima mozda 20-30 MB nezamjenjivih podataka koje trebam spasit.
Uglavnom sam procita "200 ways to revive a hard drive" od www.techrepublic.com i vidija sam zanimljiva iskustva ali nisam nasao nista sto bi mi pomoglo. Probao sam ga mrdati, malo jace udriti, cak sam ga i zaledjivao ali nista nije pomoglo (ocajne postupke kao sta je lupanje cekicem po njemu i bacanje s vrha zgrade ostavljam za sami kraj).
E sada nikakav recovery SW ne dolazi u obzir jer BIOS ga ne prepoznaje na pocetku znaci corak.
Imate li kakve pametne ideje, sve sam zivo ispitao. Kakva su iskustva s recovery firmama? Koliko se placa obnovljeni MB? Jeli ima tko kakav broj telefona?
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2003., 15:16   #2
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
kupi isti takav i sa novoga odšarafi PCB (pločicu sa elektronikom) i stavi je na stari strgani hard.

budući da ti BIOS ne prepoznaje disk, vrlo je moguće da je problem upravo u elektronici i možda ima nade za tvoj disk.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2003., 17:55   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by medo
kupi isti takav i sa novoga odšarafi PCB (pločicu sa elektronikom) i stavi je na stari strgani hard.

budući da ti BIOS ne prepoznaje disk, vrlo je moguće da je problem upravo u elektronici i možda ima nade za tvoj disk.
di da sad kupi takvog?????
ali ima nesto u tom sto medo prica, probaj posudit ako netko ima isti, ipak bi bilo malo glupavo kad vec moras kupovati drugi uzeti neku staru krntiju
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2003., 18:29   #4
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Citiraj:
Originally posted by greg SE
di da sad kupi takvog?????
ali ima nesto u tom sto medo prica, probaj posudit ako netko ima isti, ipak bi bilo malo glupavo kad vec moras kupovati drugi uzeti neku staru krntiju
ma u biti da, radije posuditi neki stari disk pa probati, nego kupovati novo, ali kada je u pitanju firma i jako bitni podaci onda se ne pita za cijenu diska....

anyways, ne znam da li se PCB da jednostavno skinuti ili se mora odlemljivati štogod.....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2003., 20:17   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Nekada se mora odlemljivati, nekada (u većini slučajeva) se ne mora odlemljivati i BTW nije baš samo zamjeni PCB i vozi to bi bilo mrak super jednostavno. Nije da nema takvih slučajeva ali su iznimno rijetki. Možda je disk vrisnuo iznura, ne na PCBu:confused: Mislim ako imaš sreće onda ti treba PCB i to iz iste serije, tvornice, model, ... Tako recimo meni treba za MaXtora od 20 Gb baš PCB za model 51536H2, HDA je 02A, PCBA je 02C, Unique je 52A, Code JAC&1HU0. Disk je iz Singapore ( ) i proizveden je 01SEP2000 i ako nađem takav onda je odšarafi PCB i zašarafi drugi, sve ostalo je kocka i u pravilu kemijanje
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2003., 18:10   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Citanje podataka s defektnog diska

Citiraj:
Originally posted by Frane
Pametni rade bekap a glupi razbijaju glavu kad dodje do pizdarije.
Uglavnom otisa mi je stari maxtor disk od 20GB 5400okr/min.
Kada ga upalim samo unutra nesto zaore i on se nastavi vrtiti ali ne rostilja ono kao prije. Moj pretpostavka je da je otisla glava posto lipo cujem kako se ploce vrte (istina glasnije nego prije ali nije vazno). Disk je radio mozda 2 godine 24/7 na fax serveru.
E sada na disku ima mozda 20-30 MB nezamjenjivih podataka koje trebam spasit.
Uglavnom sam procita "200 ways to revive a hard drive" od www.techrepublic.com i vidija sam zanimljiva iskustva ali nisam nasao nista sto bi mi pomoglo. Probao sam ga mrdati, malo jace udriti, cak sam ga i zaledjivao ali nista nije pomoglo (ocajne postupke kao sta je lupanje cekicem po njemu i bacanje s vrha zgrade ostavljam za sami kraj).
E sada nikakav recovery SW ne dolazi u obzir jer BIOS ga ne prepoznaje na pocetku znaci corak.
Imate li kakve pametne ideje, sve sam zivo ispitao. Kakva su iskustva s recovery firmama? Koliko se placa obnovljeni MB? Jeli ima tko kakav broj telefona?
Ne bi vjerovao, ali ja znam za takvo mjesto. Problem je u tome sto je u Zagrebu.

InfoLAB
http://www.infolab.hr/

Usput, tip nije neki muljator, vec pravi profesionalac. Kada vidis s kakvom opremom radi, shvatis da su ljudi doista hodali po mjesecu.

I da, sto manje drkaj po disku (mjenjanje elektronike i te price), jer ce tip samo imati vise posla.

I ne, ne postoji neki drugi nacin kako ces doci do tih podataka.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na