Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2017., 09:22   #31
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne vidim kojim si polinomskim aproksimacijama i linearnim rekurzijama dosao do tih zakljucaka, ili ih eventualno nametnuo meni. Tko je razumio, shvatit ce.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I nije bilo dobro... Jer u pogledu "fjučur prufa" i ostalih velikih rijeci kojima se hrustite, ovo ne izgleda obecavajuce, niti za servere sada, niti za future sutra.
medu ostalima ovom, ili si pisao na turskom pa ovo ima neko posve drugo zancenje


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Meni je samo bilo interesantno da tvoji "veliki decki" koji instaliraju Čmark i objave rezultat nisu uzeli kod u ruke i napravili posao.
Ne vidim kojim si polinomskim aproksimacijama i linearnim rekurzijama dosao do tog zakljucka
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 09:26   #32
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Vjerojatno je stvar balansa i kompromisa. Nekako sumnjam da Keller i ekipa nisu bili svjesni tih nedostataka. Mislim da se znalo o slabijim AVX2 performansama odmah nakon što su pokazani dijagrami arhitekture. AMD se izgleda ne busa u prsa svojim nedostatcima kao Intel pa je nama smrtnicima to prošlo ispod radara.

Međutim, ekipa koja u opremu ulaže desetke i stotine tisuća dolara vjerojatno zna za što kupuje pa će Napels uzeti recimo oni koji se bave financijskim analizama, a ne oni koji se oslanjaju na performanse kod vektoriziranih SIMD instrukcija.

https://www.servethehome.com/amd-ryz...like-this-one/
http://www.sisoftware.eu/2017/04/05/...enchmarks-cpu/

Kada već govoriš o tosterima i AVX instrukcijama šta nije gore to što Intel još uvijek umjetno segmentira tržište uskraćujući pentiumima i celeronim AVX i FMA extenzije kad za to osim za marketing nema potrebe?
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 09:37   #33
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
medu ostalima ovom, ili si pisao na turskom pa ovo ima neko posve drugo zancenje
Pise na hrvatskom, no citanje s razumijevanjem je preduvjet, nazalost. Slobodno ponovi citat gdje sam napisao to sto si ti umislio. Do tada citirana izjava stoji - uzevsi u obzir potrebe HPC/serverskog trzista i cinjenice koje sam naveo, ocekujem probleme. Takodjer ne vidim kako proizvod koji danas ne koristi polurjesenje za nesto sto ce se u buducnosti koristiti sve vise moze biti "future proof", pa slobodno i tu kakvo je tvoje vidjenje.

Citiraj:
Ne vidim kojim si polinomskim aproksimacijama i linearnim rekurzijama dosao do tog zakljucka
Ne, za to ne trebaju tako kompleksni alati. Procitao si clanak kod Linusa i shvatjam, usmjeren si.

Zelim reci, ako nemas velike decke koji su napravili veliki rivju sa konkretnim analizama koje se ne svodi na Quake 3 i Čmark, podijeli link da ih i mi upoznamo, cisto zbog opceg znanja. Do tada, imas source i imas rezultate koje sam postao i mozes ih sam provjeriti.

Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Kada već govoriš o tosterima i AVX instrukcijama šta nije gore to što Intel još uvijek umjetno segmentira tržište uskraćujući pentiumima i celeronim AVX i FMA extenzije kad za to osim za marketing nema potrebe?
Nikada nisam doveo u pitanje da su govna. I ne jednom sam pisao o tome, pogotovo kad je ispalo da imas par $ CPU sa AVXom i virtualizacijom, a bilo je neko opskurno i preskupo (mozda cak i Xeon) djubre bez toga...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 09:41   #34
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
To sam shvatio. Slažem se da je post poprilično beskorisan no iz njega laik bar može shvatiti da Cinerender super radi na Ryzenu. Ja iz tvog posta nisam shvatio na što se problemi koje spominješ reflektiraju u svakodnevnim situacijama.
Ako ćeš se prepirati s ovim poviše, samo izvolite. Meni to nije namjera jer izbjegavam prepirke u temama o kojima blage veze nemam.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 09:56   #35
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pise na hrvatskom, no citanje s razumijevanjem je preduvjet, nazalost. Slobodno ponovi citat gdje sam napisao to sto si ti umislio. Do tada citirana izjava stoji - uzevsi u obzir potrebe HPC/serverskog trzista i cinjenice koje sam naveo, ocekujem probleme. Takodjer ne vidim kako proizvod koji danas ne koristi polurjesenje za nesto sto ce se u buducnosti koristiti sve vise moze biti "future proof", pa slobodno i tu kakvo je tvoje vidjenje.

