Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2008., 01:11   #1
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
komp nece boot-at

evo nabavio sam si nove komponente Gigabyte MA770-DS3, 5000+ Black Edition, 2x2gb buffalo pc6400, Gigabyte 3870 512MB DDR3, OCZ StealthXStream 500W, Samsung 640gb, Gigabyte GZ-X2 kuciste... i sada sve to ja lijepo slozio i upalim komp, kada nakon 3sec cujem beeeeep, i onda opet nakon 5sec beeeeeep, i opet i opet....na monitoru nema slike.. U cemu bi mogao biti problem??

Hvala!
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 01:18   #2
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
jel ti memorija dobro stavljena u utore?...jesi li spojio napajanje hladnjaka od procesora na matičnu? dali ti je grafička dobro "sjela" u utor i jesi li spojio joj napajanje?
alan_poh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2008., 01:54   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
........kada nakon 3sec cujem beeeeep, i onda opet nakon 5sec beeeeeep, i opet i opet....na monitoru nema slike..
hehe, a ovaj stiki stoji bezveze? Objašnjenje beepova s matične ploče. molim.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 03:18   #4
qbone
Premium
Moj komp
 
qbone's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
vjerojatno trebas clear CMOS napraviti, nadi jumper na maticnoj koji za to sluzi, makni ga iz standarnog polozaja, pa ponovno stavi!
__________________
qbone je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 03:50   #5
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Tako mi je jednom bilo kad sam zaboravio uštekat napajanje u grafu..
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 12:38   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
a-ha, treba prstom pokazati u cemu je problem . nije dovoljno baciti link, jel.
dakle:

Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
....... nakon 3sec cujem beeeeep, i onda opet nakon 5sec beeeeeep, i opet i opet....
a iz linka koji sam naveo gore pise:
dugi ponavljajući beep -> DRAM memorija nije pravilno umetnuta

cmos nije lose napraviti, cisto da se maticna postavi u tvornicke postavke, to stoji. ali mislim da nije do toga.

dakle, napravi cmos za svaki slucaj, izvaditi memoriju, i probati samo jednu. preletiti po svim utorima, i provjeravati jel radi (paliti racunalo i vidjeti jel i dalje beep-a). ako ne radi, probati sa drugim keksom. ako niti on ne radi, probati drugu memoriju.
moze biti da je nekompatibilnost u pitanju, moze biti da je neispravna memorija, moze biti da je maticna neispravna.

najvjerovatnije nije sjeo jedan ili oba keksa kako treba u utor, i da je to problem.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 13:54   #7
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
a-ha, treba prstom pokazati u cemu je problem . nije dovoljno baciti link, jel.
dakle:



a iz linka koji sam naveo gore pise:
dugi ponavljajući beep -> DRAM memorija nije pravilno umetnuta

cmos nije lose napraviti, cisto da se maticna postavi u tvornicke postavke, to stoji. ali mislim da nije do toga.

dakle, napravi cmos za svaki slucaj, izvaditi memoriju, i probati samo jednu. preletiti po svim utorima, i provjeravati jel radi (paliti racunalo i vidjeti jel i dalje beep-a). ako ne radi, probati sa drugim keksom. ako niti on ne radi, probati drugu memoriju.
moze biti da je nekompatibilnost u pitanju, moze biti da je neispravna memorija, moze biti da je maticna neispravna.

najvjerovatnije nije sjeo jedan ili oba keksa kako treba u utor, i da je to problem.
evo, probao sam svaki utor, sa obje memorije i sa jednom, takoder i sa drugom memorijom koja je bila u proslom kompu i koja radi 100%. cmos napravio,sticky sam vec vidio i svaki keks je sjeo kako treba i dalje je beeeep i nema dalje...
Maticna neispravna ?
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 16:47   #8
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
evo, probao sam svaki utor, sa obje memorije i sa jednom, takoder i sa drugom memorijom koja je bila u proslom kompu i koja radi 100%. cmos napravio,sticky sam vec vidio i svaki keks je sjeo kako treba i dalje je beeeep i nema dalje...
Maticna neispravna ?
rekao bi da je matična......
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 14:39   #9
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
2 M4rk0:
Kume što ne pišeš da smo riješili problem - grafička je bila neispravna.
Zamijenjena i sada sve radi
Branx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na