Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2007., 20:15   #1
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Poskupljenje školarina??

zanima me vaš komentar na ovo:

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...tudij,63133.jl

nisu normalni... ljudi i ovako nemaju novaca.. nista ako ovo prodje odo ja negdje radit..
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 20:54   #2
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
nemam sta reci, vidi se da se sve svodi na uzimanje para bezpotrebno, kako su mogli do sad, odjednom poskupljenje.
isto ko i autoškole, dobro da nisu poskupili i godišnju kartu za bus sa 600 na 6000kn jer nemaju zetovci za benzin.
totalno razočaran.
šta će oni koji su jedva plačali jednom djetetu školarinu i kad im krene i drugo dijete još.
zamisli si da ti dođu starci i vele sry sine nemamo ti za školarinu poskupila je još 15% odi negdje radit jer mi ti ne možemo to priuštit.
idioti... ništa više
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2007., 21:28   #3
black35
Semper Fi
Moj komp
 
black35's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Neutraubling, Germany
Postovi: 292
Sta rec, nego da gule narod gdje stignu!
__________________
Member of PCE 120+kg demolition squad
black35 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 21:30   #4
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sad će se javiti ekipa da ne moraju svi studirati...
pa da, ako oš studirati, radi za studij....
ili, još su nama i jeftine školarine koliko su u vani...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 22:30   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ma ništa čudno, najbolje je još kako onda dva pederkana na tv-u pričaju kako imamo malo visoko obrazovanih ljudi u Hrvatskoj, pa nek mi oni plate za studij pa ću im povečat postotak. Ma odselit ću ja u Sloveniju, neću plačat studij, pit ću Laško i Fructalove sokove i surfat sa najjeftinijeg flata na balkanu.
tutix je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 22:35   #6
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sad će se javiti ekipa da ne moraju svi studirati...
pa da, ako oš studirati, radi za studij....
ili, još su nama i jeftine školarine koliko su u vani...
Ajd, sad će još past kuknjava za socijalizmom. Pa isto vam je svugdje, sirotinja je tu da radi za Jamba ili Gucića, a ne da se školuje
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 00:04   #7
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ajd, sad će još past kuknjava za socijalizmom. Pa isto vam je svugdje, sirotinja je tu da radi za Jamba ili Gucića, a ne da se školuje

Na žalost takva je realnost u ovoj državi
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 00:05   #8
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Strašno, tko ima novaca ima da se školuje, tko nema hebiga!
Sramota!!!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 00:08   #9
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Strašno, tko ima novaca ima da se školuje, tko nema hebiga!
Sramota!!!
kratko i jasno, da.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 00:22   #10
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Neću ništa reći jer ono što milsim reć je suviše vulgarno.: bonker2 : nono : : giljotin : finger : : Machineg
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2007., 01:48   #11
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Sramota!

A dobar im je graf. Estonija pise 500-2500. Pa kaj je onda. Onda mozemo i sada za HR dodati u takav graf i privatne i menadjerske skole, pa ce ispasti jos veci, lol. U Estoniji prosjecan faks kosta oko 1000 eura, IT podrucje, mozda nes mrvicu vise, a pod mrvicu mislim 100 eura, ovisi.
Jedine skuplje skole su ekonomske, 1500 eura u Estoniji.


Nuspojava novog sustava nagradjivanja po nekom rangu je losa. Dosadasnji je 10 puta bolji. ili ides uz placanje ili bez placanja, ako ides uz placanje, ako si dovoljno dobar mozes se osloboditi, ako nisi, mozes opet pasti i ici uz placanje.

Po novom si neki student koji bi prolazio sa 3 na FERu nece moci studij tamo priustiti, nego ce morati ici negdje drugdje studirati sto ne voli, samo zato jer je laski fakultet, pa ce morati manje placati.

Ideja je katastrofalna.
  Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 07:22   #12
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sad će se javiti ekipa da ne moraju svi studirati...
pa da, ako oš studirati, radi za studij....
ili, još su nama i jeftine školarine koliko su u vani...

da radis ko konj cijeli dan pa me neki žuti pederski asistent pita..A KOLEGA NISTE BILI NA ZADNJIM VJEŽBAMA...ne nisam jer sam zaglibio na poslu..a kolega kolega to ne može tako

iz takvih i sličnih razloga sam odustao od faxa...jer mi se neda trpiti sranja od nekog majmuna

u ostalom to je sramotno da stavljaju takve cijene a s druge strane se ogovori o ukidanju vanrednih studenata.....

