Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2007., 08:19   #31
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
lacy nisam skeptican, jednostavno mi se u onom trenutku tako cinilo. ali sada si me zainteresirao..
najvise me zanima sto si mislio pod tim da nema kodiranja dok se snima? kako nema?
zato što program samo zapisuje strim koji je već u dvd kvaliteti na disk i ne radi kodiranje.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2007., 08:25   #32
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Nema kodiranja ako snimaš u mpeg2, odnosno MP snima u dvr-ms koji je zapravo mpeg2, dok MP TV server može snimati odmah u mpeg2 ili ts. Sam prijenos slike DVB-om je mpeg2 720x576, i to transport streamom u kojem se nalazi vše programa, navodno do 10. Kod nas je obično 4 ili 5. Zbog toga nema nikakvog dodatnog kodiranja niti je potreban jak stroj, jer kartica ili možda bolje rečeno driver samo izdvoji program stream iz transport streama i prikaže ili snimi na hard. Zauzeće procesora je zanemarivo, ali zauzima oko 2GB harda po satu, ja obično onda izrežem reklame i eventualno prebacim u xvid.
Treba ti DVB-T kartica sa kojom dobiješ neku smiješnu antenicu, može biti dovoljna ako imaš dobar signal. Bolje je ipak koristiti najobičniju "riblju kost" koju ako nemaš antenski sustav vjerojatno ionako koristiš. Svi programi idu preko jednog kanala koji je dodijeljen analognoj televiziji.
Sad vjerojatno uviđaš koje prednosti to pruža TV kućama, mogu sa jednim odašiljačem pokriti područje za koje je inače svaka trebala imati svoj odašiljač ili emitirati na istom odašiljaču jedan program u ws, drugi u ss, podržani su subtitlovi, epg, više audio zapisa, ac3, HDTV....
Kod nas je sve to još u eksperimentalnoj fazi pa samo puštaju ono što i inače ide na analognoj TV.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2007., 08:51   #33
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Nema kodiranja na tvom kompu (ili kartici) jer je materijal već kodiran prije odašiljanja te se kao takav i prenosi. To znači da programi "putuju" kao mpeg-2 streamovi, a DVB kartica samo radi demodulaciju signala i prosljeđuje gotovi mpeg-2 materijal dalje. Ako želiš DivX to ćeš morati napraviti naknadno.


EDIT : Sorry, kasnim !
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na