Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2022., 16:20   #59281
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ići ću još baciti oko na 3008, ali za sada mi novi Kašo izgleda kao najozbiljniji kandidat za novi auto.
btw, rekao mi prodavač da novi Pug mogu očekivati tek iz 08/22. Na lageru ima jedan 3008, ali s brdom dodatne opreme pa dođe preko 300k kn. Hvala, ali ne hvala.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 16:54   #59282
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Jel itko probao Peg2008 2015/2016 g.
jel išta prostraniji od novoga ili isti k. ili pak gori.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2022., 18:16   #59283
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
@Coconut: prije 6 mjeseci sam uzimao novi auto. Poceo sam sa skodom oktavijom. testna voznja mi nije bila bas najdomljivija, auto mi je "zvucao" tanko, tjkao da ima slabu izolaciju i tanki lim. Onda seat ateca, nis posebno ni u voznji ni ukupni dojam. 3008 facelift je ok autic ali ako hoces nekaj malo opreme skace ohhohoho preko 200k kn koji mi je bio limit. Tiguana je super autic ali izvana jednostavno taj vw dizajn kao da vozis auto koji je vec 10god u prodaji, ima mjesta na svim pozicijama, solidni motori, iznutra oprema siromasnija ali ajede ok. Formentor jako lijep izvana i iznutra, dobra mehanika kao i u tiguanu, oprema strasno poskupljuje auto, manjak mjesta i nekako taj brend cupra nisu donesli prevagu.
Na karaju smo se odlucili za xc40 sa momentum opremom i sa osnovnim benzincem. dobili smo nakraju kao 40k opreme jer je auto koji smo kaparili jako kasnio te smo umjesto bijele dobili crnu boju .
Trenutno najveci problem novih auti je nedostatak istih zbog cipova te ogromni rokovi. Mozda je bolje cekat do se situacija ne smiri. No koliko to moze trajat, to niko nezna.



@Tajl3r: Vozim poslovni 2008 iz 2018. sa nekom srednjom razinom opreme.
1.6 dizl,100ks, 5 brzina. Po meni je to solidan autic. Mjesta ima za manju obitelj s jednim ili max dvoje male djece.
Od problema sa servisiranjem mogu navest samo je onu adblue pumpu koja javlja gresku za cijeli motor.
Manji je od od nove 2008-ice ali ne znacajno. Mislim da je najveci pomak u odnosu na strau napravljen u dizajnu izvana i materijalima iznutra.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 18:27   #59284
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
ok hvala sad sam pametniji da ne idem bzvz gledat auto a nije mi baš blizu.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 18:35   #59285
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Hibridi a pogotovo strujići su teški i do dvije tone pa se kočnice (puno) više troše kad se nagaze.
Možda (davno) prije, pogledaj malo mase istih auta hibrida i non hibrida pa ćeš vidjet koliko su male razlike.


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Zbog veće mase vozila diskovi moraju biti mesnatiji, a samim time su skuplji. Zbog regenerativnog kočenja diskovi se manje koriste pa hoće više hrđati od neupotrebe.
Ne moraju diskovi bit mesnatiji, isto kao ni pločice nego bi se u tom slučaju išlo na veći promjer ako bi stvarno bio potreban.
Teško odnosno čak i teoriji praktički nemoguće da zbog male usporabe diskova isti hrđaju (ionako samo površina hrđa, što jedno kočenje skine).


S tim da trebaš vidjet u živo kako funkcionira regerativno kočenje, takvo kočenje sa motorom još nisam vidio, a kočnice za to vrijeme jedva da koče što dovodi do sasvim drugog zaključka, također se taj dio lako sazna na guglu, a to je trajanje samih pločica i diskova.



@Hamm

Garant neki issue je sa time jer na toj kilometraži običan auto neće poderat pločice (ovo još i može) i diskove ako se normalno vozi a kamoli hibrid.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 19:26   #59286
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
čitao sam neki dan o čovjeku koji je s teslom prošao 1.5m km.
zamjena baterije nakon 500k km oko 20k eura.
Ako je to istina, onda definitivno preskačem strujiće dok me doslovno
ne prisile na njih.
Uzmeš ice auto iste snage ko i ta Tesla, usporediš njihove prodajne cijene, izračunaš kolko taj ICE te snage potroši goriva, servisa a vjerojatno i neko veći zahvat do 500 000km, onda možeš dobiti realno neke brojeve.

20000eu za bateriju nakon 500 000km ne znači ništa previše.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:07   #59287
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Netko dođe po nove diskove nakon 40.000km, netko nakon 140.000km. Sve ovisi kakve su kočnice i kako se vozi.

Sad vidim zašto djelatnici autoservisa zaobilaze forume... lijepo su mi govorili.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:19   #59288
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Iskonfigiriraj npr. novu C-Klasu ili BMW3 pa javi koliko kosta kad dodas nesto opreme tipa grijana sva sjedala, panorama krov, matrix led, motorizaciju, automatik, veliki ekran sa svom digitalizacijom.

Ovdje u Njemackoj ima dosta povlastica za elektricare:
- 6000 Eura premija (kupis auto, drzava ti vrati 6k na racun)
- oslobadjanje poreza na vozila narednih 10 god (ekvivalentan ICE ca. 200 Eura/god)

Plus, za moj profil voznje je elektricar dusu dao. Ili kratka relacija (dnevno 2x2x4 km do vrtica i nazad) ili do posla 20ak km.

Infrastruktura oko Stuttgarta dobro razvijena (pogotovo Superchargeri), do kuce u HR sve pokriveno punjacima, a tamo mogu filati 1f ili 3f u dvoristu.

Osim toga, auto me nije odusevio na internetu nego na probnoj voznji, sto mogu preporuciti svakom skeptiku.
S obzirom da nisi napisao konkretne cifre vidim, kao što rekoh ne može 300 konja ev biti skuplji od istog takvog opremljenih Ice ekvivalenta. A ono usporedba ti je stvarno super. Mogao si usporediti i kupnju ev u etiopiji. I još ti firma plaća punjenje dok si na poslu. Ok. Razuvjerio si me. You win . To mi je nešto u rangu političara koji ima službeni A6 pa priča kako je jeftino održavanje...
Koliko god sam bio fan ev Mar je napravio realnu analizu.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:43   #59289
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
S obzirom da nisi napisao konkretne cifre vidim
Cifre su nebitne i nebitno je jel on nešto platio 50, 100 ili 150k, platio je jer može.

Čovjek je samo naveo zbog čega njemu paše EV i koje benefite ima, jer se tu potegla teza da ti auti nemaju ni jedan benefit, a u njegovom slučaju očito imaju.
Svatko zna kakav mu auto paše pa ne znam šta ti uvjeravaš čovjeka koji ima EV da je mogao proći bolje i dobiti bolji auto, lol...
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 20:49   #59290
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Diskove. Vozi se prema postulatima i načinima hibridne vožnje. Jelte nema smisla imati hibrid ako se nećeš voziti kak spada.

Da se razumijemo i meni je to vrlo čudno i eventualno bi to mogao prepisati nekoj grešci na seriji. Na cliu sam djorao diskove na 130k.
Ja imam corollu hibrida i sjećam se da sam čitao u toyota grupi da je bilo problema sa tim diskovima.
Navodno propadnu od nekorištenja.
Jedan lik se zainatio i tjerao ih je do toyota adria te si mu odobrili zamjenu pod garanciju.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline