Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2007., 03:11   #1
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Talking weird keyboard problemi

ovako imam jednu plocu sa P2 333mhz koja sluzi za rutanje veze okolo i nalazi(la) se u kutiji od SE555

kako mi je bilo zamorno svaki put otvarat kutiju i prikapcat tipkovnicu da bi bootao (nemam u biosu opciju za boot bez tipkovnice), napravio sam PS2 kabel koji ide van kutije as 4 zice, na koje bi spojio druge cetiri zice od tipkovnice i bootao ne otvarajuci kutiju (dont ask ).

uglavnom neke od tih 4 zice iz PS2 porta su se medjusobno kratko pojile. I tu nastaju problemi.

speaker je poceo zvonit ka munjen (bas zvonit, ko telefon, samo ubrzano). i zvoni svaki put kad bootam, bez ili sa bilo kakvom tipkovnicom. tipkovnicu na PS2 uopce ne vidi. sa USB tipkovnicom boota, ali i dalje zvoni. sa USB tipkovnicom mogu uci u bios, ali nemogu se kretati unutar biosa.

nasao sam jedan jedini nacin da se pokrenem unutar biosa a to je da upalim sa ovom PS2 tipkovnicom kojoj port neradi, i kad zavrsi memory test prikopcam u tom trenu USB. onda speaker promjeni zvonjavu u neku vece frekvencije, ali se mogu (jako sporo i sa delayom) kretati unutar biosa pomocu USB tipkovnice. na tu foru sam upalio usb keyboard support, ali kao da nisam, sve isto.

probao sam clear cmos xy puta i premjestao svakakve jumpere oko PS2 u nadi da cu nesto resetat, ali jbg.

ne vjerujem da cu otkriti ovaj misterij, ali eto samo upozorenje. nemojte medjusobno spojit zice od PS2 tipkovnice/porta
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2007., 04:04   #2
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Reagira ti kao da je stisnuta konstantno neka tipka..zato se cuje toliko..tocnije drzi ti ju u kratkom spoju jos uvjek..

Hm..odlemit ps2 port?
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2007., 15:48   #3
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
mogao bi to samo neznam da li je problem bas u tom sklopu od PS2 porta, ili dalje negdje na ploci (nekakav kontroler? bi li ga moga ugasit nekako da ne pisti bar?). prije ce bit da je negdje dublje problem.

ali uspio sam plocu ubit tipkovnicom ponosan sam na sebe
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2007., 18:26   #4
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
evo pokusa sam resetat stogod sa jos kojim kratkim spojem na PS2.

sad je krepala skroz lol. cuje se beep ko da nema graficke (slicno) a onda nesto bibibibib...

ima ko slot 1 maticnu za prodat
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2007., 18:42   #5
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Imam ti biostar (via chipset) socket 7 plocu i Pentium MMX233+kuler, ploca ima 3xsdram, agp, zvuk te AT i ATX konektore za napajanje. Jedino...ta mi se ploca opako klala s bilo kakvim USB kontrolerom. Dogovorimo se za neku sicu, ako hoces
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2007., 19:48   #6
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Naletio sam na neke stare compaqe koji se isto nisu željeli bootati bez tipkovnice, stvar je proradila kada bi u bios-u upalio server mode ili tako nešto, onda nije gnjavio...
gog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na