Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2017., 00:38   #31
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Odgovorio si si sam u postu #26
Mislis na AMD-ovo "majke mi saljemo nove sve radi"? Ocito, eto, ne pratis bas dobro, pa za DZ mozes procackati po Redditu thread gdje je samo jedan batch (ili kako to oni vec zovu) uspjesno prosao. Ostalih n (a mislim da ih je tipa 10ak i vise) nisu bili te srece, a dobili su "nove" procesore preko RMA procedure.

Uostalom, sluzbene (ili "sluzbene", ne znam kako to AMD kapari kada njihovi ljudi odgovaraju po forumu) verzije su vrlo vrlo nejasne. Bilo kako bilo, sto kaze tvoj prijatelj Hawker kako je ovo "old&fake" news, po svemu sto se pise po Internetima, na danasnji dan je daleko od toga.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 00:41   #32
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Pojavio se problem kod jednog (batcha) i dogodio se na jednom Linux distrou
Mozes li barem prije nego sto ispadas poslovicno glup i neupucen (a dao sam ti linkove, dakle, i BSD je "zahvacen", kao i nekoliko verzija najnovijeg Linux kernela) koristiti Google?

https://www.reddit.com/r/Amd/comment...s_under_linux/

Code:
Reported Good RMA CPU Build Dates
UA1725SUS (mcl00@amdcommunityforums , fujii@amdcommunityforums, sat@amdcommunityforums)
Reported Instance of bad CPU Build Dates
UA1706SUT (sat@amdcommunityforums)
UA1707SUT (apache14@amdcommunityforums)
UA1707PGT (fujii@amdcommunityforums)
UA1707SUS (xtronom@amdcommunityforums)
UA1714SUS (xtronom@amdcommunityforums)
UA1714SUS (runningman@amdcommunitforums)
UA1716PGT (fujii@amdcommunityforums)
UA1717SUT (sat@amdcommunityforums) UA1725SUS (sat@amdcommunityforums) - Note: first rma MCE,REBOOT, second rma was okay
Citiraj:
There is a report that a user who was having this issue got a good CPU from AMD on his 2nd RMA (internally tested by AMD before sending it to him).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 00:49   #33
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Rekla kazala info sa reddita.

Zašto vjerovati AMDu kad možemo liku sa reddita.

Problem je riješen i to je to.
Ajde sad na reddit tražit nove probleme.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 00:57   #34
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Bubba

Ne sumnjam ja u sve to iz tvog kuta gledanja, sa "enterprise" strane. Ali koliko si ti u pravu sa te strane, toliko sam i ja sa ove manje enterprise... "kmetovske" strane.

Na poslu imam Dell Optiplex neki, unutra Pentium G4400 i 8GB RAMa, na njemu stalno uključe Outlook 2016, AutoCAD 2017, ERP od fabrike, Chrome sa 6-7 tabova... Doslovno ga gazim i sve najnormalnije radi.

Dakle, da tu i tamo ne ubijem sat vremena dnevno uz neku igru, sasvim dovoljna bi mi bila kanta broj 2 iz siga.

Tako da eto, nadam se da sam ti približio "našu" stranu poimanja računala za mase

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 01:01   #35
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Svemu su krivi IBM supci koji su dopustili PC peasantima.

EDIT Evo za ostale https://wiki.gentoo.org/wiki/Ryzen pa mogu probati na Ryzenu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 01:04   #36
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ok, ali kakva je to kategorija problema naspram zataškanog masovnog krepavanja intel atom mašina, koje su kao trebale služiti za neki ozbiljan biznis, ilitiga "do jučer" masovnog sigurnosnog propusta koji je postojao u intel procesorima gotovo desetljeće, a na uštrb kojeg se mogao "srušit cijeli internet" ili te orobit čiko iz CIA-je

To je kao da djetetu (manjoj firmi, kao i potpuno novoj arhitekturi) zamjeraš što je uprljao majicu, ali je Ok što se odrastao čovjek usrao u gaće (a nije pijan). Iste pizdarije i za nvidiju

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 14.08.2017. u 01:10.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 01:06   #37
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tako možemo reći i za automobile, mobitele, struju...
Nekima za biznis, nekima za zabavu. A takvi dodirnih točaka nemaju. Nakon konstatacije "oboje su korisnici računala" sve sličnosti prestaju. Prvom je bitna errata, matematika, arhitektuta, a drugom je bitan broj jezgri, clock i IPC. Dakle, isti procesor jednom može biti odron da je i čabe, drugom odličan za određene pare.


@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 01:06   #38
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ok, ali kakva je to kategorija problema naspram zataškanog masovnog krepavanja intel atom mašina, koje su kao trebale služiti za neki ozbiljan biznis, ilitiga "do jučer" masovnog sigurnosnog propusta koji je postojao gotovo desetljeće, a na uštrb kojeg se mogao "srušit cijeli internet" ili orobit čiko iz CIA-je
A tek HT bug na Skylake ili jos dalje cuveni FDIV bug.

Samo sto dezurni dusebriznici to ne spominju

Sama cinjenica da na novim batchevima nema tog problema nije dovoljna babama da prestanu pisat psalme po forumu.