Ne, za to ne trebaju tako kompleksni alati. Procitao si clanak kod Linusa i shvatjam, usmjeren si.
lijepo vidjeti da imas ovako sirok vokabular, a bome i ego ga prati u stopu

na moju srecu ne pratim linusa i njemu slicne spozoruse

https://www.pcper.com/reviews/Proces...w-David-Kanter


sto se tice serverskog trzista vidjet cemo naplesa tokom godine kako stoji, podosta sam siguran da nece ici ruku pod ruku sa tvojim piskaranjem
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 13.04.2017. u 10:36.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 09:59   #36
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Bubba, margaritas ante porcos

btw. odlično objašnjeno
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 11:29   #37
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne vidim ja to kao problem, nego kao cinjenicu da si utrosio n vremena da bi kao gotov proizvod dobio lakrdicne SIMD performanse, u dobu kada se vjerojatno i rad tostera vektorizira i paralelizira. CLMUL je takodjer vrlo problematican, sto se moze lako pokazati provodeci jednostavne testove iz 5-6 godina starih dokumenta, tipa Intelov Fast CRC Computation for iSCSI Polynomial Using CRC32 Instruction. Da odmah ustedim lokalnim nadrim hakerima vrijeme - kod je u ASM-u i dokument je star 6 godina, a vidi se ogroman napredak od SB-a do Skylakea.

Ono sto je jos vise zabrinjavajuce jest pitanje je li AMD uopce rjesavao pitanje zastoja u cjevovodu prilikom prebacivanja izmedju VEX enkodiranih instrukcija i legacy koda. Penali na Skylakeu su dovedeni do vrlo malih, u nekim slucajevima i nemjerljivih.

Od Haswella Intel je mnogo ulozio u razne segmente procesora (tu posebno na penalu volim iste te gurue s pricama da "Intel nije izdao nista novo vec godinama"), najvise u optimizaciji cachea, gdje za razliku od ranijih procesora, store-to-load-forwarding AVX podataka je dramaticno robusniji, sto je poprilicno impresivno u samoj fizickoj izvedbi uz zadrzavanje minimalnih 4 ciklusa (+ dodatni za SIMD/FP).
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 11:49   #38
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Bubba je dao korisne informacije, ne kužim zakaj se idete prepirati sa njime? Kome te instrukcije nisu bitne Ryzen mu i tak ne bi trebao pasti u očima. Mene npr. zaboli za iste kao što me zaboli za instrukcije koje su skresali na pentiumu G4560 u odnosu na i3....u stvari super ponuda i ne plaćaš kaj ti ni ne treba
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 16:40   #39
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To je sve taj Kanter iz gigi1-ovog linka spominjao prije izlaska ryzena. Otud i ono da neće briljirati u HPC tržištu, odnosno da će se ryzen zbog tih nedostataka natjecati sa intelom na 80% serverskog tržišta (to su govorili i grafovi od samog AMD-a). Složit će te se sasvim dosta, pogotovo s obzirom kakva situacija je bila dosad

Inače zen je ispao i bolji od kanterovih prognoza (npr. spominjao je da će smt sigurno biti lošiji od HT-a i sl.), a i tad je govorio da mu arhitektura djeluje jako dobro balansirano
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 17:37   #40
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
To je sve taj Kanter iz gigi1-ovog linka spominjao prije izlaska ryzena. Otud i ono da neće briljirati u HPC tržištu, odnosno da će se ryzen zbog tih nedostataka natjecati sa intelom na 80% serverskog tržišta (to su govorili i grafovi od samog AMD-a). Složit će te se sasvim dosta, pogotovo s obzirom kakva situacija je bila dosad

Inače zen je ispao i bolji od kanterovih prognoza (npr. spominjao je da će smt sigurno biti lošiji od HT-a i sl.), a i tad je govorio da mu arhitektura djeluje jako dobro balansirano

Ryzen je ispao bolje nego sto su najveci fanovi se nadali uključujući i mene i hawkera..
__________________