Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2009., 22:31   #241
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
zato sto ne stane da ga stavim kak treba bit a to bi bilo , okomito u odnosu na telku . mogu ga staviti vodoravno u odnosu na telku , ali onda ce biti nekako zatvoren.ovak mi je taman , malo asimetrije vise .
kabeli su pain in the ass , nemogu ih se nikako rijesiti , sazivio sam vec s njima.iza plazme ih ima ..
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 22:33   #242
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Koliko me oči služe ne stane da ga stavi ravno.
Pa ima sa svake strane valjda 10-15 cm ?

EDIT:

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
zato sto ne stane da ga stavim kak treba bit a to bi bilo , okomito u odnosu na telku . mogu ga staviti vodoravno u odnosu na telku , ali onda ce biti nekako zatvoren.ovak mi je taman , malo asimetrije vise .
hm , zatvoren ?
zvuk zatvoren ?
što ,gori zvuk , stojni valovi i tako to?
Ako je to u pitanju ,u tom ne vidim smisla.

Inače ,ugoda oku kao razlog za trenutni smještaj mi je sasvim razumljiv razlog.

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
kabeli su pain in the ass , nemogu ih se nikako rijesiti , sazivio sam vec s njima.iza plazme ih ima ..
baš zbog te 'ugode oku' mi nekako ta polica nije mjesto za taj DVDplejer..bez da odemo koliko se jednostavno rasztezat za stavit dvd.
A kad bi bilo sa strane kabeli bi mogli bit gurnuti iza te komode.
Gotova priča. Očemo to dolje
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.11.2009. u 22:51.
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2009., 23:38   #243
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
očajno su ti potrebne kanalice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 14:11   #244
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Moj komentar nema nikakve veze s tehničkom stranom vaših HT sustava, no peče za oči.
Kaj će vam one dučanske naljepnice po televizorima?
kis je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 14:39   #245
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Pa kaj treba objašnjavati, da se vidi šta sve ima i šta sve može
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 15:13   #246
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
[QUOTE=Chome;1478855]Ovaj subwoofer nikako nije na dobrom mjestu. Njega na pod negdje pokraj lijevog ili desnog zvučnika i da gleda prema napred a ne u koso.

koliko ja znam, a uci se dok si ziv pa me ispravite ako govorim krivo, woofer se preporuca staviti ukoso u odnosu na stranice (zidove) sobe iz razloga sto postoje tzv. konstruktivna i destruktivna interferencija. Naime, smatra se da ako woofer stoji paralelno sa zidom, odnosno gleda na neki okomit zid ispred njega, zvuk koji se odbija od tog zida bi se mogao ponistiti sa zvukom koji u tom trenutku izlazi iz subwoofera. Ja sam cak u uputama svojih woofera naso nacrtano, a i napisano da se woofer stavlja pod nekim xy kutem u odnosu na zid iz upravo tog razloga.
madox je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 15:23   #247
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
poželjno je staviti ga ukoso, ali i na tvrdu podlogu (pod).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 15:44   #248
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
koliko ja znam, a uci se dok si ziv pa me ispravite ako govorim krivo, woofer se preporuca staviti ukoso u odnosu na stranice (zidove) sobe iz razloga sto postoje tzv. konstruktivna i destruktivna interferencija. Naime, smatra se da ako woofer stoji paralelno sa zidom, odnosno gleda na neki okomit zid ispred njega, zvuk koji se odbija od tog zida bi se mogao ponistiti sa zvukom koji u tom trenutku izlazi iz subwoofera. Ja sam cak u uputama svojih woofera naso nacrtano, a i napisano da se woofer stavlja pod nekim xy kutem u odnosu na zid iz upravo tog razloga.
Ovisi što tebi znači woofer "gleda". Koju stranu woofera smatraš prednjom koja nekud "gleda". Jer nemaju svi wooferi na istom mjestu bassreflex rupu, nemaju na istom mjestu zvučnik itd. Neki su napravljeni da zvučnik i rupa gledaju prema podu tako da zvuk ide u tom slučaju prema podu i tako se šiti prostorijom. Nema to univerzalnog pravila već treba malo isprobavati.

