Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2018., 02:04   #3181
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Jel vam radi mobilno bankarstvo na mobu?
Frend me pokušava odvratiti od kupnje Note 4 Pro jer kako on kaže na "tim" mobitelima ne radi mobilno bankarstvo.

Ja ne vidim zašto ne bi radilo osim ako mobitel ne koristi neku ultra staru verziju androida što ovdje nije slučaj.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 08:47   #3182
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Redmi Note 3 (SD verzija) - MIUI 8.1.1.0 ofišl, rutan, drugi recovery + xposed, adblock i slično - erste mbanking radi bez problema. Makar u nekim slučajevima sam čuo da neće raditi prijava preko otiska prsta ako je mobitel rootan
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 08:54   #3183
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova
Jel vam radi mobilno bankarstvo na mobu?
Frend me pokušava odvratiti od kupnje Note 4 Pro jer kako on kaže na "tim" mobitelima ne radi mobilno bankarstvo.

Ja ne vidim zašto ne bi radilo osim ako mobitel ne koristi neku ultra staru verziju androida što ovdje nije slučaj.
Na Note4X radi.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 10:10   #3184
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Jel zna netko koji je tocno senzor kamere u Xiaomi Redmi Note 5 (Redmi 5 plus)?
Znam da na nekim mobitelim saraju sa tri razlicita senzora, da nije slucajno to taj model?
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 12:31   #3185
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
locks je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 13:51   #3186
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Dobro izgleda.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 14:02   #3187
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova
Jel vam radi mobilno bankarstvo na mobu?
Frend me pokušava odvratiti od kupnje Note 4 Pro jer kako on kaže na "tim" mobitelima ne radi mobilno bankarstvo.

Ja ne vidim zašto ne bi radilo osim ako mobitel ne koristi neku ultra staru verziju androida što ovdje nije slučaj.
Mojoj ženi radi normalno.
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 14:06   #3188
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova
Mojoj ženi radi normalno.
A jel radi na custom romovima ?
Ima neko iskustva ?
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 14:58   #3189
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova
Jel vam radi mobilno bankarstvo na mobu?
Frend me pokušava odvratiti od kupnje Note 4 Pro jer kako on kaže na "tim" mobitelima ne radi mobilno bankarstvo.

Ja ne vidim zašto ne bi radilo osim ako mobitel ne koristi neku ultra staru verziju androida što ovdje nije slučaj.
Radi bez problema koje god hoćeš (PBZ, Zaba, Erste, Raiffeisen), radi i pod root-om, radi i ovo najnovije od PBZ-a s otiskom prsta, jedino kod instalacije upozori da je uređaj root-an pa klikneš OK da želiš nastaviti dalje. Radi i na custom ROM-ovima, isprobao na CM, AICP i LineageOS, jedini problem koji sam ikad imao je bio s Way2Pay NFC plaćanjem (ne radi se o Xiaomi uređaju) gdje je samo jedna od 4 verzije aplikacije radila s root-om, ostale verzije W2P nisu htjele raditi kad bi detektirale root...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 16:31   #3190
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kod mene isto sa Zabom i EU ROM-om sve normalno radi, čak i notifikacije out of the box na što se neki žale.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 17:37   #3191
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Radi bez problema koje god hoćeš (PBZ, Zaba, Erste, Raiffeisen), radi i pod root-om, radi i ovo najnovije od PBZ-a s otiskom prsta, jedino kod instalacije upozori da je uređaj root-an pa klikneš OK da želiš nastaviti dalje. Radi i na custom ROM-ovima, isprobao na CM, AICP i LineageOS, jedini problem koji sam ikad imao je bio s Way2Pay NFC plaćanjem (ne radi se o Xiaomi uređaju) gdje je samo jedna od 4 verzije aplikacije radila s root-om, ostale verzije W2P nisu htjele raditi kad bi detektirale root...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
Generalno, nakon roota i stavljanja custom roma ako uspijem skinut mpbz i mtoken iz google trgovine i uspješno instalirat to znači da će aplikacije i radit
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 20:13   #3192
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor locks Pregled postova