: bonker :
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 14:18   #13
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
...ha gledajte...to je tako vani na zapadu vec odavno...htjeli smo kapitalizam...i evo ga...stize u punom jeku...

i da, to je grozno...i da, to je diskriminacija jer oni koji nemaju love se nece moci skolovati...ili ce to moci uz vrlo veliku muku i odricanja i slicno...ali hebiga...to je zapadnjacki sistem...

u americi ljudi dizu kredite za studij i te kredite otplaćuju po 20 godina...i rade 3 honorarna posla da bi uopce mogli studirati...

besplatno skolovanje, pogotovo visoko skolovanje, je bila samo privilegija socijalističkih sistema...a posto mivec nismo u socijalizmu ohoho...mogli smo ocekivati da ce ovo stici kad tad...

da se razumijemo, ne podrzavam ja to...ali isto tako nisam niti jedna od onih koji misle da je to sramota....to je jednostavno dio kapitalističkog društva...

i da, ako cu jednog dana imati djecu nece mi biti svejedno i brinut cu se oko toga hocu li ih moci skolovati...i bilo bi jednostavnije i pravednije da svi imaju jednaku sansu...ali nazalost to nije tako...
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 14:22   #14
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
weeeeeee baš ne znam kud ću s tolkim param(tj. moji starci), sad imamo jednu brigu manje...

Katafakinstrofa...
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 14:28   #15
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
pa kad sve neka i to , snaci cemo se vec nekako , ionako sve vise licim na madjionicara

inace sam jedno od inventar studenata na efzg(5god. a na 3.) i taj faks treba poskupiti ili zatvoriti , jer sto se radi i dogadja to nema smisla - upisuje 300% iznad upisnih kvota , beru lovu na sve strane i jos hoce i vise, a uhvatiti mjesto po nekim predavanjima je tesko moguce
Router je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 14:39   #16
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
inače sam osoba koja misli da se bojkotoranjem može riješiti puno toga ali od bojkotiranja faxova nebi imali riješenja

sada je pitanje...koje je riješenje?

ja recimo ako ocu na fax MORAM raditi jer si nemam od kuda plaćati fax...stoga mi ostaje sada samo opcija da se nakrcam certifikatima i to je to...ostatak 0 budova
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 14:43   #17
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Cinjenica je da studenti sada ne placaju punu cijenu studiranja. Ali dosta ljudi tu govori o zapadu, kapitalizmu itd. - ne znam jeste li otvorili link iz prvog posta.
Ako je tablica tocna Njemacka, Austrija i Francuska imaju nize cijene studija u apsolutnom iznosu, naravno razlika je jos veca kada se uzmu u obzir prosjecna primanja.

Druga stvar - ako se cijenama zele pribliziti nekim zapadnim zemljama onda bi se trebali pobrinuti i da im kvaliteta toga sto nude bude na barem priblizno istoj razini.
A ne da se nEki Fakulteti (u ZG jeli) ponasaju kao zgrtaci novca, upisuju masu studenata za koje nemaju prostornog kapaciteta. I onda se desavaju situacije da su dvorane pretrpane, da se sjedi po podu, stoji, a nekad nema niti tih mjesta.
A o kvaliteti predavanja jedan profesor - 300-400 studenata bolje je ne raspravljati. Pa se predavanja pretvaraju u citanje knjige ili sa folije na magnetoskopu.
Dalo bi se tu dosta toga jos nabrojati...
morph je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 16:45   #18
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
to je jednostavno dio kapitalističkog društva...
Istina. Bilo je samo pitanje vremena. I to je samo početak. Sljedeće će biti osiguranje, koje je isto potpuni ekstrem. Za razliku od Amera (isto ekstremi) gdje ti država ništa ne plača za osiguranje.

Problem sa kapacitetima će se riješit na upravo ovaj način, poskupljenjem : lol2 : koje li ironije. : hitthewa

Neka me netko ispravi ako sam u krivu, mislim da je Frankfurt, grad sa studijem medicine na koji se upiše par tisuća studenata, jer nema upisnog praga. Samo moraš platit. Na drugu godinu dospije 200 studenata, pa tko ima love može ponavljat i 3 godine prvu godinu. : bonker :

Ono što muči naš sustav visokog obrazovanja je preslaba motivacija studenata što rezultira dugom apsolventurom. Te atribucijske pogreške tipa: ma profesor... Na ovaj način bi se i to moglo promijeniti. U Kanadi te sustav tjera na sličan način da diplomiraš što prije. Tko dulje studira, više plača. Negdje se morao napraviti rez. I napravio se na uzoru velikih, USPJEŠNIH, društva. Nismo mogli promijeniti sve profesore (svi su loši), pa zato mijenjaju drugu stranu - nas studente.

Možda nije naj sretniji post za postat ovo ali OTrije par dana sam dao zadnji ispit (54.), nakon pet i pol godina studiranja. Sad sam malo došao sebi nakon
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 17:42   #19
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Uočite da smo mi daleko još od kapitalizma. Nažalost, još se koprcamo u divljem kapitalizmu.

Fakulteti služe kao mehanizmi za zgrtanje para, kvaliteta studiranja je na razini krepane ovce, nadobudni, tašti i isfrustrirani profesori autoritet postižu namjernim obaranjem na ispitima, a i gori su studenti koji poštuju njihove navodne autoritete. Bolonjski proces je legao kao šaka u oko, zastarjeli i konzervativni sustavi jednostavno se ne mogu uklopiti u takav princip studiranja i dolazi do gadnih posljedica - za studente. Tako je bar na arhitektonskom fakultetu.

Na arhitektonskom faksu, na zidu, pisalo je: "sajam taštine - puna postava". I točno tako. Joooj, kakve se pare kradu...

Neka poskupe, ali neka podignu tu *ebenu kvalitetu studiranja i otjeraju tu okorjelu bagru i dovedu mladi kadar. I neka prošire kapacitete!

Oprostite na malom OT-u...
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 17:46   #20
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Uočite da smo mi daleko još od kapitalizma. Nažalost, još se koprcamo u divljem kapitalizmu.

Fakulteti služe kao mehanizmi za zgrtanje para, kvaliteta studiranja je na razini krepane ovce, nadobudni, tašti i isfrustrirani profesori autoritet postižu namjernim obaranjem na ispitima, a i gori su studenti koji poštuju njihove navodne autoritete. Bolonjski proces je legao kao šaka u oko, zastarjeli i konzervativni sustavi jednostavno se ne mogu uklopiti u takav princip studiranja i dolazi do gadnih posljedica - za studente. Tako je bar na arhitektonskom fakultetu.

Na arhitektonskom faksu, na zidu, pisalo je: "sajam taštine - puna postava". I točno tako. Joooj, kakve se pare kradu...

Neka poskupe, ali neka podignu tu *ebenu kvalitetu studiranja i otjeraju tu okorjelu bagru i dovedu mladi kadar. I neka prošire kapacitete!

Oprostite na malom OT-u...
Ovo si jako lijepo napisao, al kad vec misle dic cijene obrazovanja onda bi mogli i kvalitetu, jer nam je kvaliteta programa i gradiva katastofra, previse nevaznih sranja, i gluposti.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 18:15   #21
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Nažalost, još se koprcamo u divljem kapitalizmu.
Nema "pitomog" kapitalizma. Iz mog (uglavnom online, ali i to je nešto) iskustva sa amerima, njihov PROSJEK školstva je lošiji od našeg, ali im je visoko obrazovanje bolje. A to je upravo ono što kapitalizmu i treba, gomila polupismenih idiota za koje je bolje da ne razmišljaju previše, i naravno ekipa Bush/Clinton/Rockefeller/William Gates the third koja sebi može priuštiti Yale, Stanford, harvard itd

Može se reći da je komunizam *a***o sam sebe školujući sve te svoje protivnike...ono, antikomunisti, a svaki drugi dr mr, di to ima : lol2 :
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na