Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2020., 21:58   #61
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Cijene su im jako skupe, koliko vidim to većinom provlači opatijski 3t cabel.
Najam od 120+kn/mj za jednog korisnika koju traže od operatera jest previsok a paketi i brzine su mizerni. Uz to još "provlačenje do stana ili kuće 750kn".
Paketi im imaju 100/20Mbps i koštaju oko 180kn (najjeftinije, samo net), dok Fenice nema ni web stranice s točnom ponudom i tv programima (a sigurno nema SK), Terrakom nema SK i tv kanali su nula.

Ja na HFC A1 imam neograničene pozive, 70/10Mbps, tv sa SK 1 i 3kanalima, prva godina 89kn, druga 219kn, 15kn dodatni tv.
Ili t-com 209kn max3 paket tj 219kn s Turbo 50.

S druge strane, ova 3t cabel tj RUNE niti nudi nešto jeftinije niti brže. Da budu konkuretni, trebali bi u osnovnim paketima nuditi 200Mbps pa bi već izgledalo sve bolje.
Ja bi bio ljut da u mojoj ulici izgrade svoju mrežu jer bi mi to garantiralo skupe usluge a nitko drugi ne bi mogao ponuditi optiku.

EDIT https://www.ruralnetwork.eu/hr/kako-...a-dostupnosti/

Sada gledam provjeru dostupnosti, kako oni imaju i one web kamere po Rijeci u ulicama gdje su im kamere tipa Liburnijska, Osječka itd piše "trenutno nije u planu ali želite li poslati poruku" dok ako se recimo odabere "Rastočine" piše samo da nema i nije u planu
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 22.08.2020. u 22:06.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 22:08   #62
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Ispadate smiješni! Pa jeste li pogledali dobro što nude Fibernet i Terrakom ? Tv nula bodova bar što se tiče opisa na njihovim stranicama. Zašto da uvodim optiku i imam brzinu 100 mogu i ostati na 20 koliko imam za sada. Ako ne ugovore sa HT i A1 slabe koristi ćemo imati od FIBERNETA I TERRAKOMA ako ne poboljšaju ponudu. To je moje mišljenje slagali se Vi ili ne.Lijep pozdrav
Ima nas koji nismo upalili TV zadnjih par godina jer sve imamo na Netu, a kao prvo Fibernet nema još ni svoju webstranicu još uvijek što znači da još ni mi neznamo koje će programe imati. Terrakom nikako nije opcija jer za iste novce NET + TV dobivaš 100/20 a na Fibernetu 200/100 a Fibernet možeš ili nazvat pa pitat koje programe imaju ili čekat kao mi ostali da naprave webstranicu koja je u izradi. https://www.radionica.hr/portfolio_p...ernet-telekom/. Meni koji sam na 30/5 u Rijeci uzeo bi svaku moguću opciju za optiku jer nije mi ni problem toliko spora veza koliko je problem poslje 21h u nestabilnom pingu i padanju brzine svima u kvartu do 10mb ili manje. DSLAM treba proširenje i to ćekamo svi u kvartu već par mjeseci.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2020., 22:17   #63
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Koji kvart u Rijeci nema FTTC dslam HT-a?
https://www.google.com/maps/d/viewer...Y_3qD-vtd3Pl74

Svi su ga dobili.

Ovo je skupo a još 30 lipnja je ta radionica objavila vizualni identitet https://fibernet.hr/, ako im toliko treba da naprave web ili samo da naprave fejs stranicu, napišu tv programe to je u najblažu ruku neozbiljna firma.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 22:24   #64
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Cijene su im jako skupe, koliko vidim to većinom provlači opatijski 3t cabel.
Najam od 120+kn/mj za jednog korisnika koju traže od operatera jest previsok a paketi i brzine su mizerni. Uz to još "provlačenje do stana ili kuće 750kn".
Paketi im imaju 100/20Mbps i koštaju oko 180kn (najjeftinije, samo net), dok Fenice nema ni web stranice s točnom ponudom i tv programima (a sigurno nema SK), Terrakom nema SK i tv kanali su nula.

Ja na HFC A1 imam neograničene pozive, 70/10Mbps, tv sa SK 1 i 3kanalima, prva godina 89kn, druga 219kn, 15kn dodatni tv.
Ili t-com 209kn max3 paket tj 219kn s Turbo 50.

S druge strane, ova 3t cabel tj RUNE niti nudi nešto jeftinije niti brže. Da budu konkuretni, trebali bi u osnovnim paketima nuditi 200Mbps pa bi već izgledalo sve bolje.
Ja bi bio ljut da u mojoj ulici izgrade svoju mrežu jer bi mi to garantiralo skupe usluge a nitko drugi ne bi mogao ponuditi optiku.

EDIT https://www.ruralnetwork.eu/hr/kako-...a-dostupnosti/

Sada gledam provjeru dostupnosti, kako oni imaju i one web kamere po Rijeci u ulicama gdje su im kamere tipa Liburnijska, Osječka itd piše "trenutno nije u planu ali želite li poslati poruku" dok ako se recimo odabere "Rastočine" piše samo da nema i nije u planu

Točno tako rade samo za ruralne stvari. Kažem ti meni u Rijeci (kvart koji spada u RUNE i sljedeći mjesec se gradi centrala) mi imamo problem da nam HT nije popravio DSLAM već skoro godinu dana, poslje 21h svima nam u kvartu pada brzina i tako traje do 23h i onda sve super i tako već skoro godinu dana. Mjenjali smo kućnu instalaciju i oni su nam čak stavili nove parice da pokušaju ali sa svim pisanjem za prvi i drugostupanski prigovor i poslje HAKOMu smo dobili da oni čekaju financije za mini projekt koji su napravili za proširenje centrale zato i imamo problem samo poslje 21h.

Nama će to za 6mjeseci max (mislim na FTTH od RUNE) doći kao budali šamar, šta ti je za izdvojit 750kuna jednom u životu za njihovu optiku i odabrat nekog od 2 operatera ako znaš da nam neće optika doći ko zna koliko još godina od HT ili A1 jer smo u kvartu u Rijeci koji nema niti jednu zgradu već sve obiteljske kuće, a da neprićam npr za Rastočine ili Drenovu di će svaki operater doći i povući optiku po zgradama jer im se isplati 50x više nego kod nas.

A tek zamisli ljude koji su u selima u Primorsko-Goranskoj županiji di će im se isto napravit optika a sigurno ima mladih ljudi koji tamo moraju koristit mobilni net.

Ovo šta rade je next lvl za nas koji nemamo nikakve šanse za optikom a kad gledaš realno trebaš izdvojit 750kuna da ti provuku optiku i onda operatera.

BTW oni već 2,3 mjeseca raspravljaju sa A1 i HT da budu partneri (SOURCE : https://www.riprsten.com/cavle/super...cdl82VgcpucA4A "Rune u ovom trenutku nema ugovor s dva najjača hrvatska teleoperatera. No, razgovori su u tijeku i to bi se u budućnosti moglo promijeniti."

Ima još par ovakvih linkova di spominju da pokušavaju postat partneri sa HT i A1 ali po meni A1 imaju velike šanse jer kad sam ih nazvao rekli su da je HT tvrd orah ali A1 je oduvijek zelio ući u Rural sa svojim paketima a ovo im je dobra prilika i da se čini da će uspijeti.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 22:28   #65
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Koji kvart u Rijeci nema FTTC dslam HT-a?
https://www.google.com/maps/d/viewer...Y_3qD-vtd3Pl74

Svi su ga dobili.

Ovo je skupo a još 30 lipnja je ta radionica objavila vizualni identitet https://fibernet.hr/, ako im toliko treba da naprave web ili samo da naprave fejs stranicu, napišu tv programe to je u najblažu ruku neozbiljna firma.
Kvart Draga skroz predkraj Rijeke prema istoku, sve sam ti napisao gore koje probleme imamo sa HT i koliko smo im pisali da su nam preko maila visoko rangirani ljudi napisali kako ćekaju financije za proširenje DSLAMa na koji smo spojeni. Ti si naučen gore di su sve same zgrade i par kuća obiteljskih i nema se takvih problema ali nama koji im nismo financijski prioritet mi smo u kurcu, kvart Sveti Kuzam isto u Rijeci je spojen na centralu u Bakru pa zamisli kakvo je njihovo stanje veze.

A ova mapa nije niti official (mada pokazuje točno 2 centrale za moj kvart) i mislim da sam je vidio na forumu postan-u još prije par godina.