koja je razlika izmedju redmi note 5 i redmi 5 plus
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 20:58   #3193
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja ne mogu razumjeti da netko u 2/2018-e predstavlja mobitel na 7.1 androidu, prakticki 6 mjeseci nakon predstavljanja 8. Isto tako 6 mjeseci prije 9-ke...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 21:27   #3194
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Istina. Vendori sve više i više kaskaju za most recent verzijom Androida. Glavni flagship fabrike dolazi sa godinu dana starim OSom. Jebo ih custom bloatware koji trpaju unutra.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 21:29   #3195
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Dok se sam sistem ne odvoji od ostatka smeca sto trpaju po softverima nece biti srece..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 22:25   #3196
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma na smartfonima treba uvesti kao i kod kompova slaganaca. Bez operativnog sustava i bok. I onda iz recoverya boot i biraš što hoćeš da ti instalira i što nećeš... ali da, onda ti nebi mogli nasrat svoj propriatery shitware zbog kojeg neki ljudi pravdaju svoje postojanje u R&D departmentu.

Qrčina.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 23:49   #3197
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Jel ima neki info kad bi mogao izaci novi Mi A2 iliti 6X?
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 00:27   #3198
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Jel zna netko koji je tocno senzor kamere u Xiaomi Redmi Note 5 (Redmi 5 plus)?
Znam da na nekim mobitelim saraju sa tri razlicita senzora, da nije slucajno to taj model?
OV12A10, ne vjerujem da išta šaraju ovdje.

Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Vjerojatno uzalud iščekujem neki non-tacna uređaj iz Redmi 5 serije, pristojnog hardwarea, za nas koji nismo spremni nositi tacnu u džepu. Nekakav lagani upgrade Redmi 4 Primea s 5" do 5.2" ekranom i manje mesa oko istog.

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 15.02.2018. u 00:33.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 04:00   #3199
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
No ja ne kužim, ali zaista ne kužim da kopiraju tako blesavu stvar kao oblik oko kamera senzora... Od svih mogućih izvedenica, oni kopiraju iPhone..
Strava. To mi nije nikako jasno i skroz neozbiljno, ti Kinezi su valjda rodjeni sa kompleksom manje vrijednosti i manjkom samopouzdanja

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 08:41   #3200
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Vjerojatno uzalud iščekujem neki non-tacna uređaj iz Redmi 5 serije, pristojnog hardwarea, za nas koji nismo spremni nositi tacnu u džepu. Nekakav lagani upgrade Redmi 4 Primea s 5" do 5.2" ekranom i manje mesa oko istog.
Da. Ako su već izbacili ovo, sigurno ne budu išli unatrag...i ja bi volio neki od 5,2". Bilo bi to idealno. I još u 16:9.
Ali naše želje su jedno, a realnost nekaj drugo..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 09:28   #3201
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma na smartfonima treba uvesti kao i kod kompova slaganaca. Bez operativnog sustava i bok. I onda iz recoverya boot i biraš što hoćeš da ti instalira i što nećeš... ali da, onda ti nebi mogli nasrat svoj propriatery shitware zbog kojeg neki ljudi pravdaju svoje postojanje u R&D departmentu.

Qrčina.

Sent from Mobara
Tako nešto i postoji u Oreu - project Treble. Odvojili su goli sistem i Android od bloatwarea i skina, tako da bi updateovi samog sistema trebali biti puno brži. Stvar šljaka samo ako mobitel tvornički dođe sa Oreom, jer mora biti drugačije particioniran.

Inače, mene verzija Androida više nit najmanje ne dira. Promjene su od Lollipopa na dalje postale prilično male. Ono ko da si izvrtio Windows Update - drago ti je što si updatean i imaš najnoviju verziju, ali promjenu baš i ne vidiš/osjetiš
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 11:42   #3202
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
No ja ne kužim, ali zaista ne kužim da kopiraju tako blesavu stvar kao oblik oko kamera senzora... Od svih mogućih izvedenica, oni kopiraju iPhone..
Strava. To mi nije nikako jasno i skroz neozbiljno, ti Kinezi su valjda rodjeni sa kompleksom manje vrijednosti i manjkom samopouzdanja

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
To je meni big turn off, jednostavno ne želim imati mobitel koji izgleda kao generička kopija nekog drugog.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 12:33   #3203
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
No ja ne kužim, ali zaista ne kužim da kopiraju tako blesavu stvar kao oblik oko kamera senzora... Od svih mogućih izvedenica, oni kopiraju iPhone..
Strava. To mi nije nikako jasno i skroz neozbiljno, ti Kinezi su valjda rodjeni sa kompleksom manje vrijednosti i manjkom samopouzdanja
Cultural thing - nije kompleks nego se time odaje poštovanje nekoj značajci koja im se jako sviđa (imitation is a sincerest form of flattery), ista stvar kao kod kineskih autiju. Drugi je par rukava što se taj način rada nama ne sviđa...


Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 16:44   #3204
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Cultural thing - nije kompleks nego se time odaje poštovanje nekoj značajci koja im se jako sviđa (imitation is a sincerest form of flattery), ista stvar kao kod kineskih autiju. Drugi je par rukava što se taj način rada nama ne sviđa...


Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
jel se ti ovo zajebavas ili

ne, nego su se rodili bez centra za inovativnost u mozgu. da cultural thing....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2018., 16:54   #3205
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Cultural thing - nije kompleks nego se time odaje poštovanje nekoj značajci koja im se jako sviđa
Odaješ poštovanje dizajnu mobitela?
Ovakvu glupost još nisam čuo...
To neka nova filozofija besramnog kopiranja?
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 04:27   #3206
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jel se ti ovo zajebavas ili

ne, nego su se rodili bez centra za inovativnost u mozgu. da cultural thing....
Mda, a papir, barut, kompas, tisak itd. je izmislio tko? U kineskoj kulturi uobičajeno je da se prigrle stvari koje su dobre, lijepe ili funkcionalne te da se reproduciraju do zadnjeg detalja - budući da im je od malih nogu ukorijenjeno npr. reproduciranje kaligrafija starih majstora do savršenstva beskonačnim ponavljanjem poteza, smatra se da kad postigneš rezultat istovrstan originalu da si uspio (tu je aspekt odavanja počasti autoru). Ukratko, slično vrijedi i za druge aspekte društva i kulture pa tako i za dizajn, time i za dizajn mobitela kao suvremeni element. Kažem, nama to nije blisko, ali Xiaomi ionako ne radi dizajn za 20.000 Europljana nego za 100 milijuna Kineza kojima će upravo to biti selling point...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 18:34   #3207
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
oh kriste, ti stvarno vjerujes u to :facepalm:

kako onda imamo drugih kineskih brandova koji imaju svoj dizajn koji nije kopija nikoga
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 19:48   #3208
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Mislim da se kod Kineza jednostavno radi o smanjenju ukupnih troškova. Dizajn košta, nebitno koliko, ali košta. Jeftinije je prigrliti tuđi pa i pod krinkom odavanja počasti autoru. I reklamiranje košta, i to poprilično, pa i ne viđamo baš neke reklame kineskih uređaja (viđamo , ali rijetko, a takvi nas ionako ne fasciniraju cijenom jer su blizu popularnih "flagshipova")
Uglavnom da sumiram, vjerujem da u Kineskoj kulturi postoji odavanje počasti autoru kopiranjem, ne znam za to al vjerujem. Isto tako vjerujem da se ovdje ne radi o tome već o smanjenju ukupnih troškova kako bi uređaji istih ili sličnih specifikacija mogli biti puno nižih cijena i pristupačniji svekolikom pučanstvu.


Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 18:18   #3209
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
oh kriste, ti stvarno vjerujes u to :facepalm:

kako onda imamo drugih kineskih brandova koji imaju svoj dizajn koji nije kopija nikoga
Mislim da se nikako nećemo složiti pa da se vratim na početak, a to je kamera s iPhonea. Xiaomi računa da će kineski kupci navaliti na taj model UPRAVO zato što je kamera ista (ružna) kao na iP-u - dakle ono što je nama odbojno (kopiranje ružne kamere), kineskom kupcu je motivacija više da ga kupi, to je sukus svega...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 21:00   #3210
damir1
Ancient
Moj komp
 
damir1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Đakovo-097 7881186
Postovi: 867
Uzeo ženi xiaomi mi note 3 i kad je stigao dao njoj s7 a oteo mi note 3 i sad mi se hebe čiji je dizajn, tko je kome šta ukrao i jel kamera ružna - mobitel mi je preodličan.
__________________



Asus Z97-A-i5 4690K-xfx 470 -Kingston DDR3 1866 SDRAM 2x4GB -dvd ladice-asus 450W-sve to u chenbro gaming bomb, jedinici + Dell U2412HM



damir1 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na