Ali što se tiče smještaja tvog zvučnika to što je ukoso nije neki problem već sam ja prvenstveno mislio na to da nije dobro što je u tom ormariću jer osim što je unutra zatvoren širi vibracije na taj ormarić i to sigurno kvari zvuk.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 19:38   #249
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Evo sljika mog HT-a..


Ako mozete prokomentirati kako je slozen moj sustav, treba li nesto promijeniti, premjestiti ili vec nesto trece??

Receiver: Yamaha RX-V459
Front: Heco Victa 500
Surround: Heco Victa 200
Centar: Heco Center 100
Sub: Heco Victa Sub 25A

Kablovi: komp na LCD- bandridge DVI-HDMI
Coax- Bandrige (uspio nac neki bolji za 150kn)
receiver- zvucnici neki iz chipoteke, 17.5kn metar, mislim da je TASKER

Mislim da bi trebao za surrounde napravit il kupit stalke i primaknut ih blize, jer je srediste gledanja i slusanja tocno u centru izmedju stola na kojem je TV i kreveta....Mislim da je soba akusticki zahvalna, ono, popunjena svim i svacim (ne obazirite se na nered na ormaru pored stola ni na stol, to mi je struka pa sve zatrpam, ovi subici dole su od cure, ona se seli pa je njen buraz tu svasta dofuro)...Trebo bi jedino neku izolaciju negdje puknut jer cim se malo cuje bas odma svi seru, da smanjim da ovo da ono...Mislim da je u vratima problem, ne dihtaju najbolje a i stara su valjda 20 godina, i vise....




Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 22:39   #250
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Kaj promijeniti ili premjestiti, SVE.
Uz komp bi ti najbolje išao neki Logitech X-530 ili slično.
Imaš dobar zvučnički sustav iz kojeg dobiješ previše basa. Ako pak previše smanjiš, zvučnici su prekruti i gubiš na kvaliteti zvuka.
Zvučnici, posebno lijevi i ovakav s dvije basreflex rupe mora dalje od zida, a da ne govorimo o subu pod stolom.
Sve u svemu HT sustav s tim zvučnicima preseli u boravak, no ako si neki Bas-freak nema ti pomoći i ožeži, samo se ne srdi na druge i budi sretan kaj ti se namještaj već nije raspal.

Zadnje izmijenjeno od: kis. 09.11.2009. u 23:49.
kis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2009., 22:56   #251
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Po meni su Logitech Z-5500 PC zvucnici overkill za stanove a da ne pricam o Audiofilskoj Heco seriji

2 su covjeka prikljucila Z-5500 na Onkyo 607 i na Pioneer VSX - 919 receivere, to tako dobro zvuci-no comment.

Nikad necu razumjeti audiofile Jedna kavica da me uvjere to sto cuju
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 23:15   #252
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Po meni su Logitech Z-5500 PC zvucnici overkill za stanove a da ne pricam o Audiofilskoj Heco seriji

2 su covjeka prikljucila Z-5500 na Onkyo 607 i na Pioneer VSX - 919 receivere, to tako dobro zvuci-no comment.

Nikad necu razumjeti audiofile Jedna kavica da me uvjere to sto cuju
Prijatelju nemoj se ljutit, ali zvuk satelita od Z5500 je u odnosu na bilo koji bookshelf jadan. Daleko od toga da im je zvuk toliko loš, ali nemojmo miješati kruške i jabuke.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 23:42   #253
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Slazem se s -POP-om. Imam Z5500 ... Nije to bas tolika kvaliteta koliko nabrijan i jaki zvuk, generalno gledajuci.

@Ciclajbek

Very nice
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 23:50   #254
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Nit mijesam nit se ljutim, samo govorim svoje misljenje. Razlike ima ali je po meni toliko nebitna da ne vrijedi tolike razlike u novcu.
Svi koji se ne slazu ici ce na zna se sta
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 23:56   #255 </