Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2009., 14:19   #1
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Savjet oko odabira printera

U iduće vrijeme će mi trebat stotine, da ne kažem tisuće stranica isprintat crno/bijelom tehnikom.

recite mi što mi se najviše isplati, laser ili inkjet? dakako uzmite u obzir i cijene tonera ili cartridgea.

naravno da ne očekujem kvalitetu inkjeta da parira onoj lasera ali da mogu ugodno čitat i bez srama nekome predat u vidu nekakvog seminara ili slično. također, većinu stranica ću podcrtavat markerima u boji, i nebi volija da mi se taj isprintani tekst razmaže kad prođem markerom.

koliko krznenih životinjica iz roda zvijeri? što manje to bolje. recesija je
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 14:53   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Za masovno štampanje je laser bolja opcija. Pogotovo što će ti printovi biti c/b. Jeftiniji modeli (npr. razni Samsunzi/Lexmarci za 500kn) izdrže x kopija i onda riknu, ali su jeftini i imaju jeftinjava tonere pa se isplati uzeti ih. Ako hoćeš nešto za duže staze, preporuka su HP modeli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2009., 16:27   #3
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
možeš li preporučiti konkretni model?

pa čuj, meni će taj printer trebati bar 2-3 godine, tako da nebih htio sada neku zadnju kantu al opet nemam za razbacivanje.
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 18:50   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Koja prodavaonica?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 21:27   #5
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Vec nekih par mjesci imam ovaj printer >> http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1040194

Nisam mu jos nasao neku manu...
Mislim da za te pare neces naci bolji laserski, istina, ima par modela od lexmarka i samsunga koji su jeftiniji nekih 100-200 kn ali mislim da je ipak HP za nijansu kvaliteniji.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 09:05   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ima i jeftinijih od tog tvog, u ADM-u za 664,90kn
http://www.nabava.net/trazilica.php?...P1005&x=11&y=9
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 11:16   #7
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koja prodavaonica?
pašu mi sve trgovine koje imaju poslovnicu u Splitu

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Vec nekih par mjesci imam ovaj printer >> http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1040194

Nisam mu jos nasao neku manu...
Mislim da za te pare neces naci bolji laserski, istina, ima par modela od lexmarka i samsunga koji su jeftiniji nekih 100-200 kn ali mislim da je ipak HP za nijansu kvaliteniji.
a koliko te dođe toner te koliko stranica moš s njim isprintat?
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 15:32   #8
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Bilobrkster Pregled postova
a koliko te dođe toner te koliko stranica moš s njim isprintat?
Pise mi da sam isprintao 400 stranica i da mogu jos cca 600, s tim da postoji i opcija koju mozes ukljuciti koja ti stedi toner, 'EconoMod', ja to nemam ukljuceno posto ne printam puno.

Cijenu tonera ne znam posto jos nisam mjenjao ali mislim da svi laserski printeri imaju priblizno iste cijene tonera.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 16:35   #9
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Hm, 250 kn zamjenski, 400 i kusur originalni. za 1000 do 1500 stranica.
Ja sam mislio da je printanje teksta laserom jeftinije od inkjeta. Bome nije.
Ja sam ovih dana printao na canonu 4500 fakat hrpetine teksta. 500 listova na duplex, dakle 1000 stranica. Jesam stavio na fast, što mu daje zanemarivo lošiji otisak (to je vjerojatno nešto kao taj economod na HP-u) al me to koštalo dvije zamjenske crne što iznosi 20 kn.

http://www.nabava.net/trazilica.php?...=Pretra%C5%BEi
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 17:19   #10
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Gle, laser ima nekih prednosti i mana, kao sto i inkjet ima prednosti i mana.
Ja samo znam da otkad sam presao na laser ne bih se vise vracao na inkjet.
Listovi izlaze momentalno, evo bas jucer sam printao neki troskovnih od 50 stranica, ne znam jel mu trebalo 2 minute, na inkjetu bi to trajalo pol dana, da ne spominjem koliko je tih u usporedbi s mojim proslim printerom iP1500...
Kvaliteta ispisa je prica za sebe, to je daleko najveci plus lasera, precizno, oštro i jasno...

