Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2024., 16:38   #751
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ovdje imas video kako lik ispravnom metodom ne uspjeva flashat box ko tvoj. Razlog neuspjeha mi je nepoznat, ali mislim da prekratko drzi stisnut prekidac u dnu AV porta...

Ovdje imas video kako se lik muci ali na kraju uspije uspjesno fleshat Vontar X3.
Naišao sam na ova dva videa ranije, oba su priko burning tool alata,a ne priko sd kartice burning.
Trenutno kod sebe nemam USB to USB data kabel imam samo za punjenje mobitela a u mom malom mjestu nema trgovin s elektronskom opremom.
Pa sam ovo priko sd card našao alternativu
Vidio sam da se pomoću TWRP apk može napraviti backup boxa, pa ću i to pokušati napraviti prije nego se odlučim na flešovanje
A mislim da sam tamo na slim box stranici vidio da ima i original firmware za ovaj moj box
Evo vidiš da gore jedan lik objašnjava da se ubode tanki odvijač, da triba još malo porazmisliti do konačne odluke

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 10.03.2024. u 16:47.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 18:11   #752
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Gurat metalni odvijac u kontakte AV porta nebi nikome preporucio...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 20:40   #753
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Splashtop, AnyDesk, TeamViewer
Stavio Andydesk i brzinski isprobao free verziju. Mislim da bude ok ako zatreba. Hvala
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2024., 23:29   #754
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Gurat metalni odvijac u kontakte AV porta nebi nikome preporucio...
Probao sam večeras fleshovati box priko SD kartice, no nažalost nisam uspio.
Poštovao sam svu proceduru, no sve uzalud
Neću se s ovim više zahebavati
Box ide na njuškalo definitivno.
Hvala ti na sugestijama Na Aliexpressu ću potražiti neki s androidom 9 ili 10
android 11 i novije čisto sumnjam

Za sada su mi u užom krugu 2
A95x f3 air
Tanix TX3
Ali ću još malo čeprkati prije konačne odluke
oba su s androidom 9
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 00:47   #755
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Probao sam večeras fleshovati box priko SD kartice, no nažalost nisam uspio.
Poštovao sam svu proceduru, no sve uzalud
Gdje ti je zapelo?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 11:59   #756
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Gdje ti je zapelo?
Ubodem karticu u box, gurnem šibicu u AV rupu i držim je
prikopčam struju na box i umjesto da radi update kao što vidim na raznim tutorijalima na you tube pojavi mi se
I koju god opciju da odaberem ne prolazi.

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 12.03.2024. u 19:05.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 12:16   #757
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
ggggggggggggg

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 12.03.2024. u 19:07.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 12:35   #758
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ako ti na opciju "Aply update from SD card" ne radi, onda ta SD kartica nije dobro pripremljena, tj tvoj sistem ocekuje drugaciji oblik snimljenih fajlova u obliku kao za OTA (over the air) update. To je potpuno drugaciji sistem koji se sastoji od nekoliko foldera i desetak fajlova (koji dodju u .zip formatu) za razliku od sistema koji koristi samo jedan .img file.

Kod tebe se dogadja da SD kartica nije "boot-able" tj sistem se nemoze preko nje pokrenut da bi zapoceo flash proces, nego se sistem boot-a u "Recovery mod". Dakle kod tebe se sistem ne boot-a sa SD kartice kako je predvidjeno, nego iz interne memorije. Zasto tvoja SD kartica nije propisno slozena sa automatskom boot opcijom mi nije poznato.

Ako imas samo .img file, onda ces vjerojatno moci koristit samo USB metodu.

BTW, s kojim si programom radio tu SD karticu i koji si image koristio? Navedi mi to da probam na svojoj SD kartici vidit kako je pripremljena, i mozda skuzit u cem je problem.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 11.03.2024. u 12:55.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 13:32   #759
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako ti na opciju "Aply update from SD card" ne radi, onda ta SD kartica nije dobro pripremljena, tj tvoj sistem ocekuje drugaciji oblik snimljenih fajlova u obliku kao za OTA (over the air) update. To je potpuno drugaciji sistem koji se sastoji od nekoliko foldera i desetak fajlova (koji dodju u .zip formatu) za razliku od sistema koji koristi samo jedan .img file.

Kod tebe se dogadja da SD kartica nije "boot-able" tj sistem se nemoze preko nje pokrenut da bi zapoceo flash proces, nego se sistem boot-a u "Recovery mod". Dakle kod tebe se sistem ne boot-a sa SD kartice kako je predvidjeno, nego iz interne memorije. Zasto tvoja SD kartica nije propisno slozena sa automatskom boot opcijom mi nije poznato.

Ako imas samo .img file, onda ces vjerojatno moci koristit samo USB metodu.

BTW, s kojim si programom radio tu SD karticu i koji si image koristio? Navedi mi to da probam na svojoj SD kartici vidit kako je pripremljena, i mozda skuzit u cem je problem.
Radio sam prema OVOM tutorijalu s tim da sam radio obe opcije sa i bez kvačice na reboot rezultat je kad gurnem karticu u box manje više isti

Image koji sam kioristio skinuo sam sa SLIM BOX stranice OVDJE i koristio sam image slim box tv mod AOSP ovaj drugi ATV nisam probao

P.S. Možda može biti i taj problem što mi Windows zalijepi na karticu ono System Volume Information

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 11.03.2024. u 13:37.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 13:46   #760
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Evo ovako, kako godinama nisam koristio ovu metodu, malo me zbunio tvoj rezultat, pa sam se isao podsjetit kako to treba slozit i situacija je sljedeca.

Na windows 11 Burn Card Maker 2.0.2 koji imam ne napravi sve potrebno, tj ne pripremi karticu do kraja. Umjesto da kopira .img file na SD napravi samo dva fajla "aml_sdc_burn.ini" i "aml_sdc_burn.UBOOT" i onda prekine, umjesto da nastavi kopirat .img file.
Tako na SD kartici imas potrebne boot filove i najvjerojatnije ti se sistem bootao sa SD kartice, ali nije mogao dalje nastavit jer mu fali image file.

Tako je kod mene, a sto je tebi stavio na SD karticu?

Ako je isto ko i meni onda probaj sam kopirat skinuti "sbx_vontar_x4_aosp_11_22.img" na SD karticu i preimenoj ju u ocekivani naziv "aml_upgrade_package.img "

Probaj tada nakon boota sa opcijom "Aply update from SD card".
Ako ni tada ne radi, onda nadji negdje Windows 7 koji ce potpuno korektno slozit SD karticu sa Burn Card Maker programom.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 14:03   #761
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Evo ovako, kako godinama nisam koristio ovu metodu, malo me zbunio tvoj rezultat, pa sam se isao podsjetit kako to treba slozit i situacija je sljedeca.

Na windows 11 Burn Card Maker 2.0.2 koji imam ne napravi sve potrebno, tj ne pripremi karticu do kraja. Umjesto da kopira .img file na SD napravi samo dva fajla "aml_sdc_burn.ini" i "aml_sdc_burn.UBOOT" i onda prekine, umjesto da nastavi kopirat .img file.
Tako na SD kartici imas potrebne boot filove i najvjerojatnije ti se sistem bootao sa SD kartice, ali nije mogao dalje nastavit jer mu fali image file.

Tako je kod mene, a sto je tebi stavio na SD karticu?

Ako je isto ko i meni onda probaj sam kopirat skinuti "sbx_vontar_x4_aosp_11_22.img" na SD karticu i preimenoj ju u ocekivani naziv "aml_upgrade_package.img "

Probaj tada nakon boota sa opcijom "Aply update from SD card".
Ako ni tada ne radi, onda nadji negdje Windows 7 koji ce potpuno korektno slozit SD karticu sa Burn Card Maker programom.
Evo ovako to izgleda na SD kartici kad program odradi svoje. Znači zapiše image opnako kako sam ga i skinuo.
A da taj naziv image preimenujem prije nego ga ubacim u program u ovaj naziv kako si ti napisao "aml_upgrade_package.img " ili da ga preimenujem kad je već na kartici


EDIT: kako je kod tebe image 22, a kod mene 21 "sbx_vontar_x4_aosp_11_22.img" a kod mene "sbx_vontar_x4_aosp_11_21.img"
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 14:12   #762
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Da, probaj ga na kartici preimenovat u ime zapisano u "aml_sdc_burn.ini": aml_upgrade_package.img. PAZI da nemas neki dodatak kojeg windowsi stave iza .img!
Kod mene je _22.img jer sam ga maloprije skinuo, pa je to najnovija...

Inace, meni taj program ne radi ni na win 11 ni na wi7, vjerojatno jer se stalno spajam na USB3.0
Prezime je offline   Reply With Quote