Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2023., 11:59   #11551
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Na iphoneu 13 sam godinu dana, ali nije to za mene. Ne mogu prihvatiti neke stvari, njihovu logiku, zakljucanost platforme…

Pixel 7 je igri, malo me poljuljalo ovo sto ljudi prijavljuju probleme za pucanjem stakla kamere, ispadanjem tipki i navodno los fingerprint.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni to ne predstavlja VELIKI problem. Koristim svakodnevno oba.

Koja logika ? Zaključanost platforme - misliš zapravo na crack aplikacije?

Ne postoji SAVRŠEN mobitel jer svaki ima dječje bolesti.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 12:15   #11552
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Kizo Pregled postova
Ivo je u pravu, point n shoot za stvari u pokretu ne daje baš najoštriji rezultat, tradicionalna boljka samsunga, tako da se tu treba malo poigrati.



Npr. u zatvorenom, ali dobro osvjetljenje, u istim uvjetima 50MP mode će slikati s ISO50 1/50s, dok 12MP će biti ISO160 1/180s što je već puno bolje za djecu/mačke/pese. Isključivanje HDRa dodatno poboljšava stvari kao i spomenuti Camera Assistant app gdje će prioritet na brzinu okidati manje slika radi bracketinga.



Naravno u pro modu se može staviti fiksno shutter speed, a ostaviti ISO i sve ostalo na automatski. Radi isto ok tako.
Istina, ali onda ne možemo pričati o "lošoj kameri", već samo o lošem automatskom modu, a to je pak podložno promjeni, tako da mislim da bi to oni mogli riješiti u nekom od sljedećih updatea...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 12:21   #11553
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Meni to ne predstavlja VELIKI problem. Koristim svakodnevno oba.

Koja logika ? Zaključanost platforme - misliš zapravo na crack aplikacije?

Ne postoji SAVRŠEN mobitel jer svaki ima dječje bolesti.

Npr.
1. Kad pretrazujes imenik uvijek zapamti koga si pretrazivao i vrati te na tu poziciju kad trazis nekog drugog, sto zahtijeva nekoliko backova da se vratis na start
2. I dialeru ne mozes pretrazivati, moras u imenik
3. Koristim dual sim. Kad imam propusten poziv s nepoznatog broja, ne mogu birati s kojeg broja cu uzvratiti poziv. Kada je propusten snpoznatog mogu, ali uz nekoliko klikova vise. To mi je bitno jer jednu sim karticu samo odrzavam zivom i nemam na njoj tarifu
4. Face unlock me ponekad zivcira, kad bas moram dignuti mob sa stola da ga otkljucam. Mislim da mi zbog ovog i prebacivanje love sa zabe na revolut cest puca.
5. Hoces bt slusalice, moze, kupi apple ili se pomiri sa time da ti nece sve raditi ili ce raditi lose
6. Hoces smart watch, moze, vrijedi sve isto kao za sluske
7. Kopiranje fajlova iz iclouda u one drive ili takve neke kombinacije zaboravi


Pod zakljucanost platforme mislim na npr. ovo pod tockama 5 i 6, taj njihov ekosustav radi super ali ako si skroz unutra, a ja ne zelim biti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 12:47   #11554
Kizo
Premium
Moj komp
 
Kizo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Istina, ali onda ne možemo pričati o "lošoj kameri", već samo o lošem automatskom modu, a to je pak podložno promjeni, tako da mislim da bi to oni mogli riješiti u nekom od sljedećih updatea...
Kad slikam svoje mačketine svaku sliku ispravno tagira pod Cats. Ne kužim zašto nisu napravili da AI tokom slikanja skuži što je u kadru i prema tome prilagodi postavke. Mislim da to nebi bilo prekomplicirano kad svi sastojci za to su već tu.

Ja isto tvrdim da je kamera vrh i u 90% ćeš dobiti odličanu sliku. Normalno da bi volio da je automatski mod još bolji, ali znam koja su mu ograničenja i što trebam napraviti da dobijem željeni rezultat. Meni to "prčkanje" nije problem, ali isto tako treba razumjeti da je to nekom deal breaker.
Kizo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 12:51   #11555
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Npr.
1. Kad pretrazujes imenik uvijek zapamti koga si pretrazivao i vrati te na tu poziciju kad trazis nekog drugog, sto zahtijeva nekoliko backova da se vratis na start
2. I dialeru ne mozes pretrazivati, moras u imenik
3. Koristim dual sim. Kad imam propusten poziv s nepoznatog broja, ne mogu birati s kojeg broja cu uzvratiti poziv. Kada je propusten snpoznatog mogu, ali uz nekoliko klikova vise. To mi je bitno jer jednu sim karticu samo odrzavam zivom i nemam na njoj tarifu
4. Face unlock me ponekad zivcira, kad bas moram dignuti mob sa stola da ga otkljucam. Mislim da mi zbog ovog i prebacivanje love sa zabe na revolut cest puca.
5. Hoces bt slusalice, moze, kupi apple ili se pomiri sa time da ti nece sve raditi ili ce raditi lose
6. Hoces smart watch, moze, vrijedi sve isto kao za sluske
7. Kopiranje fajlova iz iclouda u one drive ili takve neke kombinacije zaboravi

Pod zakljucanost platforme mislim na npr. ovo pod tockama 5 i 6, taj njihov ekosustav radi super ali ako si skroz unutra, a ja ne zelim biti.
Nisi spomenuo barem po meni najbitniju stvar, a to je da file management kakav je na PC-u i na androidu praktički ne postoji.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 12:53   #11556
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Meni to ne predstavlja VELIKI problem. Koristim svakodnevno oba.

Koja logika ? Zaključanost platforme - misliš zapravo na crack aplikacije?

Ne postoji SAVRŠEN mobitel jer svaki ima dječje bolesti.
Znači...na iPhoneu možeš personalizirat mob? Mjenjat teme? Drugi launcher?
Ikone? Personalizirat postavke tipke za volume? Notifikacije? Količinu ikona?

Nitko ne govori o crackanim appovima , takvo nešto na mob nisam instalirao od mislim 2010. godine
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:03   #11557
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Znači...na iPhoneu možeš personalizirat mob? Mjenjat teme? Drugi launcher?
Ikone? Personalizirat postavke tipke za volume? Notifikacije? Količinu ikona?

Nitko ne govori o crackanim appovima , takvo nešto na mob nisam instalirao od mislim 2010. godine
Pa znamo koje su mane iphonea. Ali prednosti su jako, jako dobre. Pa sad svakom njegovo. Osim toga, sve mi je manje bitno da ušičarim npr. 10 eura na appu i da imam neke custom bullshit ikone a sve više stabilnost i build quality koji je kod androida sve gori i gori. Probaj bacit na asfalt iphone i S23, bez maske i reci mi svoja zapažanja.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:45   #11558
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Jasno da je build quality sve gori kod androida jer androide predvodi Samsung sa svojim ocajnim QC.

Poslano sa mog XQ-CT54 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 14:46   #11559
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Probaj bacit na asfalt iphone i S23, bez maske i reci mi svoja zapažanja.
iphone će se razbit na sve strane, a na S23 neće biti ništa? Ili će se oba razbiti? Ili su u šumi?
Bacanje po asfaltu nije funkcija ni jednog telefona (osim onih rugged), a nema smisla ni konstatirat neki scenariji koji može završiti na milijun načina ovisno o padu.
Nigdje veze s vezom
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 15:00   #11560
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897