Pa sad nek si svako racuna sto mu vise odgovara, ako je nekom novac glavni faktor kod kupovine onda nema sta ni gledati laser, nek kupi printer za 40 eura i tintu za 3, i onda kad ispise jedan list na njemu, i usporedi ga s onim na laseru, onda ce vidjeti zasto je laser skuplji.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2009., 18:21   #11
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Išao sad baš malo testirat brzinu. Full ispisane stranice (knjiga, a ne troškovnik) na standardnom ispisu, font 9, times new roman, treba mu minuta i 12 sekundi za 10 stranica. Dakle, 50 stranica bi bilo 6 minuta. S tim da ovdje ima drastično više teksta nego u troškovnicima (znam, jerbo ih i sam printam). Standardni ispis, tekst ispada lijepo, ko što ti navodiš, precizno, oštro i jasno.
Ideš malo u krajnosti s printerima za 40 ojrića. Pixma 4500 je izvrstan printer i cijena je bila oko stotinjak ojrića, dakle, skuplja od tog HP-a. Dakle, jeftiniji print teksta (pa čak i sa kupnjom originalnih boja) plus mogućnost printanja fakat izvrsnih fotografija.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 18:38   #12
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
O brzini inkjeta naspram lasera najbolje govori vlastito iskustvo...
HP LaserJet 5 i Pixma 4200 trebaju isto vremena da isprintaju stranicu, a razlika je samo 10 godina u korist Canona.
Sad imam Pixmu 4200 i Lexmarka E120 (apsolutni laserski entry level) i nemojte mi govoriti da je inkjet brz.
Naravno postoje situaciije kad je inkjet u prednosti, ali za standardni crno-bijeli ispis je laser zakon.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 20:15   #13
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Išao sad baš malo testirat brzinu. Full ispisane stranice (knjiga, a ne troškovnik) na standardnom ispisu, font 9, times new roman, treba mu minuta i 12 sekundi za 10 stranica. Dakle, 50 stranica bi bilo 6 minuta. S tim da ovdje ima drastično više teksta nego u troškovnicima (znam, jerbo ih i sam printam).
Gle, nije samo u pitanju vrijeme, nego i nacin izlaženja stranica iz samog printera i buka pri tome...
Na laseru papir izlazi u komadu, i to samo uz lagano zujanje printera, nije kao na inkjetu po par cenata da ga printa uz mnogo vecu buku.
To su mozda neke sitnice ali ne da se opisat koliko je ugodnije bilo sto printat na laseru nego na inku.
Ako cemo malo karikirat, inkjet je modemski internet, laserski je adsl, kad jednom prijedjes na njega ne vracas se na stari.

Citiraj:
Standardni ispis, tekst ispada lijepo, ko što ti navodiš, precizno, oštro i jasno.
Ideš malo u krajnosti s printerima za 40 ojrića. Pixma 4500 je izvrstan printer i cijena je bila oko stotinjak ojrića, dakle, skuplja od tog HP-a. Dakle, jeftiniji print teksta (pa čak i sa kupnjom originalnih boja) plus mogućnost printanja fakat izvrsnih fotografija.
Cuj, kome treba printer za ispis fotografija sigurno nece kupovat laserski, on je u textu najjaci i ne moze ni jedan inkjet isprintati ni 70% kvalitetno text ko najjeftiniji laser, a to ces skuziti tek kad stavis jedan papir pored drugog.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 21:45   #14
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Gle, nije samo u pitanju vrijeme, nego i nacin izlaženja stranica iz samog printera i buka pri tome...
Na laseru papir izlazi u komadu, i to samo uz lagano zujanje printera, nije kao na inkjetu po par cenata da ga printa uz mnogo vecu buku.
To su mozda neke sitnice ali ne da se opisat koliko je ugodnije bilo sto printat na laseru nego na inku.
Ako cemo malo karikirat, inkjet je modemski internet, laserski je adsl, kad jednom prijedjes na njega ne vracas se na stari.


Cuj, kome treba printer za ispis fotografija sigurno nece kupovat laserski, on je u textu najjaci i ne moze ni jedan inkjet isprintati ni 70% kvalitetno text ko najjeftiniji laser, a to ces skuziti tek kad stavis jedan papir pored drugog.
Što se tišine tiče, laser je tiši definitivno. Al s druge strane, ne možemo ni na mom canonu govorit baš o "buci". Usporedba modema i adsl-a, IMO, uopće ne stoji. Po meni bi bolje bilo reć adsl 4 i 8 mbita. I jedan i drugi su dovoljni za ugodno surfanje, al ovaj brži je bolji za download.
Al ti si u svemu tome zaboravio srž ovog topica:

Citiraj:
Autor Bilobrkster Pregled postova
U iduće vrijeme će mi trebat stotine, da ne kažem tisuće stranica isprintat crno/bijelom tehnikom.

recite mi što mi se najviše isplati, laser ili inkjet? dakako uzmite u obzir i cijene tonera ili cartridgea.

naravno da ne očekujem kvalitetu inkjeta da parira onoj lasera ali da mogu ugodno čitat i bez srama nekome predat u vidu nekakvog seminara ili slično. također, većinu stranica ću podcrtavat markerima u boji, i nebi volija da mi se taj isprintani tekst razmaže kad prođem markerom.

koliko krznenih životinjica iz roda zvijeri? što manje to bolje. recesija je
Kad sve to zbrojiš, teško da je laser ono što mu treba.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote