Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2010., 19:57   #1
mbalug
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 5
Thomson SpeedTouch 780WL se resetira

Sa routerom navedenim u naslovu imam problema. Svako malo se restarta i tako nekolko puta za redom ( dođe mi da ga razbijem ) mjenjao sam mu firmware. Promjenio sam ga iz t-comovog na originalni i opet su bili isti problemi. Sad sam vratio originalni t-com i zanima me da ako im prijavim kvar, mogu li oni na njemu vidjeti da sam mjenjao firmware ( u tom slučaju gubim garanciju ja mislim) ili ima neko drugo rješenje?
mbalug je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 20:01   #2
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
obično se resetira kad se ugrije, podigni ga na nešto da ima bolju cirkulaciju zraka
vm@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2010., 20:13   #3
mbalug
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 5
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
obično se resetira kad se ugrije, podigni ga na nešto da ima bolju cirkulaciju zraka
sve je to meni jasno, ali iskljućio sam ga malo prije iz struje pošto je bilo nevrijeme tu i uštekam ga i za 3 minute se restarta ( evo i sad mi se je, dok sam ovo pisao)
mbalug je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 20:49   #4
skocimis
Premium
 
skocimis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Pokraj Vinkovaca
Postovi: 41
probaj mu adapter premjestiti u drugu utičnicu, jer možda imas oscilacija u naponu na toj fazi na kojoj je sada, znam po sebi jer je jako osjetljiv na navedene promjene
skocimis je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 20:51   #5
skymario84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 7
zovi Sluzbu za korisnike neka ti zamjene ruter, ako si vratio njihov firmware, nece primjetiti da je promjenjen

ne govorim da se ne moze, ali...nece primjetiti...
skymario84 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 21:15   #6
mariposa_cro
Premium
 
mariposa_cro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 31
kako sam upoznat ti modemi imaju dosta problema, ali ne sa sobom nego sa adapterom, tako da bi najbolje bilo da probaš s drugim ili da tražiš zamjenu ako si još pod ugovorom
mariposa_cro je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 21:34   #7
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Ja sam promjenio do sada barem 3 takva rutera kroz tcom i sada sam an tg782i,ovaj je stabilan,ali 780 wl je fakat drekec,probao sam i ja mu omoguciti bolju ventilaciju u temperature,ali nije se dao,imam 3 komada u kutijama na ormaru,tcom ih niti nezeli natrag lol
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 21:51   #8
mbalug
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 5
hvala dečki,,sutra ja njih zovem, nek mi oni dofuraju novog, a kolko se čeka da ti ga pošalju, donesu?
mbalug je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 01:36   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Većina tehničara ima barem jedan router sa sobom tako da ti ga može odmah zamijeniti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2010., 05:15   #10
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
I ja sma imao isti problem. Kvar sam prijavio valjda 5 puta. Prvih par puta kao provjeravaju, ovo-ono.
Na kraju su ipak poslali tehničara koji mi je odmah stavio isti takav i spominjao loše strujne adaptere, no moj se brutalno pregrijavao.

Doći će ti vrlo brzo, meni lik došao drugi-treći dan.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2010., 11:23   #11
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Ali koja je to fora,kada sam pitao tog tehnicara koji mi je dofurao ruter ako mu treba spakirati stari itd itd,on je rekao da nema frke,da netreba,kao da ce ga jednog dana pokupiti,ma oce vraga,zato i je krcat oglasnik rutera,mislim,nazoves tcom i prijavis opet kvar rutera,dode tehnicar,ostavi ti novi,stari niti provjeri jer ga boli briga,i sada ti fino imas ruter s kutijom i deri na oglasnike,idealno lol
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 12:02   #12
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ovako i ja imam čudan problem sa speedtouchom 780WL on zna meni bez ikakvih greški radit mjesec-dva pa i više i onda nakon nekog duže perioda zna se desit da se samo odjednom restarta i to sam otkrio da uvijek,al uvijek se restarta kad mu uđem u postavke i recimo malo razgledavam minutu-dve on će se restartat bez da sam ikakve postavke mijenjo, malo me to živcira njegovo restartanje iznenadno pa jel zna netko u čem je problem jel imo sam još jednog rutera istog prije ovog i slične stvari je radio kao da im je to neka serijska greška.Probao sam mijenjat utičnice i dalje ista stvar,al to tek se desi nakon dugo vremena ono mjesec-dva kao što sam reko, ruter je stacioniran na stolu jest da se on grije malo više,al ako mu ne smeta mjesec-dva bez ikakve greške da radi mislim onda da nije do tog.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.08.2010. u 12:08.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na