Zadnje izmijenjeno od: BRLEE. 22.08.2020. u 22:34.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 10:50   #66
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Ne znam jeste li čitali ono što piše sitnim slovima?Korisnik ima obvezu najkasnije u roku od 90 dana od dana izgradnje svjetlovodnog priključka i omogućavanja priključenja na širokopojasne usluge, s jednim od operatera usluga dostupnih u RUNE mreži sklopiti ugovor. Ukoliko korisnik ne sklopi ugovor u navedenom roku, obvezan je izvođaču nadoknaditi prouzročenu štetu u visini od 1.800,00 kuna uključujući zakonske zatezne kamate i sve ostale zavisne troškove. Da još nadovežem ove dvije firme koje imaju ugovor sa Rune ne mogu proći na tržištu 1. Ugovor 2 g 2. za sada slaba ponuda. 3. Nije meni problem dati 750 kuna ali na Grobniku gdje sam ja penzioneri sigurno neće to izdvojiti a nije im ni jasno što je RUNE. Što se tiče IPTV pa ne želim plaćati FREE programe. Ne branim HT ali za 275 kuna imaš NET + IPTV i brzinu 500/250. I na kraju koga još zanima telefon i to besplatne minute za fiksne brojeve da crkneš od smijeha. Ako Fibernet ne poboljša ponude ništa od toga. Terrakom ni da ne spominjem. Ali još jedno dolazi u obzir a to je 5G mreža a i sada kome ne treba više od 400 giga mjesečno ima dobrih ponuda.Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 11:23   #67
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Prekjučer sam ih vidio kako povlače kablove po lovranskom zaleđu (Konjsko).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 14:20   #68
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Ne znam jeste li čitali ono što piše sitnim slovima?Korisnik ima obvezu najkasnije u roku od 90 dana od dana izgradnje svjetlovodnog priključka i omogućavanja priključenja na širokopojasne usluge, s jednim od operatera usluga dostupnih u RUNE mreži sklopiti ugovor. Ukoliko korisnik ne sklopi ugovor u navedenom roku, obvezan je izvođaču nadoknaditi prouzročenu štetu u visini od 1.800,00 kuna uključujući zakonske zatezne kamate i sve ostale zavisne troškove. Da još nadovežem ove dvije firme koje imaju ugovor sa Rune ne mogu proći na tržištu 1. Ugovor 2 g 2. za sada slaba ponuda. 3. Nije meni problem dati 750 kuna ali na Grobniku gdje sam ja penzioneri sigurno neće to izdvojiti a nije im ni jasno što je RUNE. Što se tiče IPTV pa ne želim plaćati FREE programe. Ne branim HT ali za 275 kuna imaš NET + IPTV i brzinu 500/250. I na kraju koga još zanima telefon i to besplatne minute za fiksne brojeve da crkneš od smijeha. Ako Fibernet ne poboljša ponude ništa od toga. Terrakom ni da ne spominjem. Ali još jedno dolazi u obzir a to je 5G mreža a i sada kome ne treba više od 400 giga mjesečno ima dobrih ponuda.Lp
Pa ovo za 3 mjeseca da se treba sklopit ugovor sa operaterom nakon šta oni uvedu ftth doma to je okej msm 3 mjeseca da se nadje ko ce mi pustat internet je po meni okej. Za penzionere iskreno me nije briga šta si ti spomenuo oni će imati ono klasično jer ni sami neznaju šta je internet a ako znaju dovoljni su im klasicni paketi od bilo kog operatera. Ovo za IPTV to se slažem makar još neznamo šta nudi fibernet od kanala. Terrakom kad sam i ja gledao nebi ga uzeo preko Fiberneta jer nema smisla a Fibernet i dalje čekam stranicu da vidim šta sve imaju detaljno. Ako uspiju dogovorit sa Iskonom ili A1 to bi bilo odlično za sve.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 06:39   #69
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Pa ovo za 3 mjeseca da se treba sklopit ugovor sa operaterom nakon šta oni uvedu ftth doma to je okej msm 3 mjeseca da se nadje ko ce mi pustat internet je po meni okej. Za penzionere iskreno me nije briga šta si ti spomenuo oni će imati ono klasično jer ni sami neznaju šta je internet a ako znaju dovoljni su im klasicni paketi od bilo kog operatera. Ovo za IPTV to se slažem makar još neznamo šta nudi fibernet od kanala. Terrakom kad sam i ja gledao nebi ga uzeo preko Fiberneta jer nema smisla a Fibernet i dalje čekam stranicu da vidim šta sve imaju detaljno. Ako uspiju dogovorit sa Iskonom ili A1 to bi bilo odlično za sve.
Dobro bi bilo da potpišu ugovor sa A1. Jeste vidili nove cijene i brzine interneta 1Gbit/s za 200 kuna to se zove brzina a ne kod Terrakoma imaš optiku i 100 brzinu kao da si na bakru. Lp.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 14:54   #70
Kory
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Lipa
Postovi: 6
Pozdrav ekipa .Nadam se da mi nećete zamjeriti na direktnom pristupu �� pobliže sam upoznata sa projektom te ukoliko imate bilo kakvih upita slobodno se javite u mogućnosti sam odgovoriti na mnoštvo dilema.
Kory je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor