Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2009., 12:25   #1
gnussam
Amiga nostalgicar
 
gnussam's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 4
Sva četiri LAN porta na SX763 (T-Com)

Pozdrav svima...dugo sam na ovom forumu i puno ga citam, ali na srecu uvijek sam pronasao rjesenje pa nisam trebao pitati...sad je drugacije..
Znam da se o ovom Siemens routeru puno pisalo cak i na ovu temu, ali posto mislim da je moj problem po jednom detalju drugaciji zapocinjem novu temu, a modeatori nek premjeste ako misle da treba.
Naime vec dugo koristim taj Siemens SX763 kojeg mi je dao T-com, no moram priznati da sam sa Thompsonom bio zadovoljniji iskljucivo zato sto je Tomphson dozvoljavao bolje surfanje kad se i torrenti skidaju...ovaj ko da je nesto sporiji...ko da teze hendla torrente i surfanje...sve postavke su iste a ovaj je brzi...no da skratim pricu, moram imati siemens jer je thompson kod brata a njemu nista osim thompsona ne radi jer je daleko od centrale..
Ja pak imam potrebu zastekati dva kompa i jos jednu stvar na Siemensa, a i opcenito bi volio imati sve 4 LAN uticnice za mrezu pravu a ne za MaxTV koji nemam i ne mislim uvoditi. Dal je to netko uspio napraviti ili je to nemoguca misija..na ovom forumu sam procitao da se ne moze uploadati firmware jer je opcija onemogucena od strane T-Coma, no ja imam tu opciju, samo nemam file sa nekim 'normalnim' firmwareom, ima li ga netko?
Inace ovaj koji je sad unutra je verzije 4.3.52.11.300
Dakako ako postoji rjesenje i bez flashanja firmwarea onda je i to prihvatljivo, kao i linka na neki site s uputama.

Zahvaljujem na odgovorima.
gnussam je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2009., 12:43   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,594
To šta vidiš opciju za upload fw skoro pa niš ne znači jer neće prihvatit ništa šta nije od T-Kome. Namjerno su "zaključali" uređaj i fw. Još nije netko provalio unutra, nažalost.
Netko je probao ubacit njemački T-Koma fw pa je zablokao uređaj.

Naj jednostavnije rješenje je da staviš switch i tako dobiješ x-1 još Lan priključaka.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2009., 12:57   #3
Disconnected
Premium
Moj komp
 
Disconnected's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: ZG, Sesvete
Postovi: 123
Kolko sam upućen u problematiku, može se, ali niko nema ispravan firmware....evo tu je rasprava sa news grupe
http://groups.google.hr/group/hr.com...ab7381e?hl=hr#
Disconnected je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2009., 13:19   #4
gnussam
Amiga nostalgicar
 
gnussam's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 4
Pa i ja sam malo gledal po netu i nisam uspio naci..imam cak i programator i citava lemna cuda i mogao bi mu skinuti flash i staviti firmware, samo da ga imam...a cudno mi je da na siemensovoj stranici nema nista. Kak me to ljuti
gnussam je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2009., 13:32   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,594
Namjerno nema + deal sa dobavljačima / ISP - ovima, sličnu / istu stvar radi i SpeedTouch / Thompson.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2009., 14:27   #6
gnussam
Amiga nostalgicar
 
gnussam's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 4
Sad mi bas brat javio da vise nemamo switch doma jer ga je on prodal
Morat cu opet upogonit D-Link 584, na njemu mi rade svi portovi jer sam ga u M-sanu zamjenil...
a kako nebi opet prckal sve sa vezom, otvaranjem portova i sl...recite mi jel moguce taj D-link konfigurirati da radi samo kao switch? Kako?
gnussam je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2009., 14:53   #7
Disconnected
Premium
Moj komp
 
Disconnected's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: ZG, Sesvete
Postovi: 123
Probaj samo ukopčati kablove u LAN portove od D-Linka......trebalo bi raditi
Disconnected je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 15:49   #8
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Stavljanje novog firmwarea se moze omoguciti tako da se isteka kabal od telefonske linije iz rutera, vrati se na Factory settings i onda se moze staviti novi firmware (to sve mora biti napravljeno dok je telefonska linija iskljucena)
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 17:28   #9
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Sniper Pregled postova
Stavljanje novog firmwarea se moze omoguciti tako da se isteka kabal od telefonske linije iz rutera, vrati se na Factory settings i onda se moze staviti novi firmware (to sve mora biti napravljeno dok je telefonska linija iskljucena)
Si to probao vec i radi tako ili, mislim (provjereno sljaka)?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 09:03   #10
gnussam
Amiga nostalgicar
 
gnussam's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 4
Moram napisati jos nesto pa da zakljucimo temu :-)
Stavil sam Thompsona, ta naprava je za moje potrebe 10tak puta bolja od Siemensa, surfanje radi odlicno i kad torrenti skidaju 300kbs, a kod Siemensa je cukalo i na 30kbs, s tim da nista nisam mijenjao u postavkama.
gnussam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na