Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2015., 19:39   #241
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
I tak, ja se napikirao na K70 od Corsair-a i prije nekih 2 i pol mj tražim svim silama RGB verziju sa Brown switch-evima i nema je ni za kruh.
Raspitao se i saznao da dolaze na kraju 3. mj.
Reko dobro, ali idem isprobati i druge switcheve i tako skužim da mi se ipak više sviđaju plavi, e onda odjednom nema više ni plavih, reko dobro, budem pričekao kraj 3.mj.
Dođe 4.mj. došle i tipkalice, ali samo smeđe i crvene, plavih sada nema ni za kruh.
Jebene sam sreće, a ništa, čekanje opet.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 18:04   #242
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor Klikigiga Pregled postova
Ili izgledaju kao ove na slici ili nisu IBM kliketuše (osim ako nisu Space Saver, Ergonomic, sive ili crne boje) ali njih kod nas nećeš naći. Postoje i one koje nisu mehaničke ali izgledaju kao kliketuša, imaju oznaku 71G4647, kvalitetne jesu ali nisu mehaničke. Postoji mogućnost da nađeš mehaničke Cherry, Dell koje izgledaju slično, ali to ti mogu više pomoći kolege iz foruma koji imaju više iskustva sa ostalim markama mehaničkih tipkovnica. Ono što ti sa sigurnošću mogu reći da ova sa slike nije mehanička.
srry na kasnom reply-ju, ali

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Takvih teško, ali se nađe. Za ostale je problematično reći. S druge strane, dobra kliketuša je cijenom ne baš jeftina.



Hmmmm? Pa IBM-ove kliketuše i jesu PS/2 (sjeti se od kud skraćenica PS/2).

Keytronic i slične su bile jako dobre, nažalost ih više nema.
ha? moja je bila DIN. onda nije IBM? sjećam se da je imala veliki enter, rupu između ctrl i alt botuna, i prekidače mislim plave boje. ne garantiram. ali skidao sam key capove i bili su mehanički prekidači ispod.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 12:55   #243
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Akcija kod compuni ako nekog zanima: link
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 20:03   #244
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Može pomoć pri odabiru tipkovnice?

Ne treba mi gaming tipkovnica nego tipkovnica za pisanje/programiranje, naravno može imati karakteristike gaming tipkovnice ali 99% vremena se neće za to koristiti.

Što se tiče switcheva, koliko sam shvatio najbolji izbor je MX Blue za pisanje? Naravno nisam nikad probao pisati na takvoj tipkovnici niti sam iskreno ikad vidio neku takvu, tako da realno ni ne znam što kupujem, al htio bi tipkati po nečem kvalitetnom jer sam veći dio dana za računalom.

Sad gledao sam FUNC KB-460 i nekak mi se najviše sviđa za taj novac, a i želio bi tipkovnicu punog profila...

E sad mene zanima još jedna stvar. Dakle uzeo bi ISO UK layout.

Mene sad zanima pošto sam počeo učiti pravilno tipkanje, dali da tipkam po hrv tipkovnici ili da se radije naučim na UK??? Pošto će i tipkovnica biti UK jer HR nema pa da me ne bune ni znakovi na krivim mjestima i takve stvari... A i što se tiče toga nekak smatram da je UK tipkovnica ipak nekakav standard nad ovom našom koju koristi 2mil ljudi sve skupa.

Dakle dali ostati na HR layoutu ili se prebaciti na UK jer pošto krećem učiti pisati iz starta mi je svejedno kak ću naučiti. Koliko je komplicirano dobiti čćžšđ na UK layoutu?

Žao mi je što FUNC nema prazne tipke tako da layout bude nebitan ili da imaju univerzalne tipke dakle bez specijalnih znakova ucrtanim kraj brojeva i nekih slova, no što je tu je... Također bi bilo dobro da možeš naručit određene tipke i tako si sam složit layout kakav želiš no...

Jel moguće možda na KB-460 namjestit nekakav custom layout? Dakle da bude većinom UK, no stavit čćžšđ tamo gdje su na HR tipkama, a ostali znakovi da ostanu tamo gdje su na UK layoutu?

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 02.05.2015. u 20:39.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 21:23   #245
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Nemožeš imati i ove i one tipke
Naš layout ima samo jednu tipku više, ljevi shift je kraći tu imamo one strelice.
Palatali su zeznuti ako učiš tipkati pomoću nekog sofvera jer su svi prog koje sam uspio naći za UK layout i svi programi te uče koristiti te znakove na UK layoutu gdje nama stoje palatali.

Edit: moja preporuka za UK layout pošto kažeš da većinom programirašto neće biti baš previše čžšćđ
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 23:12   #246
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
Može pomoć pri odabiru tipkovnice?

