Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2007., 22:45   #1
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
ubuntu wlan

Dakle, situacije je ovakva. Imam mrezu na faxu (FERwlan) sa jedno 7-8 routera koji su rasporedjeni po faxu. Neki od tih routera su jako losi (ili lose podeseni) - npr. nece mi dodjeli ip ili nece prodje PEAP authentication.

Ja se bez problema spojim na ispravan ap sa network-managerom (gnome), medjutim kad se premjestim on me automatski spaja na ap sa jacim signalom, koji moze biti los.
ja bi htio tocno odrediti na koji ap se zelim spojiti.

evo sto sam postigao do sad.

interface mi je ath0 (atheros madwifi, dwl-g650).

dakle, skeniram sve ap-ove u blizini sa "iwlist scan". dobijem popis od 7-8 routera sa ESSID-om "FERwlan", drukcijim kanalima i MAC adresom.

promjenim MAC u iwconfigu:

iwconfig ath0 ap xx:xx:xx:xx:xx:xx

promjenim channel:

iwconfig ath0 channel X

i napisem ESSID:

iwconfig ath0 essid FERwlan

i to tako zapamti. sad je problem kako se spojit, jer cim ja upalim network manager pokusava se spojiti ali ne ide (to sam primjetio da se dogodi cim ja nesto promjenim u iwconfigu, mac ili channel).
nece se vise spojiti cak ni ako sjednem ispod ap-a i upisem njegov mac i channel u iwconfig s kojim sam se spajao na pocetku.
pokusavao sam restart netwoking skripte sa "/etc/init.d/networking restart", ne ide.
ima li neko iskusniji u linuxu sa mrezama da rijesi ovo, bio bih zahvalan.

zivili.

edit p.s: e da, ovo ne bih htio rjesiti tako da iskljucim roaming, vec da se odmah mogu iz starta spojiti na zeljeni ap. jedino sto mi jos pada napamet je da probam sa wpa_supplicantom ili necim slicnim, ali nemam neke ideje. e da, mreza je PEAP sa usernameom i passwordom. Dynamic WEP enkripcija. Svi routeri imaju isti ESSID.

Zadnje izmijenjeno od: Dule. 04.10.2007. u 00:48.
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 18:53   #2
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
u medjuvremenu sam saznao da ono sto ja zelim sa iwconfigom i networkmanagerom u kombinaciji nemoguce, pa ako moze delete ili lock ovaj thread hvala
Dule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na