Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2012., 19:58   #1
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Nvidia GeForce GTX 690

Citiraj:
More GeForce GTX 690 Details Surface

We know from older reports that NVIDIA is working on GeForce GTX 690, a dual-GPU graphics card based on the 28 nm GK104 silicon, we also know that its launch will be strategically timed to follow that of AMD Radeon HD 7990. Expreview scored a few juicy details about this card. To begin with, it is reported that GeForce GTX 690 will draw power from two 8-pin PCIe power connectors.

The GeForce GTX 690 will use a PCI-Express 3.0-compliant bridge chip. Its display outputs will include three DVI and one DisplayPort. PSU with at least 650W capacity will be made a system requirement. The entire feature-set of GeForce GTX 680 will be carried over. The exact specifications, core configuration, and memory amount, remain at large.
http://www.techpowerup.com/163901/Mo...s-Surface.html

Bogami ako je istina ovo za snagu napajanja zvjerka će pošteno cuclati.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 21:33   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa moraju biti u sejfmodu i napisati neku veliku cifru... em što uzimaju u obzir veliku potrošnju ostatka sistema, em što moraju biti u sejfmodu
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2012., 17:02   #3
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
nexusone je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2012., 17:28   #4
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To ispod 5k kuna nece biti
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2012., 17:37   #5
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
To je sala neka?

Obicno su takve dvoglave kostale kao dvije jednoglave ekvivalentne, cesto i vise. Pa racunaj. Nadam se da ce u paketu sa njom doci i puno vise "down to earth" gtx 670 koja bi mogla imat zanimljivu cijenu s obzirom na velik rez 7950 i 7970. Mozda 690 bude 2 x gtx 670, ne zna se jos nista ali moguce. U svakom sl. bi bilo bolje od 2 x 680 je bi to kostalo abnormalno.

Naslov ove recenzije gtx 680 Phantom je ono sto ja hocu i ocekujem..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 19.04.2012. u 17:43.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 11:28   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Zauzima samo 3 slota. Pih, jadno! Prava grafa mora zauzimati bar cijelu doljnju polovicu ploče.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 11:56   #7
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
To je sala neka?

Obicno su takve dvoglave kostale kao dvije jednoglave ekvivalentne, cesto i vise. Pa racunaj. Nadam se da ce u paketu sa njom doci i puno vise "down to earth" gtx 670 koja bi mogla imat zanimljivu cijenu s obzirom na velik rez 7950 i 7970. Mozda 690 bude 2 x gtx 670, ne zna se jos nista ali moguce. U svakom sl. bi bilo bolje od 2 x 680 je bi to kostalo abnormalno.

Naslov ove recenzije gtx 680 Phantom je ono sto ja hocu i ocekujem..
To nije ništa,ova je pravi fantom

sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 12:44   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zauzima samo 3 slota. Pih, jadno! Prava grafa mora zauzimati bar cijelu doljnju polovicu ploče.


Hebiga, kad se priča o Phantomu onda su ta 3 slota bug, a kad se priča o DCII onda je to feature...
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 13:15   #9
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Nebi nikad uzeo ni jednu ni drugu. Ako nebi bilo TwinFrozra onda bi trazio Gigabyte i njihove WindForce hladnjAke. Ostalo me ne zanima.


LInko sam taj review samo zbog naslova koji je,
"Review: Fingers crossed for Nvidia's response to AMD's price cuts"

Htio bi ja iduci mj piknut jednu ali me srce boli kad vidim koliko kosta. 500kn manja cijena i neki bolji model bi me vec manje bolilo..

Ovak nesto ili naravno Light. koja ce prije ili kasnije doc.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 13:34   #10
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Hebiga, kad se priča o Phantomu onda su ta 3 slota bug, a kad se priča o DCII onda je to feature...
A to što Fantomka 10 puta bolje izgleda od DCII to nema veza, ipak Asus je Asus
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2012., 14:20   #11
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
A to što Fantomka 10 puta bolje izgleda od DCII to nema veza, ipak Asus je Asus
Kako kome, o ukusima se ne raspravlja ja bi uvjek uzeo prije asus ili GB nego gainwarda (govorim i za izgled a i za ostalo) , pogotovo prijasnji GBov model SOC sa 3 venta. Gledam sad ovu gb 680ku s 5 fanova od GB, cista glupost i nadam se da nece to sranje stavit na grafu nego provjereni 3x fan cooler.U kompu imam samo zvucnu tako da me cist zaboli jel 3 ili 6 slotova grafa , bitno je da kad vec toliko zauzima onda da posteno i 'ladi a asusica izgleda stvarno mocno.

__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 18:14   #12
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Ova još bolje izgleda i ima kvalitetne komponente,6GB memorije,8+3 faza VRM i još ima LED
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 19:11   #13
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor sapunko_HR Pregled postova
Ova još bolje izgleda i ima kvalitetne komponente,6GB memorije,8+3 faza VRM i još ima LED


Fulo si temu.

Jos malo pa ce svi vikat da treba 6gb za igranje i da je LED jako bitna svar na grafi a izgled ce postat najbitnija stavka. Ko da nosite grafe sa sobom po bircevima i lovite zenske sa njima..
Kaj se mene tice moze imat i 10 ventova ako dobro hladi i nije bucna i moze bit drek smeda za zutim flekama. Najbolji hladnjaci su dvoslotni, TwinFrozr i Windforce a ovo sa 3 slota je ili nesposobnost ili karta na izgled..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 20.04.2012. u 19:23.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 19:39   #14
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Fulo si temu.

Jos malo pa ce svi vikat da treba 6gb za igranje i da je LED jako bitna svar na grafi a izgled ce postat najbitnija stavka. Ko da nosite grafe sa sobom po bircevima i lovite zenske sa njima..
Kaj se mene tice moze imat i 10 ventova ako dobro hladi i nije bucna i moze bit drek smeda za zutim flekama. Najbolji hladnjaci su dvoslotni, TwinFrozr i Windforce a ovo sa 3 slota je ili nesposobnost ili karta na izgled..
Ram je bitna marketing stavka a o tome da li će profitirat igre saznat ćemo kad izađe crysis 3. Za sada je nepotrebno i 3GB.
Led ovdje nije samo izgled:
"Sapphire implemented LEDs for each of the 8 vGPU phases, that gives you a real-time indication of their individual loading. These LEDs can be seen through a window on the top of the card"
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 23:11   #15
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor sapunko_HR Pregled postova
Ram je bitna marketing stavka a o tome da li će profitirat igre saznat ćemo kad izađe crysis 3. Za sada je nepotrebno i 3GB.
Led ovdje nije samo izgled:
"Sapphire implemented LEDs for each of the 8 vGPU phases, that gives you a real-time indication of their individual loading. These LEDs can be seen through a window on the top of the card"
led-ove ima i twinfrozr (barem je imala gtx 460 tf), tako da to nije nista novo i spektakularno
pci_e3x je offline   Reply With Quote