Ne treba mi gaming tipkovnica nego tipkovnica za pisanje/programiranje, naravno može imati karakteristike gaming tipkovnice ali 99% vremena se neće za to koristiti.

Što se tiče switcheva, koliko sam shvatio najbolji izbor je MX Blue za pisanje? Naravno nisam nikad probao pisati na takvoj tipkovnici niti sam iskreno ikad vidio neku takvu, tako da realno ni ne znam što kupujem, al htio bi tipkati po nečem kvalitetnom jer sam veći dio dana za računalom.

Sad gledao sam FUNC KB-460 i nekak mi se najviše sviđa za taj novac, a i želio bi tipkovnicu punog profila...

E sad mene zanima još jedna stvar. Dakle uzeo bi ISO UK layout.

Mene sad zanima pošto sam počeo učiti pravilno tipkanje, dali da tipkam po hrv tipkovnici ili da se radije naučim na UK??? Pošto će i tipkovnica biti UK jer HR nema pa da me ne bune ni znakovi na krivim mjestima i takve stvari... A i što se tiče toga nekak smatram da je UK tipkovnica ipak nekakav standard nad ovom našom koju koristi 2mil ljudi sve skupa.

Dakle dali ostati na HR layoutu ili se prebaciti na UK jer pošto krećem učiti pisati iz starta mi je svejedno kak ću naučiti. Koliko je komplicirano dobiti čćžšđ na UK layoutu?

Žao mi je što FUNC nema prazne tipke tako da layout bude nebitan ili da imaju univerzalne tipke dakle bez specijalnih znakova ucrtanim kraj brojeva i nekih slova, no što je tu je... Također bi bilo dobro da možeš naručit određene tipke i tako si sam složit layout kakav želiš no...

Jel moguće možda na KB-460 namjestit nekakav custom layout? Dakle da bude većinom UK, no stavit čćžšđ tamo gdje su na HR tipkama, a ostali znakovi da ostanu tamo gdje su na UK layoutu?
Za pisanje, ako ti ne smeta retro izgled, klik zvuk, second hand, moj glas ide The tipkovnici IBM model M
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 02:16   #247
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Budem presao na UK layout s ovim dodatkom, tak da mogu napisat palatale ako mi zatrebaju nekad, a ne utjece niti malo na ostale znakove...

http://www.bug.hr/forum/topic/perife...al/166675.aspx

sto se tice modela M, ne znam ni gdje to mogu naci hehe, njuskalo je jako slabo, a nije iskreno toliko ni jeftino za prastaru tipkaru u tko zna kakvom stanju... da znam da je relativno u dobrom stanju onda jos i da nekako, no ovako, ne znam bas da bi dao 300tinjak kuna za to...

mislim da cu func uzeti, sviđa mi se tipkovnica i svi rewievi koje sam gledao imaju samo riječi hvale Što se tiče switcheva, uzet ću plave jer baš želim tak "klik".

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 03.05.2015. u 12:13.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 12:13   #248
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
sto se tice modela M, ne znam ni gdje to mogu naci hehe, njuskalo je jako slabo, a nije iskreno toliko ni jeftino za prastaru tipkaru u tko zna kakvom stanju... da znam da je nova onda jos i da nekako, no ovako, ne znam bas...
Bas zato sto ne znas i pises ovakve pizdarije.

Kao sto su ti ljudi rekli, IBM Click. Znas sto prvo umre na IBM Click? Vlasnik. Tako da nemas brige, nadzivjet ce sve te gaypederske wannabe tipkovnice koje si naveo. I mozes je koristiti kao hladno oruzije. Win-win.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 12:28   #249
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Bas zato sto ne znas i pises ovakve pizdarije.

Kao sto su ti ljudi rekli, IBM Click. Znas sto prvo umre na IBM Click? Vlasnik. Tako da nemas brige, nadzivjet ce sve te gaypederske wannabe tipkovnice koje si naveo. I mozes je koristiti kao hladno oruzije. Win-win.
Gle, nećemo se vrijeđat sad...

A uzet ću u obzir, no gdje to uopće kupiti???

Jedino na što sam naišao je ovo:

http://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mi...oglas-14945191

I sam veli čovjek da je ispravnost upitna.

Vjerujem ja da je to kvalitetna tipkovnica, no vrijeme joj je prošlo i izgledat će mi nakaradno na stolu hehe. I hoću WIN tipku i mogućnost macro tipki, multimedijalne tipke, itd kad već dajem toliko para... A ni pozadinsko osvjetljenje mi nije loša stvar. Vjerujem ja da ona ima svojih poklonika i da je to dobra stvar, no ja nisam jedan od njih
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 12:37   #250
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
IBM kliketušu gledaš kao duju (VW II).

Ja abjuzam Cherry MX-Board 3.0 i zadovoljan sam.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 12:51   #251
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp