Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2009., 14:06   #1
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Preporuka 17" laptopa do 6000kn

Dakle, prijateljica kupuje i 6000kn +/- 200kn je budžet. Kako sam ja davno izašao iz PC svijeta nemam pojma šta je aktualno dobro a šta ne. Ja znam šta bih joj preporučio, al tolko para nema

Karakteristike:

- što brži procesor (C2D minimalno, nikakvi celeroni i sranja)
- RAMa ili da ima već ugrađene 4GB ili da ima 2GB u jednom utoru a drugi utor prazan
- grafička neloša, nije primarna namjena igranje a niti CAD, al da je neka solidna diskretna grafička (ne integruša)
- poželjno bi bilo da dolazi ili s Linuxom ili s FreeDOSom jer će ona sama stavljat svoj OS (ne znam koji al ili Vistu ili 7micu ili 64bitne XP)
- dućan da ima poslovnicu u Splitu
- HDD barem 250GB
- ekran što kvalitetniji

Nadam se da mi (joj) možete pomoć
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 17:06   #2
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Bilobrkster Pregled postova
Dakle, prijateljica kupuje i 6000kn +/- 200kn je budžet. Kako sam ja davno izašao iz PC svijeta nemam pojma šta je aktualno dobro a šta ne. Ja znam šta bih joj preporučio, al tolko para nema

Karakteristike:

- što brži procesor (C2D minimalno, nikakvi celeroni i sranja)
- RAMa ili da ima već ugrađene 4GB ili da ima 2GB u jednom utoru a drugi utor prazan
- grafička neloša, nije primarna namjena igranje a niti CAD, al da je neka solidna diskretna grafička (ne integruša)
- poželjno bi bilo da dolazi ili s Linuxom ili s FreeDOSom jer će ona sama stavljat svoj OS (ne znam koji al ili Vistu ili 7micu ili 64bitne XP)
- dućan da ima poslovnicu u Splitu
- HDD barem 250GB
- ekran što kvalitetniji

Nadam se da mi (joj) možete pomoć
Možda neki DELL studio 15, a svakako DELL studio 17 ako joj budget dopušta, studio 15 je oko 5000kn +/- ovisi jel dolazi sa Win ili bez, Studio 17 je oko 6000-7000kn, malo je skuplji ali DELL (studio 17) je svakako moja preporuka, pogotovo jer se radi o '' NJOJ'' (studio modeli su u bojama) i imaju 3god. garacije, što se kod drugih proizvođača dosta skupo naplaćuje... (produljenje garancije sa 1 na 3god) oko 700-1000kn....


m-computers
http://www.m-computers.hr/katalog/1?...c0e653375497d9

superbit
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...-products.html


EDIT: joj, sad vidim da tražiš isključivo 17''... uhhh, svejedno budget je dobar možda se da ugurati STUDIO 17 u 6000+/- 200kn, nisam siguran...

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 23.10.2009. u 17:17.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na