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 14.08.2017. u 01:11.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 01:18   #39
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
joj daj brko kaj da ti crtam....kad zatvarate oci

@manuel +1
Na što točno misliš da zatvaramo oči? Na Bubbu jer je malo previše direktan ili što je AMD Shill ovdje sa novim accountom jer mu je prethodni bannan (onaj pod imenom Hawker)?

@Bubba
Jebaga, stvarno sad pretjeruješ sa epitetima daj editiraj to malo...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 01:24   #40
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Na što točno misliš da zatvaramo oči? Na Bubbu jer je malo previše direktan ili što je AMD Shill ovdje sa novim accountom jer mu je prethodni bannan (onaj pod imenom Hawker)?
Volio bih da Hawker pokaze malo empatije i rijesi (meni, platit cu mu!) ovo:

https://gmplib.org/

Citiraj:
Issues with GMP 6.1.2:
Ryzen CPU caution: The AMD Ryzen CPUs sold in spring and early summer 2017 have serious bugs which make any software run unreliably. You will experience non-reproducible segfaults and system hangs from building as well as running GMP. As of 2017-08-11 AMD has not disclosed the full ramifications of these bugs, and they refuse to recall faulty CPUs. Instead, they have invented a newspeak term for these bugs, Performance Marginality Problem.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 02:08   #41
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
@Bubba

Sta sad ? Jel se p0rn moze ili ne moze gledati i encodirati na Ryzenu ?

Oce mi Handbrake ili MeGUI srokati se nakon 7h encodea a ostalo jos 1h ? To mene zanima a ne neke linux phickarije
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 02:20   #42
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Nece valjat za onih 1% cudaka i Bubu nakon jos jednog neuspjesnog koitusa sa PCem.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 02:44   #43
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
@Bubba

Sta sad ? Jel se p0rn moze ili ne moze gledati i encodirati na Ryzenu ?

Oce mi Handbrake ili MeGUI srokati se nakon 7h encodea a ostalo jos 1h ? To mene zanima a ne neke linux phickarije
Nisu "Linux pickarije", obzirom da se ista stvar dogadja i na W10 kada se koristi WSL. Pitanje je kako zelis tumaciti tu cinjenicu, ali obzirom da je WSL samo CL i sluzi kao zamijena za SFU, za pretpostaviti je kako je greska nevezana za kernel sam po sebi (bilo ciji, odnosno specificno Lixnu/BSD u kojima je za sada otkriveno). Hawkerova shizofrenija o "zasto ne bi jednostavno vjerovali AMD-u" tu pada u vodu jer oni tvrde da je problem iskljucivo vezan za Linux. A nije. Mislim, ocito, jel.

S druge strane, imas i GMP lib koji ne radi dobro na Ryzenu (a radi se o specificnoj userspace knjiznici koja je ASM optimizirana), tako da je pitanje kada ce isplivati jos nesto. Zanimljivo, R5 1500X se plasirao tocno izmedju HW-a i BW-a na slicnim frekvencijama, a zaista stoji duplo manje novaca. S time da je bio kompajliran s amdfam10 arch flagom, sto ce reci da za taj procesor uopce nisu ni poceli raditi optimizacije. Minulim radom i pracenjem GMP-a i njegovog razvoja sam prvi puta i cuo za probleme s Ryzenom, koji su onda iskuljavali i na drugim frontovima. Ali pazi, performance wise - vrlo zgodno, cak dapace, base testovi su bili nesto bolji od BW-a, dok je marginalno kaskao u app testovima (RSA i Chudnovsky). Mislim da je ukupno kaskao nekakvih 10% za BW-om, a napominjem, BW ima vlastite optimizacije (daklem, izvucen je maksimum iz chipa). Zamisli, "hvalim" AMD. Kada bi jos Hawker znao u kakvim sam prisnim odnosima s njima, vjerojatno mu ne bi skidali ludjacku kosulju ni na ovo kratko vrijeme koje trosi nicime ne pridonoseci zajednici.

OTOH, ako se sjecas AMD-ovog buga prije 10ak godina vezanog za TLB, unatoc cinjenici da nije (toliko strasno) dramatican kako zvuci na prvu, obzirom na use caseove koje je pogadjao (Xen + Windowsi, IIRC), nekako imam osjecaj da nije bas puno "pomogao" AMD-u u probijanju na trziste. Posao te nece pitati hoces li potrositi x ili 2x na hardver ako znas da ce raditi, a ponavljam, Hawkeri i njemu slicni ne donose AMD-u Bog zna kakve novce...

Ruku na srce, o ovom problemu AMD se ponio, onako... skoro pa Intelovski.

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Nece valjat za onih 1% cudaka i Bubu nakon jos jednog neuspjesnog koitusa sa PCem.
Ne preskaci terapiju.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 08:54   #44
vlado
Registered User
Moj komp
 
vlado's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: na katu
Postovi: 22
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
On bu još škola zavšio, to vam garantiram



klavira bum mu kupil da svira

Si mladi voliju klavira svirati
i sobicu sam mu priredil.znate kakvi su mladi voliju si postere ljepiti ...


drago mi je da ima poklonika zadrugari!! :-D
vlado je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 09:52   #45
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
D