Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2021., 17:35   #3121
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Nije da pametujem nego brate dragi u stranoj državi strani državljanin ima prekoračenje brzine. Nema tu više 'rvacki.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 17:44   #3122
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
kao što napisah, da. Takav nam je menalitet na prvu, bio i ostao, je**t ga
Neg, pitam eto za "hint" kako mamu kaze.

prvi puta dobio pismo gdje napisali sta ce biti ako ne platim u roku 60 dana, prošlo više od pola godine bez sankcija ...neg ponavljanje gradiva. Pa gledam do kada bu tako.

nemoj se ljutit odmah , nije da negiram čin.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 18:51   #3123
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ma znam druže,nisam ni ja htio onako se izvikat ali si mi digo tlak u momentu.
Nadalje,ja se eto ne bih zezao s komšijama,tko zna kakvih caka imaju u međunarodnim odnosima i zakonima da ti ne pomnože cifru s nekoliko pa da tek onda ne bude veselo. Milsim da moraš požurit da ne povećaju cifru iako ne vjerujem da talijani prodaju dugove ko kod nas Tele2 Krcetu i jaranima da ti uzmu 5000kn za 500 i straše te s ovrhama. Vjv će ti u kontaktu s mupom zabranit na tehnički i sl.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 19:22   #3124
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Moje iskustvo je bilo iz BiH pred par godina (ok van EU su ali ono...)

Prođem granicu, par 10-taka kilometara iza granice policija sa strane u redovnoj kontroli zaustavlja ciljano moje auto (održavam propisani razmak iza stranca kojeg propuštaju)

Uredno vezan, brzina do 50km/h, upaljena svjetla po danu, dajem im dokumente, ekipa nešto provjerava i mole da izađem iz auta (x*#%& u sebi proklinjem )

Pitaju me ljubazno da li sam prije skoro god. dana vozio na XY mjestu u XY vrijeme - kamera za brzinu snimila prekoračenje u naseljenom moje auto!?

Iako je auto registrirano na mene, sitim se one ne-mani (kao žena) na suvozačevom sjedalu i pravac k automobilu.

Naravno u "auto ispovjedaonici" prizna da je žurila ranom zorom skupa s punicom (tj. svojom mamicom), a zna da one kocketine od kamera stoje na bar 2-3 mista u tom naselju uz glavnu cestu.

S knedlom odem do njih i pitam pošto šteta, a oni 80HRK!?
Ja s uzdignutom obrvom pitam kako platit i gledam da nije skrivena kamera...

Ali sad ide najbolje, moram platit u konvertibilnoj valuti (sve 5 ne moraju mi pogledat kroz prste za uzet Kune), objasnim ženi da ću je ostavit 10min. s njima ka polog, dok odem razminit novce, i naravnoooooo BALKAN feminine style..

Da sam zna šta je ne-man (moja žena) ovoj dvojici policajaca priredila samo bi kroz prozor izbacija 20KM (preračunato 80HRK) i doda gasa, a nju nek marica (pol. kombi), ili autotabanići dovezu do granice s Republikom Hrvatskom....

Tako da nažalost poznajem taj poriv zajeba protiv države, ali brate nemoj se ciganit, plati i budi miran (osim ako ti netko sad na PM pošalje da ih odjebeš jer će to u zastaru ako ne prođeš kroz XY period vrimena u tu državu - u tvom slučaju Žabariju )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 20:55   #3125
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Dvije stvari:
- pls elaboriraj što je no-man priredila policajcima;
- koliko znam, Žabari su Francuzi, a Digići su odmilja Mačkožderi.

Garro je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 21:03   #3126
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
p.s. kazna prelazi onih 80€ zakazanih u EU odredbi i niti je na mene kazna nit auto
Čekaj malo, voziš tuđi auto, s njim napraviš prekršaj, sad je kazna na nečije tuđe ime i još pitaš kako da izbjegneš tu kaznu na tuđe ime?!
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 21:48   #3127
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Ma znam druže,nisam ni ja htio onako se izvikat ali si mi digo tlak u momentu.
Nadalje,ja se eto ne bih zezao s komšijama,tko zna kakvih caka imaju u međunarodnim odnosima i zakonima da ti ne pomnože cifru s nekoliko pa da tek onda ne bude veselo. Milsim da moraš požurit da ne povećaju cifru iako ne vjerujem da talijani prodaju dugove ko kod nas Tele2 Krcetu i jaranima da ti uzmu 5000kn za 500 i straše te s ovrhama. Vjv će ti u kontaktu s mupom zabranit na tehnički i sl.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
Ma sve 5 Korona je svima uzela nešto
Thx, za info vezano za regu i to je mogućnost.

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Čekaj malo, voziš tuđi auto, s njim napraviš prekršaj, sad je kazna na nečije tuđe ime i još pitaš kako da izbjegneš tu kaznu na tuđe ime?!
Ovako kako si napisao ispada da sam otuđio auto od poznanika

Obiteljski auto je u pitanju, nisam uzeo svoj "mali" gradski na dug put, neg uzeo veći za komotnost, gepek i bogom dana 6. brzina

Ali dajte ljudi. Znam da se pojedincima moje pitanje čini banalno i jest tako. Uvijek je ispod crte na kraju kažu plati i riješi se briga kako je ranije i napisano. Ali šta fali pitat? Možda netko podijeli isto ili slično iskustvo, pokušaje i krajni savjet.
Ipak u nas svašta prolazi pa se se sjedi na kavi u čudi šta i kako.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2021., 22:40   #3128
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Dvije stvari:
- pls elaboriraj što je no-man priredila policajcima;
Još.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 08:54   #3129
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova

Osim što mi mogu pri ulasku zemlju uredno naplatiti sve potrebno, da li u cestovnom prometu ili pak na aerodromima i slično, da li oni ( i to pitam ako netko ima vlastitog iskustva) zaista budu proveli sudske postupke prema RH sudu ili pak ...kako neki pišu angažirati neke odvjetničke urede pa mene loviti ko escobara po j americi?

p.s. kazna prelazi onih 80€ zakazanih u EU odredbi i niti je na mene kazna nit auto
Ne da će ti naplatiti tih 80 eura, nego riskiraš par tisuća eura dodatne kazne kad vozilo sa tim registarskim tablicama krene idući put u Italiju, a zaustavi ga granična patrola.



Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 10:01   #3130
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Boli ga ona stvar, tata bu platil ako bu stel u Italiju i bok.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 10:10   #3131
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor rodney